Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0746 14:58:30
EUR 34.7813 14:58:30
USD 32.3427 14:58:30
ALTIN ONS $2297.9850 14:58:30

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerindeki son durum bu şekilde. 1 haftada gerçekleşen çıkış yaklaşık olarak 370k ons. Toplam büyüklük olarak hala 100 milyon ons un üzerinde olsakta bu çıkışların devam etmesi fiyatın hareketini aşağıya çekme potansiyelini taşıyor. Ancak ben yine de özellikle altında ve diğer değerli metallerde önümüzdeki dönem için olmulu beklentimi sürdürüyorum. Bence altını n yukarı hareketi hala bitmedi ve büyük bir ralli görme ihtimalimiz hala yüksek. En büyük sebep olarak enflasyon gerçeğini, finansal sitemin kırılganlıklarını ve diğer küresel gelişmelerin olası etkilerinin altın açısından bir fırsat oluşturduğunu düşünerek bu kanıya varıyorum. Ayrıca, dünya altın konseyinin yayınladığı dünyadaki Merkez Bankalarının altın rezervlerindeki değişimini gösteren rapor altına olan talebin hala artmaya devam ettiğini gösteriyor. Örneğin Rusya merkez bankası elindeki dolar rezervlerini sıfırlayarak tamamen altına geçiş yaptı. Bence bunlar önemli ve altı doldurulması gereken göstergeler.

Son olarak biliyorsunuz altın ve gümüş gibi varlıkların fiyatı vadeli işlemler üzerinden belirleniyor. Yani normalde örneğin apple veya amazon hissesi vadeli varlığın fiyatını belirlerken değerli metallerde tam tersi. Dolayısıyla fiyatı aşağı çeken sebeplerin başında yüksek short baskısını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu spekülatif baskılar bir noktada tam tersi yönde bir patlamaya sebep olabilir. O yüzden portföyünüzde altın ve diğer değerli metallerden bulundurmanın orta- uzun vade de isabetli olacağını düşünüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (326)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Mst4266 ()

Hocam mana hakkında görüşünüz nedir acaba

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kral_Şhiba ()

Tamamdır hocam bir bakmısız LRC gibi kat kat artmıstir.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ADA'yı stake ediyorum satmaya niyetim yok henüz. XRP'de uzun vadeli taşıdığım coinlerden birisi. Selamlar.

Kral_Şhiba için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İsmail_dağlı ()

Teşekkürler kardeşim sizinle bende almıştım geçen hafta hatta hedef sormuştum yorum düşmemiş sanırım, degerlendırdık allah bereket versin

0BeğenmedimŞikayet

Kral_Şhiba ()

Bereketli olsun hocam ada ve xrp kactan çıkacaksınız.

0BeğenmedimŞikayet

Frankenstein_ ()

@shaokahn merhabalar hocam, dünya ekonomik olarak büyük buhrana girmesini bekliyordunuz. Sanırım bu gerçekleşecek. Bunun için ekonomik olarak hazırlığımızı nasıl yapmalıyız?

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Geçtiğimiz hafta 1.82'den DAR'ı eklemiştik. Dün 4.20'den elimdekinin yarısını sattım. 1 haftada %100'ün üzerinde getiri sağladı. Umarım değerlendirebilenler olmuştur. İyi haftasonları dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Nuri5 ()

Hocam merhaba busd 11.03 dolar 11.2 bu fark neden dir

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Compound güzel bir proje. Geleceği olduğuna da inanıyorum. Ancak DeFi'nin başı ABD'deki regülasyonlarla dertte. Dolayısıyla para girişleri sınırlı kalıyor. Bu konunun nasıl çözüleceği net olmadığından şu sıra daha çok P2E, NFT ve Metaverse tabanlı projeler revaçta. O yüzden alıp almamak konusunda bir şey söyleyemem. Size kalmış. Selamlar.

Evren75 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Evren75 ()

Hocam comp diğer koinler gibi yükselişini yapmamış alsammı diye gözüme çarptı sizin portföyünüzdede var pekte bilgim yok bu coıinde bir sorunmu var zamanımı gelmedi çok teşekkürler

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Portföy güncellemesi: Geçen hafta yukarıda bahsettiğim DAR'ın ufak bir kısmını bugün 2.86'dan sattım. Büyük kısmını taşımaya devam ediyorum. Ayrıca ALGO'yu dün güzel bir karla elden çıkardım.

Ordan gelen sermayeyi QI'de kullanmaya karar verdim Avalanche platformundaki ilk DeFi. Proje hoşuma gitti. Uzun vadeli taşımayı düşünüyorum. Maliyet 0.1720.

Portföydeki son durum: YFI, XRP, ADA, UNI, ETC, AAVE, COMP, GRT, ALPHA, BTC, ICP, C98, DAR, QI ve FIL.

Herkese iyi haftasonları dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

PoyrazEfe52 ()

Hocam selamlar tekrar, Abd kripto regülasyonları hakkındaki düşünceniz nedir? siz nasıl bir gidişat öngörüyorsunuz acaba?

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Parite ile ilgili özel bir çalışmam yok ancak gelecek NFP ve CPI verilerine göre FED'in 15 ile mi yoksa 20 milyar dolarlık tapering ile mi devam edeceği belli olacaktır. Ona göre fiyatlamalarda değişir. Ancak 1.1350'lerin altı parite açısından pek parlak değil onu da not etmekte fayda var. Selamlar.

can999 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

can999 ()

Hocam size direk yazamadığım için buradan yazıyorum, paritede dip hedefiniz nedir?

0BeğenmedimŞikayet

6ninde1i ()

Sn. @shaokahn ;

Cevabınız benim için çok önemliydi. Aydınlattınız. Teşekkür ederim hocam.

Huzur ve bereket dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

İsmail_dağlı ()

Mrb hocam bende dar aldım 5.22 ve 8.40 hedef görünüyor anladım kadarıyla sıze göre hedef nedır yardımcı olur musunuz

0BeğenmedimŞikayet

Frankenstein_ ()

@shaokahn Merhabalar hocam. Sizi çok uzun zamandır takip ediyorum. Portföyümün büyük bir kısmını sizin değerli fikir ve deneyimlerinize göre ayarlıyorum. Siz DAR alınca bende aldım ve yüzde 50 den fazla yükselince kar realize ettim. Yılsonu DAR hedefiniz nedir hocam? Sizin fikirleriniz benim için çok önemli. Size çok teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

İscoin ()

Hocam selamlar bende OMG var Air drop diye bişey olmuş fiyatı yarıya indi çok satış verdiler bu coinde baya içerdeyim ne önerirsiniz bu durumdaki koinler tekrar yükselişe geçer mi
Saygılar

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu çok subjektif bir konu. İnandığınız bir proje vardır onu öne alabilirsiniz. Veya çok iyi bir coinin fiyatı yüksektir o yüzden daha ucuz kalmış başka bir projeye ağırlık verebilirsiniz. Bu o günkü duruma ve beklentiye göre değişir. Şu anda örneğin benim portföyümdeki ağırlık YFI, XRP, DAR gibi coinlerde. Bu demek değil ki bu projeler en inandığım coinler. Sadece maliyetinin uygun oluşu, ortalama düşürmek için aşağılardan ekstra alım yapmam vs bunu gerektirdi. Ancak yarın öbür gün gelecek bir yükselişte bu coinlerin ağırlığı çok daha aşağılar olabilir ya da tamamen portföyden çıkabilir o günkü duruma bağlı olarak. O yüzden ağırlık konusu bir projelere olan inanç anlamında bir benchmark olarak görülmemeli. Selamlar.

6ninde1i için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Beyhude_ ()

Üstadım, dar hareketli bugün. Maşallah nazar değmesin.

0BeğenmedimŞikayet

yektatek ()

Hocam elimde bir miktar gümüş var bir miktar USD var birazda TL yeni elime geçti nasıl bir yol izleyebilirim

0BeğenmedimŞikayet

6ninde1i ()

Sayın @shaokahn ;

Portföyünüze eklediğiniz coinlerin ağırlığa göre sıralamasını ekileyen faktörler ve bu faktörlerin öncelik sırası hakkında bilgi vermeniz mümkün mü hocam?

Örn; Güvenilirlik, teknik veriler, temel veriler, iyi maliyetlerden almış olmanız, beklentiler, teşvikler, spekülasyonlar, vaatler, popülarite v. s.

Aslında bu soruya vereceğiniz cevap bir eğitim gibi de olacak saygıdeğer insan.

Esenlik ve afiyet dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

Beyhude_ ()

Teşekkürler hocam

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben taşımayı düşünüyorum. Şimdilik websitesinde ve oyun platformunda ciddi problemler var, nitekim fiyata da yansıyor. Ancak bunlar düzeltilebilecek ve üstesinden gelinebilecek hatalar. Dolayısıyla P2E'nin revaçta olduğu bir dönemde DAR'ında uzun vade de iş yapabileceğini düşünüyorum. Ayrıca unutmamak gerek ki bu coinin ICO'su 0.2 dolardan yapıldı. O yüzden ICO yatırımcısının bu fiyatlardan satması çok doğal. Dolayısıyla kısa vadeli yüksek kar ihtimalinden ziyade uzun vadeli düşünülmesi gereken bir proje olarak görmek gerek. Selamlar.

Beyhude_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

OMG'de güzel projelerden birisi. 100 milyon dolarlık bir yatırım almıştı hatırladığım kadarıyla. Ancak teorideki güzel fikirler pratikte istendiği gibi olmadı bir süredir. Eğer geliştirmedeki gecikmeleri ve hataları giderebilirlerse fiyatın da beraberinde yükseleceğini düşünüyorum. Ayrıca uzun vade de ayakta kalacak coinlerden birisi bence. Selamlar.

The_AVANOS için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Beyhude_ ()

Üstadım hoş geldin. Portföyğme dar ekledim demiştiniz. Ben de sizden görüp sepetime Dar ekledi. 1.78 ortalama ile. Hedefiniz nedir kısa ve orta vadede?

0BeğenmedimŞikayet

The_AVANOS ()

Sayın abim omg hakkın da bir yorum yaparmısınız teşekkür ederim saygılar

0BeğenmedimŞikayet

BNB_ ()

Bendede var hocam. yakınlarda aldım hocam . 2.20 desteginib üstünde kapanınca aldım 3.15 e gidecek diye saldı. Ruanda adadan zarardayım

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ADA çok beğendiğim bir coin. Çoğunlukla portföyümde yer alıyor. Ayrıca uzun bir süredir stake ediyorum. Selamlar.

BNB_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Çünkü bu coinlerin altında yatan bir mühendislik ve sunduğu bir çözüm yok. Ve bu tip coinler tamamen bir "frenzy" ile hareket ediyor. Elbette bu yükselişler değerlendirilebilir. Ancak kriptonun risk unsuru zaten çok yüksek bir de üstüne ekstra bir risk almak bence gereksiz. Nihayetinde bu coinleri parlatıp parlatıp yüksekten küçük yatırımcıya satıyorlar sonrası genelde hazin son.. Bu tip rallileri yakalayabilirseniz ne ala, ancak benim içinde olmak istediğim bir alan değil.. Onun yerine uzun vade de az ama stabil getirisi olan coinleri şimdilik tercih ederim :) Selamlar.

irga11 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum