Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0665 14:39:47
EUR 34.9928 14:39:47
USD 32.7788 14:39:47
ALTIN ONS $2332.8150 14:39:47

Konu: genel yön değerlendirmesi

US10Y DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermek üzere.
Günlük RSI aşırı satıcılı bölgesine gitmeye çalışıyor . Haftalık RSI alıcıların giderek azaldığını gösteriyor. 10 haftalık hareketli ortalamadan destek almaya çalışmış 1.52 den yukarıya dönmüş gibi dursa da 4 saatlik ve saatlik RSI da sadece tepki yükselişi olarak kalacağı izlenimi vermiştir. Göstergelere bakılınca 20 haftalık ve 100 aylık hareketli ortalama olan 1.29 bölgesine kadar çekilip oradan yukarıya tepki vermesini bekliyorum. Burası aynı zamanda ağustos dan başlayan yükseliş kanalının 0.5 FİBONACCİ düzeltmesidir. Yükseliş trendini daha tamamlamamış yukarıya hedefi var gibi görünüyor.

DXY DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermeye doğru gidiyor.
Haftalık RSI yükseliş trendinin içinde olsa da günlük RSI yükseliş trendini bozmuş ve aşırı satıcılı bölgeye gitmeye çalışıyor. 92.476 FİBONACCİ düşüş kanalının üstüne gitmek için belli bir süre daha 90 ile 91.8 arasında oyalanabilir. İndikatörlere ve hareketli ortalamalara baktığımızda düşüş trendinin bitmediğini fakat 94.476 seviyelerine tepki vermeye çalıştığını ve daha sonra ana hedefi olan 79 bölgesine aşağıya doğru gitmesi gerektiğini gözlemliyorum.

ALTIN GÜMÜŞ RASYO DEĞERLENDİRMESİ
Haftalık MACD RASYO da yükseliş sinyalini vermiş durumda ve Haftalık RSI de negatif uyumsuzluk oluşmuş durumda yükseliş olması muhtemel görünüyor. 4 saatlik ve saatlik RSI belli bir süre daha düşüş olabileceği izlenimi verse de RASYO nun ara hedefi 87.517 ye 85 çanağını tamamlamak gibi duruyor. Daha sonra 48 yolculuğuna başlayabilir.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD al sinyalini 1680 vermiş durumda ve haftalık MACD al sinyaline doğru girmekte.
Haftalık RSI yükselişi yavaş kalıyor ve düşüşün devam edebileceğini söylese de, günlük RSI düşen RSI tepesini kırmış ve alıcılar artsa da değerde gözle görülür bir artış olmamıştır. 4 saatlik ve saatlik RSI de aşırı alım bölgesine gelinmiş fakat değer yeteri kadar artmamış yani düşüşlerin devam edebileceği ama öncesinde ciddi bir yükseliş yapabileceği izlenimi oluşmuştur. Düşen trendin kanal tepesine kadar bir çıkış olması muhtemeldir.

GRAFİKLERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ: Nisan sonu ile Mayıs ilk haftasına kadar emtialarda bir yükseliş ve dxy ile us10y de düzeltme olacak ve daha sonra 21 HAZİRANA kadar emtialar düşüş eğilimde olup 21 HAZİRANDAN sonra yükselişe başlayacak. Verilen tarihler GANN analizi tarihleridir.

YAZDIKLARIMIN HER BİRİ BİLGİ AMAÇLIDIR VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Yorumlar (675)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 22 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Yildizi sadece grafik falan paylastigimda aciyorum :) tesekur ederim genel yonu dogru bulabilmek adina belki faydali olur diye elimden geldigince ugrasiyorum. :)

A_Didem için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

Aleyküm selam azra hanım son iki aylık periyot bu şekilde bir gözümüz dolarda diğeri gümüşte olmalı. burası biraz artar orası gevşerse buradakinden biraz çıkıp oradan sepete ekleme yapıcam. piyasa yapıcılar son sözü söyleyen olacaktır nihayetinde biz ne söylesek boş tek avantaj dolarda bekliyor olmamızdır. iki durum birisi düşer mi artamazmı çok bekletirmi bunlara takılmıyorum. ikincisi cuma herşey uçtu dolar aynı yerde saydı bunada takılmıyorum sonuçta 6.70den gümüş alacak durumum yoktu elimde gümüş yükseldiğinde gümüş olmamasıda nasibim değilmiş demek.10 yıllıklar düşüşte iken doların artmaması gayet normal aksini beklemiyordum desem bekliyordum 7.95 o noktaya bile çekilmedi gayet olumlu bir durum.1 kere dolar aldım 18mart 7.36 bekleyin dedim daha düşecek 7.15-7.20olacak 19martta 7.19 oldu bir çok kişi 6.90-6.60 beklerken ben kısa vadede üzmez diyordum.22martta 4 gün sonra 8.15ten sattım. nasip kısmet. Ytd

Azra35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Emeğine sağlık hocam. Önümüzdeki hafta bakalım alım fırsatı verecek mi)

0BeğenmedimŞikayet

Canka71 ()

Sayın Lion dolardan gümüşe geçtiğiniz zaman gruba yazarsanız veya zahmet olmazsa etiketleyebilirseniz sevinirim. Takipdeyim, sizinle beraber hareket ediyorum ytd olmadan

Invincible_lion için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Yıldızı hakediyorsun üstad
Bu kadar emek var
Helal olsun sana

0BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Tesekkürler
Emeklerin muhtesem
Varolasın
Takip

1BeğenmedimŞikayet

Calimero ()

Teşekkür ederim Lion, içim rahatladı. 4 yıl aradan sonra sizinle birlikte ful dolara girdim. Daha önce bayağı zarar ettiğim için, güzel fırsatlar vermesine rağmen gümüş almaya 1 aydır cesaret edemiyorum. Elime biraz para geçince, kaybettiklerimi almak için harekete geçtim:) Uygun zamanda gümüşe geçmek için sizi takip ediyorum. Hayırlısı olur inşallah...

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Hocam bu nasıl bir emektir yahu.. Teşekkürler. Bu arada yıldız yakışmış.. :)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rica ederim kardesim ne demek. Bende gormediniz diye etiket yapmistim simdi ayni zamanlama oldu :)

Mv_ömer için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mv_ömer ()

Siteye girer girmez Bünyamin beyin sayfasını açıp yorum paylaşmıştım güncel olarak rasyo grafiği paylaşmışsınız teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@Mv_ömer kardesim burda gidisati olabildigince anlatmaya calistim. Inceleyebilirsen yardimci olacaktir.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Amin kardesim hepimizin kazanci bol ve bereketli olur insallah.

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Amin ALLAH razı olsun hocam kazancımız hayırlı ve bereketli olsun yeter

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Sagolasin kardesim.

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Guzel dusunceleriniz icin cok tesekur ederim. Insallah hep birlikte daha cok kazaniriz. Emeklerimizin karisiligini hep beraber aliriz.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Helal olsun. Insallah bekledigimiz gibi olursa guzel karlar ve guzel alim noktalari yakalayabiliriz. Allah utandirmasin diyelim. 2 aydir grafikler sasirtmadi insallah bu seferde calisir. Bol kazanclar dilerim.

Azra35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Tamam kardeşim . guzel analizler eline sağlık.

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

InşALLAH hocam istediğiniz fiyat gelir siz hem cok fazla sabir gösterdiniz hem de emek bu konuda özellikle sizin kazanmanızı çok isterim hocam

0BeğenmedimŞikayet

Azra35 ()

Emekleriniz icin hakkınızı helal edin grafiklerden cok anlamıyorum

Ama açıklamaların son kısmı
Çok iyi özetlemişsiniz bizim için guzel yön belirleyici olur ins

2BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tesekur ederim. Allah utandirmasin diyelim kardesim. Emek veriyoruz sizlere yararli olmaya calisiyoruz insallah bu seferde yaniltmaz da herkes guzel karlar elde eder. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Azra35 ()

Selam lion dolar yükselmesi icin bu ay sonuna kadar beklicekmiyiz

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Elinize emeğinize sağlık hocam buram buram emek kokuyor çalışmanız:)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@M_yıldız asagi ihtimali bu haftasonu daha agir basmaya basladi istersen bi ince. Ytd

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@Fatmacerci34 genel değerlendirme bu yönde ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rucs ederim hemserim.

RG58 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

RG58 ()

Teşekkürler hemşerim

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Yukari yon almasini bekliyorum ama nereye kadar cikacak o kismi bilmiyorum 26.6 ile 29.4 arasinda cikabilecegi genis bir alan var bu alan icinden asagiya donus bekliyorum. Ytd

RG58 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rica ederim kardesim. :)

Calimero için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

RG58 ()

Hemşerim grafik paylaşmışsız elinize emeğinize sağlık. Gardaş yönü yukarımı, alağımı

0BeğenmedimŞikayet

Calimero ()

Anladım, teşekkür ederim :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum