Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0898 07:32:45
EUR 35.0484 07:32:45
USD 32.1376 07:32:45
ALTIN ONS $2390.4250 07:32:45

Konu: Gümüşte toparlanma

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Gümüş şu an 18,882 seviyesini yukarı kırmış görünüyor ancak tehlikeli alandan henüz çıkmış değil.
Diplerden baktığımızda 0,5 19,739 ve 0,618 20,123 seviyesinin üzerinde yoluna devam ediyor.
Düşüşe başladığı yerden baktığımızda ise 0,236 seviyesi 19,793 dipten gelen 19,739 0,5 le kesişiyor normal şartlarda 19,793 yukarı kırıldığında genellikle 0,382 21,364 e kadar kadar gitmesi lazım buralardan belki düzeltme gelebilir tekrar dip denemesi yaparak aşağıları test etmesi durumunda ise bir sonraki hedefi 26 dolar a yakın 2022 Aralık sonuna kadar toparlanmanın tamamlanacağını ve 2023 Ekim itibarı ile de gerçek çıkışın başlayacağını rasyoda 50 seviyesinin altı görülebilir diye düşünüyorum ancak bunun için erken hala yukarı dönebilir diye düşünüyorum yanılabilirim Ytd.

Yorumlar (131)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 5 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet 26,70 in destek olarak çalıştığını ve aşağı doğru kırılma ihtimalinin azaldığı bir seviyeyi görmemiz lazım. 26,70 kırılmadığı sürece aşağı yönlü risk devam eder. Yıl sonu yukarı yönlü bir hedefim yok.
Şu ana kadar tahminlerim tuttu Ekim itibarıyle toparlanmaya başlayabileceğini düşündüğümü paylaşmıştım bundan sonra tutacağının garantisi yok yanılabilirim de nasıl ki daha önce 5 Temmuzdan beri 18,90 kırılmadı diyorsam bundan sonra da 26,70 desteği kırılmadı diyebilmem yeterli yukarı hedef vermek istemiyorum. Ekim 2023 e geldiğimizde fibonacci ile bakarız tabi tutturabildiysem.
Şu ana kadar çıkış çok zayıf kaldı arada iniş çıkışlar olabilir ama hala ümidim var Kasım ayı kapanışı görelim ytd.

Altın hala toparlanamadı.
@Rest_tu_Rest hiç almayana parçalı alım için her yer fırsat yükseldikçe de parçalı alınabilir yukarı gittikçe eklenir birazı da dolar a geçilir.
Bekledikten sonra bence aşağı stopta koymaya gerek yok isteyende 1/4 stop koyar ama ful işlemi hiç bir zaman tercih etmem. Ytd.

Gümüş_Gümüş1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam yıl sonu hedefinizmi hedef 26.70 mi

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Allah ömür verdiği sürece
Süre sıkıntısı yok
Perşembeyi bekleyecem
Ya aşağılardan yada daha da yukarılarda girerim sıkıntı yok.
Almayan arkadaşlarımızın alması için inşaallah bir fırsat daha olur

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Dibi gördüğünü anlayabilmemiz için 26,70 in net bir şekilde kırılması lazım şimdiden yön yukarı demek için erken ama yukarı gittikçe dip yapmış olma ihtimali kuvvetleniyor bundan sonra alım yapmayanlar arada parite ile bir kısmını çıkmak şartıyla beklemeyi göze alarak hem yukarı hem de aşağı parça alıma başlayabilir diye düşünüyorum.
Ben 6050 seviyesinden girdiklerimin birazıyla giriş çıkış yaptım tekrar üç parça parite ettim 26,70 e kadar gene bir parçayı dörde bölerek çıkışa devam edeceğim bir sonraki takip edeceğim seviyeler 22,280 23,392.
26,70 in net bir şekilde kırıldığını görürsem alttan çıktıklarımı yukarıdan girip gene daha yukarıdan çıkmayı düşünüyorum yönün yukarı döndüğünü düşünmüyorum Aralık 2022 itibarıyle toparlanmanın tamamlanacağını düşünüyorum.
Daha önce yanıldığım gibi gene yanılabilirim ytd.

Mayıs 2022 den beri devam eden yatay seyir hafif yukarı döndü.

26,70 kırılmadıkça aşağı yönlü riskler hala devam ediyor.
@Rest_tu_Rest eğer bekleme süren varsa bu noktadan parçalı hem yukarı hem de aşağı girilebilir diye düşünüyorum istersen sen de benim gibi TL ile eklediklerinin birazıyla parite yapar ya da 2-9 ay iç dokunmadan beklersin zaten çıkışa geçtikten sonra parite fırsatı vermesi çıkanın geri girmesi çok zor olabilir ytd.
Herkes düştükçe daha aşağısını beklerken ben 11,64090 ve 11,52427 den ekleme yapmış ve 5 Temmuzdan vcberi 18,90 desteğinin kırılmadığını yazmıştım bu destek kırılmaz diyemem ama ihtimal gittikçe azalıyor.
Elime fazladan TL geçse düşüş ihtimaline aldırış etmeden 2 - 9 ay yukarıyı beklemeyi göze alır buradan gene TL ile eklerdim ytd.

Ekim 2023 ten sonra bu grafiğin de çöp olacağını tahmin ediyorum ama şu an çok erken tabi daha önce yanıldığım gibi gene yanılabilirim

Gümüş_Gümüş1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam hayırlı akşamlar. Hocam bu hareketi yön yukarı artık diyebilirmiyiz sizin on görüşünüzü merak ediyorum saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Ben geçen perşembe aldığıma dokunmayacam
Biraz tl elime geçti
Bakalım nerelerde almak nasip olacak

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Rest_tu_Rest @ANAKSUNAMUN_22 @Kuşçu69
61,81 den tekrar girdiğim parçanın yarısını 68,871 den dolar geçtim yukarı doğru azar azar kar almaya çoğunu elde tutmaya devam inşaallah ytd.

ftaskaya için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet haklısınız.26,70 net bir şekilde kırılana kadar aşağı yönlü riskler devam eder ama geri çekilme nereye kadar gelir belli değil yukarı yönlü risk daha fazla gibi görünüyor tam inişle yukarı dönüşün kesişme noktasında buralardan da düzeltme gelmezse yukarıdaki fibonacci düzeltme noktaları 22,280 ve 23,392 dipten çektiğimiz fibonacci grafiği çok şükür çöp oldu. Ben gene de biraz daha takip edip 61,81 den geri girdiğim parçanın yarısını çıkıp diğer yarısını da yukarda çıkacağım yukarı devam ederse ikinci parçayı da dirençleri takip ederek
4 parça halinde çıkıp son TL ile eklediğim parçaların bir kısmını inşallah alacağım manipülasyondan vazgeçeceklerini sanmıyorum yanılabilirim ama bir yerden düzeltme gelebilir Ytd.

Daha önce yaptığı tepenin sonraki iki ay içinde destek seviyesi olduğu konusunda görüşümü paylaşmıştım bunun böyle devam edeceğini ve her yaptığı tepenin sonraki iki ay içerisinde destek noktası haline geleceğini düşünüyorum yanılabilirim ytd.

0BeğenmedimŞikayet

ftaskaya ()

ilgili cevabınız çok mantıklı.. ben sadece şunu iazah etmek istedim.. piyasa yön olarak herşeye kabil..

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Şu ana kadar fed in izlediği politikalar sürekli algı ile piyasayı baskılamaya çalışmak olmuş ama bir işe yaramamış ben 2020 den beri fedin ne dediğine bakmadan grafikten destek direnç takibi yaparak uygun yerlerden kademeli alıp dirençlerde birazını çıkıp genelde desteklerde geri aldım sadece dolar yukarı atak yaptığında aşağıdan çıktığımı daha yukarıdan girip daha yukarıdan çıkarak gene dönüşü yakaladım. Grafik yol haritası ve dikkatli bakıldığında destek ve dirençlerin çalıştığı görülüyor.
Sadece gümüşte rasyo özelliği yukarı çok sert çıkışları da beraberinde getirdiği için dikkat etmek gerekiyor.
Şu an belirsizliğin olduğu konusunda haklısınız ama 2 - 9 ay gibi bir vadeyi göze alan kişi için bu seviyelerin bile yüksek kar getirecek noktalar olduğunu düşünüyorum ama ben gene de hiç bir zaman full işlem düşünmem imkansız gibi düşündüklerimizin de olabileceğini yanılabileceğimizi de göz önüne almamız gerekiyor. Her zamanki gibi çoğunu elde tutup brazıyla da maliyet düşürerek devam edeceğim inşaallah. Ytd.

0BeğenmedimŞikayet

ftaskaya ()

şuan normal bir seyir durumunda değiliz.. fed ve yetkililein açıklamarı sıkılaştırılmış para politikalarının önümüzdeki günler seyri herşeyi değiştiriyor.. o yüzden gelecek adımların ne olduğu belli değilken grafikler çok öngörü sağlamıyor..

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum