Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0769 17:55:56
EUR 34.8544 17:55:56
USD 32.3427 17:55:56
ALTIN ONS $2294.1300 17:55:56

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerindeki son durum bu şekilde. 1 haftada gerçekleşen çıkış yaklaşık olarak 370k ons. Toplam büyüklük olarak hala 100 milyon ons un üzerinde olsakta bu çıkışların devam etmesi fiyatın hareketini aşağıya çekme potansiyelini taşıyor. Ancak ben yine de özellikle altında ve diğer değerli metallerde önümüzdeki dönem için olmulu beklentimi sürdürüyorum. Bence altını n yukarı hareketi hala bitmedi ve büyük bir ralli görme ihtimalimiz hala yüksek. En büyük sebep olarak enflasyon gerçeğini, finansal sitemin kırılganlıklarını ve diğer küresel gelişmelerin olası etkilerinin altın açısından bir fırsat oluşturduğunu düşünerek bu kanıya varıyorum. Ayrıca, dünya altın konseyinin yayınladığı dünyadaki Merkez Bankalarının altın rezervlerindeki değişimini gösteren rapor altına olan talebin hala artmaya devam ettiğini gösteriyor. Örneğin Rusya merkez bankası elindeki dolar rezervlerini sıfırlayarak tamamen altına geçiş yaptı. Bence bunlar önemli ve altı doldurulması gereken göstergeler.

Son olarak biliyorsunuz altın ve gümüş gibi varlıkların fiyatı vadeli işlemler üzerinden belirleniyor. Yani normalde örneğin apple veya amazon hissesi vadeli varlığın fiyatını belirlerken değerli metallerde tam tersi. Dolayısıyla fiyatı aşağı çeken sebeplerin başında yüksek short baskısını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu spekülatif baskılar bir noktada tam tersi yönde bir patlamaya sebep olabilir. O yüzden portföyünüzde altın ve diğer değerli metallerden bulundurmanın orta- uzun vade de isabetli olacağını düşünüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (326)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

3'ün altında satmayı pek düşünmüyorum. Selamlar.

39umit için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

39umit ()

Ada yi kaçtan satmayı planlıyorsunuz

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bastaklıbebe ()

Hocam anladığım bir geri çekilme bekliyorsunuz, buralardan biraz daha girmek hata mı olur ? ,
tecih benim ama ben sizin fikrinizi öğrenmek istedim.
Şimdiden Teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

Cimbom_Osman ()

Teşekkürler hocam selamlar

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben taşımaya devam ediyorum. ADA güzel bir proje ve bence yeni zirveler görecektir orta- uzun vadede. Selamlar.

Cimbom_Osman için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

tayfun0658 ()

Bence koinlerin hiçbirine uzun vade girilmez. Uzun vadede en iyisi altın

Cimbom_Osman için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Cimbom_Osman ()

hocam ada koine bu seviyeden uzun vadeli giriş yapılır mı cevabınız benim için önemli

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ICP pek iyi yönetilen bir proje değil. Maalesef yatırımcısını da korumamak üzerine bir yol izliyorlar. Fiyat olarak ICP'nin en büyük problemi max arzının olmaması. Yani istedikleri kadar piyasaya coin sürmeye devam edebilirler. Hal böyle olunca zaten coin kendi içinde enflasyon oluşturuyor ve fiyatı düşmeye odaklı. Dolayısıyla ben ICP'yi proje olarak beğensem de birçok sorunu mevcut. Kendi adıma 100 civarında elden çıkarmayı düşünüyorum. Zaten bir önceki rallide eldeki fazlalıkları azalttığım söylemiştim 90'lara yaklaştığında. O yüzden gözden çıkardığım bir coin portföydeki ağırlığı da zaten hayli düşük. Selamlar.

Osman_AK için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Osman_AK ()

Merhaba hocam ICP konusunda bir sorum olacak her ne kadar fiyatının olması gerekenden aşağıda olduğunu düşünsemde sizin görüşünüzü almak istedim hangi seviyeye kadar elde tutmayı düşünüyorsunuz ve geleceği hakkında öngörüleriniz nelerdir.

1BeğenmedimŞikayet

RXZ5K2 ()

Hocam elinize sağlık haftalık analiz ve portföy paylaşımınızdan kendi çıkarımlarımızı yapıyoruz sağolasınız teşekkür ederiz bilgilerinizden istifade ediyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

Bastaklıbebe ()

Teşekkür ederim hocam, çok sevindim bu paylaşıma, aynıyla devam ediyorum.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bilemiyorum. Ben daha önce portföye ekleyecekken yazmıştım. Ortalama 300 maliyet ile taşıyorum şu anda. Selamlar.

BNB_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Öyle bir haber ben görmedim. Kaynak gösterirseniz gönderin bakalım. ICP zaten kendi dinamikleri gereği düştü ekstra bir düşüş görmedi.

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BNB_ ()

Comp alınırmı bu seviyeden

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam ıcp ye abd dava açmış diye soylenti varmış ıcp yalanlamış yatırımcısını baya zarara uğratmış kaç bin dolardan düşerek ytd

8BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Portföy ile ilgili ufak bir güncelleme paylaşmak isterim.

THETA ve CHZ'yi tamamen elden çıkardım. Daha önce de belirtmiştim Theta'yı 5.50'lerden CHZ'yi de 0.30 civarı bir maliyetle taşıyordum. Her ikisi de görece güzel hareketler gerçekleştirdi. CHZ'yi 0.55 ortalama ile çıkardım. THETA ise 8 ortalama ile tamamen portföyden çıkmış oldu. Elimde olan coinler ağırlığa göre şu şekilde:

YFI, XRP, UNI, ETC, COMP, ADA, BTC, ICP ve FIL.

Şu anda %50'ye yakın tetherdeyim. Geri kalan da yukarıdaki coinler. Formasyonlarını takip ettiğim belli başlı coinler var uygun bir geri çekilme geldiği takdirde alım için bekliyorum, alınca tekrar paylaşırım.

İyi haftalar dilerim.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben ADA'yı beğeniyorum ve taşıyorum. Uzun vade de çok daha yukarı potansiyeli olan projelerden birisi bence. Ancak yine de takdir sizin. Selamlar.

ismail_sari için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ismail_sari ()

@shaokahn hocam selamlar. ADA için yorumlarınız nedir ? Şu an alım için uygun mu sizce ? Uzun zamandır fiyatı artmıyor ? Ben de merak ettim ADA için farklı durumlar olabilir mi diye.

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Teşekkürler ederim hocam tm biraz takipte kalayim

0BeğenmedimŞikayet

Içinizdenbiri ()

Ben kucoine ne kadar göndereceksem o kadar algo alıp algo gönderiyorum çok cüzi bir masraf alıyor

ceykıp için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

USDT yani TRON ağı üzerinden yapın

ceykıp için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ceykıp ()

İyi akşamlar kucoine para transferini nasıl yapıyoruz acaba binance dan yaptığımda komisyon talep ediyor

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Hala uğraşıyor musunuz ; ) bana delilli ispatlı PNL atın madem bu dönemde kazandınız bize gösterin bende sizi tebrik edeyim

Takiptekal için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Krosske ()

Bana öyle geliyor yıl sonu 80 90 havalarda uçuyor bedava para bekliyor herkes ama elindekinden olmakta var bakalım hayırlısı

MikaHakkinen22 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

MikaHakkinen22 ()

Herkes bunu diyorsa kesin tersi olur..

Krosske için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Krosske ()

Herkes bunu söylüyor iyi ezberletmisler. Umarım kimse terste kalmaz

0BeğenmedimŞikayet

gümüşşşşş ()

Yıl sonuna ne kaldıki 6 ayda anca buraya gelebildiler kalmış 2 ay )))

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Teşekkürler

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum