Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0743 11:55:57
EUR 34.6417 11:55:57
USD 32.2244 11:55:57
ALTIN ONS $2310.2900 11:55:57

Konu: Düşen Bıçağı Tutmayanın Garantili Zararı

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Bu sene düşen bıçağı tutmam diyerek düşük fiyattan aşağı doğru artan oranlarda gümüş almak yerine yükseldikçe dolar almaya devam edenin zararı, sabit varsaydığımızda gümüşün şu anki düşük seviyesinde bile % 20 civarı. Gümüşün sürekli al sat fırsatı verdiğini hesaba katarsak alttan aldığının çoğunu tutup birazıyla da çıkış giriş yapanın sa çok ciddi kâr elde ettiği açıkça görülüyor.
Gümüşün çok kısa vadede 22 TL yi geçmesi halinde bence elinde hiç olmayan- az olan aşağı 1/2 stop koymak şartıyla yukarı doğru azalan oranlarda alabilir. 20,59 17,16 aralığı ise çoğunu elde tutup birazıyla çıkış giriş yapmak şartıyla elinde gümüşü olanlar için aşağı doğru artan oranlarda alım aralığı olarak görülüyor. Şahsi kanaatim yanılabilirim Ytd.

Yorumlar (180)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 5 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Bjk_35 ()

Değerli kardeşim ben kimsenin arkasından konuşmuyorum zaten bende çoğu engelli ve hiç bir şekilde ne muhatap oluyorum nede arkalarından konuşmuyorum. Ama bunlar sürekli dedikodu fitne fesat peşindeler.
Allah'a havale ettim herkese Allah gönlünün ekmeğini yedirsin diyorum.

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sağ ol kardeşim biz gene de öyle demeyelim bu sefer insanlar hakarete uğradığını düşünüyor Her ne kadar sizin arkanızdan çok konuşuldu ise de ben elimden geldiği kadar sizi savundum. En iyisi kimse kimsenin arkasından konuşmadan konular üzerinde paylaşım yapmak. Bu şekilde insanların zarara uğratılmasını engelleyebiliriz.
Ama benim asıl üzüldüğüm ise dost görünüp sırtımdan vuranlar.
Bu vesile ile kanaatimi tekrar belirtmek isterim ki gümüş henüz çıkışa geçmedi bunun için 26,70 net kırılıp 28 dolar seviyesini dip yapması lazım 26,70 net kırılana kadar aşağı yönlü riskler devam eder. Bunu bir seneyi aşkın zamandır çok sayıda tekrarladım bana inanan zarar etmedi belki az kazansa da hep kazandı düşerken ağırlığı aşağı vererek topladı birazıyla da çıkış giriş yaparak devam etti heyecena kapılıp ortadan veya tepeden alıp sonra da koşan attan inilmez diyerek zararkes yapmak zorunda kalmadı.
Benimle birlikte NOK la işem yapan arkadaşlar olduysa onu ve JPY yi bir arada takip edbilirler NOK tekrar kırmızıda AUD hedefe gelmeden üç günde ^% 3,2 yukarı sıçradı tekrar kırmızıya döndü bunlar kısa vadede iyi kâr bırakabiliyor isteyen takip edebilir. Ytd.

Bjk_35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Baba_Vanga_ ()

Ana destekleri izleyip almak (3 kademe yeterli, gelir İSE), ana dirençleri de izleyip parçalı kar almak mesele.. Herkes bilir de eli gitmez işleme.. Risk almayan para kazanamaz dost.. Arkadaşa anlatamadığımız konu:Ürün zaten dip seviyelerde, çıkmayan ürün ne kadar düşer? .. Şu an dahi bedava gümüş:))YTD..

0BeğenmedimŞikayet

Bjk_35 ()

Adamsın kardeşim. kötü kötü olduğunu ortaya koyuyor konuşmaya değmez.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Evet arkasından konuşmak yakışmaz biz gene de konular üzerinde sayfayı bilgilendirelim ki insanlar zarara uğramasın bundan önce de 21,40 lar da daha aşağısı beklenmiş ons 27 dolar a dayanmıştı arada o kadar çok çıkış giriş fırsatı verdi ki gözden kaçan en önemli konu bu gümüş çok fırsat veriyor.
Şimdi 21,40 a inerken alıp 27 dolara doğru kâr almak yerine bir buçuk sene aşağı dönmesini bekleyip gene almamanın mantığı olabilir mi olmaz. Mantıken olabilirliği yok.

Baba_Vanga_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

RESAT üstad, direcler gecilince alim yapan saglamci yatirimci tipiyle, bir de bizim gibi düstükce "ucuz bu" deyip toplayanlar var. Buradaki sarti siz defalarca yazdiniz, tekrarlamakta fayda var; her düsüste kademe mutlaka yükseltilerek alinmazsa dogru birsey degil. Ben son terste kaldigimda öyle toparladim durumu. Ne kadar risk o kadar kazanc üstad. Biz 22,20$, 22,70$, 23,60$ gecilince almasini bilmiyor muyduk? 20,80-23,98, 30 kg daha ciktim, Allah bereket versin. Hayirli güzel kazanclar dilerim

0BeğenmedimŞikayet

Baba_Vanga_ ()

Herkesin tercihi farklı dostum..3 kademe yazdım kendisine uzun uzun.. Düşen bıçak tutulmaz deyip 18 $ olur ise v. s yazdı üstat.. Bist sayfasında @ASRN üstat dahi paçal alımın öneminden bahsederken.. Neyse konuyu uzatmayayım.. Bol kazançlar:))YTD..

3BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

ben ons 17,50 ye kadar parçalı toplayıp 26,13 e kadar da çoğunu muhafaza kaydıyla biraz çıkış giriş yaparak devam etmek yerine yukarıda almasını sonra da koşan attan inilmez diyerek hem yukarıdan kârı kaçırmasını hem de aşağıdan parçalı girmemesini anlayamadım 24,60 gelene kadar da anlık takip edene makası da uygunsa belki 500 kere fırsat verdi. Sonuç itibarı ile düşerken alan ne kadar para yatırmış ve sonuçta ne kadar TL elde etmiş ve elindeki ulaştığı rakam ne kadar dolar ediyor hesap ortada isteyen hesaplayabilir. Ytd.

Baba_Vanga_ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Baba_Vanga_ ()

Çelik üstat ucuz mala karşı.. Paçal alımı da önermiyor.. Muhtemelen 24.60 sonrasını bekliyor:))YTD..

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@celik2119 21,01 den ons 22,725 olduğunda aldığım gümüşün üçte birini daha 21,88313 ten sattım bayrağı daha aşağı çekebilirsiniz. Siz alınca da haber verin Ytd 16,11,2023 saat 16,59

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sağ olun elhamdulillah hayırlı geceler kardeşim parçalı işlemde nasıl olsa dönüş yakalarsın yukarı giderken zor oluyor ama gene oluyor siz de Allaha emanet olun. Yalnız elinde kalanın ortalaması nasıl 22,55 onu anlayamadım iki dolar 70 cent yukarıdan satmışsın. Şimdiye kadar sadece bir işlem yaptıysan elindekinin ortalaması 22,55- (35/125x2,7)= 21,744 olması lazım.

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Üstad merhabalar, nasilsin? Bir selam vereyim dedim. Gümüs fonda bugün 136,80 satis emri girmistim, hepsini satmis:)) Biraz üzüldüm vallahi, 30kg dan fazla gümüstü. Gerci güzel kar yazdi, Allah bereket versin, tekrar geri alirim abd onslari indirirse. Veri öncesi bankadakilerden ise 20,80$ dan aldigim 35kg gümüsü 23,50$'dan ciktim, yaklasik %12 kar yazdi. 22,55$ ortalamayla elde 90kg gümüs kaldi, hayirli güzel bol bereketli kazanclar diliyorum, Allah'a emanet olun

0BeğenmedimŞikayet

SunSet___ ()

Sasa aldınız mi hocam

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Bay_Bayburtlu ()

Yaşayarak öğrenmek bedeli en yüksek öğrenme biçimidir..

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Düzelttim ve hakaret sataşma olmadıkça eksiye karşıyım onun yerine hepimiz görüşümüzü yazarsak daha faydalı olur. Yt.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Gardaşım58 alt yorum

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Gardaşım58 alt yorum

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sayfamda en az 400 işlem var siz 22.40 ta düşen bicak tutulmaz diyip te ta 27 dolar seviyesine yaklaştığında da buradaydım arada bir kaç hatalı işlemim de oldu söz gitti yazı kaldı düşerken de çíkarken de buradaydim söz gitti ama yazı kaldı

1BeğenmedimŞikayet

Asiii_ ()

Elleriniz dert gormesin kalsaydi , düş, mana sozum yokta dosttan gelen basustustune kalsin muhirluk onemi yok , bizde yanlis olmaz onlar yanlis yerdedir... burda herkes herkesi sayip seviyor kimseye soz etmedim saygi duyarim, ama benimde sevdigim saydiklarima saygi duymayan direk engellesin diyorum. yok onuda yapmiyorlar , yildizlilari engelliyorum artik kimse sormasin bana @Dzn_

Poyraz__Yeli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

İyi fırsattı dün yıl bitecek dost alımların çoğunu tamamlamak gerekti ytd

Poyraz__Yeli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Poyraz__Yeli ()

Dost senide roketçi yaptıysa bu gümüş sırtı yere gelmez daha :))

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Poyraz__Yeli ()

Seni de ben düzelttim bi ekip size kafayı takmış belli ki :))

Asiii_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Dzn_ ()

@Asiii_ abla ikiydi bire düşürdüm

Asiii_ için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Önceki işlemlerinizi bilmiyorum. Ben sadece 01-11.2023'ten beri olanları not ettim.

Gümüş bu 15 gün içinde de giriş çıkış fırsatları verdi. Paranızı tl olarak artırdınız. Ama 15 gün önce dolar alıp hiç dokunmamış olsanız daha fazla kazanacaktınız. Burada sorun gümüşte değil, düşen bıçağı tutmaya çalışmanızda. Aynı işlem tarzıyla platinde de, Altın da da dolar eksiltirsiniz.

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bu nasil bir mantik adam agorligi asagi veriyor ons 17.50 ye kadar topluyor ve arada çok sayoda çokis giris firsati yakaloyor ortalama ekside bu nasil zarar bu nasil mantik gumusun surekli cikis giriş firsati verdigini gormuyormusunuz

1BeğenmedimŞikayet

Dzn_ ()

Doğru söze beğeni yakışır

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kardeşim 17.50 ye kadar igne attigonda dusen bicak tutulmaz demenin 26 dolar i gectiginde de koşan attan inilmez demenin neresi dogru alttan toplamışsın çoğunu muhafaza et birazıyla da kademeli çık geri gir ortalamanı eksiye düşür şu ana kadar düşeni tutup çıkış fırsatı bulamayan oldu mu

etacarter için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Tamamen sizin verdiğiniz alım satım rakamlarına ve tarihlere göre hesaplama yaptım.

Piramid şeklinde düştükçe daha fazla almanın gümüş artarken bile size zarar ettireceğini söylemiştim ama inandırıcı olmamıştı. İspatı da böylece görülmüş oldu sanırım.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Birini de ben duzelttim

0BeğenmedimŞikayet

etacarter ()

Reşatcım doğru hesap ediyor şu ortamda çıkış büyük risk

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum