Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0894 09:46:30
EUR 35.1110 09:46:30
USD 32.2058 09:46:30
ALTIN ONS $2387.7950 09:46:30

Konu: Gümüşte toparlanma

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Gümüş şu an 18,882 seviyesini yukarı kırmış görünüyor ancak tehlikeli alandan henüz çıkmış değil.
Diplerden baktığımızda 0,5 19,739 ve 0,618 20,123 seviyesinin üzerinde yoluna devam ediyor.
Düşüşe başladığı yerden baktığımızda ise 0,236 seviyesi 19,793 dipten gelen 19,739 0,5 le kesişiyor normal şartlarda 19,793 yukarı kırıldığında genellikle 0,382 21,364 e kadar kadar gitmesi lazım buralardan belki düzeltme gelebilir tekrar dip denemesi yaparak aşağıları test etmesi durumunda ise bir sonraki hedefi 26 dolar a yakın 2022 Aralık sonuna kadar toparlanmanın tamamlanacağını ve 2023 Ekim itibarı ile de gerçek çıkışın başlayacağını rasyoda 50 seviyesinin altı görülebilir diye düşünüyorum ancak bunun için erken hala yukarı dönebilir diye düşünüyorum yanılabilirim Ytd.

Yorumlar (131)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

N_N_C ()

Elinize emeğinize sağlık hocam

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Hayırlı geceler dolar endeksinde yukarı hareket var ama gümüş rasyo ile direniyor.
Grafikten daha önce tesbit ettiğim noktaya gelince geri girdim yukarı dönerse gene çıkar tekrar giriş fırsatı verdiğinde aşağıdaki parçayı da yukarı çekerim. Geri çekilme olursa da diğer iki parçayıda dip beklemeden girerim. Ytd.

Gümüş_Gümüş1 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

68871 den çıktığım parçayı 6764 den tekrar gümüşe geçtim yukarı dönerse 26,70 e aralıklı kademeli çıkmaya devam aşağıda iki parçam daha var aşağı devam ederse gene dip beklemeden onları da girmeyi düşünüyorum.Aşağı dönmezde yukarı döner yukarıdaki parçayla tekrar giriş çıkış fırsatları verirse de her geri girişte aşağıdaki parçalardan azar azar ekleyerek devam edebilirim ytd.
@Gam @ANAKSUNAMUN_22 @Rest_tu_Rest @Kuşçu69 @Gümüş_yarim @N_N_C

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam hayırlı geceler kolaygelsin. bu düşüşun bir nedeni varmı normalmi

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

dolar TL de geri çekilme olursa belki gelir aksi taktirde dediğniz rakamın gelmesi için bu dolar seviyesi üzerinden onsun 19,73 civarına gelmesi lazım. Gelmez diyemem ama ben oraları beklemem geri çekilme olursa dolara geçtiğim parçaları büyük ihtimalle her zamanki gibi gümüşe geçip gerekirse yukarıyı beklemeyi tercih ederim rasyodaki bu aşağı hareketlilik devam ettiği sürece gümüşün dip yapmış olma ihtimali biraz daha ağır basıyor ve şu anki görüntü fazla aşağıya gelmeyecek gibi görünüyor. Ytd.

Umutum34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Umutum34 ()

Siz usd işlem yapıyorsunuz biz TL ciyiz şu an burdan gram tl almak pahalı geldi bana alt destek ler gelir 11.80 civarı gelirse alırım diye düşünüyorum bilmiyorum belkide hiç gelmez alamayiz baktık yükseliyor yükselen trende ayak uydururuz artık nasip

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Tl ile ilave yapmayacağım en son 11,52427 ve 11,64090 dan TL ile ekledim birazını yükseldikçe aralıklı parçalı dolar a geçtim yukarı devamı halinde 22,433 23,47 seviyelerini kırıp kırmadığına bakıp 26,70 e kadar parçalı dolara geçmeyi düşünüyorum altta ise en son 68,871 den çıktığım parça için 21,038 20,884 seviyelerini takip ediyorum buraları kırarsa daha alttan çıktığım parçanın da bir kısmını ilave ederek geri girebilirim kıramazsa son çıktığım parçayı biraz daha yukarıdan da girebilirim bir süre daha takip edeceğim buralarda gezdiği sürece hiç bir işlem yapmam.
Daha önce almamış olsaydım veya elimde çok TL olsaydı bir süre beklemeyi gerekirse terste kalmayı göze alır buralardan da eklerdim ytd.

Umutum34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Umutum34 ()

Gram TL kaç liradan ilave yapicaksinz acaba

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Üst kanalın dibi 20,462

Destekler 21,039 20,854 20.669 20,143 20,123 19,739
Dirençler 21,320 21,338 21,364 21,410 21,532 22,433

Gümüş dolar endeksindeki çıkışa ve Altın daki geri çekilmeye rağmen rasyo ile direniyor ben her zamanki gibi dip beklemeden çıktığım parçayı gram artırarak yerine koymayı düşünüyorum ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Gam ()

Beklicez artik

Rest_tu_Rest için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Belli olmaz belki biraz sonra etkisini gösterebilir tekrar 21 60'a çıkabilir

Gam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Aynen
Biraz dolar a parite edecektim
Nasip olmadı

0BeğenmedimŞikayet

Gam ()

Cin acilisi ile cikti yine düştü

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Tüfe hem öncekinden hemde beklentiden düşük geldi
Üfe beklentiden yüksek öncekinden düşük geldi
Ons olumlu olması lazım ama ...

1BeğenmedimŞikayet

Gam ()

Teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Merhaba gelebilir ama garantisi yok ben 68,881 den az miktarda çıkış yaptım.

Altın ons aşağı hareket etmesine rağmen rasyo da aşağı giderek şimdilik gümüşü yukarı doğru götürüyor
altın onstaki düşüş devam ederse gümüşte gerileyebilir.
Altında toparlanma olması halinde ise gümüş daha da yükselecek gibi duruyor ama ben gene de 26,70 kırılana kadar Yükseldilçe birazını direnç takip ederek kıraması durumunda azar azar aralıklı çıkmaya devam edeceğim inşaallah. ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Yerim müsaitse tabii yazarım efendim Ben de biraz şebeke sorunu olduğu için o saatte çevrimiçi olmayabilirim

0BeğenmedimŞikayet

Gam ()

Teşekkürler sonuc ogrenirsen yazarmisin

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

4.30 da çin enflasyon verisi var takipte kal

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Sayenizde bu işlemler ile iyi kazananlardan biri de benim
Teşekkürler ustam

0BeğenmedimŞikayet

Gam ()

Mrhba hocam cin açılışiyla dun gibi satis gelebelir mi 4 den sonra dun dusmustu bir oarca cikis yapsam mi sabah düşerse altan almak icin

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bende ustalık yok biraz işlem tecrübem var az kazan hep kazan düşüncesiyle hareket ediyorum şu ana kadar işler çok şükür yolunda gitti çoğunu elimde tutup
uygun yerlerden ekledim ve birazıyla parite işlemi yaparak maliyeti düşürdüm. Bu şekilde elimde tuttuğum hep yanıma kar kaldı.
@N_N_C Benimde beklediğim zamanlar oldu. Çoğunu elde tutup birazıyla aralıklı parçalı yapar sık işlemden kaçınırsanız belki az kazanırsınız ama bir yerde yakalar ileri geri yaparak alttaki parçanızı da yukarı çekebilirsiniz şu ana kadar yatay bir seyir vardı ve işlem yapmak çok kolay oldu sürekli fırsat verdi. Hayırlı geceler.

Gümüş_yarim için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Gümüş_yarim ()

Hocam 18.80 lerdeydi siz alım yaptınız bir çok ustalar 18.10 hatta 17.80 gibi beklerken ben o zaman da size sormuştum Fed varken nasıl cesaret ettiniz diye sizde teknik olarak uygun bir seviyeye işaret ettiniz şunu anladım ki siz buradaki bir çok kişiden daha fazla ustasınız o yüzden sizi tebrik ediyorum ve sizi izlemeye devam edeceğim inşallah hayırlısı olsun. Ben fed öncesi parça parça dolar a parite yaptım ve şu anda full dolardayım bugün yarın öbür gün derken bakakaldım

0BeğenmedimŞikayet

N_N_C ()

Hocam bende Aynı şekilde kademe kademe alıp oşekilde işlem yapıyorum. Lakin acemilikten olsa gerek ya satışta düşer korkusuyla erken çıkıyorum yada terste kalma sürem baya uzun oluyor.
Şimdiden teşekkürler hocam
Hayırlı geceler

0BeğenmedimŞikayet

Dean ()

Emeğine sağlık

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam yaptığınız çalışmaların verdiğiniz emeklerin karşılığını Rabbim daim ve bereketli eylesin Rabbim muhafaza etsin çok tşk ederim saygılar hocam

7BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Hayırlı akşamlar Çoğunu elmde tutuyorum başından beri az bir kısmıyla işlem yapıyorum. En son alımlarımı 11,64090 ve 11,52427 seviyelerinden yaptım. Sonrasında da birazıyla parite yaparak gene ortalama düşürüp gram ekledim elimde fazla TL olsa buralardan da alırım. Aşağı yukarı toplar gene parite ile ortalama düşürmeye çalışırım. Son parite çıkışım 68,871 geri dönüş olması halinde son çıktığım parçayı bu gün için geçerli 20,945 seviyelerine gelirse geri girebilirim. Altta iki parçam daha var.
Yukarı devam etmesi halinde çıkış yapacağım bir sonraki seviye için 22,285 ve 23,392 kırılacak mı ona bakacağım ve ilk parçayı dörde bölüp çıkmış olacağım. Yukarı devam ederse ikinci parçayı da dörde bölerek 26,70 kırılana kadar çıkmayı düşünüyorum. 26,70 i de kırarsa alttan çıktıklarımı yukarıdan geri girerim şu an 26,70 i kırması için erken olduğunu ve geri giriş için fırsat vereceğini tahmin ettiğim için böyle bir yol izliyorum ama yanılabilirim de bu durumda benimle birlikte zarar etnenizi istemem.
Ekran başında olmayıp kaçırabilirim. Bu yüzden etiket yapmamı istediğiniz için takip ettiğim seviyeleri paylaştım.
Aralıklı parçalı işlem yaparsanız bir yerde yakalarsınız diye düşünüyorum. Ytd.
İşlem yaparsam yazarım inşaallah.
@ANAKSUNAMUN_22 @Gümüş_Gümüş1 Sağ olun. Evet net bir rakam vermek mümkün değil yarın ne olacağını ALLAH'TAN başkası bilemez. Gördüğüm anlayabildiğim kadarıyla paylaşıyorum ve kesinlikle yanılma ihtimalim de var.

N_N_C için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

N_N_C ()

Hocam Hayırlı akşamlar
Uzun zamandır sizi takip ediyorum
Grafiklerinizide elimden geldiğince anlamaya çalışıyorum
Hocam rica etsem al sat larda benide işaretlemenizi istesem mümkünmüdür hocam

0BeğenmedimŞikayet

ANAKSUNAMUN_22 ()

Teşekkür ediyorum hocam @REŞAT12

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam haklısınız net rakamlar vermemekle. bu işler kolaydegil bir hedef verirken bir dayanağı olmasilazim yoksa burdakilerin çoğu yazı tura atarak rakam veriyorlar malesef bunlar yüzünden kafalar öyle karışıyorki doğru bildiğini bile tam tersi yanlış olarak görüyorsun emeginize sağlık

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum