Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0741 11:36:37
EUR 34.6463 11:36:37
USD 32.2357 11:36:37
ALTIN ONS $2312.2500 11:36:37

Konu: Düşen Bıçağı Tutmayanın Garantili Zararı

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Bu sene düşen bıçağı tutmam diyerek düşük fiyattan aşağı doğru artan oranlarda gümüş almak yerine yükseldikçe dolar almaya devam edenin zararı, sabit varsaydığımızda gümüşün şu anki düşük seviyesinde bile % 20 civarı. Gümüşün sürekli al sat fırsatı verdiğini hesaba katarsak alttan aldığının çoğunu tutup birazıyla da çıkış giriş yapanın sa çok ciddi kâr elde ettiği açıkça görülüyor.
Gümüşün çok kısa vadede 22 TL yi geçmesi halinde bence elinde hiç olmayan- az olan aşağı 1/2 stop koymak şartıyla yukarı doğru azalan oranlarda alabilir. 20,59 17,16 aralığı ise çoğunu elde tutup birazıyla çıkış giriş yapmak şartıyla elinde gümüşü olanlar için aşağı doğru artan oranlarda alım aralığı olarak görülüyor. Şahsi kanaatim yanılabilirim Ytd.

Yorumlar (180)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 6 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

Asiii_ ()

Duzelttim hocam...

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

7BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Hala yanlış hesaplar yapıyorsunuz benim elimde zaten gumüs var 17.50 18.90 ons arası ve 400 civari islem yapmısim surekli dusen bicak tutulmaz dediniz 17.50 den de alım yapacak olana mani oldunuz ben ise cesaret verdim buradan asağı 2 4 8 16 kati alir biraziyla cikis giris cogunu damuhafaza ederim dedim alan ortalamsini daha da asagi cekti bakalim siz alirsaniz kariniz ne olacak ben ekledigimi evirir cevirir inşaallah sizden gene fazlasini kazanir ve gene ispat ederim. Yazdiklariniz mantıkla bagdasmiyor. Ayrica NOK U da paylaştın

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Mazallah 40-45 TL lerden almak zorunda olmayalım ytd

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Celikcim ya 5. Dalga başlıyorsa o zaman daha çok üzmez mi

3BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

İşlemlerinizi hatırlayalım.

01.11.2023'te ilk işlemi yaptınız. 21.01'den 1 parça aldınız.

Düşmeye devam edince 20.77'den 3 parça daha aldınız.

Düşmeye devam ederse piramit yöntemiyle 4, 8 ve 16 parça daha almak üzere 28 parça bekledi.

21.01'den aldığınız parçayı 21.35'ten sattınız. Bu parçadan 21.35/21.01 yani %1.6 kar ettiniz.

Elinizde kalan 3 parçadan şu an 21.50'den hesaplasak 21.50/20.77 %3.5 karda. Bu 3 parçada %10.5 kar yapıyor. %1.6 eklersek %12.1 yapar.

Elinizde toplam 32 parça alacak para olduğu için toplamda kar oranınız 0.121/32 yani %0.4 yapıyor.

Aynı dönemde dolar 28.32'den 28.67'ye çıktı.

Yani paranız dolarda kalsa 28.67/28.32 %1.2 artacaktı.

Sonuç olarak bu 15 günkü işlemlerle tl miktarınızı %0.4 artırdınız ama dolar miktarınız %0.8 azalmış oldu.

Düşen bıçağı tutmanın zararları için güzel bir örnek oldu bence.

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Yukarıdan aldığım parçanın ons bazında 22,7250 dendi TL olarakta 21,01 den almıştım onun da üçte birini 21,3556 dan TL ye geçtim ortalaması düştü o bayrağı da aşağı çekin siz işlem yapınca yazın bayrak dikelim dediğiniz için yazıyorum bir de ispat edeceğime söz vermiştim sözümde duracağım inşaallah. İspat no 2
@celik2119

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

2,55559 dan aldığım NOK un üçte birini 2,65512 den TL ye geçtim
@celik2119 @Kaz_Dağları @Rest_tu_Rest düşeni alanın kârı dolar a sıkı sıkıya yapışanın zararı ispat no 1

1BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

ben herhangi bir puanlama vermedim size, iyi forumlar saygılar

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kardesim bana mesaj gonderdin ben de olan neyse onu yazdım yazdığım yaşanmış gercekler bunda eksi verecek ne buldun yazarsan çok iyi olur.

koruturk_palmiye için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Düşüs yakaladiginiz da az miktarda alıp kenara atmak en iyisi elde bir miktar birikirse de yukari tepki de kismen cikis geri giris denenebilir ytd.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet alım gücü gittikce dustü hatirlıyorum da 1997 de senede çift ikramiye havuz parası bilgisayar parası 120 saat fazla mesai ve iyi de bir maaş tabiki de artiyor du. Ne ikramiye ne havuz parasi ne bilgisayar parası ne ikramiye ne fazla mesai kaldı hepsi alındi maaslar da kuşa döndü. % 70 oranda emekli maaşı bağlanirken o da düştü aldıgimız ürunlerin fiyati ise uctu. Elimde fazla bir sermayem yok ama çok firsat veriyor zamanla sabirla artar inşaallah.

0BeğenmedimŞikayet

koruturk_palmiye ()

eskiden para artıyordu , borç veriliyordu, hayat yaşanılıyordu yinede para artıyordu

bu artanı napayım derken onlada böğle Altın gümüş ziynet alınıyordu

şimdi getirdikleri düzende

para olcakta yetcekte, üstüne birde bunlara koyabiliceksin de

birde üstüne eğer zarar olursada bekliyeceksin bozmadan...

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Inveatıngde var paldyum ama bır turlu ayı pıyasası botmedı paladyumda

0BeğenmedimŞikayet

EuroDol ()

Denizde ve vakıfkatılım da var

Ayfah için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EuroDol ()

Platİn gün gelecek paladiumu geçip dikiz aynasından ona bakıcak :)

Yılmaz34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ayfah ()

Hocam. bankalarda yok sanırım nereden alinir

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bende paladyum görünmüyor yoksa biraz da ondan alır koyardım kenarda dursun ne zaman patlarsa değerlendirirdim şu zamanda her şeyin fiyatı uçmuş ucuz bulduğunu aşağı doğru biraz toplayıp bırakmak en iyisi. Çabuk tepki verirse de çık kademeli olarak birazını geri gir ne kadar manipüle edilirse o kadar kâr yazar. Yükselirse katlamalı artmadıktan sonra zaten bir şey kazandırmaz ortalama düşürerek katlayana kadar biriktirmek lazım ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Paladyum yılın dibinde 1000 Altın a sarkmıs bugun en ucız metal sıcrayısı guzel olacak gıbıme gelıyor ama ne zaman ? bam teli zamanı oste:)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben platini takip etmedim düşüşteyse alırsan bana da yaz ben de alayım biraz ytd.

1BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Platın alacagım yarın işlem saatı basında

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Yılmaz34 bu kaç oldu bilmiyorum daha önce de 22,20 bu sefer kırılır mı diye sorduğunuzda kırılmayacağını düşündüğümü yazmış ve karşılığında 3 adet eksi almıştın dibi beklemeketense

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Düşerse alırım aksi taktirde önce kârı görmem lazım ben gümüşü 17,50 18,90 arası aldım sonrasında da 19,5803 ten küçük bir parça ekledim. Giriş çıkış yaparak eksi ortalama ile onları gömdüm isterse 10 sene dursun.
Şimdi sıfırdan başladım 21,0103 ten ve 20,7741 den aldım çok düşerse eklerim aksi taktirde önce kâr alıp ortalama düşürmem lazım yukarı devam ederse de kademeli çıkar geri dönüş yakaladığım yerde de biraz TL ekleyerek oranı artırabilirim. Ons 24,30 u geçtiğinde de alttan çıktığımı yukarı doğru azalan oranlarda geri girip aşağı 1/2 stop koyarım bence 24,30 destek yeri ve buranın üzerine atması lazım arada iniş çıkışlardan faydalanmaya çalışacağım ytd.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

İlk aldığınız parça 22.90'dandı. 22.36'dan bunun 3 katı daha aldınız. Düşmeye devam ederse ilk aldığınızın 4, 8 ve 16 katı daha almayı planlıyorsunuz. Bu durumda toplam 32 parça gümüş alacak paranız var ama gümüş 22.36 olmuşken siz sadece 4 parça gümüş aldınız. Buradan yükselişe geçerse paranızın sadece %13'ü gümüşte olacak, diğer parçalar ya düşerse diye bekliyor olacak. Hayırlısı bakalım.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Alt yorum @Kaz_Dağları @Rest_tu_Rest @esmasu34 @celik2119 ekranda dolar 28,5197 Gümüş 20,5170 ons 22,3625 den ikinci parçamı üç kattan fazla 20,7741 den aldım aşağı devamı halinde 4 8 ve 16 kat yukarı tepkide ise birazıyla kâr çıkış giriş devam inşaallah ytd

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ful işlem yapmaktansa belli seviyenin Altın a gelince kademeli girip birazıyla da çıkış giriş yapsaydınız şimdi eliniz de 21,50 nin çok aşağısında ortalama ile gümüş olurdu siz 17,50 ye kadar iğne attığında hiç almadınız mı ? Bence acele eden kaybediyor.

0BeğenmedimŞikayet

Carter35 ()

Hocam yaklasik 1 senedir gumusu ve sizi takip ediyorum gumus hizli düşüyor yavaş çıkıyor düşüşte beklemek en iyiside çıkışta guvenilmez. Abd tekelinde gümüş avrupa con belirgin alim satis kalmiyor. Iyi gelir icin ya long short ya da parite kaliyor onda da cok yuksek bakiye istiyor

1BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

23.60 buyusune kapılrak gecen full o sevıyeden alıö yapmıstım. Asamadı gelemedı 24 lere sonra düşmeye basldı 22.40-60 lar geldıgınde herkes tamam artık burası destek asagı düşmez dediğinde ki gercekten 22.40-60 arası cok ıyı destektır ben buyuk rısk alıp orada zarar kes yaptım . sonra 21.50 lere kadar dustugunde ıse fulledım. amcak malıyetım 22.70 lere cekebıldım o sayede . Bugun de o aevıyenın Altın a sarkınca tarıh tekerrurden ıbarettır malıyetın altına gelınce zarar etmeden satayım dedim şimdi içim rahat ıaterse 20 ye dussun umurumda değil ben yıne desteklerden alırım ilk 21.80 alım hedefım ytd

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Yılmaz34 alt yorumdaki seviyelerde alımımın % 50 sini yapabilirim daha aşağı iğne atarsa da kalan % 35 hatta % 40 alımımı yapar beklerim zarar etmez. Sadece dolar zarar garantili her aldığımda inşaallah hem doların hem de gümüşün fiyatını yazacağım gümüş alta doğru toplayana sürekli yukarıdan çıkış fırsatı ve tekrar alım fırsatı veriyor bu şekilde alttan alınanın çoğunu elde tutup birazıyla çıkış giriş yapanın kâr oranı artıyor ve dip bekleyip al sat fırsatlarını kaçırmaktan daha iyi sonuç veriyor gümüş çıkışa geçeceği ve doların da ons bazında gümüşten geride kalacağı için dolarda duranın da garantili zararı gittikçe artmış oluyor on 17,50 deyken düşen bıçak tutulmaz diye alım yapmayanlar şimdi 21 dolara alım bulamıyorlar peki ya arada 26,13 e kadar kaç kere al sat fırsatı verdi dolara sıkı sıkıya yapışanın zararını siz hesaplayın. Bunlar yorum değil yaşanmış gerçekler. Daha önce de ons 21,40 gördüğünde düşen bıçak tutulmaz diyenler 27 dolar seviyesine yakın ne kadar al sat ve kâr kaybetti.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

alt yorumdaki alım aralığına yaklaşmış buradan aşağı doğru kademeli olarak alınabilir diye düşünüyorum. @Kaz_Dağları @Rest_tu_Rest @esmasu34 @Murathan_34 onsun 22,26 kırabileceğini düşünmüyorum aşağı iğne atsa bile kısa sürede yukarı tepki verip kâr alarak çıkış fırsatı vereceği kanaatindeyim. Çok alt seviyelerin gelmesi ancak dolar TL deki geri çekilme ile mümkün ben ikinci alım yapmaya hazırlanıyorum. Aşağı devamı halinde artan oranlarda ekleyeceğim inşaallah. Ytd.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bu alt yorum sadece bilgilendirme olup yorum değil. Eksi veren yan hesap devam edebilir

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum