Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0778 09:25:53
EUR 34.8389 09:25:53
USD 32.3019 09:25:53
ALTIN ONS $2361.5450 09:25:53

Konu: 2008 den bu yana rasyo kırmızı çizgiyi kıramamış

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

bu seviyeden itibaren ve yukarısında dirençlere takıldıkça gümüşe geçilebilir diye düşünüyorum tabi yukarı giderse çünkü düşen tepeler ve öncesinde yakın geçmişte 32,643 e kadar gerilemiş bir rasyo var rasyo daha önce de 18 lere kadar gerilemişti ve bence olması gereken değer uzun ( 3 seneden 10 seneye kadar) veya çok uzun vade 10 sene üzeri 10 ile 25 arası. Bunun sebebi de gümüş rezervinin tükenmesi ve giderek daha fazla kullanılır olması Ytd.

Yorumlar (235)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 7 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

Şu işin içinde olupta hala gümüş 2 liradan 21 oldu diyenleri ben anlamıyorum ekranamı bakmıyorlar, dolar verdi o rakamı gümüş değil. Ben gümüşe başladığımda ons 28 üstündeydi dolar 6 liralarda daha ne denebilir ki.

__MEZARCI__ için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

11.50 ye bir daha ugradimi bu ornegi de verdim zaman uzun ama 100 kata yakin artis var torununa kalsin azbir miktarda kenarda dursun ani bir cikiss yapar pisman eder. Uzun suren bir baski var ytd.

-1BeğenmedimŞikayet

__MEZARCI__ ()

Kanki 28 kuruş dediğin kaç yıl önceydi sen hayatta mıydın o zamanlar ya 1800 lü yıllardan bahsediyorsun herhalde. İyi misin kanki 2-3 insan ömrü demek o. Daha dünmüş gibi bahsediyorsun.

Al sat yapan her zaman kazanır diye bir kaide yok ters işleme bir düşersen full girmekten bile kat kat zarar edersin. Bjk35 cihanara peace35 gibi örneğin. Tabi full tepeden giren zaten alttan alacak parası yok full girmiş zarar çıkana kadar aylarca bekler. Eh çıkarır belki ama yanına kar kalan sadece stres bunalım..

Neyse kanki senin hesap değişik rastgele

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben düşerken kademeli alınır çoğu elde tutulur birazıyla da çıkış giriş yapılır diyorum yazdıklarım yorum değil olanı yaşananı paylaşıyorum. Peki yakın tarihten örnek vereyim 2020 Mart ons 11,50952 ye kadar iğne atmış 5 ayda da 29,86 ya kadar çıkmış sonraki altı ayda da oralarda tutunmuş hatta daha yukarıyı görmüş ama 11,50 nin yakınına bile uğramamış. Gümüş 28 centten buraya geldi ve kısa süreli geri çekilmelerle yülselişi sürüyor düşen bir şey yok neredeyse 100 kat artış.

0BeğenmedimŞikayet

__MEZARCI__ ()

Ne yapacak millet 2002 den beri yükselsin diye zararda mı bekleyecek zararda yıllarca kanki. Mezarda ölüsü bile beklemez

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Onlara anlatmıyorum zaten olanı yaşananı yazıyorum yorum yapmıyorum. Normale yakın zekaya sahip bir insan zaten hiç analiz bilgisi olmadan grafiğe çıplak gözle bakıp görebilir nereden nereye gelmiş ne olmuş.
@Yılmaz34
Kardeşim uzun süren yatay seyirden sonra dikkat etmek lazım 1973 senesinde bir dolar 29 centten soluksuz 3 sene içinde Dört dolar 37 cente yükselmiş ve bu seviyenin altında tutunamamış ikinci çıkışı da 2002 senesinde 14 dolar 77 cente kadar yapmış ve bu seviyenin altında tutunamamış Düşüşü ilk yakaladığında çıkarsan olur kardeşim ama düştükten sonra çıkarsan kaybedersin almakta tereddüt edersin bu sefer yukarı döndüğünde yukarıdan alırsın. her dalgalanmada da panikler zararı katlarsın. ben böyle düşünüyorum. Ytd.
Çoğunu tutan birazıyla da çıkış giriş yapan kazanır fedin ağzına bakarak işlem yapansa kaybeder ispatı yukarıdaki iki örnek dolar zarar garantili ytd.

Bjk_35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Bjk_35 ()

Evet aynen doğru söylüyorsun kardeşim.
Kötü niyetli insanlara anlatman mümkün değil.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Tesekkur ederim kardesim teknik analizcilerin çogu da zaten duserken daha fazla ve kolay kazandirdigini soyler bir koyar zaman icinde 10 katlarsin bu enflasyon ortaminda bedava mal dagitan zeka ozurlu rokete baglayacagini bildigi halde boyle. 28 centten bu seviyeye gele gumus buradan bakalim nereye gidecek ? Grafigin gecmisine bak uzun sure baskilarin sonunda ne olmüs bunu her kes biliyor

Bjk_35 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

Bjk_35 ()

Bu yoruma LİKE Verilir ve Verdimde

0BeğenmedimŞikayet

Yılmaz34 ()

Gümüşü düşüşlerde satmayan ğek bişey kazanamaz hocam . Al sat yapan kazanıyor gumuste tutan enflasyona ezılıyor

4BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben şimdilik engel tuşunu kullanmıyorum sabretmeye devam inşaallah.
Sizin vesilemizle zararkesi düşünen arkadaşlar için de paylaşmış olayım zararkes ful yukarılardan girenlen için ve iyice düştükten sonra da olmaz. Yukarı tepki verdiğinde sembolik miktarlardan başlayarak dirençlere takıldıkça % 10 luk bölümü 3 3 4 olarak çıkıp geri dönüşlerde de toplanarak ortalama aşağı çekilir.
Elinde nakiti olansa aşağıdan topladıklarıyla çıkış giriş yaparak zaten ortalamasını aşağı çeker ve düşerken yükselirken olduğundan kat kat daha fazla kazandırır onun için tepeden giren arkadaşların üzülmek şöyle dursun daha çok sevinmeleri gerekir şu enflasyon ortamında bedava mal dağıtıyor daha ne olsun çoğumuz bu gümüşün 2 TL lerden 8 TL ye fırladığını da gördük. Gümüşten kazanmayan hiç bir şeyden kazanamaz dolar ise zarar garantiili çünkü dolarda yatan bu fırsatları bulamaz. Ytd.
@Rest_tu_Rest @Kaz_Dağları ve benden görüşümü paylaşmamı isteyen diğer arkadaşlar ytd.
Şu ana kadar hiç kaybetmesem de her şeyin bir ilki var hedefler gecikebildiği gibi gelmeyebilir de yanılma payı her zaman var.

peace35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Merkez bankası kararıyla birlikte dolar TL de geri çekilme olursa bu günkü fiyatla karşılaştırıp makasa aldırış etmeden kademe girilebilir.

Rest_tu_Rest için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Buna da en çok ben şahidim galiba:((
Teşekkür ederim hocam

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Gumusten baska bir sey oneremiyorum çunku daha once islem yapip kazanmis olmam lazim. Ben genellikle gumusle islem yaptim digerleri vur kac oldu bu makaslarla girmeyi dusunmem.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kardeşim tekrar destege inerse 5 15 ve 45 dakikalik grafikleri acip tutundugu anda parca gumus girilebilr diye dusunuyorum kesisme yeri 20.83 un altina igne atmisti acele etmezsek az kazansakta hep kazanitlriz moralimiz bozulmaz. Sabir ve sebatla az zamanla cok olur hırsla ise cok olan yok olur. Ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Sayenizde hocam
Elimde biraz TL biraz da dolar var
Acaba buralarda alayım mı yoksa cuma verisini mi bekleyeyim
Gümüşten başka önereceğiniz başka bir şey var mı
Bendeki parite yok denecek kadar az

0BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Sayenizde hocam
Elimde biraz TL biraz da dolar var
Acaba buralarda alayım mı yoksa cuma verisini mi bekleyeyim
Gümüşten başka önereceğiniz başka bir şey var mı
Bendeki parite yok denecek kadar az

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ve aleykum selam sağ ol kardesim

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sag ol kardesim sen dustugunde daha cok kazandirdigini bilenlerdensin

1BeğenmedimŞikayet

Rest_tu_Rest ()

Selamünaleyküm @REŞAT12 hocam
En çok ben buna şahidim galiba:))
Tabi ki de sizin sayenizde

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Kardesim desteği takip ederek asagi dogru artan oranlarda alip yukari tepkilerde de biraziyla cikis giris yaparak ilerlerseniz karli oluyor benim su ana kadar yasadigim tecrube bu ama rastgele degil az kazan hep kazan ytd. Bazen biraz bekletse sabirlari zorlasa da hep kazandirdi.

Beyzax için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

__MEZARCI__ ()

Sen ne zaman formasyon çizdin kanki karmaşık bir şeyler çiziyon teknik işe yaramaz manipülasyon diyon. Rasyo ile onsların yükselmesi gerektiğini söylüyorsun. Ben sadece düzeltiyorum 3 yıldızlı üyesin yanıltma insanları aslında faydana konuşuyorum ama sen bilirsin o tayfa ile devam edersen sana yazık emek veren ile vermeyen bir olmaz

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, sitede kalma süresi, Altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

0BeğenmedimŞikayet

peace35 ()

@REŞAT12 konforla geç lutfen.. yakişmaz sana.

0BeğenmedimŞikayet

Beyzax ()

O zaman gümüş alalım hocam

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben olani yaziyorum çiziyorum gosteriyorum. Formasyonlarin calismasinin kesinligi yok bunu butun teknik analizciler soyler

0BeğenmedimŞikayet

__MEZARCI__ ()

Kazandın kaybettin sorun değil de hem teknik çalışıyorsun hem teknik işe yaramaz diyon kanki dikkat et gömmek istemem :)

0BeğenmedimŞikayet

peace35 ()

Usta duvara yaziyorsun:)

0BeğenmedimŞikayet

__MEZARCI__ ()

Niyse ben bugün çok gömdüm sanırım toprak atarsınız artık er kişiler niyetine :)

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Ben uc senedir kazaniyorum alan kac kere benle beraber aldi satti kar etti

0BeğenmedimŞikayet

__MEZARCI__ ()

Teknik işe yaramıyorsa sen niye çiziyon kanki gerçi pek bişeye benzemiyor seninkiler ama neyse hani :)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum