Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0791 16:16:54
EUR 34.9288 16:16:54
USD 32.3461 16:16:54
ALTIN ONS $2304.4200 16:16:54

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerindeki son durum bu şekilde. 1 haftada gerçekleşen çıkış yaklaşık olarak 370k ons. Toplam büyüklük olarak hala 100 milyon ons un üzerinde olsakta bu çıkışların devam etmesi fiyatın hareketini aşağıya çekme potansiyelini taşıyor. Ancak ben yine de özellikle altında ve diğer değerli metallerde önümüzdeki dönem için olmulu beklentimi sürdürüyorum. Bence altını n yukarı hareketi hala bitmedi ve büyük bir ralli görme ihtimalimiz hala yüksek. En büyük sebep olarak enflasyon gerçeğini, finansal sitemin kırılganlıklarını ve diğer küresel gelişmelerin olası etkilerinin altın açısından bir fırsat oluşturduğunu düşünerek bu kanıya varıyorum. Ayrıca, dünya altın konseyinin yayınladığı dünyadaki Merkez Bankalarının altın rezervlerindeki değişimini gösteren rapor altına olan talebin hala artmaya devam ettiğini gösteriyor. Örneğin Rusya merkez bankası elindeki dolar rezervlerini sıfırlayarak tamamen altına geçiş yaptı. Bence bunlar önemli ve altı doldurulması gereken göstergeler.

Son olarak biliyorsunuz altın ve gümüş gibi varlıkların fiyatı vadeli işlemler üzerinden belirleniyor. Yani normalde örneğin apple veya amazon hissesi vadeli varlığın fiyatını belirlerken değerli metallerde tam tersi. Dolayısıyla fiyatı aşağı çeken sebeplerin başında yüksek short baskısını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu spekülatif baskılar bir noktada tam tersi yönde bir patlamaya sebep olabilir. O yüzden portföyünüzde altın ve diğer değerli metallerden bulundurmanın orta- uzun vade de isabetli olacağını düşünüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (326)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

BNB_ ()

Ada hakkında ne dusunuyorsunuz

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

irga11 ()

neden bu coinleri düşünmüyorsunuz peki hocam

0BeğenmedimŞikayet

can999 ()

Hocam parite için dip fiyat çalışmanız var mı?

0BeğenmedimŞikayet

kaybedenler ()

@shaokahn hocam, geçen gece yanlışlıkla size karşı bir yazım olmuş, kusura bakmayın affınıza sığınaraktan özür dilerim. İnanın size yazılmış bir yazı değil hocam, mobilden yazarken bazen nerede ne yazdığımızı göremiyoruz. Siz bilgili ve tecrübelisiniz değerli bilgilerinize herkesin ihtiyacı var. Bizim acemiliğimiz her alanda var. Affedin, hakkınızı helal edin saygılarımla.

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Nakitim olsa bende ekleyip beklerdim sizi takip edicem artik

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ufak bir güncelleme. Portföye C98 ve DAR'ı da ekledim. Ortalama sırasıyla 4.01 ve 1.82. İyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hiçbir bilgim yok maalesef.

can999 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

can999 ()

Hocam EULER coin ile ilgili bilginiz var mı? Tavsiye eder misiniz?

0BeğenmedimŞikayet

_elvabd ()

Hocam selamlar ada'da satış hedefi ne olabilir

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Saolun hocam gene zarar hep zarar

0BeğenmedimŞikayet

Mst4266 ()

Hocam sepet sormuştum ama gorebilidinizmi

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

"meme coin"ler benim yatırım alanıma girmiyor. Bu tip coinleri hiç almadım almayı da düşünmüyorum. Selamlar.

Sıla111 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Mst4266 ()

Hocam zil- band- chz- rvn bu sepet nasıldır özellikle zil tesekkurler

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Hocam şhip le ilgili fikriniz nedir

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Çok sevindim. Paylaştığım notlar faydalı oluyorsa ne mutlu bana :) Sevgiler.

PoyrazEfe52 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

PoyrazEfe52 ()

Hocam bana da çok faydanız oldu Allah razı olsun, bende bitcoin 29000 lerden döner dediğinizde yerde xrp aldım ve kardayım tekrar teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Hocam birde onslar satış yerse kaça kadar tekrar düşebilir alım için

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teşekkür ederim nazik yorumunuz için. Paylaştığım notlar faydalı oluyorsa ne mutlu bana :) Selamlar.

Cimbom_Osman için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Vedolizim ()

Kaç parayla girdin

0BeğenmedimŞikayet

Cimbom_Osman ()

Hocam ADA ya 1965 seviyesinde giriş yaptım 68000 liralık güzel bir kârım var Allah Sizden Razı Olsun İlginiz Alakanız İçin Çok Teşekkür Ederim Herşey Gönlünüzce Olsun uzun zaman bekletmeyi düşünüyorum

0BeğenmedimŞikayet

Cimbom_Osman ()

Hocam ADA ya 1965 seviyesinde giriş yaptım 68000 liralık şuan Güzel bir kârım var uzun zaman tutmayı düşünüyorum Allah Sizden razı olsun ilginiz Alakanız İçin Çok teşekkür ederim Her şey gönlünüzce olsun Selamlar

0BeğenmedimŞikayet

Cimbom_Osman ()

Hocam adaya 1965 seviyesinde giriş yaptım 68000 liralık Allah senden razı olsun şuan güzel kârım var uzun zaman tutmayı düşünüyorum her şey gönlünüzce olsun selamlar

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Mart - Nisan aylarına kadar genel gidişatın olumlu olacağını düşünüyorum, en azından içinde bulunduğumuz konjonktürde. Ancak haber akışları sert ve rüzgarın yönü değişken olabiliyor. O yüzden 2022 yılına odaklanmak yerine daha kısa vadeli ve realistik görünüm çizmekte fayda var. Selamlar.

karan_ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Beklentinize bağlı. Ancak kripto piyasasındaki en sağlam projelerden birisi diye düşünüyorum. O yüzden kısa vadeli spekülatif yükselişlere oynayan coinlerden ziyade uzun vadede portföyde taşınıp prim yapacak bir proje olarak görülmeli. Selamlar.

BNB_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

karan_ ()

Hocam selamlar, alt coin sezonunun ne zaman biteceğini tahmin ediyorsunuz, btc 3,4 ay fiyat tahmininiz nedir, 2022 ayı olabilirmi, teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

BNB_ ()

Hocam adayı bu seviyeden almak mantıklımı

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

90-100 arası bir seviyeden elden çıkarırım diye tahmin ediyorum. Acelem yok ICP konusunda. Selamlar.

Equinox için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Equinox ()

Hocam ICP satış hedefiniz nedir? Yılsonuna kadar tutmak istiyorum.

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Portföy ve genel gidişatla ilgili bir güncelleme paylaşmak isterim.

Bitcoin dün gece 65K seviyesini kırarak daha önceden bahsettiğimiz 80K'ya doğru yolculuğa başlamaya hazır olduğunu gösterdi. Muhtemelen yeni bir Bitcoin hareketi hemen önümüzde duruyor. Daha önce de belirttiğim üzere ben bu yükseliş hareketinde altlara ağırlık vereceğim. An itibariyle elimde olan coinler şu şekilde:

YFI, XRP, ADA, UNI, ETC, AAVE, ALGO, COMP, GRT, ALPHA, BTC, ICP ve FIL.

AAVE 315, ALGO 1.87, ALPHA 1.11, GRT ise 1.02 ortalama maliyet ile portföye dahil oldu. Diğer coinlerden yalnızca ADA ve ETC'yi arttırdım. Diğerlerinde bir değişikliğe gitmedim. Portföy oranı %70 coin %30 tether şeklinde şimdilik. Herkese iyi haftalar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Dalrs ()

İyigünler şu an alsanız hangi coini alırdınız

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum