Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 01:19:07
EUR 34.7748 01:19:07
USD 32.4684 01:19:07
ALTIN ONS $2337.9850 01:19:07

Konu: genel yön beklentisi

Haftalık olarak yükselme potansiyeli oldukça yüksek.

Aşağıdaki formasyonların hedefi aynı olduğu için yüksekten düşen gümüşe dikkat edilmeli.

Formasyonların oluşmasına ihtimal verdiğim durumlar da burada yazıyor.

US10Y Tahvil Faizleri
2 ay önce 1.26 sonra 1.6 ve daha sonra 1.75 hedeflerinin olduğunu söylemiştim ve bu değerler geldi. Düzeltme olma durumu var fakat genel yön hala yukarı görünüyor. BEN DÜZELTME OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

1.47 nin Altın da günlük ve haftalık kapanışlar yapmadığı sürece ilk hedefi 1.97 daha sonra 2.3 ve pik seviyesi 2.7 dir. 1.59 altında günlük kapanışlar yaparsa ve 1.47 kırılırsa 1.26, 1.14 veya 0.99 seviyelerinin gelme durumu oldukça yüksektir. YÜKSELMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça risklidir. DÜŞMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça önemlidir. US10Y dikkatle takip edilmeli ve yükseliş devam ederse emtialar da uzun pozisyon almamanızı öneririm.

DXY dolar ENDEKSİ

Yine dolar endeksi 88-90 arasındayken öncelikle 91.6 sonra 92.4 ve 93.2 hedefinin olduğunu belirtmiştim ve bu değerler geldi. Yine dxy de de düzeltme olma durumu mevcut fakat genel yön yukarı gibi duruyor. BANA GÖRE EN FAZLA 94.7 YE ÇIKAR SONRA DÜZELTME YER.

92.4 üstünde kalırsa ve 93.2 üstünde günlük kapanışlar yaparsa ilk hedefi 94.3-94.75 arası buranın yukarı kırılması durumunda pik seviyesi 99 a hızlı bir çıkış yapabilir. DÖNEBİLECEĞİ SEVİYELER 96 VE 97.7 DİR. 92.6 nın altında günlük kapanışlar yaparsa
92.4, 91.8 , 91.3 , 90.8 düzeltmelerinden birini yapması beklenir. DÜŞMESİ ALTIN- GÜMÜŞ ONS açısından oldukça önemlidir. DXY dikkatle takip edilmeli ve yükseliş devam ederse emtialar da uzun pozisyon almamanızı öneririm.

ALTIN ONS DEĞERLENDİRMESİ

2 Ay önce 1850 seviyelerindeyken 1680-1720 bandının geleceğini belirtmiştim ve bu değer aralıkları geldi. Genel yön aşağıya doğru görünse de US10Y ve DXY düzeltme yaparsa yükseliş ihtimali mevcuttur. ŞAHSİ FİKRİM YUKARIYA YÖN ALACAKTIR.

1775$ altında günlük ve haftalık kapanışlar yaptığı sürece ilk hedefi 1560-1585 aralığıdır. Bu SEVİYENİN ALTI önümüzdeki 1-2 ay içerisinde imkansızdır. Daha sonraki hedefi 1450$ dır. DİBİN DİBİ TABİRİYLE DE 1310$ gelebileceği en dip seviyedir ve buranın altı yoktur... Yani düşüş trendi bitmiş olacaktır. Düşüş trendinin dip seviyeleri 1 ayda yada 2 ayda gelebilecek seviyeler değildir. KISA SÜRELİ DÜŞÜŞLERDE yani önümüzdeki 2-3 ay içerisinde en fazla ineceği yer 1560 dır. 1310-1450 arasının gelmesi için altın ons un 21 ARALIĞA KADAR DÜŞÜŞ TRENDİNDE KALMASI GEREKİR. BURANIN OLUŞMA İHTİMALİ YÜZDE 10 DUR.

ALTIN ONS DEĞERİ 1775$-1789$ üzeri günlük kapanışlar yaparsa öncelikle 1817 test edecektir. Burayı kırması durumunda ve 1817 üzerinde günlük kapanışlar yapması durumunda 1860-1898 arasına çıkmak isteyecektir. 1920 üzeri günlük kapanışlar 2160-2460 aralığına kadar yükseliş trendi oluşturacaktır.

GÜMÜŞ ONS DEĞERLENDİRMESİ

2 ay önce 28.9-30.4 bandından 19.8-23.6 ya kadar gümüş ons da düşüş bekliyordum. fakat ilk düşüş yeri 24.8 kaldı ve daha sonra 23.7 ye kadar çekildi. Gümüş ons da ne kadar rakamsal olarak yanılsak ta genel yön itibariyle tahminler tutarlı olmuştur.

Gümüş 25$ altında günlük kapanışlar yapmaya devam ederse 22.8-25 bandında git geller yapabilir. 25.12 üstü günlük kapanışlar bizi 27.x ve üstüne atabilir.
Altın ons değeri 1560-1584 aralığına inerse gümüş ons değerinde 19.8-21.8 bandının gelmesi beklenebilir. Düşüş trendi devam ederse yani altın ons 1310-1450 aralığına gelirse gümüşte 16-19.8 aralığı beklenebilir. Gümüş de 16$ ın altı bundan sonraki hiç bir tarihte yoktur.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.

Yorumlar (650)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 10 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Kuveyt özel kur ve tfx

mst25 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Arkdas senin düştskler kardeşim

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Hayirlisi olaun kardesim.

pegasus325 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mst25 ()

Hangi banka ile çalışıyorsunuz

1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Valla hocam boyle ucacak kacacak denilince inan elimde full olsa bile o grafik calissin diyesim geliyor :) insani yoruyorlar. Okuldaki cocuklar beni bu kadar yormuyor :)

selcukcelik için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Büyük kısmı 3. Lerden az bişey 4.90 dan sıkıntı yok kardeş al satci değilim küçük balık peşinde kosmam 40 50 dolar arası vade sorunu yok

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Kardesim elindekini kacta satmayi dusunuyorsun?

0BeğenmedimŞikayet

selcukcelik ()

Reklam kokan hareketler. Çok gördük hocam onu :) Senin Günlükteki obo çalışırsa buralar dutluk olur :)

0BeğenmedimŞikayet

Gulsoy ()

Aman dikkat.. sağlıktan otesi yok:)

Hope12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

A_Didem ()

Esas kendine iskence etme, bosver, rahat ol.. :) Ucan, kacan bi sey yok.. Yerinde sayiyor.. :):):)

Hope12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Türkiye dolar düşmesi artık zor faizle nereye kadar)

0BeğenmedimŞikayet

Hope12 ()

Dogru söylüyorsunuz ben takip ettiğimden beri cikiyor hic dusmuyor dususleride anlik olup topluyor ben de sanırım buna aldaniyorum hep cikcak gibi bakiyorum

0BeğenmedimŞikayet

Hope12 ()

Bak vallahi bende öyle pozitif bir insanım ki ama konu mevzu ben isem kendime ettiğim eziyetin haddi hesabı yoktur. Kırmızı odaya gideceğim bigun :))

A_Didem için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Godfather01 ()

usta bir alt destek 26.80 diyebilirmiyiz

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Valla kardesim gumus 14 20 1000 10000000 olacak mis herkes oyle diyor :) gumus en iyi yatirim araci gibi duruyor :)

afilliyalnızlık için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

SıLVeR_71 ()

Ben doları onsu bilmem neticeye bakarım gram fiyatına bakarım dediğin gibi düşüşte olacak illa ki sen hocasın bilirsin ben bilmem sadece dediğim olay gümüş iki ay içerisinde çarpı 2 yaptı ve yerinde gitti geldi o çarpı 2 bu aylarda veya önümüzdeki aylarda gelebilir diyorum günlük al sattan anlamam yani hatta alım satım yapacağımız zaman burda ki hocaları takip ediyoruz zaten sen çok bi gerginsin bence sakin ol biraz

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Ya ikisi birden duserse dunyada ons turkiyede dolar ?

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Tesekur ederim kardesim.

Fatih001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Haklisin kardesim.

0BeğenmedimŞikayet

afilliyalnızlık ()

Kral bende dolar düşünüyorumda yüz bin var elimde kaça bölsem diye onu düşünüyorum? Vade sıkıntım yok 1 senede beklerim

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Kardesim dolar alabilirsin. Zarar etmezsin. Gumus ons 27.5 iken 22 ye inerse dolar 9 a cikinca sen zarar etmedigini dusunuyorsan o senin bilecegin birsey

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

2.5 da gördü mart ayı sanırım

2BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Ya ikisi birden çıkarsa türkiye de dolar dünyada ons)

-1BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Kardesim o zman sende yanlis anlama ama aldigin urunun 2 ayagi var ve biri dolar digeri ons.

Ons kanadi cakilir yerindibine girer dolar 10 liranin ustune cikar gumus tl diyelim 8 lira olursa burda gumus artti diyecek misiniz ?

SıLVeR_71 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

afilliyalnızlık ()

Tamam kardeşim sert yapmana gerek yok :)
Bu arada gümüşün düşceginede ümidim yok dolardan dolayı

0BeğenmedimŞikayet

Satılık ()

Ülkeye döviz girince dolar daha düşüyomu:) dolar kuru bir adamın parmağında istediği zaman 8.55 yakıyor istediği zaman 6.85

1BeğenmedimŞikayet

pegasus325 ()

Hangi düşüş trendi 15 gün önce 6.50 de ons 25 civarı idi nasıl düşüş trendi))

-1BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Aslında yazdıklarından şu yorumu çıkardım
Bişey daha öğrendim
Burdan alsam 28.30 larda satsam 150 gram artar
Ama asağıda düzeltmede alsam 28.30 larda satsam 350 gram artar
Acele etmeyin diyorsun
Ben de böyle yapacam
Sağolasın
Takipteyim
İyi ki varsın hocam

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Dolarin dusecegi nerde yaziyor ? Biz gumus sayfasindayiz bilmiyorum farkinda misiniz ?

0BeğenmedimŞikayet

SıLVeR_71 ()

Hem fikiriz dostum :) İnşallah herkes kar eder :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum