Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0731 18:31:16
EUR 34.7936 18:31:16
USD 32.4014 18:31:16
ALTIN ONS $2337.6450 18:31:16

Konu: gümüş nereden dönebilir destek direnç

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

0.5 22.431 0.618 22.196 en son dönüş seviyeleri buralara inmeden de dönebilir

Yukarı devam için kırması gereken direnç 0.786 23.297

0.786 21.860 kırılması durumunda alttaki üç destek 21.652 21.429 21.132

Her noktada çıkışlarla birlikte girişlerde var.
Terste kalan arkadaşlar üzülmesin çünkü şu ana kadar genelikle görülen sert inişlerin arkasından sert çıkışlar oldu

Hiç bir şeyin garantisi gene de hep söylerim iki yöne de tedbir sağlık daha önemli.

Yorumlar (382)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 11 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

ALt yorum yanlış grafik olmuş doğrusu bu

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Önemli olan full işlem yapmamışsınız ben de kar gördükçe azar azar çıkıp aşağı dönmesi halinde ekliyorum makas normalken anlık takiple çıktığım fiyatın daha yukarısından beş kat fazlasını da girdim ama parçalı gene çıktım maliyet hem daha aşağı düştü hem elimdeki miktar arttı. Kardan feda etmeden olmaz cebe girmeyen kar kar değil.
@xxbirzamanlarxx inşaallah. Şimdiye kadar metaller uzun vadede hiç yanıltmadı. Kısa vadede inişler çıkışlar hem alış hem de satış fırsatı düştükçe aralıklı parçalı toplar yükselirse de azar azar çıkarız ama çoğu uzun vade benim yolum bu.

Gümüş DXY sistemine geçildikten sonrasına bakarsak onsta 1 dolar seviyesinden 50 dolara kadar yükselmiş daha öncesinde 28 centlerdeymiş yani doların yaklaşık 180 katına kadar değer kazanmış. Karşılıksız basılan doların haddi hesabı yok tahmin bile edemeyeceğimiz rakamları hem gümüşte hem altında görmemiz normal olur. Normal olmayan tek şey bence şu anki seviyeler.
Yatırım tavsiyesi olarak görülmesin benim şahsi görüşüm de böyle.

Gayret1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Hocam 6 17 benim son alımımoldu
Öncesinde 6 70 6 53 6 35 ve enson 6 17 tamamlamıştım
Ons olarakda 0 61 den evruyla yarı işlemyaptım ama malesef korkudan 0 62 063 ve 0 65 geri euro ya döndüm
dursaymış 0 65 yerine 0 71 den çıkmalıymısım
Korku bu işte yarı karı kömmek:(

0BeğenmedimŞikayet

Torullu29 ()

Hocam gümüşte sizin bu hafta ki beklentiniz nedir ? 10,20 yi tekrar test edebilirmi yoksa düşüşmü?

0BeğenmedimŞikayet

Yusuf3549 ()

Bu yorum çıktı
Benim yorum düştüyse yanıtlarmısınız bir zahmet

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Son iki yorum çıktı mı daha önce de daha ons 21 i görmeden 19 18 17 hatta 11 ler dile getirildi şimdi sanki bu günde yarına gelecekmiş gibi gene aynı senaryo.
Halbuki normal makas olduğunda defalarca al sat fırsatı veriyor

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Pek çok kişi bu yüzden zararkes yaptı ya da erken çıktı zarara girdi. Ben 6.40 larda ful işlem yapan pişman olabilir diye uyardım. Ons 25.401 TL de 13 üzerini gördü. Şİmdi gene aynı şeyler yapılıyor.

1BeğenmedimŞikayet

Gayret1 ()

Size katılıyorum 23 lerdeyken 17 patdiye geleçek haliyok
Yazında aynı senerya işlendinhocam 21 40 lardan parite yaptımama korkudan erken çoktım euro ya
Hocam inseallah onslarda bi toparlanma olurda biraz rahatlarız
Size katılıyorum

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Alt yoruma grafik eklemeyi unutmuşum.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Al yoruma ek olarak
Gümüşte alım yönünde tepki önce 22.800 sonra 22.870 sonra 22.929
Şu an biraz daha aşağı gelme ihtimali görünüyor.
Pazartesi günü onsta 23 üzerinden alım yönünde tepki verip üzerinde kalabilirse yukarı yöne devam etme ihtimali biraz daha ağırlık kazanır .
Sonrasında yukarı yönelebilmesi için artık 23.297 ve 23.526 nın kırılması gerekiyor.
En aşağıdaki destekler ise alt yorumda var.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Arkadaşlar dikkatimi çeken bir şey var yaklaşık beş aydır daha onsta 21 görülmeden sanki hemen gelecekmiş gibi 20 19 18 hatta 17 lerden bahsediliyor.
Sizce daha onsta 21 görülmeden 23 teyken 20 19 18 17 den bahsedilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz alt yorumdaki de bana ait ve hala geçerli.
Gene de herkesin görüşüne saygı duyuyorum her şey mümkün.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Helal olsun ben de sizlerin ve diğer arkadaşların yorumlarıyla aydınlanıyorum okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kışlalı_tekin için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kışlalı_tekin ()

Anladım hocam sağolun sayenizde aydınlanıyoruz bilmediklerimizi öğrenmeye çalışıyoruz vakit ayırdığınız için teşekkür ettim hakkınızı helal edin

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

dolar TL düşecekse makasta koymazlarsa satıp alabilirsin. Şu ana kadar hep sattığımın Altın a düştü ama makaslar yüzünden bir kısmını alamadım. 20 altına inerse çok kişi alır ve yukarı sert çıkış yapabilir diye düşünüyorum ama ben nereye inerse insin nereye çıkarsa çıksın ful işlem yapmam inşaallah

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Hayır kardeşim satmadım. Yakınlarımın ihtiyaçları oluyor satarsam onlara vermek için satabilirim. Yoksa ancak çok yükselirse az miktarda satabilirim.
Düşerse aralıklı kademeli alır kar gören parçanın bir kısmını satarım elimdeki gümüşü azaltmak değil mümkün olan en az maliyetle gümüşü artırmak istiyorum.
Dursun yükselene kadar uzun vade de beklerim. İnşaallah.

0BeğenmedimŞikayet

Kışlalı_tekin ()

Mesala şimdi satıp ons 20 ve Altın a indiğinde alabilirsin yanlışmı anladım

0BeğenmedimŞikayet

Kışlalı_tekin ()

Hocam o yukarılardayken satmadınmı yani beklemeye devam derken al sat yaptın değilmi

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bu da bir sonrası 0.618 Altın a inmiş 23.297 ye kadar % 50 çıkışlar olabilir demişim o da olmuş çıkış yapan elinde % 50 gümüş TL kar almış ve aldığının yarısı düşük ortalama ile elinde duruyor düştü mü gene düştü kademeli olarak gene alır. İnşaallah benim de üyeliğimi iptal etmezler bir önceki yorumla bu alt yorumu karşılaştırın.
Allah sizden de razı olsun daha önce olduğu gibi gene yanılabilirim.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Kışlalı_tekin daha önce alt yorumu paylaşmıştım birazdan bir sonrakini göndereceği tabi sayfada çıkarsa.

1BeğenmedimŞikayet

Cecen_ ()

Ellerinize sağlık emek vermişsiniz o kadar bilgilendirmek için çok teşekkürler

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Görüşüm alt yorumdaki gibi devam ediyor bu yorumu yazdığımda çok kişi böyle söyledi ama 23 ü getiremediler diye dönüş olmuştu.
Keşke düşse o zaman 18 üstünden dolar a girenler bile gümüşe geçer yüksek talep gelir ve daha kısa zamanda çok daha yukarı gider böyle sallansa bile uzun vade de tahmin edemeyeceğimiz kadar yükseleceğini ve beklemeye değeceğni düşünüyorum. <doların altına bağlı olmaktan çıkıp DXY uygulaması geldiğinden beri çok fazla karşılıksız dolar basıldı bir yerden kötü patlayacak algı işlemeyecek diye düşünüyorum. Açıklamalara verilere falan aldırış etmiyorum. Çıkarken azar azar çıkıyorum eklerken fazla çoğunu uzun vade
@Zeyce61 niye terste kalalım düşerse aralıklı parçalı ekler kar eden parçanın bir kısmını çıkarız çıkış devam ederse duruma göre daha fazlasını çıktığımızda daha yukarıdan ekler gene azar azar çıkarız. Yeter ki makas düşsün. Ben bunları hep yaptım.

0BeğenmedimŞikayet

Zoru_sever ()

Tamamda üstad dl vermesi gerekmez görüşü neyse onada saygı duyarız oda yazsın saygilar

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Teşekkür ederim ama arkadaş belki haklı tepki vermiştir eleştiri nedenini yazsa ben dahil hepimiz faydalanacak. Sayfa istemiyorsa kendi takibimi kendime saklarım.

Zoru_sever için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Zoru_sever ()

Duzelttim resat hocam herkes görüşünü söyler siz devam edin hocam saygilar

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Alt yoruma dl veren arkadaşım sizin görüşünüzü alabilir miyim?

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Fatihsultan alt yorum geçerliliğini koruyor. 0.786 kırılmadığı sürece

Bu grafikten yükseliş yönlü takip

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Güzel_YaRınLaRa_ size galiba yanlış grafiği göndermişim alımla ilgili paylaştığım grafik buydu size gönderdiğim sonrası.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Hayırlı geceler teşekkür ederim.

ASRİ6327 için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

ASRİ6327 ()

Hayırlı geceler @REŞAT12
Eline emeğine sağlık
17 Ocak Pazartesi ABD borsası 1 işlem günü Resmi Tatildir, uluslararası piyasalarda dolar cinsinden işlem gören emtialar saat 19:59 itibariyle işleme erken kapanış yapacaktır..

*20 Ocak Perşembe saat 14:00 TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) Faiz Kararı

*26 Ocak Çarşamba saat 22:00 FED (FOMC) Faiz Kararı ve Ekonomik Projeksiyonlarını açıklayacaktır

22:30 FED Başkanı Powell'ın Konuşması

Not:ECB, (Avro bölgesi) 2022 yılı Ocak toplantısını Şubat'a erteledi.

ECB'den yapılan açıklamaya göre 20 Ocak 2022 tarihinde yapılacak para politikası toplantısı ve 2 Şubat 2022 tarihinde yapılacak para politikası kararı içermeyen toplantıların iptal edildiği belirtildi.

Açıklamaya göre bu toplantıların iptal edilmesinin ardından para politikası kurulu toplantısının 3 Şubat 2022'de yapılacağı belirtildi.

Not:İngiltere Merkez Bankasının Ocak ayında Faiz Kararı toplantısı yoktur.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Güzel_YaRınLaRa_
Sadece bu alt grafikte giriş yapılabileceğini yönünde düşünmüştüm o da kar gördükçe bir kısmını parçalı çıkmak şartıyla. Bu şartlarda beklemekten başka çare yok

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum