Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0741 16:00:08
EUR 35.3612 16:00:08
USD 32.8984 16:00:08
ALTIN ONS $2327.4550 16:00:08

Konu: genel yön değerlendirmesi

US10Y DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermek üzere.
Günlük RSI aşırı satıcılı bölgesine gitmeye çalışıyor . Haftalık RSI alıcıların giderek azaldığını gösteriyor. 10 haftalık hareketli ortalamadan destek almaya çalışmış 1.52 den yukarıya dönmüş gibi dursa da 4 saatlik ve saatlik RSI da sadece tepki yükselişi olarak kalacağı izlenimi vermiştir. Göstergelere bakılınca 20 haftalık ve 100 aylık hareketli ortalama olan 1.29 bölgesine kadar çekilip oradan yukarıya tepki vermesini bekliyorum. Burası aynı zamanda ağustos dan başlayan yükseliş kanalının 0.5 FİBONACCİ düzeltmesidir. Yükseliş trendini daha tamamlamamış yukarıya hedefi var gibi görünüyor.

DXY DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermeye doğru gidiyor.
Haftalık RSI yükseliş trendinin içinde olsa da günlük RSI yükseliş trendini bozmuş ve aşırı satıcılı bölgeye gitmeye çalışıyor. 92.476 FİBONACCİ düşüş kanalının üstüne gitmek için belli bir süre daha 90 ile 91.8 arasında oyalanabilir. İndikatörlere ve hareketli ortalamalara baktığımızda düşüş trendinin bitmediğini fakat 94.476 seviyelerine tepki vermeye çalıştığını ve daha sonra ana hedefi olan 79 bölgesine aşağıya doğru gitmesi gerektiğini gözlemliyorum.

ALTIN GÜMÜŞ RASYO DEĞERLENDİRMESİ
Haftalık MACD RASYO da yükseliş sinyalini vermiş durumda ve Haftalık RSI de negatif uyumsuzluk oluşmuş durumda yükseliş olması muhtemel görünüyor. 4 saatlik ve saatlik RSI belli bir süre daha düşüş olabileceği izlenimi verse de RASYO nun ara hedefi 87.517 ye 85 çanağını tamamlamak gibi duruyor. Daha sonra 48 yolculuğuna başlayabilir.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD al sinyalini 1680 vermiş durumda ve haftalık MACD al sinyaline doğru girmekte.
Haftalık RSI yükselişi yavaş kalıyor ve düşüşün devam edebileceğini söylese de, günlük RSI düşen RSI tepesini kırmış ve alıcılar artsa da değerde gözle görülür bir artış olmamıştır. 4 saatlik ve saatlik RSI de aşırı alım bölgesine gelinmiş fakat değer yeteri kadar artmamış yani düşüşlerin devam edebileceği ama öncesinde ciddi bir yükseliş yapabileceği izlenimi oluşmuştur. Düşen trendin kanal tepesine kadar bir çıkış olması muhtemeldir.

GRAFİKLERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ: Nisan sonu ile Mayıs ilk haftasına kadar emtialarda bir yükseliş ve dxy ile us10y de düzeltme olacak ve daha sonra 21 HAZİRANA kadar emtialar düşüş eğilimde olup 21 HAZİRANDAN sonra yükselişe başlayacak. Verilen tarihler GANN analizi tarihleridir.

YAZDIKLARIMIN HER BİRİ BİLGİ AMAÇLIDIR VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Yorumlar (675)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 16 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Matrix_58 ()

İnşallah bahar olur o zaman:)

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Valla kardesim bende cok sanmiyorum ama ihtimaller dahilinde oldugu icin ben belirteyim dedim. Olurda gelirse buralar en azindan nereye gidiyoruz ne olabilir insanlara fikir olur diye yazdim. Birde us10y tehlikesi var malesef o yuzden korkmaktayim.

Ekonomikss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ekonomikss ()

Kardeşim senin grafiği inceledim. Emeğine sağlık çok güzel olmuş. Oldukça uğraş vermişsin. Altın ons grafiğinde 1815 geri çekilme olursa düşüş sert bile olsa alttaki mavi çizgiyi kıramayacaktır. Görüşündeyim sanırım o tarihlerde 1743 lere filan geliyor olacak sende belirtmişsin zaten. Oranın kırılması bence mucizelere bağlı.
Hayırlı geceler bol kazançlar dilerim. ytd

0BeğenmedimŞikayet

celo_57 ()

Saol hocam takipteyim seni.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Dur daha degil 1775 e gecti ustune 1785 i de gecti 1797 e gelmemesi gerekiyordu :)

Haftalikda doji olustu bu normalde donus sinyali yani bu hafta dusus olma ihtimali yuksek diyor. Ama 4 saatlik rsi de ve gunluk rsi de yukselis goruntusu devam ediyor. Yani bu hafta cuma dususu fake gibi geldi bana. O yuzden bi izlemek lazim. En azindan 1801-1817 den bir yerden 1770 in altina inip 1743 u kirarsa o zmaan dusmeye basliyoruz diyebilmemiz muhtemel. Ytd

celo_57 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celo_57 ()

Valla saol hocam süpersin. Senin yazdıklarından önce bir yükselip sonra yazdığın 15×× altın onsları gözüküyor valla.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Simdi kardesim eger ki bu siralar yukselis yapamazda 1743 un altina inerse valla hazirana mi kalir yoksa baska bahara mi kalir bilmem ama dusme ihtimali yukselir onu diyebilir. Dustukten sonra da eger hizlica 17xx yakarsa ve 1770 i gecerse sonrasi bahar diyebilirim. Ytd

Matrix_58 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Matrix_58 ()

Mayısda herkes yükseliş diyordu. Haziranamı sarktı bu?

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@celo_57 okunabilir bu

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tepe belli degil iste yukari cikisin bitmesi gerekiyor ki tepe belli olsun

Onsveys45 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tepeyi gormeden alim yeri suan yazamiyorum. Tepe belli olur dusme hizina indikatorlere gore yazabilirim. Cikarken alim yeri olmaz duserken alim yeri olur. Yada gumus ons 26.6 yi kirar 27.2 27.3 e cikacagini dusunuyorsaniz riskli alim yapilir.

Ben buralardan almazdim. Ytd

fedai_46 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Onsveys45 ()

Tepe belli mi peki

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Dolarda borsa da yukselis olursa geri cekilme olabilir ama benim dolar beklentim yuksek. Dolar icin suan birsey demek dogru olmaz ytd

Ons bazli tepe ye ciktiktan sonra dusus bekliyorum. Eger dolarda azcik duserse tl bazli daha iyi alim verebilir dolar dusmezse tl degil ons bazli alim verir ytd

Cevahir8160 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

fedai_46 ()

selam hocam gumus için alım yeri neresi yardımcı olurmusunuz

0BeğenmedimŞikayet

Cevahir8160 ()

6.70lere falan bi çekilme olursa dolarda düşer mi ona gore kar varken doları tl ye geçirsem gümüş alim fırsatı verince ona geçsem diyorum. sizce nasıl olur

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@___Su___ inceleyip farkli dusundugunuz yada surasini yanlis biliyorsunuz dediginiz yerler varsa fikrinizi alabilirim. Ytd olmadan

0BeğenmedimŞikayet

Yalçınay_57 ()

Abim alım yapınca yazıver.. TL deyim.. zarardayım geçmişten... uygun alım yeri bekliyorum.. saygılar..

ATLANTİSDEKİ_ALTIN için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

grafiklerdeki değerler incelenip altta yazılan yazıları okumakta fayda olabilir. en azından genel gidişat ve durum hakkında belki işe yarar birşeyler olabilir. ytd

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Sizde sagolun varolun hocam. Grafiklerde tartismaya her zaman acigim. Konusmak fikir alisverisi yapmak hem bizim icin hemde bizi okuyanlar icin daha verimli olur diye dusunuyorum. tesekur ederim ilginiz icin. Bol kazanclar saygilar.

Aytaç_fb41 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aytaç_fb41 ()

Varolun hocam o halde mümkün olduğunca gördüğüm durumları istişare ederiz...

1BeğenmedimŞikayet

Hkaranfil ()

Açtım dolar hesabı

Nakityok için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nakityok ()

Dolarhesabı acıcan mobill den acarsın hemen.

Hkaranfil için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Hkaranfil ()

TL ile alınmış gümüş var ama dolar hesabında dolar yok marj açılsın 10 15 dolar alayım bakalim

Narkoz1651 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Narkoz1651 ()

Rica ederim hayırlı kazançlar:)

0BeğenmedimŞikayet

Hkaranfil ()

Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

celal2915 ()

dolar hesabında dolar olması lazım

0BeğenmedimŞikayet

Narkoz1651 ()

Hesabınızın görünmesi için USD hesabında dolar olması lazım veya gümüş hesabında gms yoksa hesap gözükmüyor

0BeğenmedimŞikayet

celal2915 ()

ben vakf katılımdan usd ile gümüş alabiliyorum kuveyt engel yapmıştır

0BeğenmedimŞikayet

Hkaranfil ()

Hesapta dolar olmadığı için mi alışta sadece TL hesabı cikiyorki

0BeğenmedimŞikayet

Narkoz1651 ()

Dolar hesabınız varsa USD hesabinizdan alabilmeniz lazım alış USD hesabından gms hesabına

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum