Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0647 09:13:22
EUR 34.7298 09:13:22
USD 32.5968 09:13:22
ALTIN ONS $2384.0200 09:13:22

Konu: genel yön değerlendirmesi

US10Y DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermek üzere.
Günlük RSI aşırı satıcılı bölgesine gitmeye çalışıyor . Haftalık RSI alıcıların giderek azaldığını gösteriyor. 10 haftalık hareketli ortalamadan destek almaya çalışmış 1.52 den yukarıya dönmüş gibi dursa da 4 saatlik ve saatlik RSI da sadece tepki yükselişi olarak kalacağı izlenimi vermiştir. Göstergelere bakılınca 20 haftalık ve 100 aylık hareketli ortalama olan 1.29 bölgesine kadar çekilip oradan yukarıya tepki vermesini bekliyorum. Burası aynı zamanda ağustos dan başlayan yükseliş kanalının 0.5 FİBONACCİ düzeltmesidir. Yükseliş trendini daha tamamlamamış yukarıya hedefi var gibi görünüyor.

DXY DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD sat vermiş durumda ve haftalık MACD sat vermeye doğru gidiyor.
Haftalık RSI yükseliş trendinin içinde olsa da günlük RSI yükseliş trendini bozmuş ve aşırı satıcılı bölgeye gitmeye çalışıyor. 92.476 FİBONACCİ düşüş kanalının üstüne gitmek için belli bir süre daha 90 ile 91.8 arasında oyalanabilir. İndikatörlere ve hareketli ortalamalara baktığımızda düşüş trendinin bitmediğini fakat 94.476 seviyelerine tepki vermeye çalıştığını ve daha sonra ana hedefi olan 79 bölgesine aşağıya doğru gitmesi gerektiğini gözlemliyorum.

ALTIN GÜMÜŞ RASYO DEĞERLENDİRMESİ
Haftalık MACD RASYO da yükseliş sinyalini vermiş durumda ve Haftalık RSI de negatif uyumsuzluk oluşmuş durumda yükseliş olması muhtemel görünüyor. 4 saatlik ve saatlik RSI belli bir süre daha düşüş olabileceği izlenimi verse de RASYO nun ara hedefi 87.517 ye 85 çanağını tamamlamak gibi duruyor. Daha sonra 48 yolculuğuna başlayabilir.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ
Günlük MACD al sinyalini 1680 vermiş durumda ve haftalık MACD al sinyaline doğru girmekte.
Haftalık RSI yükselişi yavaş kalıyor ve düşüşün devam edebileceğini söylese de, günlük RSI düşen RSI tepesini kırmış ve alıcılar artsa da değerde gözle görülür bir artış olmamıştır. 4 saatlik ve saatlik RSI de aşırı alım bölgesine gelinmiş fakat değer yeteri kadar artmamış yani düşüşlerin devam edebileceği ama öncesinde ciddi bir yükseliş yapabileceği izlenimi oluşmuştur. Düşen trendin kanal tepesine kadar bir çıkış olması muhtemeldir.

GRAFİKLERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ: Nisan sonu ile Mayıs ilk haftasına kadar emtialarda bir yükseliş ve dxy ile us10y de düzeltme olacak ve daha sonra 21 HAZİRANA kadar emtialar düşüş eğilimde olup 21 HAZİRANDAN sonra yükselişe başlayacak. Verilen tarihler GANN analizi tarihleridir.

YAZDIKLARIMIN HER BİRİ BİLGİ AMAÇLIDIR VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Yorumlar (675)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

Ömür_sermayesi_pek_azdır_ ()

Ne oldu zorunami gitti

A_Didem için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Senin gibiler terste kalmaya mahkum.

Ömür_sermayesi_pek_azdır_ için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

Bundan hiç birsey olmaz ve zaten istifa etmiş birisinin bir hükmü yok istikrar
Yok istikrali biri olsa ikide bir istifa edip gidip gelmez bugun yarin yine gelir

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Çünku tanidigin gunden beri dusuyor.

Ömür_sermayesi_pek_azdır_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zaten los engilis grafigi ise tanıdım tanıyalım hep dusus soyledi sende onun grafiklerin
Paylaşıyorsun normaldir

1BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

@Ömür_sermayesi_pek_azdır_

Okuyunuz. Hepsini 1 tane grafik atlamadan

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

@İflasss al oku bak ne yaziyorsam orda var

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

@Onur74 kardesim belki lazim olur diye tum grafikleri dikkatlice inceleyip yazilari okursan. Belki gidisat buna uygun olursa ben olmazsam bile illaki fikir verir.

2 ay once ilk kademe dusmesini bekledigim yerdeyiz. Buraya hizli dusus sonra yukari 27. x ler bekliyordum ama dusus cok yavas oldu kademe dusus devam ederse yada sert duserse hangisi nereye gidebilir ne nerde olabilir az da olsa fikir verebilir.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

@Zeki2323 kardesim bunu 3 ay once atmistim sende incele istersen. Yanlis veya eksik gordugum yer varsa yazabilirsin.

Alt yorumdaki grafikler dikkatlice incelenmeli ve grafikteki yazilar olsun asagida yazan yazilar olsun hepsi okunursa belki bir ise yarayabilir.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

@dogrusubende24 tüm grafikleri inceleyip okuyabilirsiniz.

mesele istifa etmekse şuan da da istifa ederim ben. bakın bu üyelikten istifa ettim etmeseydim şuan 3 yıldızlıydı. yani ben siteye meraklı değilim. üye oldum ki insanlara faydam olsun. 7.43 den beri düşecek diyorum 60 kuruş düştü şimdi geldim yazdım kötü mü ettim ?

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

@Avaz bak kardeşim tek tek oku grafikleri incele

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

@MelihaHanım bu alt yorumu ve grafikleri dikkatli okumanizi oneririm. 3 ay once nereye cikabilir nereye dusebilir demismiyim. Yonu net olarak yazmis miyim. Bence okursaniz gayet te net yazmisim.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

3 ay önce yapılan uzun uzun bir değerlendirme.

okuyun arkadaşlar okuyun tek tek her yazıyı okuyun ki. tanımadığınız birine bir şey demeyin.

1BeğenmedimŞikayet

USTAMM ()

Ben hiç bir zaman hiç bir kimseye gaz vermem. Gaza geldiyseniz ne gibi saiklerle gaza geldiğinizı sorgulayınız.

Hay_Hacamat_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

al bu alt mesajı gittiği yere kadar oku bakalım ne yazmısım.

@50mg iftira atabileceğin biri değilim

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Valla o zaman bu kadar yavas degildi guzel dusuyordu. 27.4 hop bi bakmisin 24 e kadar inmis benim oyle duserken satma huyumda yok. 3 kere izledim :) 27.9 hoop 2 gunde 24.4 :)

28. x hop 2 gunde 21.8 :) elde izlerdim valla ne guzel dusuyor derdim :) ozledim o dususleri :)

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

ben olsam dersi yarıda keserim buna bakmam lazım derdim :)))

LosAnarquista_60 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Bende senle ayniyim bende calisiyorum :) daha 1 haftadir evdeyim. Bak hic unutmuyorum 21 aralikta derse giriyorum. Gumus 27.3 de iyi tamam dedim abd ile 27.6 kiramazsa satarim 1910 u kirarsa 1923 e gelince bakarim bi dedim dersten ciktim hop 6.8 den 6.2 :) simdi ben ne yapayim.

Yine unutmuyorum 8 ocak ozel dersteyim 26.66 kirilmazsa ons da 1901 kirilmazsa 2160 hedefler dedim ilk gun dustu kirilmadi oh dedim rahatladim 1 2 gun gecti yine dersteyim oglen bi baktim ons gum tam saticam 26.9 da bi baktim 26 hatta banka marj mi acti diye baktim yok bildigin 1 dk da oldu :)

Cocuklara ne diyim siz 2 dk bekleyin ben bi gumus satacam konuyu birazdan mi anlatayim :)

Sana gelince is bana gelince ters :))

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

bana bakma benimkisi işten dolayı takip edemediğimden tersteyim. Tek hatam var oda 28000 ons iken dolara parite etmeyi düşündüm, 8,30 olunca etmedim dolar düşünce ondan bu haldeyim :) yanlış karar verdim. Düşerse önlem amaçlı zararkes yapacaktım geri hızlı çıkarsa diye 4te1 yaptım ama fedin böyle konuşacağını müneccim değiliz nerden bileyim. Fedden dolayı çıkamıyor onsler yapacak birşey yok.

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Ya niye kardan zarar olsun ki :) ben gumusu sattigimda 27.4 du dolar 8.27 idi :) simdi sattigimi varsaysam 7.6 yapiyor.

Simdi geri alsat tl bazli bile 30 kurus kardayim sen 30 kurus terste :) niye benimki kardan zarar olsun

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

oda ii birşey değil, paso kârdan zarar :)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

1 sene icinde satip almadigim en fazla 1 aydir :)

En uzun satip almadigim tarih budur :) 2 ay 6 gun :)

Normalde benim bu aralikta bir kere almis bir kere satmis yuzde 10 kar yapmis olmam lazim di :) yok oyle bir islem olmadi hala :)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Sizin tayfa alamaz, çünkü ölücü gruplarında hep vardır, sürekli düşer korkusu vardır onlarda :)))

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Bu hafta altin ons ile gumus ons yukselise gecmezse zaten ciddi sıkıntı bende yukselsin istiyorum :) duserken almaya korkuyorum. Yukselsin ki alayim :)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

benim hedef yukarılar :) siz takılın ölücüler sizi xD ABD 1805 üstü altın ons yi kapattı artık düşsede az geriler. Yarın fed konuşmacılarına rağmen üstüne basa basa söylüyorum ona rağmen artarsa bu seviyelerde kalırsa yada konuşmalar olumlu olduğu an yön değişir. Öncesinde düşüş olabilir ihtimal dahilinde ytd

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Dur bak ben bi aliyim yukari dondun hani roket ucuyoz fuze diyenler varya onlar bile satacak ben satmiycam :))

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Gel sende katil bu gruba :) sonra bak 390 dedim alay ettiler deme :)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Valla kardesim bence de ucuz kalmisti ama piyasa ucuz bu yukseliyorum derse ucuz o zamana kadar pahali ytd

Hay_Hacamat_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

yok siz ölücü tayfasınız artık grubunuz bu :)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Sen hep kayit aliyon sonra bir dusuyor yaziyon millet selaleciye cikartcak senle beni :)

Periyot için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum