Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0783 04:46:42
EUR 34.8033 04:46:42
USD 32.2539 04:46:42
ALTIN ONS $2339.3400 04:46:42

Grafiği gönderen: Luciferr01

⭐⭐Luciferr01 ()
Dolar
Uzun süredir yorum yapmıyorum çok fazla yazan oluyor. Tartışmak istemiyorum kimseyle sadece analiz yapıp fikrimi beyan ediyorum herkes lütfen kendi bildiğini yapsın.
13.905 üzerinde 2 gün kapatırsa seviye farketmeksizin yüzde elli TL ile alım yaparım. Stop noktam 13.87 civarı olur. Veriler ve enflasyon her ne kadar beklediğimden çok kötü gelsede bahsettiğim seviyenin üzerinde bu durum gerçekleşmez ise dip seviyeleri bekleyeceğim. Çoğu kişi için bu durum kötü olsada
İlk etapta aşağıda 10.854 de yüzde elli TL ile alım yapacağım stop noktam 10.80 civarı olur.
İkinci alım noktam ise 7.870 olur yüzde 25 TL ile.

Yorumlar (196)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

-1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Benzer hareketler hocam

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Aralıkta dolar 18 iken asgari ücret 2800 tl idi. Dolar 13 olduğunda asgari ücret 4250 tl oldu. Elektrik dolar 18 iken 1 ise dolar 13 iken 2.3 oldu. Yani dolar üretim maliyetlerinden sadece birisi. Diğerleri artmaya devam ettiği için doların düşüşü fiyatları düşüremez. Sadece enflasyonu düşürebilir, fiyatlar daha yavaş artar.

Dorukdeniz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Dorukdeniz ()

Dediğiniz çok doğru katılıyorum ama dolar yukselince hemen artış oluyor da, dolar inince hemen indirim olmamasını da anlıyorum, eldeki stoklardan olabilir fakat daha sonra niye inmiyor, belki çok basit ama ben anlayamıyorum jala 18 lik dolara gore fiyatlar

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Inj yine gitti

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

Bazı ürünlerde alım yaptım. Profilde yazıyor. Ama alım gerçekten riskliX ben yorulup takip edemediğim için aldım

yıldırım32 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

yıldırım32 ()

Hocam btc için hala yeni dip beklentiniz yada aşağı hareketler olurmu değişik bir durum var mı ufak alımlar önerir misiniz saygılar sunuyorum

Luciferr01 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Luciferr01 ()

tldolar parite si hocam. tether değil

yıldırım32 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

yıldırım32 ()

Eline emeğine sağlık hocam.
Hocam 13.90 üzeri derken TL bazlı mı teheter bazlı mı acaba. Saygılar sunuyorum

0BeğenmedimŞikayet

report ()

O link haftalık para ve banka istatistikleri. Ben onu döviz tevdiat hesaplarındaki YP cinslerinin (dolar, euro , diğer döviz, değerli metal) dağılımına detaylı bakmak ve önceki hafta, yılbaşından bugüne ve geçen yıla göre değişimini bir arada görmek istersen diye vermiştim.

Rezerv için;
Ana Menü / İstatistikler / Ödemeler Dengesi ve İlgili İstatistikler / Uluslararası Rezervler ve Döviz Likiditesi sayfasında son haftanın pdf dosyasına tıklarsın. Tabii biraz karışık gelebilir açılan tablo.

altınlogo için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

altınlogo ()

link çıkar mı bilmiyorum ama, @report report atmıştı.

aradaki boşluğu kaldırıp deneyebilirsin.

menu/istatistikler/parasal_ve_finansa l_ istatistikler/haftalik_para_ve_banka_is tatistikleri

globalkriz için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

MB Isparta Makine Fabrikası üyesi olduğu için düzenli olarak oraya hesap verir. Şu anda 48 milyar dolar negatif rezervimiz var. Bunu inkar etmiyorlar. Bir ay önce 55 milyar negatifteydi.

ilker0101 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ilker0101 ()

bir kişinin kararını dinleyen merkez bankasının yayınladığı rakamlara hala inanıyorsunuz valla bravo :)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Swap hariç net rezerv hesaplanıyor. Swapla gelen para bunun dışında tutuluyor. KKM'den gelen var. Onun birazını satıp birazını rezerve atıyor MB.

ares3434 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

TCMB sitesinde haftalık yayınlanıyor

globalkriz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ares3434 ()

Swap yapıyor ama ve kkm'den doviz giriyor rezerv böyle biraz artarken satarak azaltıyor baska türlü burada tutamaz dolar i

0BeğenmedimŞikayet

globalkriz ()

Nerden takip edebiliriz rezervleri bir link var mı

0BeğenmedimŞikayet

Leyla82 ()

Ben sizin geçen günlerde rezervlerle ilgili bir cevabınızı okumuştum. Deiğiniz çok mantıklı gerçekten. Tesekkürler cevabınız için.

3BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

dolar ı merkez bankası dolar satarak tutsa rezervi eksilirdi. Dolar 6.85'te iken her hafta 2-3 milyar dolar rezerv erirdi mesela. Son zamanlarda rezerv her hafta 1-2 milyar dolar artıyor. Siz o ustaları fazla ciddiye almayın bence.

Leyla82 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Leyla82 ()

Çelik Bey merhaba. Herkes sürekli dolar ı zor tutuyorlar patlamak üzere vs tarzı cümleler kuruyor. Sizin bu konuda görüşünüz nedir acaba?

0BeğenmedimŞikayet

meczupavukat ()

#kutpo iyi düştü hocalarım değerlendirilebilir mi sizce ? @celik2119 @calculator58 @ASRN

0BeğenmedimŞikayet

report ()

Cryptoda kaldıraçlı işlemlerle uğraşan birinin dolar alacağım söylemlerini çok ciddiye almayın. 10.1'a düştüğünde 9.80-10.01 arasına düşmeden 1$ bile almam diyordu, kur 14 olmuş şimdi 10.85 ve 7.87de alırım diyor. O ve muadilleri kur %40 yükselmesine rağmen hâlâ utanmadan yazabiliyor. 13.90dan 13.10a düştüğünde de Dead cat bounce diyorlardı sanki teknik biliyorlarmış gibi, 65 krş yükseldi.

hLL1 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

TRAK_5959 ()

Birilerinin adamı bu

Snabrs için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Eryaman42 ()

Hocam başka çözüm yokki mecbur kalacaklar bence buna

optio2 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

İşletmelerde tek girdi dolar değil. Asgari ücret ya da çalışan maaşları bir yılda dolar kadar artmadı mesela. o yüzden fiyatlar doların gerisinden geliyor. Dolar burada kaldığı sürece fiyatlar da artmaya devam eder.

Doların_mı_var_derdin_var için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Snabrs ()

Hahaha ya bu adama inananlar saka gibi ustad demiyorlar mi bide

Still için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

daidaii35 ()

usd 18 i 10-15 gün boyunca görmedi ki, Yarım saat gördü :)
18i gördüğü için üstü düşünülerek fiyatlama yapıldığını düşünmekteyim. ytd.

geldigi_yeri_unutmaz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

123___ ()

Belki de sen full dolar dasin düştüğünde senin yüzünden alamadım tren kaçtı gitti ne kadar zararım oldu şimdide çıkmış 13 90 lardan bahsediyorsun

0BeğenmedimŞikayet

TRAK_5959 ()

Hahahha sen birilerinin adamısın çok açık belli oluyor

0BeğenmedimŞikayet

Doların_mı_var_derdin_var ()

şuan ki piyasa fiyatları dolar 11 olarak mı fiyatlanıyor, nasıl ya zarar olur o zaman

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum