Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0665 11:47:19
EUR 34.9928 11:47:19
USD 32.7788 11:47:19
ALTIN ONS $2332.8150 11:47:19

Konu: genel yön değerlendirmesi

US10Y DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermek üzere.
Günlük RSI aşırı satıcılı bölgesine gitmeye çalışıyor . Haftalık RSI alıcıların giderek azaldığını gösteriyor. 10 haftalık hareketli ortalamadan destek almaya çalışmış 1.52 den yukarıya dönmüş gibi dursa da 4 saatlik ve saatlik RSI da sadece tepki yükselişi olarak kalacağı izlenimi vermiştir. Göstergelere bakılınca 20 haftalık ve 100 aylık hareketli ortalama olan 1.29 bölgesine kadar çekilip oradan yukarıya tepki vermesini bekliyorum. Burası aynı zamanda ağustos dan başlayan yükseliş kanalının 0.5 FİBONACCİ düzeltmesidir. Yükseliş trendini daha tamamlamamış yukarıya hedefi var gibi görünüyor.

DXY DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermeye doğru gidiyor.
Haftalık RSI yükseliş trendinin içinde olsa da günlük RSI yükseliş trendini bozmuş ve aşırı satıcılı bölgeye gitmeye çalışıyor. 92.476 FİBONACCİ düşüş kanalının üstüne gitmek için belli bir süre daha 90 ile 91.8 arasında oyalanabilir. İndikatörlere ve hareketli ortalamalara baktığımızda düşüş trendinin bitmediğini fakat 94.476 seviyelerine tepki vermeye çalıştığını ve daha sonra ana hedefi olan 79 bölgesine aşağıya doğru gitmesi gerektiğini gözlemliyorum.

ALTIN GÜMÜŞ RASYO DEĞERLENDİRMESİ
Haftalık MACD RASYO da yükseliş sinyalini vermiş durumda ve Haftalık RSI de negatif uyumsuzluk oluşmuş durumda yükseliş olması muhtemel görünüyor. 4 saatlik ve saatlik RSI belli bir süre daha düşüş olabileceği izlenimi verse de RASYO nun ara hedefi 87.517 ye 85 çanağını tamamlamak gibi duruyor. Daha sonra 48 yolculuğuna başlayabilir.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD al sinyalini 1680 vermiş durumda ve haftalık MACD al sinyaline doğru girmekte.
Haftalık RSI yükselişi yavaş kalıyor ve düşüşün devam edebileceğini söylese de, günlük RSI düşen RSI tepesini kırmış ve alıcılar artsa da değerde gözle görülür bir artış olmamıştır. 4 saatlik ve saatlik RSI de aşırı alım bölgesine gelinmiş fakat değer yeteri kadar artmamış yani düşüşlerin devam edebileceği ama öncesinde ciddi bir yükseliş yapabileceği izlenimi oluşmuştur. Düşen trendin kanal tepesine kadar bir çıkış olması muhtemeldir.

GRAFİKLERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ: Nisan sonu ile Mayıs ilk haftasına kadar emtialarda bir yükseliş ve dxy ile us10y de düzeltme olacak ve daha sonra 21 HAZİRANA kadar emtialar düşüş eğilimde olup 21 HAZİRANDAN sonra yükselişe başlayacak. Verilen tarihler GANN analizi tarihleridir.

YAZDIKLARIMIN HER BİRİ BİLGİ AMAÇLIDIR VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Yorumlar (675)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 21 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Imşallah hepimizin gumüşten kazanç beklentileri gerçekleşir @LosAnarquista60 arkadaşım. Teşekkürler, iyi akşamlar.

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Merhaba uzmn hocam. öncelikle ilgi ve alakanız için teşekür ederim. Haftalık analiz yapmayı bende daha sağlıklı buluyorum. Genelde her haftasonu detaylı analiz yapıp dip tepe değerlerde grafiklerin gidişatına göre güncelleme yapıyorum. genel yön konusunda fikir oluşması açısından uzun pozisyonları da yazmaya çalışıyorum.

Geçen gün 25.12 kırıldığında 24.76 nın altına inmez diye düşünüyordum 24.6 lara iğne attı o gün bende aşağıya gidiyoruz dedim ama allhtan altın ons sağlam durdu düşüşü durdurdu yada spek bize fake attı :) Dediğiniz gibi spek hareketleri çok oluyor.

Bu ay sonu inşallah güzel bir satım noktası gelir de kar satışı yapabiliriz.

uzmn için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

uzmn ()

Merhabalar @LosAnarquista60 hocam, bu gün tatil olması ve evde bulunmam sebebi ile gün içi siz ve arkadaşlarımızın yaptığı gram gümüş veya ons gümüş grafiklerinin sizin teknik grafikler dahil tümünü inceledim, öncelikle sizin ve arkadaşlarımızın emek harcayarak hazırlamış oldukları güzel çalışmaları için kendi adıma teşekkür ederim. Genel olarak sizin ve arkadaşlarımızın paylaşımların da ağırlıklı yükseliş beklentisi mevcut, bende aynı görüşteyim. Ben genel de haftalık grafik takibine göre işlem yapmayı kendi adıma daha verimli buluyorum, geçen ay bu gün paylaştığım grafiğin bir benzerini paylaştım soran bir arkadaşıma da grafikte dip 25.00 dedim, ancak bildiğiniz gibi son düzeltmede hafta içi 23.80 ve altlarına indikten sonra o hafta sonu yine 25 ler de kapattık. Yani demem o ki spek yukarıya giderken aşağı hareket ile bir iki dolar sert satış yaparak korkutarak elimizdekilerini almaya çalışabilir. Dikkat ettiyseniz Ben aşagi desteklere çekilmeler de en çok bu noktaya dikkat çekmeye çalışıyor ve bir çok paylaşımım da da özellikle geri çekilmelerde ısrarla sakin ve sabırla gümüşte beklediğimi ifade ediyorum. Yön konusunda da zig- zag destek dirençler arası(iki direnç aş- geri bir desteğe çekil) gibi hareketler ile yön konusunda sizinle hemfikiriz.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@USTAMM sessiz sessiz durma ustam :) düşüncelerini yanlış varsa düzeltmeni ve fikrini öğrenmek isterim. tabikide yatırım tavsiyesi olmadan

3BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@uzmn bu arada sizin grafik ile benim grafik aynı bende yukarı bekliyorum ama diğer etkenlere bakınca ve gann analizi tarihlerine bakınca bir düşüş beklentisi oluşuyor bende.

bana sanki 29.4 max cıkacağı seviye ve oradan dönecekmiş havası veriyor. eğer çanağı tamamlarsa ya 34 olamadan yada 35 gibi bir yerden düzeltme yapacak gibi. sizin fikriniz nedir ytd olmadan

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Tekrar 6.55 seviyesine iner mi alım için ne dersin? YTD

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Bu hafta dusus yapmaz sanirim şundan dolayi diyorum dxy ile us10y kapanisi negatif bariz asagiya oynuyor o yuzden alim yapma ihtimalleri daha yuksek gibi geliyor. Hatta hizli alim yapip duzeltmeyi sabah 9-10 arasi bile yapabilirler ve boylece 1860-1890 bandina gidisin yolunu hizlandirmis olurlar. ytd

Mekan61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Bu pazartesinde geçen hasta gibi düşüşle başlayabilir ya da dediğin gibi yukarı doğru da atabilir. YTD

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Insallah kardesim guzel yerden alim yaparsin. Bende ilk satisi 1801-1817 bandina ciktiginda gidisata gore yapmayi dusunuyorum. Şuanki gidisat sanki oralara cikacak diyor ama izlemedeyiz yinede. Oraya cikip geri donerse 1785 den asagisini beklemiyorum. Fakat 1770 e kadar da geri cekilme durumu var ytd ordan yukari tepki verebilir.

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Bakalım görecez; ) ben karlı satışı yaptım tekrar uygun yerden alım bekliyorum. YTD

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tesekur ederim umut hocam. Gidisati izliyoruz. Bakalim bu hafta yada haftaya hedefler gelecek mi

Lab_Tek_44 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Lab_Tek_44 ()

Hocam baktım tek tek emeğinize sağlık
Rasyo için 67.6 üzerinde kalması altın lehine gümüş aleyhine(bu değerler üzerinde kalıcılık hedef 73 ve sonra 78 )
Dxy 91 altı yaparsa hızlıca 88 yapar gibi
Hemfikiriz hocam ... söyleyecek çok birşey bırakmamışsınız var olun
Ytd

2BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@Aytaç_fb41 grafikleri ve yazilari okuyup fikrinizi sorsam cok sey istemis olur muyum?

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@Lab_Tek_44 bence bu analizi okumadan yazdiniz :) bende ayni kanidayim hatta bu hafta bir tik daha dusme ihtimaline dikkatli olmaya karar verdim.

Incelemekte fayda olabilir. Fikrinizi ve yanlis gordugunuz yerleri soylerseniz de sevinirim.

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Ben eskiden teknik cizmezdim hep haber akisi ve bu yildizli verileri baz alirdim cikmasi gereken veri gelirdi cikmazdi dusmesi gereken veri gelir dusmezdi sonra sasirirdim. Daha sonra dedim teknik kismina bakayim ve gordugum şu genelde teknik dusecek diyorsa onun dusmesi icin illaki o haftalarda bir haber bir veri olusuyor yada teknik dusecek diyor istedigi kadar olumlu bir haber de gelse dusuyor. O yuzden haberlere falan bakarim ama teknik kismina daha cok bakmaya basladim. Ytd

Ben neden dusus ihtimalini goz onunde bulunduruyorum soyleyim emtialarda cok uzun bir yukselis bekliyorum bu yukselisin baslayabilmesi icin insanlarin artik altindan gumusten korkmasi gerekiyor ve once tepe daha sonra dip yaptirip sonra herkes bu artik cikmaz dedigi anda ucacagini dusunuyorum. Ytd

A_Didem için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Bence 2 kademede cikacak bu hafta 2. Kademeyi yapacak ve kar satislari gelecek daha sonra 3. kademeyi yapacak ve duzeltme gelecek diye tahmin ediyorum. Bakalim bekledigim gibi oluscak mi izlemedeyiz. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Eyvallah kardesim insallah hepimiz kazaniriz. Elimden geldigi kadar hem kendime hemde sizlere faydali olmaya calisiyorum. Ben bazen kendimi dinlemiyorum satmiyorum ama belki destek direnc noktasinda yazdigimi gorup alan olur sonra satip kar alan olur diye paylasiyorum.

Avnifatma için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Olabildiğince faydali olduğun aşikar @LosAnarquista60.. :):) Ama mesela ben grafiklerden daha çok neden yani neden bu hafta emtianin değeri bu kadar yukseldi, yatirimci neden bu hafta emtiaya kaydi? Ya da illaki duzeltme gelecegini düşünen arkadaşlara karşin, ne gibi bir haber akışi bizi emtialarin deger kaybi haberiyle karşı karşiya birakacak? Senin bu konudaki görüşlerini de ayrica merak ediyorum..

0BeğenmedimŞikayet

Mekan61 ()

Fırsat için biraz daha beklemeyecek miyim yani)

0BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

Rica ederim tabiki saygı sevgi bizden sayın @Canka71

Canka71 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

10 yıllıklar ve ondanda önemlisi yurt içi ve yurt dışı sıcak gündem bunlar her daim şahit olduğumuz faktörler azra hanım. estafurullah ben teşekkür ederim. Ytd

Azra35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Canka71 ()

Tamamdır @Invincible_lion haklısınız. Sorumluluk tabii ki kendime ait. Kimseyi suçlayamayız. Sizi takipdeyim ama siz yine de dediğiniz gibi genele bir iki defa yazarsanız iyi olur, sevgiler kolay gelsin, emekleriniz için teşekkürler :)

Invincible_lion için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Azra35 ()

Teşekkür ederim çok zahmet oldu uzunca bir açıklama icin

O zaman abd 10 yilliklarin yükselmesi lazim doların yükselmesi icin dogrumudur

Elimizdeki emtia veya nakit cinsine gore bizde abd 10 yillikların inmesi ve çıkması istiyoruz insanoğlu

Inmesini istedigimizin çıkmasını istiyoruz

Çıkmasını istedigimizinde inmesini istiyoruz

Invincible_lion için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Avnifatma ()

Güzel kardeşim, çok emek veriyorsun, ellerine sağlık inşallah hedefin gelir kazanırsın.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Eyvallah kardesim sagolasin

Gelinoy için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

Sayın @Canka71 ben aldıktan sonra etiketlemek belli bir zaman almakta. bir çok kişi bu yönde talep ettiği için benim aldığım kurdan yukarı dönüş yaparsa alım yapamayan insanların vebalini almak var. ben genele bir kaç kez yazıyorum ard arda bilginiz olsun. her daim kendi hür iradeniz ile kendi hedefleriniz doğrultusunda hareket etmeniz en sağlıklı olandır. Ytd

Canka71 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gelinoy ()

Eline sağlık kardeşim masalah bereketin bol olsun @LosAnarquista60

1BeğenmedimŞikayet

Invincible_lion ()

Bir yorum attım şimdi fırsat bulursanız. ben teşekkür ederim sayın @Calimero ben çok bekletmemekten yanayım her daim gümüşüde takipte olacağız bu sırada. hepimiz hakkında hayırlısı inşallah. Ytd

Calimero için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Eyvallah kardesim 1801-1817 bandindan sonra guzel bir alim firsati verebilecegini dusunuyorum ama bakalim gerceklesecek mi kardesim izlemedeyiz. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Sizde varolun kardesim tesekur ediyorum.

Fatih001 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum