Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0774 03:03:42
EUR 34.7667 03:03:42
USD 32.3633 03:03:42
ALTIN ONS $2360.4100 03:03:42

Konu: genel yön değerlendirmesi

US10Y DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermek üzere.
Günlük RSI aşırı satıcılı bölgesine gitmeye çalışıyor . Haftalık RSI alıcıların giderek azaldığını gösteriyor. 10 haftalık hareketli ortalamadan destek almaya çalışmış 1.52 den yukarıya dönmüş gibi dursa da 4 saatlik ve saatlik RSI da sadece tepki yükselişi olarak kalacağı izlenimi vermiştir. Göstergelere bakılınca 20 haftalık ve 100 aylık hareketli ortalama olan 1.29 bölgesine kadar çekilip oradan yukarıya tepki vermesini bekliyorum. Burası aynı zamanda ağustos dan başlayan yükseliş kanalının 0.5 FİBONACCİ düzeltmesidir. Yükseliş trendini daha tamamlamamış yukarıya hedefi var gibi görünüyor.

DXY DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermeye doğru gidiyor.
Haftalık RSI yükseliş trendinin içinde olsa da günlük RSI yükseliş trendini bozmuş ve aşırı satıcılı bölgeye gitmeye çalışıyor. 92.476 FİBONACCİ düşüş kanalının üstüne gitmek için belli bir süre daha 90 ile 91.8 arasında oyalanabilir. İndikatörlere ve hareketli ortalamalara baktığımızda düşüş trendinin bitmediğini fakat 94.476 seviyelerine tepki vermeye çalıştığını ve daha sonra ana hedefi olan 79 bölgesine aşağıya doğru gitmesi gerektiğini gözlemliyorum.

ALTIN GÜMÜŞ RASYO DEĞERLENDİRMESİ
Haftalık MACD RASYO da yükseliş sinyalini vermiş durumda ve Haftalık RSI de negatif uyumsuzluk oluşmuş durumda yükseliş olması muhtemel görünüyor. 4 saatlik ve saatlik RSI belli bir süre daha düşüş olabileceği izlenimi verse de RASYO nun ara hedefi 87.517 ye 85 çanağını tamamlamak gibi duruyor. Daha sonra 48 yolculuğuna başlayabilir.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD al sinyalini 1680 vermiş durumda ve haftalık MACD al sinyaline doğru girmekte.
Haftalık RSI yükselişi yavaş kalıyor ve düşüşün devam edebileceğini söylese de, günlük RSI düşen RSI tepesini kırmış ve alıcılar artsa da değerde gözle görülür bir artış olmamıştır. 4 saatlik ve saatlik RSI de aşırı alım bölgesine gelinmiş fakat değer yeteri kadar artmamış yani düşüşlerin devam edebileceği ama öncesinde ciddi bir yükseliş yapabileceği izlenimi oluşmuştur. Düşen trendin kanal tepesine kadar bir çıkış olması muhtemeldir.

GRAFİKLERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ: Nisan sonu ile Mayıs ilk haftasına kadar emtialarda bir yükseliş ve dxy ile us10y de düzeltme olacak ve daha sonra 21 HAZİRANA kadar emtialar düşüş eğilimde olup 21 HAZİRANDAN sonra yükselişe başlayacak. Verilen tarihler GANN analizi tarihleridir.

YAZDIKLARIMIN HER BİRİ BİLGİ AMAÇLIDIR VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Yorumlar (675)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 14 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Gumus bu iner cikar iner cikar bir duserse de birak satmayi uygulamayi bile acamazsin. Bu sira al sat mantikli yon belli oldugunda alir yatarsin ytd

akaismail için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

akaismail ()

gümüş bu iner- çıkar, iner- çıkar sonra bir çıkar sadece arkasından bakarsın da, şu sıralar en azından ayın 12 si saat 15:30 a kadar al- sat yapmak mantıklı değil

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Ben dusus olursa diye full cikis yaptim sadece izliyorum :) ytd

Hope12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hope12 ()

Hocam tekrar gan analizini okudum sizin yazdığınız birsey sormak istiyorum yarin yeni ay başlangıcı var bu bize asagi yönümü verecek acaba yukarıya devammi . Cunku suanda gancilar bir dusus bekliyor dipdekiler tepeye tepedekiler dibe şeklinde sizce olabilir mi. Birde 21 mayisda h Ay tutulması hemde dolunay var bunuda cok onrmsiyorlar suanda

-1BeğenmedimŞikayet

asures52 ()

7.150 ler den alış emri verdim bakalım 26.90 lar gelecekmi.

Mert_Bey için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tum indikatorler nerdeyse tepelere yaklasti us10y ve dxy de dip den dondu eger dusmeden cikarsa. Speke helal olsun derim :) teknik dusecek diyor nereye dusecek gormek lazim. Piyasa ile inatlasmak iyi degildir. Ytd

Çalıkuşu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çalıkuşu ()

Düşüş ihtimali gerçek olsa inşALLAH en çok dilediğim bu geçmişe yönelik gümüşten alacağımı alabilmek için hayırlısı artık nasibimse gelir inşALLAH

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Pardon ben yanlis anladim :)

Ben de dusus olabilecegi ihtimaline karsi temkinli duruyorum ya acaba selale bekliyor algisi mi olustu diye dusundum

0BeğenmedimŞikayet

Çalıkuşu ()

Sizi demedim. zaten hocam ben cuma panik işlem yapmasaydım yükseliş tarafında olacaktım o gün ani bi sinirle hareket ettim

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

28.3 e kadar sorun gorunmuyor bende. Altin gunluk bolinger bakiniz tam ustte

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Benim ana hedefe daha var :) 1860 bandina gelmesi gerekiyor ben suan icin dusus demedim :) suan yukselis tepedeyken asagiya nasil inecek ben onu merak ediyorum :) ytd

0BeğenmedimŞikayet

Mert_Bey ()

4 saatiklikte bolinger bant üst çizgisi 27,95 değiyor, ben hani bu direnci kıramayacağı düşüncesindeyim, ytd.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Bu sira dikkatli olmakta fayda olabilir. Nereye dusecegi nerden donecegi onemli. Bolinger bandini yukari kirdi ama bandin icine girip h. o nin altina inerse iste o zaman orta banda kadar gidebilir. Ortabant kirilirsa band dibi suan 1763 e 26 ytd

0BeğenmedimŞikayet

Çalıkuşu ()

2 seçenek var bakalım iki takip ettiğim analizci biri fişek diğeri şelale diyor şimdilik fişekci önde, demekki ya önce fişekleyip sora şelale olacak yada şelale olup. sora fişekliyecek ben şelaleci tarafına geçmiştim hayırlısı sonuç olarak ikisinin dediğimi olacak yada fişekleyip artık hiç dönmeyecekmi heyecanla izlemekdeyim nasibimse kaybettiklerim geri gelir dün 1 yıl önce unuttuğum 5€ nası geri dönüp geldiyse burda kaybettiklerimde geleceğine inanıyorum inşALLAH :)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Altin gunlukte 97 de gumus gunlukte 98 de suan stoc rsi 4 saatlikte gumus 97 altin sat vermis 1843 de simdi al yakmaya calisiyor. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Mert_Bey ()

4 saatlikte, günlükte 100 vurdu, 4 saatlikte bekliyorum

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Bende almam hocam :)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Hangisinde 4 saatlik mi gunluk mu

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Yok ben suan nereye duserse dussun yon bulmadan almam haftaya yukari cikmaya baslar 8 den de full alirim. Ytd

Konyalimm için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mert_Bey ()

Üstadım grafikte stocastic rsi 94 seviyelerine geldi, 98 yada 100 tepe noktada dönmesini ve sert aşağıya doğru gideceğini düşünüyorum, bakabilme imkanınız varmı bu indikatöre?

1BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Hocam şimdi diyoruzki 7209gelsede alsak ama daha cuma 7200du:)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rica ederim kardesim. Sende sagol.

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Tamam usta şimdi oldu sagol

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

10 yillar cikinca emtialar duser. Suan 10 yillik ve us10y dip seviyede yani emtialar cikabilecegi yerlere cikmis olabilir.

Us10y ile dxy yukari yon alirsa emtialar da dusus sert olabilir. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Hocam in yilliklar cikinca emtilar dusmezmi benmi yanlış okudum yazinizi

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rica ederim kardesim. Detayli analiz yapiyorum genelde 1 2 ay boyunca kucuk sapmalar olsa da genel yon itibari ile tutarli oluyor.

Us10y ile dxy en dipten dondu gibi duruyor o yuzden dikkat etmekte fayda olabilir. Asagi kirilirsa emtialar da yukselis baslar yukari cikarsa tehlikeli olur. Bilginize. Saygilar bol kazanclar.

0BeğenmedimŞikayet

Mert_Bey ()

Teşekkür ederim bilgilendirme için@LosAnarquista60

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@Mert_Bey hepsini okumakta fayda olabilir kardesim. Grafikleri inceleyip degerlendirme yapabilirsiniz. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Bir daha treni kaçırırsam keçileri kaçırırım:)) ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Oda iyiymis :)

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum