Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0783 17:20:47
EUR 34.7675 17:20:47
USD 32.2195 17:20:47
ALTIN ONS $2335.5750 17:20:47

Konu: Düşen Bıçağı Tutmayanın Garantili Zararı

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Bu sene düşen bıçağı tutmam diyerek düşük fiyattan aşağı doğru artan oranlarda gümüş almak yerine yükseldikçe dolar almaya devam edenin zararı, sabit varsaydığımızda gümüşün şu anki düşük seviyesinde bile % 20 civarı. Gümüşün sürekli al sat fırsatı verdiğini hesaba katarsak alttan aldığının çoğunu tutup birazıyla da çıkış giriş yapanın sa çok ciddi kâr elde ettiği açıkça görülüyor.
Gümüşün çok kısa vadede 22 TL yi geçmesi halinde bence elinde hiç olmayan- az olan aşağı 1/2 stop koymak şartıyla yukarı doğru azalan oranlarda alabilir. 20,59 17,16 aralığı ise çoğunu elde tutup birazıyla çıkış giriş yapmak şartıyla elinde gümüşü olanlar için aşağı doğru artan oranlarda alım aralığı olarak görülüyor. Şahsi kanaatim yanılabilirim Ytd.

Yorumlar (180)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

@Ahmetsaim bak rasyo bu alttaki yeşil hatta çıkarken takibe aldım ben hem o hattı hemde bir üstteki siyah hattı ve 1. Yi geçer 2. De takılır geri salar dedim siyah hatta çıktığı zaman gümüş 24.3 yaptı ben dipte daldım şimdi alta geri indi yeşil hatta bende inerken dibe yakın sattım şimdi destek alırsa tepeye siyah olana çıkar gümüşte muhtemelen 24.95-25 lere iner yada yakın bir noktaya işte orada tekrar bakılır alım yapılır anladın aşama aşama kaç haftadır yazıyorum buradaki durumu sağolsun Reşat abide grafiği çizdi ricamız üzerine

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Rasyo buradaki kırmızı hattı uzun süre takip edip beklemiş ve destek olacağını rasyonun buradan geri salacağını bunuda 4h de son olarak NU oluşturup yapacağını uzun uzun yazmıştım beklediğim tam olarak gerçekleşti ben daha önce aldığım 2 parçayı (24.70-24.42) sattım pusuya yattım tekrar

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Rasyo buradaki alt yeşil çizgiye indi destek alıp yukarıya dönecektir muhtemelen yazdım daha önce gümüşü buraya inene kadar tepe yaptırdı şimdi geri çekecektir

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Like bitti abi borcum olsun :))

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@_Gümüşçü_ yükledim kardeşim sayfaya çıkmıyor mu ben de tedbir olarak kullandığım parçayı çıkmaya hazırlanıyorum bu altı olacak

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Abi en son sen bunu yazmıştın bana daha öncede güncelle demiştim sana ilk hat ile ikinci olanı aynı yerde at demiştim şimdi son halini güncellersin zahmet olmazsa eğer bende onu alıntı yaparım anlatırken çünkü yorumda bahsetmemden kimse bir şey anlamıyor grafiği göstermek için alıntı yapıyorum Altın a yorum yapıp

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Gene konu başlığı çıkmadı.
@admin Konu başlıkları çıkmıyor sitenin boş sohbet sayfası olmaktan çıkıp analizlerin paylaşıldığı bir sayfa olması takipçi sayınızın artması ve faydalı olması açısından da mühim.
Konu başlıklarının çıkması konusunda problem yaşıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Senin verdiği değerlere göre böyle uyuyacaktım mesajını görünce çizeyim dedim.
Gene konu başlığı Altın da dönüş yapmamışsın. Sağda

_Gümüşçü_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Emeğine sağlık olsun abi buda iyi bakıyorum ara ara farklı noktalardan ancak genelde anlık olan son tepe diplere bakıyorum kısada

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

O resmin büyüğü abi ben son noktaya bakıyorum tam denk gelmiş 24.88 orada kitlediler resmen grafiği abi :))

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Senin bakış açınla bir de bu şekilde bak.
@_Gümüşçü_

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Bakacaz abi bunların oyunlarına akıl ermez arada kalmayalımda gerisi önemli değil :))

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kardeşim Altın ons ve rasyo nun daha önce yaptığı sert inişlerle birlikte değerlendir ya bu işte iyi bir tuzak var bayağı aşağı çekip panikletmeye çalışacaklar ya da altın ons böyle sağlam durursa tepe dediğin yer tepe değil bir kaç ay sonra dip olabilir. Ytd.

Altın ons en son 1823 te dip ve 1898 de tepe yapmış 1898 yukarı doğru kıracak görüntüsü veriyor. Kırarsa aylar önce yazdığım altın tepeyi dip yapmaya gidiyor tezi gerçekleşmiş olacak.

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Tamam abi doğru olan bu evet alt yorumdaki neyse buradanda görülüyor tamam olay bu direnç hattı tam isabetle çalıştı abi burası tepe yaptığı an alım yaptım ben dipte :)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@_Gümüşçü_ galiba senin ki alt yorumdakiydi.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Düşen bıçak tutulmazdiyenlere bakarak işlem yapsan 7000 dolar eksideydin

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Bu alimlar güzel kar yazdi. altins1 ve gmstr fon da vardi. Onlarla birlikte 7000 $ kar yazdi 6 haftada.

0BeğenmedimŞikayet

_Gümüşçü_ ()

Grafikler güzel abi eline sağlık gümüş TL ye bi bakim orada nasıl bir durum var bayadır bakmadım

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Düşen bıçak tutulmaz diyenlere uysan hiç kazanamayacaktın.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Erken çıkmışsın ama dolar mı artırdın gram mı gram artırsan ortalaman kaç olurdu ? Bir de ful çıkmışsın.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@_Gümüşçü_ Gene başlık çıkmadı buraya tekrar yüklüyorum her seferinde yukarı iğne atmış ve aşağı sert dönmüş tepeler düşmüş.

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Üstad dip yükselirse $'a gecen zarar edebilir ama nereye yükselirse? Alsatla kar ettigimi düsünsem bile kardan zarar edebilirim. Ben 22.65$ maliyetli gümüsleri iyi yerlerden satmis olmama ragmen,
2 parca 23.12,
3 parca 24.10,
6 parca 24.60, full cikis,
4 parca 24.10 tekrar alis, 24.97 full cikis
gümüs 24$ altina hic inmezse kardan zarar oluyor. 23.60$ gelirse fena degil, 6kg gümüs artiriyorum, 23$ gelirse gayet karli bir is yapmis oluyorum, 12kg gümüs artiriyorum, sayet 23$'a kadar hic alim yapmazsam, ki bu mümkün degil. Mecbur yine 24$'dan asagi dogru alima baslamam gerekir. Yani ortalama yine yaklasik 23.50$ gibi olacak.

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sürekli dolar uçacak dolar toplayın düşen bıçak tutulmaz rızkımızı demokratlar dağıtıyor iş başında oldukları sürece kimseye ekmek yedirmezler gibi algılar büyük zarara sebebiyet verdi.
Halbu ki bol bol bedava altın gümüş hediye ettiler dip yükselmeye devam etti 21 doların altını göremedik. Algılar yüzünden kısa süreli verilen fırsatlar da kaçtı. Görünen o ki uygun seviyelerden toplayıp beklemek iyi sonuç verdi. Fırsatları değerlendirmeyenin ise telafi şansı yok. Ytd.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Alt yorumlar hatırlatma konu başlıkları

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Düşen bıçağı tutanlar işlemlerini büyük bir gururla yazıyor, o işleme bağlı kar- zarar hesabını yapınca inciniyorlar. İncineceksen neden işlemi yazarsın? Ya da işlemlerinden zarar ettiğini defalarca gördüğün halde hala neden ısrar edersin anlamak zor.

Issizadam63 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

Issizadam63 ()

Dusen bicaki tutmadik yine simdi alinir mi hocam

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Linear Regresyon kanal yorumsuz.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Tabi ki işte bunu anlayan çok az kişiden birisin şu ortamda paran para ediyor nasıl olsa yükselecek ama ne kadar düşük kalırsa da o kadar çok alırsın daha fazla kazanırsın.

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Nasip Reşat cım benim acelem yok hemende uçmasın daha küfeyi doldurcam TL geçtikçe ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum