Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0761 17:41:50
EUR 34.8277 17:41:50
USD 32.3407 17:41:50
ALTIN ONS $2286.3750 17:41:50

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerindeki son durum bu şekilde. 1 haftada gerçekleşen çıkış yaklaşık olarak 370k ons. Toplam büyüklük olarak hala 100 milyon ons un üzerinde olsakta bu çıkışların devam etmesi fiyatın hareketini aşağıya çekme potansiyelini taşıyor. Ancak ben yine de özellikle altında ve diğer değerli metallerde önümüzdeki dönem için olmulu beklentimi sürdürüyorum. Bence altını n yukarı hareketi hala bitmedi ve büyük bir ralli görme ihtimalimiz hala yüksek. En büyük sebep olarak enflasyon gerçeğini, finansal sitemin kırılganlıklarını ve diğer küresel gelişmelerin olası etkilerinin altın açısından bir fırsat oluşturduğunu düşünerek bu kanıya varıyorum. Ayrıca, dünya altın konseyinin yayınladığı dünyadaki Merkez Bankalarının altın rezervlerindeki değişimini gösteren rapor altına olan talebin hala artmaya devam ettiğini gösteriyor. Örneğin Rusya merkez bankası elindeki dolar rezervlerini sıfırlayarak tamamen altına geçiş yaptı. Bence bunlar önemli ve altı doldurulması gereken göstergeler.

Son olarak biliyorsunuz altın ve gümüş gibi varlıkların fiyatı vadeli işlemler üzerinden belirleniyor. Yani normalde örneğin apple veya amazon hissesi vadeli varlığın fiyatını belirlerken değerli metallerde tam tersi. Dolayısıyla fiyatı aşağı çeken sebeplerin başında yüksek short baskısını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu spekülatif baskılar bir noktada tam tersi yönde bir patlamaya sebep olabilir. O yüzden portföyünüzde altın ve diğer değerli metallerden bulundurmanın orta- uzun vade de isabetli olacağını düşünüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (326)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 7 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

SARISEVMEZ ()

bu söylemi idrak edip uyguladığımız an zenginiz shaokahn Dayı sen varolasın.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Buy the rumour, sell the news )

Wachman35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

İyi akşamlar BTC nin bu hareketi pazartesi günkü etf onayı çıkacak diyemi düşünüyorsunuz, çünkü altlarda bir hareket yok hala, eğer onay çıkarsa dahada çıkabilirmi yoksa fiyatlama buraya kadar mı teşekkürler..

0BeğenmedimŞikayet

Atakan_07 ()

Hocam burdan matic alınır mı gün içinde 18,500 tlye gidip şuan 13,500 tlde

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Kademeli ve 5 parçaya bölüp alım yaptığımdan dolayı hepsini tek tek hesaplamadım maalesef. Ancak hepsinde maliyetlenmem hayli uygun. Örneğin BTC'de 34K civarında. O dönemde de alım yaptığımda defaatle buraya yazmıştım BTC ekliyorum diye ama benimle alan oldu mu ya da alanlar bu kadar sabırlı olup tuttu mu pek emin değilim :) Selamlar.

6ninde1i için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ysnaga ()

Teşekkürler hocam değerli görüşlerinizi benimle paylaştığınız için.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet SIla hanım bu gram sizi baya üzmüştü ama o zaman da söylediğim gibi düşüşler hep alım fırsatı oluşturuyor. Şu anda da TL'deki zayıflık sebebiyle bir ivme yakalandı. Yoksa ons hala bir yükseliş trendine girebilmiş değil. Malum önümüzdeki hafta da PPK var dolayısıyla nakit oluşturmak adına bir nebze kar realizasyonuna gidebilirsiniz. Ancak yine de takdir sizin. Genel gidişat yukarı hareketin devamı yönünde yine de ara ara geri çekilmeler gelecektir ki bence yine alım fırsatı oluşturacak. Selamlar.

Sıla111 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Düşüşlerin alım fırsatı olduğunu uzun dönemli grafiklere baktığımızda açıkça görüyoruz.. O yüzden ben hedef kovalamaktan ziyade genel makro gidişatta bir değişiklik olmadığı müddetçe değerli metallerin portföylerde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Elbette nakit ihtiyacınız olur veya çok sert bir yükseliş olur böyle durumlarda kademeli kar realizasyonuna gidilebilir. Neticede eldeki kar ı realize etmediğinizde o kar size ait olmuyor. Ancak genel görünüm bence olumlu. Selamlar.

Ysnaga için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

6ninde1i ()

Sn. @shaokahn hocam;

Evvela, portföyünüzü paylaştığınız için size çok teşekkür ederim.

Portföyünüzdeki diğer coinlerin maliyetleriyle ilgili de bilgi vermenizi rica etsem çok şey istemiş olur muyum hocam?

Selam ve saygılarımla.
Esenlik, afiyet ve bereket dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Bu alisamadik buraya çok pardon

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Msh yanlış gitti grmla ilgili düşünceniz nedir

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Hocam hem hedefiniz geldimi ben bekledim şuan biraz kardayim daha beklemeliyim bir yıldır zarardaydim hoş buna kar denirse

0BeğenmedimŞikayet

Ysnaga ()

İyi akşamlar hocam , gümüşte 7 ye dayandı grafiğine bakar mısınız ? Bu yükseliş devam eder mi , bekleyelim mi ? Teşekkürler şimdiden cevabınız için

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Baktım. Bugünkü işlemlerde 450K onsluk ETF girişi gerçekleşmiş. Çıkışlar şimdilik zayıflamış gibi görünüyor. Yarın haftalık giriş çıkışı da paylaşmaya çalışırım vakit olursa selamlar..

-1BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

İyi akşamlar gümüş eft lere baktınız mı varmı bir degisiklik, teşekkürler

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ara ara yukarıdaki notta paylaştığım gibi portföy güncellemelerini paylaşıyorum. Son paylaşımdan bu yana 1 ay geçmiş o yüzden bir güncelleme yapmak istedim.

Yukarıdaki coinlerden DOT, CHZ ve DASH'de kademeli kar realizasyonları gerçekleştirdim. Elimde çok az bir miktar kaldı her birinden. Diğerlerini taşımaya devam ediyorum.

BTC'yi hatırlarsanız 3 kademe sattığımı söylemiştim. Yeni satış yapmadım eldeki 2 kademe hala duruyor. Son satışı 55K'dan gerçekleştirdim.

ADA ve THETA'yı portföye ekledim. Henüz 2 kademelik alım yaptım. Maliyet 2.10 ve 5.85. Son olarak bugün COMP aldım. Son durum ağırlık olarak:

YFI, XRP, UNI, BTC, ETC, COMP, ADA, DASH, THETA, DOT, ICP, CHZ.

Olası geri çekilmelere karşı da yaklaşık elimde %40 usdt var. Olası sert geri çekilmelerde BTC'yi öncelikli olarak eklemeye devam edeceğim. YTD. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Shadem ()

Teşekkürler hocam.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Trendin yukarı olduğu doğru ancak 135K hedefi makro bir değişiklik olmazsa bana pek mümkün görünmüyor. Ben kendi açımdan yıl sonu tahmini diye bir hedef gütmeyi pek doğru görmüyorum. Neye göre kime göre yıl sonu hedefi ? Sürekli bir haber akışı var adım adım gitmek, eldeki veriye göre strateji oluşturmak bence daha doğru. Ben trendin yönüyle ilgileniyorum ve bu tip yükselişlerde kademeli satış yapıp sert düşüşlerde ekliyorum. Bu şekilde de devam edeceğim. Herkesin kendi takdiri. Selamlar.

Shadem için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Shadem ()

Merhaba @shaokahn hocam. Plan B ‘nin 63 K , 98 K ve sene sonu 135 K hedeflerini gerçekçi buluyor musunuz ? Sizin yıl sonu bir tahmininiz var mı?

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam balancer yani namı değer bal:)) yorum ala bilirmiyim:))

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Fiyatı belirleyen birçok dinamik var tek tek bahsetmeyeceğim burada. Ancak sadece sorduğunuz soruya odaklanarak diğer hiçbir değerleme yok gibi davranırsak sorunuzun cevabı şu ki; long term yatırımcılar karlarını realize etmediklerinde zaten piyasada toplam BTC'nin %20'si işlem görüyor demek. Bu durumda işlem gören BTC'lere olan talep üzerinden fiyat hareket ediyor. Arz azken talep çok olunca da fiyat yükseliyor doğal olarak. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Tebrikler Hocam analizleriniz çok tutarlı hedeflerinize emin adımlarla ilerliyorsunuz biz günübirlik hareketlenen altlardan 3-5 kuruş kazanmak için çok takip çok enerji harcayıp stres oluyoruz ha 3-5 kuruş kazanıyoruz orası da ayrı :)

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

İyi akşamlar takildigim bir konu var bu BTC nin yüzde 80 ni hold durumundaysa bu yükseliş nasıl olucak teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Shadem ()

Merhaba hocam. Plan B ‘nin 63 K , 98 K ve sene sonu 135 K hedeflerini gerçekçi buluyor musunuz ? Sizin yıl sonu bir tahmininiz var mı?

7BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Yaklaşık 3 hafta önce yukarıdaki yorumda BTC'nin kralın kim olduğunu göstereceği bir döneme girdiğimizi ve o yüzden BTC ağırlığını arttırdığımı söylemiştim. Nitekim bugün geldiğimiz noktada BTC ciddi pirim yaparken altlar hayli geride kaldı. Ben yukarıda da bahsettiğim üzere bu bölgelerde kademeli kar realizasyonu yapıyorum. 52k, 53k ve 54k'da 3 kademe satış yaptım. Daha da yükselirse 3 kademe daha satacak durumdayım. Aynı şekilde sert bir geri çekilme olursa tekrar ekleyeceğim. Yine paylaşırım. YTD. İyi haftalar dilerim.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Öyle bir durumda BTC ve değerli metallerin değer kazanması beklenir. Ancak ne derece etki edeceği stagflasyonu oluşturan sebeplerin içeriğine de bağlı.

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

İyi akşamlar stagflasyon olursa nasıl pozisyon almalayiz, BTC değerli metaller nasıl etkilenir, teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Çok teşekkür ederim. Bizden de selamlar. Var olun.

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet bu rakamlar tehlikeli. 22 seviyesinin üstüne çıkamayan bir gümüş, yatırımcı beklentilerini ciddi manada bozacaktır daha da kötüsü değerli metal kompleksini de beraberinde aşağı çekecektir. Bugün düşen getirilere rağmen gümüşün %4'ün üzerinde düşüş göstermesi olumsuz anlamda büyük bir sürpriz. Ancak tüm bu olumsuz görüntüye rağmen ben değerli metallerin orta- uzun vade de toparlayacağı kanaatindeyim. Değerli metal yatırımcısı ciddi manada bezmiş durumda ve "market sentiment" hayli negatif. Bu tip bir görüntü genelde piyasaların tersi yönde hareket etmesine sebep oluyor. Ben değerli metalleri taşımaya devam edeceğim. Ancak herkesin kendi takdiri. Selamlar.

iknownothing için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Gümüşün şu anda boardda yazan rakamı 21.4330 sayın @shaokahn . Sizin görüşünüz nedir? 22 altı sıkıntılı olabilir demiştiniz. Epeyce derin bir düşüş gibi duruyor ama sizin tecrubenize güveniyorum.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum