Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0730 07:54:25
EUR 34.7842 07:54:25
USD 32.3957 07:54:25
ALTIN ONS $2307.9950 07:54:25

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'lerindeki son durum bu şekilde. 1 haftada gerçekleşen çıkış yaklaşık olarak 370k ons. Toplam büyüklük olarak hala 100 milyon ons un üzerinde olsakta bu çıkışların devam etmesi fiyatın hareketini aşağıya çekme potansiyelini taşıyor. Ancak ben yine de özellikle altında ve diğer değerli metallerde önümüzdeki dönem için olmulu beklentimi sürdürüyorum. Bence altını n yukarı hareketi hala bitmedi ve büyük bir ralli görme ihtimalimiz hala yüksek. En büyük sebep olarak enflasyon gerçeğini, finansal sitemin kırılganlıklarını ve diğer küresel gelişmelerin olası etkilerinin altın açısından bir fırsat oluşturduğunu düşünerek bu kanıya varıyorum. Ayrıca, dünya altın konseyinin yayınladığı dünyadaki Merkez Bankalarının altın rezervlerindeki değişimini gösteren rapor altına olan talebin hala artmaya devam ettiğini gösteriyor. Örneğin Rusya merkez bankası elindeki dolar rezervlerini sıfırlayarak tamamen altına geçiş yaptı. Bence bunlar önemli ve altı doldurulması gereken göstergeler.

Son olarak biliyorsunuz altın ve gümüş gibi varlıkların fiyatı vadeli işlemler üzerinden belirleniyor. Yani normalde örneğin apple veya amazon hissesi vadeli varlığın fiyatını belirlerken değerli metallerde tam tersi. Dolayısıyla fiyatı aşağı çeken sebeplerin başında yüksek short baskısını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu spekülatif baskılar bir noktada tam tersi yönde bir patlamaya sebep olabilir. O yüzden portföyünüzde altın ve diğer değerli metallerden bulundurmanın orta- uzun vade de isabetli olacağını düşünüyorum. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftasonları dilerim.

Yorumlar (326)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 5 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Açıkçası TL'nin hareketleri çok öngörülemez. Haber akışları ve söylemler çok etkiliyor ve TL malumumuz iyi durumda değil. Ancak buna rağmen geçtiğimiz yıllara baktığımızda her ne olursa olsun bir düzeltme geliyor. O yüzden önümüzdeki dönemde önce 9.20 ardından 8.80'lere doğru bir geri çekilme görebiliriz. Ben o yüzden şimdilik bu seviyelere doğru bir geri çekilmeyi bekleyeceğim kendi adıma, özellikle 8.80'lere doğru geri çekilmeyi önümüzdeki 3-5 haftada görebiliriz diye düşünüyorum çünkü çok hızlı ve sert yükseldi bunun bir düzeltmesi de olacaktır.. Ancak dediğim gibi çok öngörülemez ve içerdeki olumsuz aksiyonlar ve söylemler yukarı atakları tetikleyebiliyor o yüzden takdir sizin. Selamlar.

Abdulhamithan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Evren75 ()

Hocam daha düşer diye almaya korkuyoruz biz anlayana kadarda tavşan bayırı aşmış oluyor siz alım yaptığınız anda paylaşırsanız bizde yararlanmış oluruz sizin bilgilerinizden selamlar

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

alper5414 ()

hocam altin gümüş eftleri ne durumda beklentiniz nedir yıl sonuna kadar

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Hocam doalr için bir yorum alsak düzeltme falan olurmu

0BeğenmedimŞikayet

Abdulhamithan ()

Hocam dolarda düşüş olurmu sizce çok sağlam görünüyor

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

ben önlem almıstım :) şu an için mesala tehlikenin gectiğini hangi seviyeye cıkarsa anlarız, tesekkür edeim kolay gelsin..

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

O zaman bir şey diyemeyeceğim. Çünkü siz terste kalınca da ciddi stres yaşıyorsunuz. O yüzden biraz kenardan seyretmek uygun olabilir. Bakarsınız dolar da bir geri çekilme görürüz o zaman ons fiyatı da uygun olursa 1-2 kademe düşünürsünüz ama bu seviyelerden alıpta yine terste kalırsanız zorlanabilirsiniz.. Yine de son karar size kalmış... Takdir sizin. Selamlar.

Sıla111 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bir kriter yok. Göstergeler var. Bu göstergelere göre ihtimalleri değerlendiriyoruz. Zaten o yüzden trade etmek ve yatırım yapmak kolay işler değil. Beklediğim net bir seviye ise henüz yok, hareketin nasıl seyredeceğini izliyorum. Ancak 52k seviyeleri ( /-1) önemli bir destek seviyesi. Eğer olurda o seviyelere gelirsek 1 kademe alırım. Ancak daha önce de söylediğim gibi Kasım ve Aralık aylarında ağırlığı altlara vereceğim. YTD. Selamlar.

Wachman35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sağlık olsun. Para bir şekilde kazanılır, sıkmayın canınızı. Selamlar.

morşimşekk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hicam sorun yok
hiç kar etmedik zaten adet ürünler duruyor altlarda
tedbir gerek yoktu benim açımdan

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Hocam korkudan satış yaptim

0BeğenmedimŞikayet

Wachman35 ()

slmlar düzeltmenin bittiğini anlıyacagımız bir kriter varmı, siz 52 leri mi bekliyonuz tesekkeür ederim..

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Anlamazlar hocam. İki gün yeşil gördüler mi hemen boğa olur herkes

0BeğenmedimŞikayet

morşimşekk ()

bu yazını okumuştum ama pek dikkate almamıştıp. şimdi 20 bin gitti

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

SIla hanım sizin maliyetiniz çok daha aşağılardaydı neden tekrar buradan alım düşünüyorsunuz?

Sıla111 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

2 gün önce 63K'da iken düzeltmenin henüz bitmemiş olabileceğini dile getirmiştim. Umarım takip eden arkadaşlar biraz daha temkinli hareket etmiştir.

0BeğenmedimŞikayet

Frankenstein_ ()

Selamlar hocam, BTC nin durumu ne olur?

0BeğenmedimŞikayet

Sıla111 ()

Hocam size göre grm icin buralar alım yerimidir

0BeğenmedimŞikayet

secret22 ()

Merhaba . Fıl coinde full um. Çıkış noktası hakkında sizin görüşlerinizi öğrenmek isterim. Sizi takipteyim, kolay gelsin.

0BeğenmedimŞikayet

Garantina ()

0.50mi aman hocam yükseliş dediğiniz yer benim alış yerimin çok altında ya bu chz neden bukadar yorduya:(

0BeğenmedimŞikayet

Faikakgn ()

Teşekkürler hocam cevap verdiğiniz için aşağı yukarı bende sizinle aynı yerlerden satmayı düşünüyordum

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Henüz düzeltmenin bitip bitmediğinden açıkçası emin değilim. Bence biraz daha izlemek gerek. Yine de takdir sizin. Selamlar.

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

SON_GÜMÜŞ_BÜKÜCÜ ()

hocam slm btc iki defa 59500 lerden döndü düzeltmesini yaptı diyebilir miyiz buradan 69000 gidip tekrar mı döner acaba yoksa 74000 lere kadar gidebilir mi tşk ler

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Henüz belirlediğim bir satış hedefi yok. Zaten kademeli satıyorum biliyorsunuz. Ama muhtemelen CHZ'de 0.5'leri beklerim ilk etapta.. XRP için biraz daha uzun vadeciyim 2'den önce muhtemelen satmam ama yine de gidişata göre buradan paylaşırım. YTD. Selamlar.

Faikakgn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Faikakgn ()

Merhabalar hocam xrp ve chz de satış hedefiniz nedir cevaplarsanız sevinirim

0BeğenmedimŞikayet

muz69 ()

hocam iyi geceler verdiğiniz cevaba teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

6ninde1i ()

Teşekkür ederim Sn. @shaokahn Üstad.

Esenlik ve afiyet dilerim…

6BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

4 gun önce yukarıdaki notu paylaştığımda 66500 seviyelerindeydik ve elimdeki son 2 kademe btc'den birisini daha sattığımı ve yeni bir alım için erken olduğunu ve bir düzeltme görebileceğimizi ifade etmiştim. Hatta ufak bir miktar BTC short işlem açtığımı da belirtmiştim. Nitekim bugün geldiğimiz noktada BTC %10'dan fazla geri çekilme gerçekleştirdi. Umarım değerlendirebilen arkadaşlar olmuştur. Ben hala yeni alım yapmadım ve biraz daha izlemeyi uygun görüyorum. Ancak Kasım ve Aralık aylarında asıl altların daha güçlü seyredeceğini düşünüyorum. O yüzden yeni alım yaptığımda ağırlığı muhtemelen altalara vereceğim. Şu anda portföyde:

YFI, XRP, UNI, ETC, COMP, ADA, BTC, THETA, ICP, CHZ ve FIL var.

Hareketler sert olduğundan dolayı sık sık portföyü güncelliyorum. DOT'u 44'ten, DASH'i 202'den yükseliş sonrası tamamen sattım. Hatırlarsanız önceden de kademeli satış yaptığımı belirtmiştim son kalan parçaları da çıkarmış oldum. DOT maliyetim 33, DASH ise 150 civarıydı.

Takip ettiğim belli coinler var ancak bu düzeltmenin gidişatını bir süre seyretmeyi düşünüyorum. Ona göre tekrar bir güncelleme paylaşırım. İyi haftasonları dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

irfan1 ()

Gumusle ilgili sorum bitcoin sayfasına düşmüş olabilir ama ben size gönderdim sorumu hocam

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum