Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0742 16:48:09
EUR 35.3726 16:48:09
USD 32.9048 16:48:09
ALTIN ONS $2330.0500 16:48:09

Konu: genel yön değerlendirmesi

US10Y DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermek üzere.
Günlük RSI aşırı satıcılı bölgesine gitmeye çalışıyor . Haftalık RSI alıcıların giderek azaldığını gösteriyor. 10 haftalık hareketli ortalamadan destek almaya çalışmış 1.52 den yukarıya dönmüş gibi dursa da 4 saatlik ve saatlik RSI da sadece tepki yükselişi olarak kalacağı izlenimi vermiştir. Göstergelere bakılınca 20 haftalık ve 100 aylık hareketli ortalama olan 1.29 bölgesine kadar çekilip oradan yukarıya tepki vermesini bekliyorum. Burası aynı zamanda ağustos dan başlayan yükseliş kanalının 0.5 FİBONACCİ düzeltmesidir. Yükseliş trendini daha tamamlamamış yukarıya hedefi var gibi görünüyor.

DXY DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermeye doğru gidiyor.
Haftalık RSI yükseliş trendinin içinde olsa da günlük RSI yükseliş trendini bozmuş ve aşırı satıcılı bölgeye gitmeye çalışıyor. 92.476 FİBONACCİ düşüş kanalının üstüne gitmek için belli bir süre daha 90 ile 91.8 arasında oyalanabilir. İndikatörlere ve hareketli ortalamalara baktığımızda düşüş trendinin bitmediğini fakat 94.476 seviyelerine tepki vermeye çalıştığını ve daha sonra ana hedefi olan 79 bölgesine aşağıya doğru gitmesi gerektiğini gözlemliyorum.

ALTIN GÜMÜŞ RASYO DEĞERLENDİRMESİ
Haftalık MACD RASYO da yükseliş sinyalini vermiş durumda ve Haftalık RSI de negatif uyumsuzluk oluşmuş durumda yükseliş olması muhtemel görünüyor. 4 saatlik ve saatlik RSI belli bir süre daha düşüş olabileceği izlenimi verse de RASYO nun ara hedefi 87.517 ye 85 çanağını tamamlamak gibi duruyor. Daha sonra 48 yolculuğuna başlayabilir.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD al sinyalini 1680 vermiş durumda ve haftalık MACD al sinyaline doğru girmekte.
Haftalık RSI yükselişi yavaş kalıyor ve düşüşün devam edebileceğini söylese de, günlük RSI düşen RSI tepesini kırmış ve alıcılar artsa da değerde gözle görülür bir artış olmamıştır. 4 saatlik ve saatlik RSI de aşırı alım bölgesine gelinmiş fakat değer yeteri kadar artmamış yani düşüşlerin devam edebileceği ama öncesinde ciddi bir yükseliş yapabileceği izlenimi oluşmuştur. Düşen trendin kanal tepesine kadar bir çıkış olması muhtemeldir.

GRAFİKLERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ: Nisan sonu ile Mayıs ilk haftasına kadar emtialarda bir yükseliş ve dxy ile us10y de düzeltme olacak ve daha sonra 21 HAZİRANA kadar emtialar düşüş eğilimde olup 21 HAZİRANDAN sonra yükselişe başlayacak. Verilen tarihler GANN analizi tarihleridir.

YAZDIKLARIMIN HER BİRİ BİLGİ AMAÇLIDIR VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Yorumlar (675)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 15 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

İşte teselli ediyorum böyle kendimi:))

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Giderse saglik olsun mu dersin yoksa iyi ki almamisim mi dersin o kismi bilmiyorum :)

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

İşte diyorum ki gitmesin de sağlıklı olsun yoksa giderse sağlık olsun demek zorunda kalacağız:) ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Iste gitmeden inerse daha saglikli olur :) o yuzden binecegiz trene, direk giderse cok saglikli olmayabilir. Ytd

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@ASRİ6327 kardesim 3 hafta onceki yorum bu olur mu bilmiyorum ama olursa diye uyarmak istedim sadece. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Gitmeden inmez mi hocam:)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Cok az daha gitmesi gerekiyor geri cekilme olursa iste bizde binelim az daha gidip tekrar iner sonra yon nereye diye bakariz :)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Eline emeğine sağlık hocam. Açıklamaları yazdığın iyi oldu yoksa yorumlamakta çok zorlanacaktım:) yükseliş bittiyse düzeltme başlasın bakalım:) ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rica ederim ne demek

Gulsoy için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@Mekan61 tum yazilari ve degerleri dikkatli okumakta fayda olabilir. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Tsk ederim kardesim

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Ben genel yon grafigi yani dip ve tepeler olarak :)

Gulsoy için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

3 hafta onceki analizdir ve Grafikler incelenebilir ve donus yerleri yazilar dikkatlice okunabilir. Alim satim yapacak arkadaslara belki bir fikir verebilir. Yatirim tavsiyesi degildir. Tamamen bilgi amaclidir.

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Ellerine gozlerine sağlık kardesim... tablo aylık olarakmı değerlendiriliyor?

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@Gulsoy hepsini okuyu ver sana zahmet :)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rica ederim ne demek ben sadece gidebilecegi donebilecegi yerleri yaziyorum. Zaten kendim icin bakiyorum. Faydali olacagina inandigimda sizlerle de paylasiyorum. Kar edenleri gordugumde mutlu oluyorum. :)

sumeyya1212 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sumeyya1212 ()

Hocam valla çok sağol çok yardımcı oluyorsunuz hakkınız ödenmez

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tesekur ederim kardesim. Elden geldigince bilgi paylasirim takipte olmak iyidir :)

Fatih001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Sorun degil ben elimden geldigince gidebilecegi donebilecegi her yeri soylerim

0BeğenmedimŞikayet

sumeyya1212 ()

Tamam işte biz sana soralım:)daha kolay:))

0BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Emeğine sağlık kardeşim
O zaman bizde seni takip edelim:)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Hmm pardon ben yanlis anladim :)

Ben onlari haftalik duzenli takip ediyorum ve nereye gider ne olur ne yapabilir. Hepsini inceliyorum. Ona gore hedef belirliyorum iyi oluyor :) kolay kolay yaniltmiyorlar. Tek kotu yani, beni korkuttuklarinda bazen erken cikis yapiyorum :) sattiktan sonra once biraz dusuyor sonra bir tur daha cikiyor ama sonrasinda sattigimin cok altina iniyor. Sadece 1 tepe kacirmis oluyorum.

0BeğenmedimŞikayet

sumeyya1212 ()

Bunları anladım ama işte dxy ile on yıllıklar sürekli değişiyor takip lazım onu demek istedi aslında

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Simdi ben sana ozet geceyim azcik.

Dxy ile us10y artiyorsa, emtialarda dusus olma olasiligi artiyor.

Dxy ile us10y dusuyorsa, emtialarda yukselme ihtimali artiyor.

0BeğenmedimŞikayet

sumeyya1212 ()

Çok etken var. Zor ben çözemedim :) dolar endeksi on yıllıklar kafam iyice karıştı:))

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Ne konuda karisti sorabilirsin :)

0BeğenmedimŞikayet

sumeyya1212 ()

Hepsini okudum kafam iyice karıştı:))

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@sumeyya1212 hepsini okursan iyi olabilir.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@Gramci26 bu da yine onla ayni ama bir kac farkli grafik daha var hepsini okumakta fayda olabilir. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Insallah kardesim :)

Matrix_58 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum