Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0761 17:43:30
EUR 34.8269 17:43:30
USD 32.3410 17:43:30
ALTIN ONS $2287.3200 17:43:30

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerindeki son durum bu şekilde. 1 haftada gerçekleşen çıkış yaklaşık olarak 370k ons. Toplam büyüklük olarak hala 100 milyon ons un üzerinde olsakta bu çıkışların devam etmesi fiyatın hareketini aşağıya çekme potansiyelini taşıyor. Ancak ben yine de özellikle altında ve diğer değerli metallerde önümüzdeki dönem için olmulu beklentimi sürdürüyorum. Bence altını n yukarı hareketi hala bitmedi ve büyük bir ralli görme ihtimalimiz hala yüksek. En büyük sebep olarak enflasyon gerçeğini, finansal sitemin kırılganlıklarını ve diğer küresel gelişmelerin olası etkilerinin altın açısından bir fırsat oluşturduğunu düşünerek bu kanıya varıyorum. Ayrıca, dünya altın konseyinin yayınladığı dünyadaki Merkez Bankalarının altın rezervlerindeki değişimini gösteren rapor altına olan talebin hala artmaya devam ettiğini gösteriyor. Örneğin Rusya merkez bankası elindeki dolar rezervlerini sıfırlayarak tamamen altına geçiş yaptı. Bence bunlar önemli ve altı doldurulması gereken göstergeler.

Son olarak biliyorsunuz altın ve gümüş gibi varlıkların fiyatı vadeli işlemler üzerinden belirleniyor. Yani normalde örneğin apple veya amazon hissesi vadeli varlığın fiyatını belirlerken değerli metallerde tam tersi. Dolayısıyla fiyatı aşağı çeken sebeplerin başında yüksek short baskısını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu spekülatif baskılar bir noktada tam tersi yönde bir patlamaya sebep olabilir. O yüzden portföyünüzde altın ve diğer değerli metallerden bulundurmanın orta- uzun vade de isabetli olacağını düşünüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (326)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 9 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

5 gun once XRP ile ilgili ufak bir not paylaşmıştım. Konuştuğumuzdan bu güne %53 yükseldi. Ben bu noktada kendi adıma bir miktar kar realizasyonuna gidiyorum. Yine elimde ufak bir miktar kalacak. 1 altına tekrar gelirse yine ekleyeceğim. YTD.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet altın konusunda hala aynı noktadayım. Ben taşımaya devam edeceğim. Orta- uzun vadede yükselişine devam edeceği kanaatindeyim. Selamlar.

Sıla111 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Hocam altın ile düşünceleriniz aynimi

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Fiyat olarak bir tahminde bulunmak zor ancak yeni bir yükseliş trendine girdiğimizde 100k'ları göreceğimizi düşünüyorum. YTD. Selamlar.

Frankenstein_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

XRP ile ilgili birkaç gün önce yazmıştım. Holo taşıdığım veya araştırdığım bir coin değil maalesef. Selamlar.

_elvabd için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İnsan_kaynakları ()

Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Frankenstein_ ()

Merabalar hocam, sizce btc bu sene sonuna kadar en fazla kaç k olur?

0BeğenmedimŞikayet

_elvabd ()

Hocam selamlar xrp ve holo görüşünüz nedir?

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

birkaç gün önce beklentimi paylaşmıştım. Genel görünüm yukarı. 42'lerin test edilip üstünde tutunmamız ise yeni bir yükseliş hareketi için hayli olumlu olur. 48-52k arası önemli bir direnç ilk etapta orayı test edip ardından 42k'ları görebileceğimiz kanaatindeyim. Selamlar.

SARISEVMEZ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben değerli metaller kompleksine pozitif yaklaşıyorum açıkçası ve düşüşlerin alım fırsatı olduğunu düşünüyorum. Bunu da defalarca dile getirdim notlarımda. Fakat şöyle bir şey var. Herkesin beklentisi bir olmuyor. Bazısı çok kısa vade de kar amacı güderkeni, bazısı nakdini park edecek bir yer arıyor. Veya hedge için yatırım yapan ile, enflasyondan korunmak için alım yapan bir olmuyor. O yüzden kişinin kendi beklentisini bilmesi önemli. Benim bakış açım ve paylaştığım notlar daha çok kademeli alım- satım yaparak orta- uzun vade de portföyün genel değerini arttırmak. Son olarak gümüş için de beklentim yukarı hareketine önümüzdeki dönemde devam edeceği yönünde. Yukarı trendin ihlaline sebep olacak durum fiyatın 21-22 bandının aşağısına kayması olur ancak şimdilik görünüm yukarı. O yüzden alım düşünenler kademeli olarak 21 bölgesinde alımlarını bitirecek şekilde düşünebilir. Benim şu anki maliyetim 24.50'lerde ve 2 kademelik daha alım için yerim var bunu da belirtmiş olayım. YTD. Selamlar.

Nehit için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Nehit ()

@shaokahn Üstat Kısa ve orta gümüş analiziniz nedir acaba

0BeğenmedimŞikayet

SARISEVMEZ ()

dayı nasilsin. bitcoin için kisa bi durum değerlendirmen varmı acaba.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet 1810'ların üzerindeki görünüm o şekildeydi. Ancak son düşüş biraz yıpratıcı oldu. Getirilerin seyri bu süreçte hayli mühim ancak yine de bence değerli metal kompleksinin genel trendi yukarı seyredecek. Selamlar.

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

DXY BTC için önemli sorunlardan birisi değil. İş oraya gelene kadar daha önümüzde birçok öndemli mevzu var. Selamlar.

Wachman35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Davut_GS1905 ()

Selamlar Hocam arada altın ve gümüş sayfasında da yorumlar ve paylaşımlar yaparmısınız

0BeğenmedimŞikayet

Faz52 ()

Hocam gram altın almak istiyorum, bu seviye uygunmudur? Yoksa bekleyelim mi? Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Hocam Ağustos ayı ici 1900beklediginizi söylemiştiniz hala bu konuda kararlimisiniz yoksa degistimi

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

Selamlar ilginiz için çok teşekkür ederim son bir soru sormak istiyorum, şu dolar endeksi düşündürüyor beni, BTC yi nasıl etkiler nerelere çıkarsa olumsuz olur. tesekkurler, kolay gelsin

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Nazik düşünceleriniz için teşekkür ederim. Altın ve diğer değerli metaller TL bazında olmasa da dolar bazında maalesef sert düşüşler kaydettiler. Dolayıyla zaten değerli metallere güveni sarsılan yatırımcılar iyice yıprandılar. Açıkçası bu noktada yapabileceğimiz pek bir şey yok. Ben alırken de hepsini tek tek yazmıştım o yüzden maliyet anlamında hala aşağılardayım ancak bu noktada kendi adıma çıksam bile eldeki nakdi nereye park edebilirim diye düşünüyüorum fakat daha makul bir enstrüman aklıma gelmiyor. O yüzden ben taşımaya devam edeceğim. Eğer sizin de acil bir nakit ihtiyacınız vs yoksa bence bekelemek veya sert düşüşlerde ufak ufak maliyet iyileştirmek en doğrusu gibi. Benim beklentim bir noktada yükselişin devam edeceği yönünde. Geçmişe baktığımızda da genelde dipler hep yukarı hareket etmiş. Bence yine böyle bir senaryo göreceğiz. Yine de takdir sizin. Selamlar.

Sıla111 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Mümkün elbette. Ancak benim fikrim yukarıda belirttiğim gibi, o yüzden bu senaryoya bağlı kalacağım. Tether hususu ve vergilendirme konusu farklı senaryoları doğurabilir. Öyle bir durumda tekrar tartışırız. Selamlar.

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Hocam bu düşüş altında çok zarara soktu beni düşünceleriniz nedir geçen yıldan bekleyenler denim bilgileriniz çok önemli ayrıca çok teşekkür ederim iyiki varsınız

0BeğenmedimŞikayet

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ ()

hocam selamlar nasılsınız,
şöyle bir senaryo olasılığı var mıdır ? 48-52 arası düzeltme yapacağı noktasında genel bir beklenti oluştu sanki buradan düşmeden 54-56 getirip bu arada çıkış yapanlara tekrar aldırmak ayrıca 54-55 civarında da yeni alım yaptırıp 56-57 den 48k lara kadar bir düşüş yapıp sonra yola devam ettirebilirler mi tşk ler

0BeğenmedimŞikayet

İscoin ()

Hocam matic ile ilgili degerli yorumlarınızı alabilirmiyiz
Saygılar

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hedef olarak bir rakam vermeyi doğru bulmuyorum. Ancak trend olarak gidişat olumlu. Öte yandan CHZ benim beğendiğim ve portföyde tuttuğum bir coin. Hem NFT dünyası hem de e- sport kripto dünyasında seviliyor ve büyümeye açık alanlar. CHZ'de burada amiral gemi görevini üstlenenlerden birisi. O yüzden bence taşınabilecek bir coin. Takdir yine de sizin. Selamlar.

Garantina için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

Yazımda yalan yanlış yazmışlar diye çıkmış, düzeltiyorum. Klavyenin azizligidir,
Yalan yanlış yazmazlar demisken farklı düşmüştür ekrana, ustadlara saygım sonsuz...

Aziz7117 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

Görüyor musun? Üç yıldız, dört yıldız ustadlarin yorumlarını, hepsini severek izlerim, yalan yanlış yazmışlar, ama rakam da vermezler!
İşte mevzu budur rakam veren dediği çıkmazsa taşlanır ve ben buna göğüs gererim, oysa üstadlar vermez, (tecrübe ile sabittir) vermek istemezler, çünkü ağız dalasını sevmezler... )))..
Soru şu! cümle içerisinde düşüş yazan ustadlarin söylemine binaen düşüşe göre poz alabiliyormusun? Veya yazılmayan bir rakamsal düşüşün nesine kanı olup poz alabilirsin. sonuc pozisyon falan alınmaz, düşüş de düşüş beklenir sonra hava koklanir, yukarı tepki vericegine kanı olunca buy yapılır! Yani kazanç nerde?

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

Siyami için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

İscoin ()

Teşekkürler hocam herdaim buralarda olun
Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

xxbirzamanlarxx ()

her önüne geleni eleştirerek de hiç bir yere varamasın... biliyorsan konuş ibret alsınlar. bilmiyorsan sus adam sansınlar demiş atalarımız... ne güzel söylemişler.

Siyami için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Garantina ()

Chz nolur hocam yıl sonu hedefi yorum alabilirmiyim

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim beklentim zaten belli. Uzun süredir notlarımda paylaşıyorum. Ayrıca "rağbetin artması" yükseliş olacağı anlamına gelmez. Tam tersine yığılmalar aksi yönde hareketi tetikleyebilir. Son olarak ben sert bir satış beklemiyorum. 42k üzeri bence olumlu. YTD. Selamlar.

İscoin için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum