Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0665 17:59:15
EUR 34.9928 17:59:15
USD 32.7788 17:59:15
ALTIN ONS $2332.8150 17:59:15

Konu: genel yön değerlendirmesi

US10Y DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermek üzere.
Günlük RSI aşırı satıcılı bölgesine gitmeye çalışıyor . Haftalık RSI alıcıların giderek azaldığını gösteriyor. 10 haftalık hareketli ortalamadan destek almaya çalışmış 1.52 den yukarıya dönmüş gibi dursa da 4 saatlik ve saatlik RSI da sadece tepki yükselişi olarak kalacağı izlenimi vermiştir. Göstergelere bakılınca 20 haftalık ve 100 aylık hareketli ortalama olan 1.29 bölgesine kadar çekilip oradan yukarıya tepki vermesini bekliyorum. Burası aynı zamanda ağustos dan başlayan yükseliş kanalının 0.5 FİBONACCİ düzeltmesidir. Yükseliş trendini daha tamamlamamış yukarıya hedefi var gibi görünüyor.

DXY DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermeye doğru gidiyor.
Haftalık RSI yükseliş trendinin içinde olsa da günlük RSI yükseliş trendini bozmuş ve aşırı satıcılı bölgeye gitmeye çalışıyor. 92.476 FİBONACCİ düşüş kanalının üstüne gitmek için belli bir süre daha 90 ile 91.8 arasında oyalanabilir. İndikatörlere ve hareketli ortalamalara baktığımızda düşüş trendinin bitmediğini fakat 94.476 seviyelerine tepki vermeye çalıştığını ve daha sonra ana hedefi olan 79 bölgesine aşağıya doğru gitmesi gerektiğini gözlemliyorum.

ALTIN GÜMÜŞ RASYO DEĞERLENDİRMESİ
Haftalık MACD RASYO da yükseliş sinyalini vermiş durumda ve Haftalık RSI de negatif uyumsuzluk oluşmuş durumda yükseliş olması muhtemel görünüyor. 4 saatlik ve saatlik RSI belli bir süre daha düşüş olabileceği izlenimi verse de RASYO nun ara hedefi 87.517 ye 85 çanağını tamamlamak gibi duruyor. Daha sonra 48 yolculuğuna başlayabilir.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD al sinyalini 1680 vermiş durumda ve haftalık MACD al sinyaline doğru girmekte.
Haftalık RSI yükselişi yavaş kalıyor ve düşüşün devam edebileceğini söylese de, günlük RSI düşen RSI tepesini kırmış ve alıcılar artsa da değerde gözle görülür bir artış olmamıştır. 4 saatlik ve saatlik RSI de aşırı alım bölgesine gelinmiş fakat değer yeteri kadar artmamış yani düşüşlerin devam edebileceği ama öncesinde ciddi bir yükseliş yapabileceği izlenimi oluşmuştur. Düşen trendin kanal tepesine kadar bir çıkış olması muhtemeldir.

GRAFİKLERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ: Nisan sonu ile Mayıs ilk haftasına kadar emtialarda bir yükseliş ve dxy ile us10y de düzeltme olacak ve daha sonra 21 HAZİRANA kadar emtialar düşüş eğilimde olup 21 HAZİRANDAN sonra yükselişe başlayacak. Verilen tarihler GANN analizi tarihleridir.

YAZDIKLARIMIN HER BİRİ BİLGİ AMAÇLIDIR VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Yorumlar (675)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 20 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Biliyorum biliyorum, yazismalariniz takibimde. Ben de iste okuduklarimdan ogrenmeye çalisiyorum, bir ara denicem parite islemini :)

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

İşin ehli @LosAnarquista60 o daha iyi aydınlatır; ) ona danışarak yaptım valla)

A_Didem için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İlla_edep ()

Emeğinize sağlık hocam.

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Aynen bak sen de benim gibisin. Alim satim firsati hep kaciyor. 6.82ye cikmis, hadi 6.80 cikarsa az daha cikayim diyordum. Olmuyor iste. Ama belli olmaz belki de 7.15 belki 7.50 görecez, nasip, kismet.. :)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Doların yüksek gümüşün düşük olduğu durumda da dolardan gümüşe tekrar bir parite yaparım)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rica ederim kardesim bol kazanclar dilerim. Sizlerde sağ olun.

GümüşCandır_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

GümüşCandır_ ()

Emeğine sağlık, Teşekkürler.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Guzel dusunce ve yorumlariniz icin ben tesekur ederim. Bol kazanclar dilerim.

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Bende okuldayken sadece aksamlari bakabiliyorum gunduz dussede alamiyorum ciksada satamiyorum :)

0BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Ellerinize emeğinize sağlık, gerçekten büyük emek harcamışsınız çok teşekkür ederim katkılarınizdan dolayı.

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Simdi yasaklar geldi diye biraz ilgilenebiliyorum. 1 ay sonrasinda artik 5e düstu 20ye mi cikti yaz sonu gorurum :):)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Calismalarinda uyumsuzluk gordugun yerleri yazarsan sevinirim :) sende sagol ustam iyi calismalar bol kazanclar dilerim.

USTAMM için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

USTAMM ()

Dostum. İlk intibam çok güzel olmuş. Eline sağlık. Yeri geldikçe çalışmalarımda mukayese etmek için faydalanacağım. Sağol.

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Hocam bir gun ben de tam olarak kavrayabilirsem parite işlemini denicem, sana da söylicem :):) Bir ara kücuk bir islem gerceklestirebilirim, bakalim..

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Gumuse bir sure daha bakalim da olmadi belli bir sure sonra belkide bakmayacagiz :)

1BeğenmedimŞikayet

Yukarıçakmaklı ()

Çok ilginç hem uçabiliriz hemde çakılabilirz başka alternatif varmı yahu siz buradaki insanların aklıyla alay mı ediyorsunuz gülünç duruma düştüğünün farkındamısın

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Hocam arada yanlis anlasilma olmasin diye o aciklamayi yaptim :)

Yukarıçakmaklı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Şöyle söylim 6.55 ten gümüşü aldığımda dolar 8.12'ydi. 6.78 den gümüşle 8.06'lık dolar aldım. Karlı bir işlem oldu. Birbiriyle hem doğru orantı hem de ons bazlı ters orantı içinde olabilen iki değişken. Bana çok mantıklı geldi. :)YTD

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Bakalim ya, aslinda cok sey dusunuyorum yatirim ile alakali ama tabiki bunlari paylasamiyorum :) Neyse, bosver biz gumuse bakalim.. Rica ederim ayrica.. :)

0BeğenmedimŞikayet

Yukarıçakmaklı ()

Didem hanım yanlış gördüğünüz herşeyi ve herkesi sorgulayabilirsiniz

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Parite islemini ilk kez gerceklestirdin dimi. :):) Cok heyecanli duruyordun, Hadi bakalim sonuc ne olacak :)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Parçalı alım her zaman iyidir. Benim ilk alım yeri 6.55 diyorum ama tekrar iner mi bilmiyorum; ) Elimdeki dolar için de acele etmeyeceğim doların yüksek gümüşün düşük olduğu ana denk getirirsen dolarla alım yaparım. YTD

Zeyce61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Dur bu sira hem ucabiliriz hem cakilabiliriz :) mayis ilk haftasi genelde dususler oluyor yada yukselisler oluyor. Bu sene ne olacak izleyelim. :)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Bende eldeki gümüşleri dolara parite ettim. %55 TL ile bekliyorum düşerse bu hafta gümüş alayım diyorum)

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

Artık full satış yapılmamalı elde hep gümüş bırakacak zamana geldik 6.65 görürsem almaya başlarım, çift yönlü hareket edersek üzülmeyiz

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Seni yanlis anlamam hatta sorgulayabilirsin :) gozumden kacan birsey vardir yada yanlis dusundugum birsey onlari da siz soylersiniz bende nerde yanlis yaptigimi ogrenirim o yuzden sorgulamak guzeldir :)

Grafiklere gore konusacak olursam 6.52 gibi bir fiyatin gelme durumu var fakat orasi gelir mi bilmiyorum. Benim dusuncem suan icin altin ons 1770 in altina gumus ons 25.78 in altina inmeye bilir. Asya piyasasinda inmezse once yukari yon alir hedefe deger daha sonra duzeltmesini yapar o sira alim yapmak daha mantikli.

Ben bunu uzun zamandir soyluyorum dolar yorumlarimda cok sapma olmamistir insallah her zamanda bu sekilde gider.

Dolarin geri cekilebilecegi max nokta 7.85 dir. Bana gore ise 7.96 ile 8.03 inebilecegi son noktadir daha asagisini beklemiyorum. Dolari nisan sonu mayis sonuna kadar 9. xx li gorebilecegimizi dusunuyorum. Bu tarihlerde gelmezse yil sonu 9. xx yakabilir. Ytd

Guzen dusuncen ve yorumlarin icinde tesekur ederim.

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Yükseliş bekleyen daha çok gibi hemşerim:) bakalım görecez; ) bir önceki alım seviyesinden tekrar alım verse efsane olur. ; ) YTD

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Beni yanlis anlama sakin, seni sorgulamiyorum hatta muthis bir analiz diyorum, kutluyorum! .. :) Şunu biliyorum ki, hedef bellidir ama bahanesi belli degildir.. Ben de gumus deger kazanacak diyenler arasindayim. Bunun da nedeni olarak 'Enflasyon Beklentisi' diyorum ve susuyorum. Ancak dedim ya hadi diyorum tamam haftalik arada bir geliyor düzeltme, gumuste ama neden geliyor? Sanirim tahvil faizleri yukselince yatirimci toplaniyor ama enflasyon beklentisiyle kaçan yatirimcin yerini dolduramiyor. Bakalim ne kadar geri cekilme yasanacak? Elimde Tl var ama eski aldigim kurun altinda alamayacagimi dusunmek beni biraz acaba dolara mi kaysam dedirtse de bekliyorum. Uygun yatirimi kendime gore belirleyebilirim sanirim bu hafta, bakalim, nasip. :)

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

İnşallah ama herkes düşüş bekliyorsa düşmez bu, en doğrusunu Allah bilir tabi.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Insallah hocam bol bereketli kazanclar dilerim. Iyi aksamlar iyi haftasonlari.

uzmn için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Son Konular ve Grafikler

• Rasyo5
  • (Düzeltme) Bitcoin 07.06.20242

• Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
    Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
    1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
    Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
    KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
    Onaylıyorum