Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0708 06:11:36
EUR 34.8867 06:11:36
USD 32.5571 06:11:36
ALTIN ONS $2321.5950 06:11:36

Konu: genel yön beklentisi

Haftalık olarak yükselme potansiyeli oldukça yüksek.

Aşağıdaki formasyonların hedefi aynı olduğu için yüksekten düşen gümüşe dikkat edilmeli.

Formasyonların oluşmasına ihtimal verdiğim durumlar da burada yazıyor.

US10Y Tahvil Faizleri
2 ay önce 1.26 sonra 1.6 ve daha sonra 1.75 hedeflerinin olduğunu söylemiştim ve bu değerler geldi. Düzeltme olma durumu var fakat genel yön hala yukarı görünüyor. BEN DÜZELTME OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

1.47 nin Altın da günlük ve haftalık kapanışlar yapmadığı sürece ilk hedefi 1.97 daha sonra 2.3 ve pik seviyesi 2.7 dir. 1.59 altında günlük kapanışlar yaparsa ve 1.47 kırılırsa 1.26, 1.14 veya 0.99 seviyelerinin gelme durumu oldukça yüksektir. YÜKSELMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça risklidir. DÜŞMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça önemlidir. US10Y dikkatle takip edilmeli ve yükseliş devam ederse emtialar da uzun pozisyon almamanızı öneririm.

DXY dolar ENDEKSİ

Yine dolar endeksi 88-90 arasındayken öncelikle 91.6 sonra 92.4 ve 93.2 hedefinin olduğunu belirtmiştim ve bu değerler geldi. Yine dxy de de düzeltme olma durumu mevcut fakat genel yön yukarı gibi duruyor. BANA GÖRE EN FAZLA 94.7 YE ÇIKAR SONRA DÜZELTME YER.

92.4 üstünde kalırsa ve 93.2 üstünde günlük kapanışlar yaparsa ilk hedefi 94.3-94.75 arası buranın yukarı kırılması durumunda pik seviyesi 99 a hızlı bir çıkış yapabilir. DÖNEBİLECEĞİ SEVİYELER 96 VE 97.7 DİR. 92.6 nın altında günlük kapanışlar yaparsa
92.4, 91.8 , 91.3 , 90.8 düzeltmelerinden birini yapması beklenir. DÜŞMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça önemlidir. DXY dikkatle takip edilmeli ve yükseliş devam ederse emtialar da uzun pozisyon almamanızı öneririm.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ

2 Ay önce 1850 seviyelerindeyken 1680-1720 bandının geleceğini belirtmiştim ve bu değer aralıkları geldi. Genel yön aşağıya doğru görünse de US10Y ve DXY düzeltme yaparsa yükseliş ihtimali mevcuttur. ŞAHSİ FİKRİM YUKARIYA YÖN ALACAKTIR.

1775$ altında günlük ve haftalık kapanışlar yaptığı sürece ilk hedefi 1560-1585 aralığıdır. Bu SEVİYENİN ALTI önümüzdeki 1-2 ay içerisinde imkansızdır. Daha sonraki hedefi 1450$ dır. DİBİN DİBİ TABİRİYLE DE 1310$ gelebileceği en dip seviyedir ve buranın altı yoktur... Yani düşüş trendi bitmiş olacaktır. Düşüş trendinin dip seviyeleri 1 ayda yada 2 ayda gelebilecek seviyeler değildir. KISA SÜRELİ DÜŞÜŞLERDE yani önümüzdeki 2-3 ay içerisinde en fazla ineceği yer 1560 dır. 1310-1450 arasının gelmesi için altın ons un 21 ARALIĞA KADAR DÜŞÜŞ TRENDİNDE KALMASI GEREKİR. BURANIN OLUŞMA İHTİMALİ YÜZDE 10 DUR.

ALTIN ONS DEĞERİ 1775$-1789$ üzeri günlük kapanışlar yaparsa öncelikle 1817 test edecektir. Burayı kırması durumunda ve 1817 üzerinde günlük kapanışlar yapması durumunda 1860-1898 arasına çıkmak isteyecektir. 1920 üzeri günlük kapanışlar 2160-2460 aralığına kadar yükseliş trendi oluşturacaktır.

GÜMÜŞ ONS DEĞERLENDİRMESİ

2 ay önce 28.9-30.4 bandından 19.8-23.6 ya kadar gümüş ons da düşüş bekliyordum. fakat ilk düşüş yeri 24.8 kaldı ve daha sonra 23.7 ye kadar çekildi. Gümüş ons da ne kadar rakamsal olarak yanılsak ta genel yön itibariyle tahminler tutarlı olmuştur.

Gümüş 25$ altında günlük kapanışlar yapmaya devam ederse 22.8-25 bandında git geller yapabilir. 25.12 üstü günlük kapanışlar bizi 27.x ve üstüne atabilir.
Altın ons değeri 1560-1584 aralığına inerse gümüş ons değerinde 19.8-21.8 bandının gelmesi beklenebilir. Düşüş trendi devam ederse yani altın ons 1310-1450 aralığına gelirse gümüşte 16-19.8 aralığı beklenebilir. Gümüş de 16$ ın altı bundan sonraki hiç bir tarihte yoktur.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.

Yorumlar (650)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 5 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Kardes sen benim kac tane grafigime baktin yada kac yazimi okudun da gdldin bana yaziyorsun ?

akaismail için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Yok o kadar değil öldü bitti desek 3.87x

Ömür_sermayesi_pek_azdır_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Helal olsun dost ben bi bakayim ama dusus olmazsa ben alirim :) olursa da soz senle alicam :)

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ömür_sermayesi_pek_azdır_ ()

Düşermi 2 ye dost

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Tam o gün selale fotosu koymuştum hatta richi sonrasi 6.96x den aldi zarara satmam dedi 6. Ayda anca çıkabildi

Lab_Tek_44 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

turna58 ()

Tşk ederim

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Lab_Tek_44 ()

Doğrudur grafiklerde göremedim dostum

0BeğenmedimŞikayet

İBRAMÇAVUŞ ()

Eş kral eş sitenin velinimetisin:)

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Seçim günü gördü dost

Lab_Tek_44 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

akaismail ()

20 kusur yıllık deneyimlerim olacak diyor, 20 yılda altın 55 kat dolar 7-8 kat değerlendi bu parasal genişlemede olacaktır, küresel enflasyon geliyor. arada borsalar vs çakılırse çok sert bir düşüş olabilir o an altın vuruş yapılabilir. pusuya yat sabırla bekle vakti geldiğinde öldürücü hamleni yap. Açgözlüler aç kalır. Kolayca 2-3 ayda zengin olma diye birşey yok şansına olursun belki ama kaybedersin

0BeğenmedimŞikayet

Feri6110 ()

Bende 15 tl bekliyorum . Ve haftalik onsusd de flama var . Flamanin hededi 40 onsa tekabul ediyor. Ben bu sekidle takipdeyim ve uzun vade

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Ucarsa el sallar 7 aydır yaptığımız gibi tl isletiriz akarsa minnak sepete atarız bu kadar basit pozisyon belli bizde

1BeğenmedimŞikayet

Lab_Tek_44 ()

Geçen sene 7.28 görmedi
Tepesi 7.14 tü sanki dostum

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Dost 6 kasım 2020 7.28x 11 mayıs 2021 7.27x anlamıyorum bazen ne diyip konforladıgim arkamdan atıp tutuyor nasip

2BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

15 olursa satarsin bende 2 lira dusunce alacagim

@etacarter dostum sana rakip cikiyorum bu tenekeyi 2 liraya inince alacagim :)

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Kardeş aynı fikirde aynı yoldayız boşver sen onları anca kendini kandırır kar)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Ben alip kazaniyorum zaten sen kimin adaminin yada kimin yancisisin once git yazilari oku sonra konus

babaahmet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

akaismail ()

15 tl ver vereyim, ben 3 tl gümüş alırken kredi çektim jredi faizi enflasyonun üstündedir. 100 bin tl krediden faizini ödedikten sonra 100 bin tl net kar kaldı. bilmem anlatabildim sabır sabır sabır en uygun anda hamle

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Aynen kardeş bizde öyle. yaptik) stressiz % 120 kar nerden alicam saticam derdi yok çıkmış düşmüş umrunda olmaz mis gibi temiz kar al sat yapan 10 kere yapar 100 lira kazanır alıp orta vade bekliyen 500 kazanır kimse kendini kandırmasın al satla gram artıran nadirdir))

0BeğenmedimŞikayet

babaahmet ()

Neyse zaman herşeyi gösterir ama selaleciler insan içine çıkamıyor sonra ben kimseye alın demiyorum rakam da vermiyorum sen devamlı yok 25 26 yazıp duruyorsun inşallah sen de alırsın kazanırsın birgün
Selâmetle

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Buldun mu 2 haftalik yorumlarda birsey ?

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tamam kardesim elin 3 tl den olanlari ver alayim 4 tl den :)

2 yil bekliyceksen turkiye de su bile alsan o kadar kar verir :)

Agustosda da 13 olacak diyorlardi sitede hani nerdeler kesin nick degistirdiler

1BeğenmedimŞikayet

akaismail ()

peki geçen yıl 2,5 tl den alan 13 ayda %120 kazandımı kazandı al gümüşü yat 3 tl den gümüşüm hedef 15 tl 2 yıl içinde gelir diye planlıyorum 3 yılda yüzde 500 iyi kar

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Sitenin avukatisiniz sanirim hadi git 2 haftalik yazilardan bana goster

2BeğenmedimŞikayet

babaahmet ()

Kesin yazıp ah almayın bırakın alan alsın satan satsın kardeşim müdahil olmayın kaç kere aynı şeyi yazdınız iki haftadır
Almıyorsunuz engel olmayın alanlara
İnsanlar takipçi sayısına bakıp etkileniyor sözlerden

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Bilsem burda isim ne siz biliyorsaniz siz soyleyin.

0BeğenmedimŞikayet

babaahmet ()

İşine bak kardeşim millete bir bildiğin varsa söyle
Eta da boyle diyerek ne ahlar aldı

0BeğenmedimŞikayet

sumeyya1212 ()

Altınıda o kadar bekledim :) Bi 7 ay daha:))

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Simdi agustosa alan kasim da kar gordu. 3 ay kayip

Kasimda alan daha bu ay kar gordu. 5 ay kayip

Burdan aldiniz duserse belki bu sefer de 7 ay kar gormez belli olmaz. Ytd

sumeyya1212 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sumeyya1212 ()

@LosAnarquista60 Aslında vade problemim yok nereden alırsam alıyim kar görmeden satmam o yönden rahatım

sumeyya1212 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum