Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0739 01:03:07
EUR 34.9777 01:03:07
USD 32.5380 01:03:07
ALTIN ONS $2333.0550 01:03:07

Konu: gümüş nereden dönebilir destek direnç

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

0.5 22.431 0.618 22.196 en son dönüş seviyeleri buralara inmeden de dönebilir

Yukarı devam için kırması gereken direnç 0.786 23.297

0.786 21.860 kırılması durumunda alttaki üç destek 21.652 21.429 21.132

Her noktada çıkışlarla birlikte girişlerde var.
Terste kalan arkadaşlar üzülmesin çünkü şu ana kadar genelikle görülen sert inişlerin arkasından sert çıkışlar oldu

Hiç bir şeyin garantisi gene de hep söylerim iki yöne de tedbir sağlık daha önemli.

Yorumlar (382)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 9 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

2BeğenmedimŞikayet

Slayer58 ()

Saygılar hocam seviliyorsun iyi akşamlar

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

grafikteki yorumunda şöyle bir hata var, profilimdede bu konuyu yazdım ki bu hataya düşmesin insanlar :) dolar çarpan olduğu için tl bazlı biz bu işe girip çıktığımız için, doları hesaba katmalısın, dolar almak istemeyen insanlar Altın ve gümüş alırlar çünkü dolar artınca ons düşsede zarar etmezler, bununla ilgili forumda biri mesaj atmıştı eskiden 50 dolar seviyesinden alan biri hâla terste diye, bende demiştimki o adam aldığında dolar 1tl yada 2tl idi ogünden bugüne adam parasını kaça katlamış hesapla dedim oda gülüp off paraya bak demişti. yani dolar çarpanı ons düşmesi ile hesaplanmalı tabiki tl bazlı düşürebilir ama uzun vadede doların artması daha sonra onslerinde elbet bir yerden çıkışa geçmesi ile önceden alan kişi çok iyi kâr edebilir. tıpkı 400 hatta 500 den alanların bile şu an kâr ettiği gibi ytd

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@calculator ü de takibe alabilirsin çok yönlü analizlerle teyit ediyor.

Gulsoy için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

parite ile ilgili @Ademcan beye sorun ben olsam yapmam gerekirse iki sene beklerim yukarı devam ederse çok zararınız olur.
Kapanışı beklememiz gerekiyor. Geri dönme ihtimali derken nerden dönecek ona karar vermeniz lazım. Sonuçta bir yerden yüzde yüz dönecek ne kadar süre nereye kadar. Grafikte gördüğün her direnç geri dönme ihtimali var
gümüşün ne yapacağı belli olmaz yarın 26,70 öbür gün 28,9 olmayacağının garantisi mi var mesela 25,482 de geri çekilme yapabilir ama nereye kadar
Bana göre dönüş yapabileceği ilk seviye 24,739 olması lazım ama garantisi yok.
Yüzde olarak ta % 60 diyorum oraya varmadan da dönebilir.
Benim görüşüm normalde 0,236 yı geçtiği zaman 0,382 ye kadar rahat gitmesi lazım.
ben acemiyim k^arımı TL üzerinden alıp geçişleri de genelde aynı anda çok iyi fırsat çıkmazsa TL ye geçer öyle yaparım bu gün bir miktar JPY ye geçtim parite değeri aynı ama dolar ın düşmesini bekledim 0,1178 den girdim yani daha çok aldım.
Dolar TL nin değerine yönüne bakmadan işlem yapsaydım daha az JPY alacaktım.
İşlemlerimi TL üzerinden yaptım şu anda gümüş ons karşılığı dolar üzerinden 14 civarı.
Ben diyorum ki eğer dolar TL de düşüş devam edecekse parite yaparak zarara uğrarsın.
Tek istisna mesela 18 TL den dolar aldın 21,60 dan gümüşe 1680 den altına girer beklersin veya NOK AUD JPY dibe yakın veya dibe yaklaştıkça parçalı alır dip yapanlara geçiş yapar beklersin zarar dan kurtulursun. Sonuçta önemli olan iyi yerden alıp tepeye yakın veya yaklaştıkça parçalı geçiş yapmak.
Fikir olarak yazdım yatırım tavsiyesi değil. Hatalarım olabilir.
Tekrar söylüyorum bu işin ustası @Ademcan bey bildiğim kadarıyla kendisi ani kur şoklarına karşı korunmak için pariteyi tercih ediyor.
Örneğin dolar 8,25 lerden çıkışa geçtiğinde TL ye geçen birinin toparlaması zor hele ki makas olursa çok daha zor.

@Slayer58 teşekkür ederim.
@ASRİ6327 ve aleykum selam.
@Ali_Babaa evet. Doların 13,50 seviyesinde kapanış yapacağını tahmin ederek ve onsta da çıkış olduğunu düşünerek. Makas olmasa zaten fırsat da verdi.

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Evet candır o yoldaş)

DOĞU_BEY_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ali_Babaa ()

Ama 10,43 ten girdim derken 20 Aralık depreminden önce de mi

0BeğenmedimŞikayet

Ali_Babaa ()

Çok teşekkürler Hocam detaylı cevabınız için
Hayırlı kazançlar dilerim

1BeğenmedimŞikayet

DOĞU_BEY_ ()

Teşekkür ederim efendim
@__Dersimli__ uygundur

1BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Ben mii? Bir Tavsiye de bulunursam unuttugum ustalara haksızlık olur hemcinslerim tavsiye edeyim şimdilik @__Dersimli__ @Yaseminnisa @NİLSUDE canlar:)

0BeğenmedimŞikayet

DOĞU_BEY_ ()

Senin memleket direnç gümüşte 10.44 ytd

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Emegine sagllik hocam

0BeğenmedimŞikayet

DOĞU_BEY_ ()

Var mı tavsiye edebileceğin usta efendim

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Cevap verme inceliginde bulundunuz efendim. bu yetmezmi ? Ustalar sağ olsun var olsunlar onların paylaşımlarından yolumuzu bulmaya calişiyoruz

0BeğenmedimŞikayet

DOĞU_BEY_ ()

Ne demek efendim
Siz yine de bana bakmayın
Ben sizden daha kötüyüm
Ustalar öyle diyor

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Tşk ederim ; ) @DOĞU_BEY_

0BeğenmedimŞikayet

DOĞU_BEY_ ()

24.50 üzeri kapanış yaparsa 25.58 takip edilmeli ytd:)

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Dönme ihtimali yüzdelik olarak kaç? benim grafik bilgim yok hocam
. elimdeki. gümüş dolar parite yapmayı düşunıyorumda?

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

dolar TL yi hesaba katmadan ben parite yapıyorum diyerek işlem yaparsanız bir kere ters işlem yapmanız sizi senelerce bekletir gümüş gibi bir üründe full stop yaparsanız senelerce zararda bekleyebilirsiniz sayfamda aşağı yukarı her şeyi anlattım artık üyeliğimi iptal ederlerse de yapacak bir şey yok genede YTD yazayım ben de yanılabilirim ya da anlatmaya çalıştıklarımı ifade edemeyip yanlış anlaşılabilirim.

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Tsk ederim hocam sağolun

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben dolar almıyorum. TL üzerinden gümüş aldım.

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

dolar a tl ilemi giriş yaptın @REŞAT12 hocam yoksa g ons ilemi?

1BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Bereketinigörün
Bizde sizin yanınızda görürüz o bereketi inseallah

1BeğenmedimŞikayet

Zipkin1 ()

Tşk. ler cvp için like atıyorum

0BeğenmedimŞikayet

Ardomar ()

Yarın sabit kalırsa faiz aşağı çeker ama kısa süreli

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben acemiyim büyük risk alarak girdim kar gördükçe de parçalı çıkar fırsat olursa geri girmeye çalışırım. Yoksa ekranı kapatır beklerim arada bir bakarım. dolar la ilgili kısa vadeli beklentim gerçekleşmezse bir süre beklerim.
@Zipkin1 yoruldum.

Gayret1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zipkin1 ()

Hocam burdanmi girdin yani bu seviyedenmi

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Yenimi aldınız hocam
Ons 24 20 lerde bi direnç olurmu acaba yoksa 24 80leri bulabilirmi
Siz yeni aldıysanız bulur:)

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bunu söylemek için çok erken ben dolar ın da yukarı hareket edeceğini 13,50 üzerine çıkacağını da düşündüğüm için büyük risk alarak girdim. Doların yönü hala belli değil.

Ardomar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ardomar ()

Risk var ama kısa süreli, ons belini doğrulttu kısa sürede dolar seni geri çekebilir, ama gümüşte 11 uzak değil zaten

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum