Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0884 15:09:31
EUR 35.0720 15:09:31
USD 32.2023 15:09:31
ALTIN ONS $2384.7800 15:09:31

Konu: Gümüşte toparlanma

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Gümüş şu an 18,882 seviyesini yukarı kırmış görünüyor ancak tehlikeli alandan henüz çıkmış değil.
Diplerden baktığımızda 0,5 19,739 ve 0,618 20,123 seviyesinin üzerinde yoluna devam ediyor.
Düşüşe başladığı yerden baktığımızda ise 0,236 seviyesi 19,793 dipten gelen 19,739 0,5 le kesişiyor normal şartlarda 19,793 yukarı kırıldığında genellikle 0,382 21,364 e kadar kadar gitmesi lazım buralardan belki düzeltme gelebilir tekrar dip denemesi yaparak aşağıları test etmesi durumunda ise bir sonraki hedefi 26 dolar a yakın 2022 Aralık sonuna kadar toparlanmanın tamamlanacağını ve 2023 Ekim itibarı ile de gerçek çıkışın başlayacağını rasyoda 50 seviyesinin altı görülebilir diye düşünüyorum ancak bunun için erken hala yukarı dönebilir diye düşünüyorum yanılabilirim Ytd.

Yorumlar (131)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

5BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

6881 den gümüşe geçirdiğim parçayı 70337 den gram artırarak tekrar dolar a geçtim
@ANAKSUNAMUN_22 @Kuşçu69 @Gam @Gümüş_Gümüş1 @Turgut4407 @ibrhmdmr95 İbrhmd 26,70 seviyesi yukarı kırılana kadar çoğunu elimde tutup birazıyla parite yaparak ortalama düşürmeye devam inşaallah. ytd.

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ibrhmdmr95 ()

Hocam alış satış yaptığınız zaman bana da söyleyebilir misiniz sonucunda ne olursa olsun sizi suçlamak gibi birşey olmayacak

1BeğenmedimŞikayet

peace35 ()

Usta senin yazi ustunde bayaği bir çalişmam gerekecek.. tesekkurler

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Hiç bir zaman kesinlikle şuradan aşağı düşmez diye bir iddiam almadı ama hep uygun noktalardan girip parite yle devam ettim ve eklediğim parçaların ortalamasını gelecek dedikleri dibin çok daha aşağısına çektim. Dip bekleyenler ise dip bekleyeceğiz diye alım yapamadıkları gibi enflasyon karşısında paraları eridi.
Ama siz ileri geri yapmadan küt diye 19,66 ya düşeceğinden eminseniz bekleyin.
Bence doğru adım desteklerde aralıklı kademeli girip dirençlerde bir kısmını parite ederek devam etmek yukarı devam halinde ikinci tercih aşağıdan çıkılan yukarıdan tekrar girilip daha yukarıdan kademeli çıkarak pariteyle devam etmek.
Düşüş olması durumunda da yukarıdan girdiğinin birazını düzeltme yaptığı en yukarı noktada çıkıp daha aşağıdan geri girmek.
Grafiğe bakarsanız şu ana kadar uygun noktalardan giren biraz beklemiş ama genellikle daha yukarıdan çıkma fırsatını bulmuş ama dip bekleyenler düştükçe daha aşağısını beklemekle kalmış. Ytd.

4 saatlikte elle de kontrol ettiğimizde dediğiniz yere gelene kadar 9 kademe desteği aşağıya kırması gerekiyor ama dediğim gibi hiç bir zaman illaki şuradan aşağısı kesin gelmez diye iddia edemem. Siz bilirsiniz ytd.
@ibrhmdmr95 amin sizden de cümlemizden.

__AVK__ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ibrhmdmr95 ()

Allah razı olsun hocam teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

__AVK__ ()

Reşat hocam kusura bakma ben düzeltme bekliyorum
19.66 ya kadar

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

En son gördüğü dibten en son geldiği tepeye fibonacci çektiğimizde alttaki destekler 21,303 20,831 ( 20,450 20,070 buralar düzelme yapması halinde yukarı dönebileceği düzeltme noktaları ) 19,527 nin aşağı kırılması ise silbaştan yapma anlamına geliyor tepe yükseldikçe destekler de yukarı kayar.

Şimdilik yön yukarı üstteki dirençler 21,764 22,232 22,611 22,989 23,528 günlük kapanışlardan sonra 21 dolar ın altı görülürse Fibonaci extension ile çekip bakmak gerekiyor.

ibrhmdmr95 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Geri çekilmeler olsa da önümüzeki yedi hafta daha da yukarılara gideceği yönünde. Düşüşteki gibi kolay olmasa da geri çekilmeleri kademeli alım fırsatı olarak değerlendirip birazıyla parite yapılarak ortalama düşürmeye müsait ortam hala var. Rasyodaki harekete bakarak 4 Kasımdan beri gümüş dolar altın arasında işlem yaparakta gram artırma firsatı vermiş görünüyor.
Dolar endeksi Agustos ayında bu seviyedeyken altın ons daha yukarıdaydı altını n yeterli tepki vermemesine ve rasyonun sert inişin ardından yatay yukarı doğru hareket etmesine bakarak dolar endeksinde gerçekleşebilecek yukarı hareketler alım yapamayanlar için düştükçe daha aşağısını bekleyip dip arayanlar hariç belki fırsat verebilir nereden düzeltme yapar nereye kadar yapabilir bilmiyorum. Ytd.

Beklentim önümüzdeki 7 haftada 21 dolar üzerinde tutunması ve yukarı devam etmesi yönünde ytd.

__AVK__ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

__AVK__ ()

Gümüş gram beklentiniz nedir hocam

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ana destekler 21,314 21,142 20,852 20,479 20,106
Dirençler 21,554 21,620 21,654 21,688 21,898

ibrhmdmr95 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kuşçu69 ()

Emeğine saglık hocam

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

6764 ten çıkıp 70549 tan dolar a geçtiğim parçayı tekrar 6881 den gümüşe geçtım aşağı devam ederse iki parçayı da girerim yukarı devam ederse desteklerde artık aşağıdaki parçalarıda ekleyerek devam ederim ytd.
@ANAKSUNAMUN_22 @Kuşçu69 @Gam @Gümüş_Gümüş1 @Turgut4407 26,70 seviyesi yukarı kırılana kadar çoğunu elimde tutup birazıyla parite yaparak ortalama düşürmeye devam inşaallah.

0BeğenmedimŞikayet

ibrhmdmr95 ()

Şu anki destek direnç miktarı sıraya göre nedir tahmininizce

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

6764 ten yerine yanlışlıkla 64,70 yazmışım.
@ibrhmdmr95 bence hem aşağı hem yukarı doğru kademeli olarak toplamalı destek direnç takip ederekte gene parite ile ortalama düşürmeli. Yanılabilirim Ytd.

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

64,70 ten gümüşe geçtiğim parçayı 70,55 ten ten tekrar dolar a geçtim yukarı doğru 26,70 kırılana kadar aralıklı çıkışa dönüşlerde de girişe devam inşaallah.
@ANAKSUNAMUN_22 @Kuşçu69 @Gam @Gümüş_Gümüş1 @Turgut4407

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam hayırlı geceler akşamlar saygilar. beklentimizde değişiklik varmı yoksa hala yola devammi

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam bu coin lerin durumu ons lara nasıl etki eder yada edermi küresel bazda

0BeğenmedimŞikayet

N_N_C ()

Yok hocam estağfurullah siz sağolun
YaVaş yavaş anlamaya başladım hocam

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam sizi tek geçiyorum

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet eldeki mermiyi kesinlikle bitirmemek sık işlemden kaçınmak en iyisi.
İki yöne de tedbirli olmakta parite fırsatlarını da değerlendirip ortalama düşürmekte fayda var az kazan hep kazan bu şekilde arada birazıyla da kar çıkışları yapınca zaten eldeki nakit bitmez grafiğin neresine bakarsanız bakın hep fırsat vermiş, ytd.

Gümüş_Gümüş1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam şunu anladım nereye yonelirse ona göre hamle hamle yapmak içinde mermiyi bitirmemek en sağlam çare buzamanda neyin neolacagi belli değil her an herşey olmaya müsait bizde bu ortama göre hareket edicez sizin teziniz en mantıklı olani

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bereketli olsun ya aşağı fırsat verecek ya yukarı nereye gitse kar yazıyor ytd.

Gümüş_Gümüş1 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

peace35 ()

Tesekkurler.. ben tl ile baktiğım için makas araliğı çok..

0BeğenmedimŞikayet

Terste_Kalan ()

Vay tamercan vay

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

En son 24,10,2022 11,64090 25,10,2022 de 11,52427 den 20 21 kuruş makas farkı vererek TL ile ekleme yaptım. 30 Hazirandan parite ile devam ediyorum parite makası şu an 6779 6788 fazla bir makas yok hem dolar hem gram artıma fırsatı oluyor. Ytd.
@N_N_C @Gam sağ olun ne yaptığımı tam olarak anlatmazsam zarara sebebiyet verebilirim eklerken fazla ekliyorum ve çoğunu elde tutup birazıyla aralıklı kademeli parite işlemi yapıyorum.

peace35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam bende parça parca topluyom en son alimim az önce 21.050 hala elimde nakit var dusdukce topluyorum

0BeğenmedimŞikayet

Samsunlu55_61 ()

parite yle dolar la giriyorlardır

peace35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_Gümüş1 ()

Hocam tşk ler.

0BeğenmedimŞikayet

Gam ()

Cok acikliyici yazmissiniz elerinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

peace35 ()

Bu makaslarla nasil giriyorsunuz anlamadim?

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum