Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0750 23:56:35
EUR 34.6935 23:56:35
USD 32.2504 23:56:35
ALTIN ONS $2308.9850 23:56:35

Konu: gümüş ve diğerlerini artırmak mı dolar mı?

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Yorumlar (275)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kardeşim 24,392 den itibaren düşen tepelere bak biri 20,019 a kadar gelmiş hatta aşağı iğne atmış bir daha oraya dönmüş mü alım fırsatı vermiş mi sonra gene 20,957 ye kadar gelmiş hatta aşağı iğne atmış bir daha alım fırsatı vermiş mi ? Ama kâr vermiş benim anlayışım üzerine atabileceği seviyeden başlayarak ağırlığı aşağı vermek şartıyla toplamak o kadar çok anlattım ki devamını anlatmıyorum hepsi sayfamda var. Şimdi 22,753 e kadar geldi hatta aşağı iğne attı bekliyoruz. Buralarda 2 ay da gezse elimi sürmem beklerim yatırım bence en az 2 hatta 9 ay göz önüne alınarak yapılmalı ben buna kısa vadeli yatırım diyorum. Ytd.
Bilgisayar problem çıkarmazsa senin için iğne uçlarından da grafik yüklerim inşaallah bir konu başlığı seç sonraki istediğin grafikleri de konu başlığı Altın da toplayalım daha iyi anlaşılsın.

TR42 için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

TR42 ()

Abi birde sana sürekli dediğim obo fm var grafikte bariz bir şekilde belli ben bunu tepede 24.60 a çıkarken takibe aldım olası bir obo oluşturma durumuna göre ve tamda beklediğim gibi oldu. Şimdi ise hedefine odaklandım farklı düşüncelerim var ancak hepsini yazmıyorum biliyorsun sonra neler oluyor.

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

TR42 ()

Abi emeğine sağlık güzel olmuş. Ben iğne uçlarını baz alarak çekiyorum hattı gerçi çok önemli değil önemli olan o hattı üste kırıp üzerinde kalması abi sana dediğim nokta o düşen hat. Tepeler düşüyor abi birde o açıdan baktın mı hiç olaya? Dipteki 22.51 hattını zorlar bu düşen tepelerden sonra gelen salmalar ve orasıda ne kadar tutarsa artık.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@TR42 alt yorumda dxy ile ilgili grafik paylaşmıştım.
Düşen bıçakla ilgili de sayfamda ayrıntılı olarak açıklama yaptım. Grafikle bir kere daha yeşil kalın çizgilerle gösteriyorum.

19,95 altına inmesi halinde ağırlığı aşağı aşağı vererek artan oranlarda biraz AUD almayı düşünüyorum.
Ons 17,50 de düşen bıçak tutulmaz diyen biri benim % 95 TL de olduğumu ve zarar ettiğimi yazmış 17,50 18,90 arası topladım çoğunu muhafaza ettim üstten çıkıp alttan girerek ortalama düşürerek te devam ettim sonrasında da aynı şekilde devam ediyorum işlemlerimi de paylaştım.
% 95 TL de değilim Şimdi uygulamaya giriş yaptım ve hesapladım. % 5,2 usd % 28 TL % 66,8 gümüşteyim. (Alacağımın bir kısmı) Elimdeki TL nin % 94 ü.12,01,2024 saat 16 07 de geri döndü
Sayfaya yaptığı yanlış bilgilendirmeyi düzeltmiş olayım. Neye göre % 95 TL olduğumu ve zarar ettiğimi hesapladı bilmiyorum

Benden istemiş olduğun hattı kırmızı ile gösterdim.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kardeşim bankayi kastediyorsan bilmiyorum. En ucuz hangi seviyeden alabilrim diyorsan bunu da kimse bilemez. Yalniz israille ticaret hacmimiz 1.5 milyar dolar dan 12 milyar dolara çıkmıs kredi notumuzu da olumluya çevir mışler acaba bir noktadan sonra dolar TL de geri çekilme olabilirmi?

Ayyfaa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ayyfaa ()

Merhaba gümüş almak istiyorum ama en kolay ucuz nersi bilgi verebilirmisiniz

1BeğenmedimŞikayet

TR42 ()

Abi çok teşekkür ederim sağolasın Allah razı olsun. Sende olmasan rica edecek adam yok valla. Zahmet ettin ilgilendin eyvallah.

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

alt yorum siyah hatla gösterilen grafikler @TR42

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

ve aleykum selam kardeşim bilgisayarda problem var zar zor açtım. Söylediğin bölgeyi siyah çizgiyle işaretledim.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Amin kardeşim. Sağ olasın.

Demliçay12 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Teşekkür ederim, Allah razı olsun, sizin nezdinizde sitedeki arkadaşlardan terse kalanlar kâr elde etsinler, almak istedikleri ne ise tez zamanda , Allah almalarını nasip etsin..

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bereketli olsun kardeşim. Zeytinliği olan arkadaşlarım var genelde zeytinyağı olarak değerlendiriyorlar güzel iş kazancınız bereketli olsun. Altın da çok güzel kâr bıraktı ve senelik zirvesi olan 1898 dolar ın üstünde.
Terste kalmanın çözümü kolay ben tersten kurtulmalarına kesin gözüyle bakıyorum geçmiş geleceğin aynası. Belki biraz beklerler ya da daha fazla kâr ederler artık tercih onların.
@TR42 bilmukabele size de ve cümleten.

Demliçay12 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Demliçay12 ()

Merhaba Reşat Bey,

Aldığım bütün gümüşleri sattım.
Tapudan gün bekliyordum, yarına gün vermişler.
Gümüşleri düştüğünde de aldım , maşallah Barekellah şimdiye kadar pişman olmadım ve zeytinlik alacağım için vedası da kolay oldu. İsterse gümüş uzaya çıksın, çıksın ki terse kalmış arkadaşlarda kurtulsunlar inşaallah .
Yaz boyunca fiziki altın almıştım, yaklaşık onbeş gün önce onları da satmıştım.
Karalarımızın isabetli olması dileğiyle, selam ve dua ile...

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bu hafta yukarı güzel bir tepki veremezse bir müddet daha oyalanabilir. dolar Japon Yeni karşısında yükselmeye devam ederse Altın ve Gümüşün yukarı tepki vermesi biraz daha gecikebilir.

Dolar 359 yen seviyesinden 75 yene kadar geriledikten sonra 2021 senesinde yukarı kırdı.
Ancak sonrasında dolar endeksi bir miktar yükselse bile altında gümüşte yukarı devam eder diye düşünüyorum. Tabi bu hesaplar bire bir tutmayabilir ve yanılabilirim de ytd.

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Jungheinrich ()

Neey GAP mı, yok açmaz bence

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Ons GAP açar mı bakalım ytd

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

0,5 0,618 normal düzeltme seviyeleri 0,786 Altın a da sarkabiliyor ana sarkmamış.

Bay_Bayburtlu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

11 dolar seviyesinden yükselen gümüşün alım yeri 28 dolar değil alım aralığını işaretledim uzun süre alım fırsatı vermemiş ama 30 dolardan satış fırsatı vermiş. Makaslar konusunda haklısınız çok daha dikkatli davranmak gerekiyor ben de 2023 te gümüşle 32 işlem yapabilmişim ancak ben iyi bir al satçı değilim ve kaçırabiliyorum ama çok fırsat veriyor. Tl ile 19,58303 ten toplamaya başlamışım 21,88313 ten satıp 21,63321 den geri almışım. parite ile 2023 en altta 0,77988 den satışla başlamışım al sat yaparak 0,68585 e kadar almışım çoğunu tutuyorum azıyla işlem yapıyorum bedava topluyorum. Aralarda JPY NOK ve CAD aldım gümüşe döndüm. Ytd.

1BeğenmedimŞikayet

Bay_Bayburtlu ()

3 yıl önce 28 dolar dan gümüş alan hala terste..
Bunun taşıma maliyetini de göz önünde bulundurursak .
Paralarının %50 buhar oldu diyebiliriz..

Ben yıllarca bu sayfada gümüş alıp sattım..
Aldığım sattığım tüm gümüşü dekontları ile sayfada paylaştım..

Malesef bugün mevcut makaslar ile al sat yapabilecek bilgi ve donanıma sahip biri değilim..

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Çünkü daha önce sert düşüş yaptığı zaman yukarı anormal çıkışlar yapmış 11 dolar dan alan 30 dolardan satmış eksiyi düzelttim.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Daha iyi anlaşılsın diye ortalamaları da ekledim sizce gümüş düşüyor demek komik olmuyor mu?

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Daha iyi anlaşılsın diye fibonacciyle de gösterdim.
Baskılıyorlar mümkün olduğunca alt seviyelerden sinsi bir şekilde topluyorlar aşağıya iğne atıyor ama sürekli yükseliyor.
Gümüşe yatırım yapmamın sebebi çok al sat fırsatı vermesi ve giderek daha hızlı bir şekilde yükselmeye devam etmesi. 1 dolar lardan 28 dolara kadar yükselen hatta 50 dolara yakın seviyeye kadar iğne atan bir emtiaya sizce şans verilmemeli mi.
Ne yaptığımı nasıl yaptığımı zaten şimdiye kadar işlemleri ve grafikleri de paylaşarak hep yazdım. Sayfamda mevcut.

0BeğenmedimŞikayet

Bay_Bayburtlu ()

Peki gümüşü sanayi devleri baskılayıp düşürüyor sa
Siz ve sayfadaki diğer arkadaşlar yıllardır gümüş alıyorsunuz.

Konuya düz mantık ile bakarsak
Şahsen ben baskılanan ve sert düşüşler yapabilecek bir emtiaya paramı bağlamam..

Siz neden paranızı gümüşe bağladınız.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Dünyada, Peru ve Avustralya zengin gümüş madeni yataklarına sahip. Dünyada gümüş madeni üretiminde ilk sırada yer alan Meksika'yı sırasıyla Çin, Peru, Şili ve Avustralya izlemektedir. Global gümüş üretimi son yıllarında yatay şekilde 26 bin ton civarında. Dünyada şu an 50 yıl civarı yetebilecek gümüş rezervi var arkası yok.
Sanayi üretiminde kullanılan bir metal zenginlik üretenin olmuyor bunu sanayi de kullanan yüksek sermaye sahipleri değerinin çok çok aşağısında toplama ve daha fazla sömürme derdinde. Üretimde de kendi ülkelerini ve işçilerini kullanmıyorlar ucuz iş gücü ve üretim ve dağıtım ile mümkün olabildiğince bütün dünyayı soyuyorlar. Kaynaklarına çöktükleri yetmiyormuş gibi ülkeleri ayrıca faizle borçlandırıyorlar.
Artık bu ülkeler tarafından kovulduklarına haberlerde şahit oluyoruz. Para piyasası dediğinizi türlü oyunlarla ve faiz sarmalıyla ele geçiren güç odakları gittikçe hırçınlaşarak etrafa saldırıyor ama güç kaybediyor.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Tamamen manipulasyon

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

İsrail

0BeğenmedimŞikayet

Bay_Bayburtlu ()

Yani para piyasası ile onsların düşmesinin bir bağlantısı yok diyorsunuz .
Yanlış mı anladım.

0BeğenmedimŞikayet

TR42 ()

Dediğin gibi aynen uzun vadeden bakınca orada bir destek oluşmuş ve sonrasında sert yükseliş olmuş bir daha sarkma olmamış belli bir yere kadar olmuş sen genelde uzun vade grafiklerine bakıyorsun ben o kadar uzun vadeli bakmıyorum biliyorsun. :)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Elektronik para sistemine gecmeye ve insanlara çip takarak yonetmeye calısanlar hayal pesinde koşanlar sonuçta rezil olacaklar

0BeğenmedimŞikayet

Bay_Bayburtlu ()

Hocam konumuz o değil ki..
Bize ne abd nin yapay etinden sütünden..
Onsları Kim baskılıyor..
Soru bu?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum