Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0681 20:48:00
EUR 34.7656 20:48:00
USD 32.5260 20:48:00
ALTIN ONS $2385.1850 20:48:00

Konu: genel yön beklentisi

Haftalık olarak yükselme potansiyeli oldukça yüksek.

Aşağıdaki formasyonların hedefi aynı olduğu için yüksekten düşen gümüşe dikkat edilmeli.

Formasyonların oluşmasına ihtimal verdiğim durumlar da burada yazıyor.

US10Y Tahvil Faizleri
2 ay önce 1.26 sonra 1.6 ve daha sonra 1.75 hedeflerinin olduğunu söylemiştim ve bu değerler geldi. Düzeltme olma durumu var fakat genel yön hala yukarı görünüyor. BEN DÜZELTME OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

1.47 nin Altın da günlük ve haftalık kapanışlar yapmadığı sürece ilk hedefi 1.97 daha sonra 2.3 ve pik seviyesi 2.7 dir. 1.59 altında günlük kapanışlar yaparsa ve 1.47 kırılırsa 1.26, 1.14 veya 0.99 seviyelerinin gelme durumu oldukça yüksektir. YÜKSELMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça risklidir. DÜŞMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça önemlidir. US10Y dikkatle takip edilmeli ve yükseliş devam ederse emtialar da uzun pozisyon almamanızı öneririm.

DXY dolar ENDEKSİ

Yine dolar endeksi 88-90 arasındayken öncelikle 91.6 sonra 92.4 ve 93.2 hedefinin olduğunu belirtmiştim ve bu değerler geldi. Yine dxy de de düzeltme olma durumu mevcut fakat genel yön yukarı gibi duruyor. BANA GÖRE EN FAZLA 94.7 YE ÇIKAR SONRA DÜZELTME YER.

92.4 üstünde kalırsa ve 93.2 üstünde günlük kapanışlar yaparsa ilk hedefi 94.3-94.75 arası buranın yukarı kırılması durumunda pik seviyesi 99 a hızlı bir çıkış yapabilir. DÖNEBİLECEĞİ SEVİYELER 96 VE 97.7 DİR. 92.6 nın altında günlük kapanışlar yaparsa
92.4, 91.8 , 91.3 , 90.8 düzeltmelerinden birini yapması beklenir. DÜŞMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça önemlidir. DXY dikkatle takip edilmeli ve yükseliş devam ederse emtialar da uzun pozisyon almamanızı öneririm.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ

2 Ay önce 1850 seviyelerindeyken 1680-1720 bandının geleceğini belirtmiştim ve bu değer aralıkları geldi. Genel yön aşağıya doğru görünse de US10Y ve DXY düzeltme yaparsa yükseliş ihtimali mevcuttur. ŞAHSİ FİKRİM YUKARIYA YÖN ALACAKTIR.

1775$ altında günlük ve haftalık kapanışlar yaptığı sürece ilk hedefi 1560-1585 aralığıdır. Bu SEVİYENİN ALTI önümüzdeki 1-2 ay içerisinde imkansızdır. Daha sonraki hedefi 1450$ dır. DİBİN DİBİ TABİRİYLE DE 1310$ gelebileceği en dip seviyedir ve buranın altı yoktur... Yani düşüş trendi bitmiş olacaktır. Düşüş trendinin dip seviyeleri 1 ayda yada 2 ayda gelebilecek seviyeler değildir. KISA SÜRELİ DÜŞÜŞLERDE yani önümüzdeki 2-3 ay içerisinde en fazla ineceği yer 1560 dır. 1310-1450 arasının gelmesi için altın ons un 21 ARALIĞA KADAR DÜŞÜŞ TRENDİNDE KALMASI GEREKİR. BURANIN OLUŞMA İHTİMALİ YÜZDE 10 DUR.

ALTIN ONS DEĞERİ 1775$-1789$ üzeri günlük kapanışlar yaparsa öncelikle 1817 test edecektir. Burayı kırması durumunda ve 1817 üzerinde günlük kapanışlar yapması durumunda 1860-1898 arasına çıkmak isteyecektir. 1920 üzeri günlük kapanışlar 2160-2460 aralığına kadar yükseliş trendi oluşturacaktır.

GÜMÜŞ ONS DEĞERLENDİRMESİ

2 ay önce 28.9-30.4 bandından 19.8-23.6 ya kadar gümüş ons da düşüş bekliyordum. fakat ilk düşüş yeri 24.8 kaldı ve daha sonra 23.7 ye kadar çekildi. Gümüş ons da ne kadar rakamsal olarak yanılsak ta genel yön itibariyle tahminler tutarlı olmuştur.

Gümüş 25$ altında günlük kapanışlar yapmaya devam ederse 22.8-25 bandında git geller yapabilir. 25.12 üstü günlük kapanışlar bizi 27.x ve üstüne atabilir.
Altın ons değeri 1560-1584 aralığına inerse gümüş ons değerinde 19.8-21.8 bandının gelmesi beklenebilir. Düşüş trendi devam ederse yani altın ons 1310-1450 aralığına gelirse gümüşte 16-19.8 aralığı beklenebilir. Gümüş de 16$ ın altı bundan sonraki hiç bir tarihte yoktur.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.

Yorumlar (650)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

Hocam siz eski üyesınız sanırım.

_LegendComeBack_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

umuut81 ()

Eski hesaba yorum yaptınız burdan istifa etmisti

Ahmetsaim için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LOVEROSE ()

Hosgeldiniz sizi ve yorumlarınızı özledik.

0BeğenmedimŞikayet

xxbirzamanlarxx ()

arkadaşın çok tutarlı yorumları vardı kıymeti bilinmedi..(

Ahmetsaim için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

umuut81 ()

Hoşgeldin abi nasılsın

0BeğenmedimŞikayet

Ahmetsaim ()

Hoş geldiniz

1BeğenmedimŞikayet

_LegendComeBack_ ()

@Yaseminnisa abla dxy de ve us10y de yazilanlar suan icin gecerli gibi onslar da gelmesi lazim ama gelir mi gelmez mi onu zaman gosterir. Yazilari oku. Us10y ile dxy yi oradan takip edebilirsin.

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Al bu alt yorumu sonuna kadar oku :)

akaismail için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

@GokhaN_ist bir tane daha.

Oku kardes kimi bozuk saat diye yargiladigin kisiyi bil.

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

@Altıncıkardaş erinmem okurum derseniz

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Aynen hocam boylesi daha guzel oluyor :)

Zeki2323 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zeki2323 ()

dostum işte bu günün sözü olsun ''Yildızsız yıldız olmak daha guzel. ''

LosAnarquista_60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Yildizsiz yildiz olmak daha guzel hocam o yuzden yildiza gerek yok :)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Kardesim sagligim cok sukur yerinde uykularim duzenli. Sabah kalktim kahvaltimi yaptim. Evde cocuga kahvalti yaptirdim onla oynuyorum.

Yani bildirimlere cevap yaziyorum kritik anlarda da grafik takibi yapiyorum.

Evde olunca tel elde olunca her yazilana birsey yazabiliyorsun :)

mehmet_şanlı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zeki2323 ()

anladım dostum. bence haklılar senin yıldızında olursa kendileri tamamen bitecekler

0BeğenmedimŞikayet

mehmet_şanlı ()

kardeşim sağlığın bozulacak 20 saattir buradasın

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Evet kardesim cunku sagolsun yildizli arkadaslae dusus yazinca dslke atiyor :) benimde begeniye ihtiyacim yok diye kapattim :)

0BeğenmedimŞikayet

Zeki2323 ()

sana like verince uyarı çıkıyor puanlamaya kapatmıştır diye

0BeğenmedimŞikayet

Zeki2323 ()

dostum sana like veremiyorum puanlamaya kapatmışsın

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Eyvallah hocam sagolasin.

0BeğenmedimŞikayet

Zeki2323 ()

Dostum ellerine sağlık çalışmaların hepsi on numara beş yıldız değerlendiren insanlar kazançlı çıkar

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

@Zeki2323 bir de bu var kardesim.

Burdaki yazilarda okunabilir. Burada yazilan rakamlar sizin icin hayal olabilir. Fakat burdaki rakamlar gelme ihtimali olabilecek degerlerdir. Okunmasinda fayda olabilir.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Evet bugun olebilirsiniz belki de 120 yasinizda oleceksiniz. Ama ortalama oleceginiz yas 70 80 arasidir.

Bakin ortalama yani genel olan yas. Gumusun de ortalamasi 16-21 arasi o zaman 30 40 ustu beklemek mi mantikli 16-21 arasi beklemek mi mantikli. Siz zeki bir insana benziyorsunuz. Bunu gayet iyi bilebilirsiniz

Pasa67 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Pasa67 ()

anladım yani ben bugün yaşıyorum ayağım taşa takılıp ölebilirim ihtimali var olduğum doğduğum günden beri olduğu gibi ... kabul ediyorum

0BeğenmedimŞikayet

Pasa67 ()

dolara bende şaşırmam 6 yıl önce 2.50 den aldığım dolarları bir kaç ay önce bozdum :) ama şuda var TÜRKİYE için kritik bir dönemdeyiz 2 yıldır ve en en zenginler bile enflasyona yüksek ses çıkarıyor tv tüm açık oturumları izlerim bu hükümet 2023 seçimler yaklaşmışken sesler bu derece çoğalmışken doları yukarı çıkaramaz afaki .. geçen yılda dolar için kaynak yok devaliasyon söylentisi fazlaydı çok fazlaydı hemde kaynak yaratıldı souçta ... şimdiden sonrada yaratmazlarsa 2023 erkene alındığı gibi kayıpta olur ...

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Ben yine soyleyim ben ons bazli bakarim. Gumus 2 tl olsun gumus ons 30 dolar olsun ben gumus almam.

Gumus 20 tl olsun gumus ons 13 dolar olsun ben full gumus alirim.

Buralarda gumus ons icin orta riskli bolge. Yani dusmeyeceginin garantisi yok.

50 dolardan 11 dolara dusebiliyor. 11 dolardan 30 dolara cikabiliyorsa 30 dolardan da 18-20 dolara inebilir. Ben bunu bilirim bunu soylerim. Iner inmez ayri mesele ama inebilir.

0BeğenmedimŞikayet

Pasa67 ()

aldığım tost ekmeği 12 tl 1 ay belediye ekmeği alsam dediğiniz fiyatlara inerse gümüş wavv ayda epey gümüş alabilecem bu örnekleri çoğaltsa kişi gram arttırır :) yanlış anlaşılmak istemem zeki bir insanın kendine soracağı soruları soruyorum kendime sadece hesap yapıyorum :)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Metaller dusecek demiyorum, teknik olarak dusebilir yani dusus trendindeyiz oralara dusme potansiyeli var. Ben emtialarda tl fiyatina bakip analiz yapmam. Tl fiyatli yorum da yapmam. Ons bazli konusurum. Dolarin bende 9.62 hedefli formasyonu var gelir mi bilmem ustune cikar mi bilmem. Ons dustugunde dolar dedigim hedefe ulasacak mi bilmem.

Benim tek bildigim uzun vadede suan 1820 uzerinde haftalik kapanislar 1875 -1920 bandina goturur. 1923 uzeri haftalik kapanislar 2000 ustune goturur.

1802 alti haftalik kapanislar 1770-1790 bandina goturur. 1770 alti haftalik kapanislar 1717-1743 lere

Yani ben uzun vade analiz yaparim kisa vadede nerede nereye gidecek ona gore islem acarim. Ben tesekur ederim bol kazanclar.

Dolar kuru turkiyede 13tl de olsa sasirmam onu soyleyebilirim.

0BeğenmedimŞikayet

Pasa67 ()

bu arada 25 yıl bir fiil ticaret yaptım al sat mağazalarım vardı emekli dahi olsam maliyet hesabı içime işlemiş :) kasa defterlerimle yıllıklar üzerinden hesaplamalar yapardım kendimce enflasyon hesapları :)

0BeğenmedimŞikayet

Pasa67 ()

böyle bir düşüş gerçekleşirse DOLAR DA beklentiniz nedir.. kafamı karıştıran her şey inanılmaz fiyatlandı metaller bu derece inebilir mi...1 ÇİLE 100 GRAM KÜÇÜCÜK İP BU FİYATTAN 3 GRAM GÜMÜŞE DENK GELİYOR BASİT STANDART İP :) 1 HIRKA 10 ÇİLEDEN ÖRÜLÜYOR YANİ MALİYET 30 GRAM GÜMÜŞ :) böyle hesapladığımda gümüşün bu derece düşeceği kendime anlatamıyorum arkadaşım... O YÜZDEN METALLER BU DERECE DÜŞERSE DOLAR SİZCE KAÇ OLUR şimdiden teşekkürler

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum