Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0784 19:45:15
EUR 34.7848 19:45:15
USD 32.2329 19:45:15
ALTIN ONS $2331.6250 19:45:15

Konu: Düşen Bıçağı Tutmayanın Garantili Zararı

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Bu sene düşen bıçağı tutmam diyerek düşük fiyattan aşağı doğru artan oranlarda gümüş almak yerine yükseldikçe dolar almaya devam edenin zararı, sabit varsaydığımızda gümüşün şu anki düşük seviyesinde bile % 20 civarı. Gümüşün sürekli al sat fırsatı verdiğini hesaba katarsak alttan aldığının çoğunu tutup birazıyla da çıkış giriş yapanın sa çok ciddi kâr elde ettiği açıkça görülüyor.
Gümüşün çok kısa vadede 22 TL yi geçmesi halinde bence elinde hiç olmayan- az olan aşağı 1/2 stop koymak şartıyla yukarı doğru azalan oranlarda alabilir. 20,59 17,16 aralığı ise çoğunu elde tutup birazıyla çıkış giriş yapmak şartıyla elinde gümüşü olanlar için aşağı doğru artan oranlarda alım aralığı olarak görülüyor. Şahsi kanaatim yanılabilirim Ytd.

Yorumlar (180)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bereketli olsun kardeşim az kazan hep kazan önemli olan üstüne atabileceği seviyede toplayıp çoğunu muhafaza ve azıyla işlem yaparak üste para alıp gümüş biriktirmek. Sıfır kuruşun Altın da ortalama ile dolar da alınıp birikince TL ye çevrilebilir

Rest_tu_Rest için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Faizler sabit
Enflasyon düşük beklenti çekirdek hariç
Onslar yükselebilirdi ama yatırımcılar önlerini görmek için veriden sonraya bakabilirler

nozbart için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben o zaman sürekli tuzak ihtmalini ve heyecena kapılıp işlem yapanların zarara gireceğini ve biraz kâr almanın faydalı olacağını dile getirdim Altın ve gümüşün yukarı dönmediğini düşündüğümü yazdım. Yalnız o arkadaşlar sadece almadı sürekli al sat yaptılar makasları düşük.
Cihanın ortalaması 15 dolar ın alında BJK zaten ortalamasını sıfırın altına çekmiştir diye tahmin ediyorum.

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

nozbart ()

Ekleme mantıklı mı sizce

Rest_tu_Rest için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Bereketli olsun hocam
Bende bir parça 22.90'dan ekledim

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Şu an elimde son aldığımın 22 katı alacak kadar TL var ama elime ne kadar daha geçer ne kadar harcamam olur bilmiyorum. Hiç bir zaman zarar etmedim almadan düşecekte düşecek demakten başlka bir şey bilmeyenler zarar etti sattığımdan daha aşağı geri aldım bu sizin mantığınız nasıl bir mantık anlamış değilim.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

BJk 25.69'dan itibaren düştükçe aldı. Cihan 24.20'den itibaren düştükçe aldı. Siz bu kez düşen bıçağı tutmadınız. Neden?

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Cad NOK ve JPY aldım CAD ı dolar a parite ettim NOK satacağıma yanlışlıkla tekrar aldım sonra iki parçasını daha yukarıdan TL ye geçtim JPY 2 parça TL ye son parçayı dolara geçtim b her girdiğimi karla çıktım şimdi bedava toplama aşamasına geçeceğim inşaallah.
Çöp e zaten parite makası düştüğü için kullanmak amacıyla parite ettim. Tamamı gene CAD JPY NOK AUD gümüş veya Altın a dönecek inşaallah. Yani sadece gümüşte kullanmıyorum hangisi düşükse onu alıp sonra gümüşe geçebiliyorum.
Elimde ne kadar alacak imkanım olabilir bilmiyorum bu ara harcamalarım çok imkanlarım kısıtlı.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Kaç parça daha alacak paranız var? Onlar tlde mi dolar da mı bekliyor?
Geçen sefer 4 parça gümüş alırken tlde bekleyen 28 parça vardı, onlardan zarar etmiştiniz.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

21,888123 ten sattığım gümüşü gram ve TL artırarak 21,63221 den yerine koydum 11 12 2023 saat 14 57 düşerse katlamaşı olarak alırım inşaallah azıyla işlem çoğunu muhafaza. Ytd.
@Kaz_Dağları @Rest_tu_Rest @Cihanara @celik2119

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Eger faizi kastetmişseniz takip ettiginiz kisilere sormaniz daha saglikli olur ben emekli promosyonunu bile almiyorum anladığim bir konu değil

Baryus için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Faiz diyorsanız hayrina vermez kesinlikle zarar. Al sat en az 20 katini getirir diye düsunuyorum. Onceden repo diye bir şey vardi pek cogu batti mahkemelik oldu

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

sterlin mi yoksa baska bir seymi

0BeğenmedimŞikayet

Baryus ()

GBL hakkında ne düşünüyorsunuz? Bileşik faizde 45lere kadar çıkıyor

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Iki parcasini alabildim icuncuyu kacirdim zaten islemlerime baktım birinciyi az almısim ben ucte birini sattim zannederken ikinciden de % 10 u satmisim ama her aldigim dolar dan cok daha fazla kâr getirdi. Sayfamda islemlerim var bakabilirsiniz

0BeğenmedimŞikayet

Turgutck ()

Hcm dolra devammı bist thy ne düşünüyorsnuz Dorsay kaçıyormu

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Ortadoğudaki karışıklık sebebiyle Altın ve gümüş artıyor. Kaos dönemleri altına yarar.

Fatihlll için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Nok ve JPY işlemleriniz takip etmedim. Gümüşte ilk parça terse düşerse 3, 4, 8 ve 16 parça daha alacak parayı ayırıyorum demiştiniz. 3 parçasını aldınız. 4, 8 ve 16 parça alacak para bekledi. O da dolar arttığı için zarar etti. Özeti böyle.

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

euro dolar parite si şu an konuştuğumuz şey değil. Düşerken parçalı alarak piramit yöntemi ile kar edileceğini söylüyordunuz. Onu ispatlamak için işlemlerinizi yazdınız. Sonuç zarar oldu. İsterseniz hesaplamaya devam edebiliriz.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bana euro dolar parite si birin altina iner mi diye soruldugunda inse de geri doner ama ben ikisi ne de guvenmiyorum gumusu tecih ediyorum yazdim siz euroya parite edenleri de elestirdiniz gumusu 17.50 ye kadar toplayan su an 21 dolardan alamiyor.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

TL de beklemedim NOK ve JPY de aldım ikisi de sayfamda var an itibariyla dolar ezik duseni alır topladigim para ile yukarı giderken cıkıs yaptigimda biraz dolar da ekleyebilirim tabi sıfir kuruşun altinda olmak sartiyla bunun hesabı cok basit üc hamle

0BeğenmedimŞikayet

Bavkan ()

Çelik bey borsa yukarıya dundumu

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Toplam 32 parça gümüş alacak paranın önce 1 sonra 3 parçasıyla aldınız. Sonra da 2 parçayı yaklaşık %3 yüksekten sattınız. 2 parça gümüşte kaldı. 28 parça alacak para düşerse aşağıdan piramit şeklinde almak için bekledi. O para beklerken dolar yaklaşık %2 arttığı için tlde bekleyen 28 parçalık para dolar karşısında eridi.

Yani tlde bekleyen 28 parçada dolara göre %2 civarı zarar, gümüş alıp sattığınız 2 parçada dolara göre %3 civarı kar var. Satmadığınız 2 parça da %3 civarı karda an itibarı ile. bu da toplamda 15 gün içinde paranızın dolara göre %1'den biraz fazla erimesi anlamına geliyor. Piramit şeklinde düşerken kademeli işlem yapmanın zararını daha önce de açıklamaya çalıştım ama siz bizzat tecrübe etmiş oldunuz.

1BeğenmedimŞikayet

Baba_Vanga_ ()

Kesinlikle haklısınız.. Net mal toplama bölgesi:))YTD..

0BeğenmedimŞikayet

Cihanara ()

Gecen sene 12. ayda daire satmistim, yaklasik 60k euro yapiyordu. O parayi altin ve gümüste degerlendiriyorum tam 1 sene olmus. Su an bakiye 80 bin Euro. Acelem yok, kalan 90kg gümüs seneye 7. aya kadar bekleyebilir.

0BeğenmedimŞikayet

Fatihlll ()

@celik2119 hocam iyi günler Fed faiz indirimine gitmemisken onslarin bu çıkış sebebi nedir sizce normal mi

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Çok daha kötü durumdayız 28 centten gelen gümüş buralarda ve dip gittikçe daha hızlı yükseliyor aşağı atılan iğnelerse bulunmaz nimet.

Baba_Vanga_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bereketini gör kardeşim bilmukabele dolar da kalsan bir sürü zarara uğramıştın.

Cihanara için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Baba_Vanga_ ()

Gümüş net trade ürünüdür..1980 lerde Hunt kardeşlerin spekülasyonlarından itibaren bu hiç değişmedi.. Metaller puslu havayı sevdiklerinden bu up/down hareketler hiç bitmez dost çünkü dünya hiçbir zaman güllük gülüstanlık olmadı ta 1929 Büyük Buhrandan beri.. Belki de o buhrandan daha kötü durumdayız da.. Haberimiz yok (Müslüm Gürses).. Haklısınız:))YTD..

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Haklısınız risk almayan para kazanamaz 23,30 Altın da kaç senedir tutunamıyor 30 27 26 dan çıkış fırsatı vermiş ama 12 dolar ın 18 doların ve 20 doların altında da giriş fırsatları vermiş çoğunu tutan birazıyla da çıkış giriş yapan zaten zengin oldu bu kadar fırsatı veren başka bir ürün bilmiyorum.
Ben alttan toplayıp çoğunu tutuyorum birazıyla da çıkış giriş yapıyorum şu ana kadar geri giriş fırsatı vermediği hiç olmadı yukarı giderse de alttakinin ortalamasını zaten düşürmüşüm desteklere indikçe toplar gene dirençlerde birazını çıkarak devam ederim dip sürekli yükseliyor ama gümüş çıkışın şu an çok uzağında ve tuzağa da düşmemek lazım ytd.

Baba_Vanga_ için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum