Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0710 01:18:16
EUR 34.8160 01:18:16
USD 32.4761 01:18:16
ALTIN ONS $2321.2750 01:18:16

Konu: Uygun Klavuzu Seçmek

⭐⭐REŞAT12 ()
Gümüş

Sayfaya söylemeyi borç bilirim ki...
Portföyünüze ve yatırım anlayışınıza uygun istişare edebileceğiniz kılavuzları seçmek sizin için hayati önem taşıyor.
Benim portfoyümde çok kısa 2 ay kısa 9 ay orta 3 sene uzun 10 yıla kadar çok uzun 10 yı üstü hepsine yer var.
Kılavuzunuz eğer gümüş yatırımcısı ise bu önemli.
Aynası iş kişinin lafa bakılmaz.
Gümüşte şu an biraz aşağı göstermekle birlikte yön yukarı gösteriyor ben bir parça ekledim Ekranda 10,6444 yazıyordu 1085205 ten verdi 9,60 Altın a inerse bir parça 7 TL altına inerse 2 parça daha buraları şu an beklemiyorum ama bende kaptıracak kuruş yok. İzlenen yol genellikle parite ile ortalama düşürmek düşen bıçağı tutmak 30 hazirandan beri izlediğim yol her şey şeffaf

Yorumlar (246)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Kusura bakma kardesimde sen paylastıgın yazıyı okuyor musun .
Paylastıgın grafiklerde yazdıgın rakamların olup olmadığını kontrol ediyor musun?

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Onsta 53 dolar ı 5 ay içerisinde görmediğim sürece azara azar kar çıkışı yaparım aşağı dönebilir demek 6 ay sonrası için duruma göre bu rakam onsta 60 olabilir.
Saat beşten sonra makas arttığı için kazanılan doları TL ye çevir mekte fayda görüyorum nasıl olsa maliyeti sıfır Aralık 2021 deki gibi bir müdahale gelirde dolar bu sefer 5 TL ye düşerse portföydeki karımın erimesini istemiyorum.
Bunlar imkansız gibi görünen uç durumlar ama yaşadık
Daha dolar Aralık 2021 deki rakamı göremedi

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

En altta olan ne işte . dolar mı TL mi ? Onsmu .

Birde nasıl görüyorsun grafikte yok öyle bir rakam.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

n altta2,95 en tepede de 386,8285 görünüyor sizinki gibi senaryo illede gelecek diye bir şey yok gördüğümü yazıyorum tutacak diye bir şey yok 1000 TL de gelebilir ben de 1000 TL şu an görünmüyor.

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

TL bazında 2.95 altta 386,8285 üstte ne demek oluyor?

Dolar 5 ten önce TL artar
53 dolar ı görene kadar tuzak riski nedir . ( parite oranımıdır )

Kardeşim ben bunları anlamıyorum . acıklarmısın?

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

@Anaksamun34 @Sakinuysal @Bozwolf95 @Abik @zaferinkıyısındayım alt yorum

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Yön yukarı pla ki aşağı gelirse dolar dan gümüşe geçiş için bence fırsat ytd.

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

İyide burada yön yukarı diyen tek ben varım düşecekte demedim ki yukarı doğru ivmelenmeler bekliyorum ama düşebilir de pivotun üstüne atması lazım @anaksamun34

Şu an altta 17,505 üstte 18,497 görünüyor TL bazında ise 2,95 altta 386,8285 üstte ful işlemden kaçınmakta eldekin sahip çıkmakta fayda görüyorum parite denemek isteyenler buradan itibaren yukarı devam etmesi halinde küçük miktarlarda dolar a geçmeyi aşağı dönmesi durumunda da aynı gümüşü yerine koyup önce dolar 5 ten önce de TL artırarak ortalama düşürmeyi deneyebilir biraz daha sabredeceğiz 53 doları görene kadar tuzak riski devam eder.

Yukarı atma ihtimali var pivotu zorluyor.

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Dl ben vermedim...

lakin zaten pivot Altın da kalmazsa üstüne cıkar
Üstüne cıkamazsada altında kalır . başka secenek yok yani ..

Pivotun uzerine cıkmasını ve yukseliş bekliyorum

Yada pivotun altında kalarak düsüs bekliyorum demek

daha dogru ...

. bir yönü secmek ..

0BeğenmedimŞikayet

Akcaabatli ()

düşecek diyene dlyi yapıştırıyorlar

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Hayret etmemek elde değil bu alt yorumda ne gördüde dl acaba merak ettim çık eleştirini yap bu dl ne ola

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

17
797 anlık pivot Altın da kalması halinde aşağı üstünde ise yukarı ihtimal artar b.u.z.

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Çünkü bildiğini saklamanın sorumluluğu çok ağır. Emaneti taşımıyorum sahiplerine aktarıyorum.

Bjk3458 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Avcılar_2 ()

Ok teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Bilmiyorum kardeşim sadece temel analiz ve daha önceki hareketlerle eşleştirerek tahminde bulunuyorum son dönemde yapılan panik açıklamalar artık acaba 2022 Ekimden önce toparlar mı diye düşündürmeye başladı önce bir 21,15 i geçelim.
Şu an kestiremiyorum ama çok bekletmeyeceğe benziyor.

Avcılar_2 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Avcılar_2 ()

Reşat kılavuzları geçtik :) sen de bakim bu gümüş ne zaman çıkışa geçecek?

1BeğenmedimŞikayet

__AVK__ ()

İnşaallah hocam

0BeğenmedimŞikayet

Bozwolf_95 ()

emeğinize sağlık hocam

0BeğenmedimŞikayet

Bjk3458 ()

Neden bu kadar birşeyler ispatlamak gibi bir mecburiyetiniz varmış gibi davranıyorsunuz rahat olun sayfada atan tutan dan bol birşey yok

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Sağ ol mahçup olamam için dua edin

Normal şartlarda böyle bir görüntü olması lazım ama şartlar normal değil altı paraya bağlı dxy sisteminin kabul edilemeyeceği hatta edilmediği görüldü.
Altın ön plana çıktığı için kaya gibi sağlam duruyor.
Son dönemde faizi -06 seviyesinde bırakan JPY ile altını n paralel hareket ettiği dikkat çekiyor.
Yakın zaman önce dolar ı kabul etmeyen parasını altın cinsinden garanti edeceğini açıklayan rublenin de doları nasıl ezdiğini gördük.
Bu şartlar altında altın onsun 8000 üzeri bir rakama çıkabileceği de açık ancak bu çekişme ne kadar zaman alacak bilmiyoruz.

Bu grafik doların ruble karşısında nasıl rezil olduğunu çok net gösteriyor.
Artık altın standardına geçilmesi tekrar gündeme gelebilir.
Refahın ise bütün dünyada artık tabana yayılacağının işaretleri görülüyor bu da
zamanla rasyoyu gümüş lehine çevir ecek etken olarak ön plana çıkabilir.
İnsanların yeni teknolojileri kullanmaları ve eski ürünleri kullanmaktan vazgeçmesi görüntüleme alanında rekabette diğer etmenler olarak sayılabilir. Ytd.

__AVK__ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İKİZLER58 ()

Emeğinize yüreğinize sağlık

0BeğenmedimŞikayet

__AVK__ ()

Sizi takibe aldım hocam

2BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

İhtimaller

0BeğenmedimŞikayet

PROTÜRK ()

hayırlısı ben 10.33 gibi hespladım ama dolar bazında 1 kaç krş aşağı olabilir ben aldım üstad bilginize

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Benim hala dip tahminim yok Ekim ayından önce toparlanamaz demiştim ama powelın açıklamasından sonra artık her an toparlanma şöyle dursun çıkış yapma ihtimali de bir kenarda dursun bunların artık son çırpınışları asıl manipülasyonu yapanlar başka yakın zaman önce 2 Trilyon dolar lık açığa işlem gerçekleşti. Onların da gücü yetmez çıkışa geçecek bakalım ne zaman.

Kaç kere parite fırsatı vermiş uyuyakalmışım üstelik bu gün de ayın biriymiş çıkıp maaş çekeceğim yön hala yukarı biraz daha ağır basıyor.

PROTÜRK için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

PROTÜRK ()

siz grafik atmaya devam edin çünkü sayfada grafik atan sayısı az denecek kadar

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

cevap yazdım sayfaya düşmedi. Benim kişiliğime uyan engellemem kalkar neyi yanlış gördüysem eleştirimi yaparım.
Grafiklerimi saçma sapan bulduğunu söyleyen dl vermez benimle bir problemi yok.
Ona tapanlar desem ağır olur ona kesinlikle inananlar vermiş olabilir.
Çok grafik paylaştığımı söyleyen de vermez.

PROTÜRK için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

PROTÜRK ()

aynen hocam grafik atanlara neden dl veriyorlar anlamıyorum ben saygısız yorum görmedikçe herkesin dl sini siliyorum

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

0BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Düşecek diyene de sözüm yok ama çelik2119 TRADERMANT gibi olmalı. Öbür türlü sayfaya zarar veriyor diye düşünüyorum ytd. Tabi her kesin tercihine de saygım var.

Hakantb için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum