Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0665 00:16:09
EUR 34.7422 00:16:09
USD 32.5544 00:16:09
ALTIN ONS $2379.3600 00:16:09

Konu: genel yön beklentisi

Haftalık olarak yükselme potansiyeli oldukça yüksek.

Aşağıdaki formasyonların hedefi aynı olduğu için yüksekten düşen gümüşe dikkat edilmeli.

Formasyonların oluşmasına ihtimal verdiğim durumlar da burada yazıyor.

US10Y Tahvil Faizleri
2 ay önce 1.26 sonra 1.6 ve daha sonra 1.75 hedeflerinin olduğunu söylemiştim ve bu değerler geldi. Düzeltme olma durumu var fakat genel yön hala yukarı görünüyor. BEN DÜZELTME OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

1.47 nin Altın da günlük ve haftalık kapanışlar yapmadığı sürece ilk hedefi 1.97 daha sonra 2.3 ve pik seviyesi 2.7 dir. 1.59 altında günlük kapanışlar yaparsa ve 1.47 kırılırsa 1.26, 1.14 veya 0.99 seviyelerinin gelme durumu oldukça yüksektir. YÜKSELMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça risklidir. DÜŞMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça önemlidir. US10Y dikkatle takip edilmeli ve yükseliş devam ederse emtialar da uzun pozisyon almamanızı öneririm.

DXY dolar ENDEKSİ

Yine dolar endeksi 88-90 arasındayken öncelikle 91.6 sonra 92.4 ve 93.2 hedefinin olduğunu belirtmiştim ve bu değerler geldi. Yine dxy de de düzeltme olma durumu mevcut fakat genel yön yukarı gibi duruyor. BANA GÖRE EN FAZLA 94.7 YE ÇIKAR SONRA DÜZELTME YER.

92.4 üstünde kalırsa ve 93.2 üstünde günlük kapanışlar yaparsa ilk hedefi 94.3-94.75 arası buranın yukarı kırılması durumunda pik seviyesi 99 a hızlı bir çıkış yapabilir. DÖNEBİLECEĞİ SEVİYELER 96 VE 97.7 DİR. 92.6 nın altında günlük kapanışlar yaparsa
92.4, 91.8 , 91.3 , 90.8 düzeltmelerinden birini yapması beklenir. DÜŞMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça önemlidir. DXY dikkatle takip edilmeli ve yükseliş devam ederse emtialar da uzun pozisyon almamanızı öneririm.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ

2 Ay önce 1850 seviyelerindeyken 1680-1720 bandının geleceğini belirtmiştim ve bu değer aralıkları geldi. Genel yön aşağıya doğru görünse de US10Y ve DXY düzeltme yaparsa yükseliş ihtimali mevcuttur. ŞAHSİ FİKRİM YUKARIYA YÖN ALACAKTIR.

1775$ altında günlük ve haftalık kapanışlar yaptığı sürece ilk hedefi 1560-1585 aralığıdır. Bu SEVİYENİN ALTI önümüzdeki 1-2 ay içerisinde imkansızdır. Daha sonraki hedefi 1450$ dır. DİBİN DİBİ TABİRİYLE DE 1310$ gelebileceği en dip seviyedir ve buranın altı yoktur... Yani düşüş trendi bitmiş olacaktır. Düşüş trendinin dip seviyeleri 1 ayda yada 2 ayda gelebilecek seviyeler değildir. KISA SÜRELİ DÜŞÜŞLERDE yani önümüzdeki 2-3 ay içerisinde en fazla ineceği yer 1560 dır. 1310-1450 arasının gelmesi için altın ons un 21 ARALIĞA KADAR DÜŞÜŞ TRENDİNDE KALMASI GEREKİR. BURANIN OLUŞMA İHTİMALİ YÜZDE 10 DUR.

ALTIN ONS DEĞERİ 1775$-1789$ üzeri günlük kapanışlar yaparsa öncelikle 1817 test edecektir. Burayı kırması durumunda ve 1817 üzerinde günlük kapanışlar yapması durumunda 1860-1898 arasına çıkmak isteyecektir. 1920 üzeri günlük kapanışlar 2160-2460 aralığına kadar yükseliş trendi oluşturacaktır.

GÜMÜŞ ONS DEĞERLENDİRMESİ

2 ay önce 28.9-30.4 bandından 19.8-23.6 ya kadar gümüş ons da düşüş bekliyordum. fakat ilk düşüş yeri 24.8 kaldı ve daha sonra 23.7 ye kadar çekildi. Gümüş ons da ne kadar rakamsal olarak yanılsak ta genel yön itibariyle tahminler tutarlı olmuştur.

Gümüş 25$ altında günlük kapanışlar yapmaya devam ederse 22.8-25 bandında git geller yapabilir. 25.12 üstü günlük kapanışlar bizi 27.x ve üstüne atabilir.
Altın ons değeri 1560-1584 aralığına inerse gümüş ons değerinde 19.8-21.8 bandının gelmesi beklenebilir. Düşüş trendi devam ederse yani altın ons 1310-1450 aralığına gelirse gümüşte 16-19.8 aralığı beklenebilir. Gümüş de 16$ ın altı bundan sonraki hiç bir tarihte yoktur.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.

Yorumlar (650)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Tabiki kardesim.

iknownothing için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

iknownothing ()

Bir etiket de ben isterim.

LosAnarquista_60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

armageddon1 ()

eyvallah sagol kral

0BeğenmedimŞikayet

armageddon1 ()

sonra şu olacak
sanal para iyce yukselince

fed bam 1.19 dan su an 1.27 de
direk 1.58 cikaracak
abd 10y faiz getirilerini
ve
sanal para dagilacak
usdt deger kazandiginicin

olay bu
ytd.

armageddon1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Kardesim daha detayli bakmadim ama yarin yine genel analiz cikartacagim istersen etiket yaparim incelersin. O zaman bende dusus mu goruyorum yukselis mi onu konusurz

1BeğenmedimŞikayet

armageddon1 ()

abd 10y
dxy
usd
cok iyi yorumlar kardesim
şu an dxy nin 93 den 91 e salacagini dusunuyorum
nedeni
1 s macd da 50 gunluk hareketli ortalama
200 gunlugu yukarda kesti
eger 91.8 e duserse
usd 8.40 altini gorur
ons ise
1840 1845 civari bekliyorum
ytd
saygilar

abd10y lere gelince su an 1.27 de
oda ayni macd kesmis durumda
1.18 hedefi var
bu usd yi zayiflatacak
dolayisiyla

sanal parA bi muddet daha yol alir
ons la beraber

su an toplama zamani olan sadece altin
bende altin **500** alti **kelepir**
ytd
dusunce ve analizler beni baglar

0BeğenmedimŞikayet

Avaz ()

insallah duzelir allahin izniyle

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

Tesekur ederim kardesim.

0BeğenmedimŞikayet

armageddon1 ()

tek kelime

***Helalll***

iste analiz
işte kralll

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista_60 ()

@Avaz buna da bak kardeşim dikkalice

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

eyvallah kardeşim sende Allah 'a emanet ol. İyi dinlenmeler

6_nci_hisss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

6_nci_hisss ()

Söz akşam okurum nöbet teslim ettim biraz uyurum üstad, herşey için teşekkür ederim Allah'a emanet ol

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

@6_nci_hisss
@AVND

hepsini okuyup neden nereye gidebilir. fikir oluşabilir. ytd

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Kim vermişse hocam hayalden öte değilmiş)

pegasus325 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Benim mis sozde

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Kiminde güzel hayallermis))

babaahmet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

babaahmet ()

Haklısınız belki de en doğrusu bu
Anlamıyorum nasıl bir Psikoloji.
Millet almayınca ne kazanıyorlar

Onnbaşı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

babaahmet ()

Benim değil
LosAnarquista60
İsimli kişinin yorumu
Kendisi bana iki haftalık yorumlarını bulma görevi verdi de

0BeğenmedimŞikayet

Onnbaşı ()

@babaahmet Kardeş bunlara cevap vermen bile beyhude eta ya los a engelleyin gitsin bende ikiside engelli yorumlarını hiç görmüyorum herkesede tavsiye ederim. Muhatap bile olma bunlarla.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Rica ederim

turna58 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Gümüş ons 19.80 mi? Olucak

0BeğenmedimŞikayet

babaahmet ()

Haydi selâmetle sana ve ekibine mutluluklar

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Hahahaj komik seni :)) cok bossun

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Tam dedik gel redditciler spekule etti

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ÇANCILAR_PET_SHOP ()

Dolar 8..27.27

Gümüş 7.27.27.

Tarih 11 05 2021. Saat te 01 27.27 olsun bari

https://yorum. altin.in/tum/dolar

0BeğenmedimŞikayet

babaahmet ()

Buldum çok yazan çok hata yapar
Bak bunlar da bulduklarım
Daha geriye gidemedim kusura bakma

Rica ederim kardesim alim yaparken dikkatli olalim once izleyelim cunku altta derin sayilar var korkutuyor. Ama emtialarin ucmasi lazim. Bakalim spek ne yapacak

5 gün önce
Yok 26.6 ustune atmali 26.64 1 dk lik h. o orayi bile gecemiyor :)

7 gün önce

Senin biraz riskli dolar geri cekilirse 22.8 gelirse sen 2 3 kurus icerde olabiliyorsun :)

8 gün önce

En kotu senaryo

Altin ons 2 ay icinde 1560
Gumus ons 2 ay icinde 19.8
Dolar 3 ay icinde 8.8-9.8 bandi. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

İBRAMÇAVUŞ ()

Sal gitsin kardes saldıracak yer arıyorlar iki kişi sana laf attı savunduk diye bu arkadaş engel atti doğru söyleyeni 9 köyden koviler:)

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Yok dost 7.28x e igne attı sonra 7.20x sonra 7.0x 6.96x 6.90x 6.85x 6.80x 6.75x 6.70x 6.65x 6.6x 6.55x 6.5x 6.4x 6.3x 6.2x 6.1x 6.0x 5.5x de durdu

Lab_Tek_44 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ömür_sermayesi_pek_azdır_ ()

Ben şahidim riçenın aldıgına
Riçe geçen 7 li rakamlardan alinmaz diyordu 1 yıl önce 7 den aldı bu ne lahana ne Pehriz

0BeğenmedimŞikayet

Lab_Tek_44 ()

Tamam işte o gün 7.14 tü tepe dostum
Gerçi farketmez aramızda 10-15 krş un lafı olmaz :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum