Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0736 13:06:39
EUR 34.9963 13:06:39
USD 32.5738 13:06:39
ALTIN ONS $2349.9750 13:06:39

Konu: Gümüş 4 saatlik grafiğe göre kısa al satcılar için

Düzeltme noktaları bu şekildedir, tahmini rakamlardır hafif şaşmalar olabilir işe gideceğim için acelece yaptım, 23,60 kesişme noktası ordan geri tepeye çıkabilir bu tarz hareketlerde olabilir çıkışın keyfine bakın bir veri çıkışı bozmaz ise hedeflerimiz profilimizde grafiklerde yazıyor bakabilirsiniz ytd

Yorumlar (142)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

smsun55 ()

Selamünaleyküm hayırlı sabahlar Rabbim sağlık ve sıhhat versin 2480 beklentiniz devam ediyor mu teşekkür ederim

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

bu forumda olaylara şöyle bakılıyor, mesela diyelim dün ben 7,20den aldım, terste kaldım al işte çok biliyonda neden ordan aldın terste kaldın gözüyle bakıyorlar :) halbuki anlamadıkları şey şu, ben çıkacağına güvendiğim için risk alıyorum, bazen o kadar hızlı çıkıyor ki her noktadan almadığınıza pişman eder. Dün 7,24 tahminim tuttu ayrıca, 7,28 olmasını umdum satardım gelseydi fakat satmadım işte yoğundum, ben bakana kadar zaten 10 krş düşmüş nasip değilmiş satmak, hedefim 24,80 ilk etapta oraya gelirse kademeli gene alır satar yada oraya gelince satarım. Yarın doların durumuda belli olsun bakarız duruma göre satar yada dururuz ytd

Selda09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Selda09 ()

Çok teşekkür ederim hocam emeğe saygı duymayan zaten yatırım da yapmasın

0BeğenmedimŞikayet

Can7 ()

Dalga geçmek ne? Alırsın veya almazsın ama insanların iyiniyetli düşüncelerini analizleri grafik çalışmaları ile alay etmek o insanın erdemli olmadığının , eğitimli olmadığının, kaliteli olmadığının göstergesi diye düşünürüm kar ve zarar kişinin kendi kararı ile ilgili ister yorumları dikkate alırsın veya almazsın ama birisi yardım veya tol göstermek istiyorsa onu da dinlemek lazım ortada bir emek var saygılı olalım kendi menfaatinize lütfen. not:kötü niyetli yorumcuları ayrı tutuyorum karar kişiye aittir yorumların emeğin için çok teşekkürler kardeşim Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Selda09 ()

Faiz karar etkisinin birkaç saat olacağını umut ediyorum eğer ki düşüş olursa ve satmayacağım bugün ıyi yer gelmezse en azından 7.28 7.30 gelirse satarım karardan sonra birkaç güne iyice düşerse o zaman alırım

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

onu piyasa belirleyecek, eğer önceden fiyatlamış ise buralarda dolanır atıyorum 9,30-9,50 aralığında, değilse artış başlayabilir yada düşebilir. Düşmesi genelde grafikte çıkacak gücü kalmadığında alt desteklerden güç toplamak içindir. toplayabildiği yere kadar geriler ytd yarın erken çıkıcam işten akşam müsait olursam dolar grafiğide atarım bakar site fikir edinir ytd

0BeğenmedimŞikayet

Selda09 ()

Aynen ben alamadım malesef gümüş yoktu full gramdayım elimde de tl vardı gümüşüm tersi pistir sözü beni korkuttu alamadım durdum durdum 6.88 den aldım dün alış yüksek olunca malum biraz daha kar yazsın diye beklerken satamadım şimdi almaya korkuyorum gece 2 ye kadar dayandım uyuyakalmışım çıkmış geçenki kararda indirim dediğinde saniyede 10 kuruş attı dolar anlık işlem yaptırmadı yapabilirseniz bravo

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

anlık satarım, geri düştüğü yerden alırım ytd profilimde yazar alım satımlar, isteyen 4te2 satar alttan toplar eğer full girmiş ise, isteyen yarı parası ile girer hiç satmaz düşerse alttan toplar, olası karar sonrası alımını tamamlar çıkışı bekler vs elde tl bulundurmak iyidir. Ama hiç yatırım yapmadan beklerseniz sert çıkışlarda arkasından bakarsınız. 3-4 haftadır verileri 1 hafta önceden analiz edip şimdiden alımlarınızı tamamlayın yoksa arkasından bakarsınız yazıyorum, öncedende düşerken düşeceği noktaları profilimden bakabilirsiniz grafiklede açıkladım ve açıkladıktan 3-4 gün sonrada düşüşler geldi. Yani uyarılarıma dalga geçenler oluyor fakat anlamadıkları şey şu ben sezon başında düşecek düşecek diyenlerin sezon sonu düşünce ben demiştim diyenlerden değilim, ben olaylara kısa vade analizleri ile bakarım. isteyen fikir edinir isteyen edinmez o kendi bileceği iştir. 3-4 hafta önce uyarılarımı dikkate alan olduysa 6,12 den buraya kaç tl arttı bir düşünün. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Selda09 ()

Bir de faiz indirimi geldi diyelim etkisi birkaç saat sonra geçmez mı yani dolar bugünkü yerine geri gelmez mi

0BeğenmedimŞikayet

Can7 ()

Teşekkürler bu güzel açıklayıcı yorumunuz için.

0BeğenmedimŞikayet

Selda09 ()

Dolar gümüşü tl bazında etkileyecek yani faiz sabit kalır ya da artarsa tl miktarı düşebilir siz sadece merak ediyorum bu durumda satar miydiniz faiz artarsa o an

2BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Ben genelde grafikten takip edip alıyorum, grafikle rasyo arasındaki tek fark rasyoda yukarı çıkarken, grafikte aşağı iniyor, grafikten takip etmemin nedeni alım yaparken dip seviyelere geldiğini daha rahat anlıyorum. Bugünkü alımım tepe noktasına yakın bir yerdendi fakat almamın nedeni gümüşün günlük çıkışı henüz bitirmemiş olması ve hedefinin ons bazlı 24,80 görmüş olmam, oraya çıkarsa zaten aldığımız her nokta kâr bırakabilir. Yarınki doların yönüne göre tl bazlıda etkisini görürüz ytd

Can7 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Can7 ()

Raşyo da bazen ortalığı toz duman ediyor kardeşim Ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Deminde açıkladım karar sadece doları etkileyecek, onslere etkisi olmaz. Gümüşü tl bazlı etkileyecek ama ons bazlı etkileyemez. Mb faiz kararı doları etkileyen bir durum, bilmeyenlere hatırlatayım istedim. Ons çıkışa genede geçebilir, ons dünyanın madenleri alımları ve satımları ile yükselip düşen bir durumdur.

3BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

dün geç kaldım gece uyuya kalmışım, gündüzde işte yoğundum tam alacam dedim banka programı hata verdi, o düzelene kadar 7,18 felan olmuş bende dolar artıyor diye düzeltme olacağını bile bile 7,20 den girdim. Almak isteyene düzeltmeyi bekleyin dedim ama kendim işte beklemedim :) eve gelene kadar beklesem dolar hiç artmadı, hata yaptım. dolar artarsa tl bazlı alamam diye düşündüm risk aldım ama evdeki hesap çarşıya uymadı. neyse çıkacağına güvendiğimden alıyorum yoksa bu kadar riske girmem ytd not: Bu hafta doları etkileyen bir faiz kararı yönü belirleyecek. faizi düşürmeleri altın ve madenleri yukarı tl bazlı etkileyecek. sabit kalması yavaş ilerlemesini, faiz artışıda tl bazlı düşürmesini etkileyebilir. Ama şunu unutmayın onslerin bu faiz kararı ile alakası yoktur. onsler karar ne gelirse gelsin düşmeyebilir sadece karar doları etkileyecek. ytd

nımesay için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Can7 ()

Önemli tespitler kardeşim. Analiz harika. Bakalım gümüş neylerse güzel eylesin:))Teşekkürler. Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Selda09 ()

Karar anında işlem yapıyor musunuz düşme ihtimaline karşı bir de diyelim indirim geldi dolar yukarı gidince ons ciddi düşüş yaşamazsa emtialari dolar tutmaz mı zaten

0BeğenmedimŞikayet

nımesay ()

Hsyirli olsun

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

7,20-7,06tl ye kadar full giriş yaptım.

0BeğenmedimŞikayet

nımesay ()

Kactan girdiniz

0BeğenmedimŞikayet

Can7 ()

Kesin hiçbirimiz konuşamayız ama verileride gözardı etmemek önemli risk şahsa aittir. Bizlerinki öngörü bilemeyiz balinalara da dikkat önemli güzel yorum haklısınız teşekkürlerYTD

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

full gümüş yedek parçayada parçalı girdim bugün gene

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Borsada herşey olur düşmez, çıkmaz denmez bunu diyen kaybeder, tabiki risk her zaman olur. ytd

Kral26 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

nımesay ()

Siz tl. demisiniz

0BeğenmedimŞikayet

Can7 ()

Çok Teşekkürler kardeşim. İnşallah. Takipte ve karar almakta fayda veya kar var gibi:))ytd

0BeğenmedimŞikayet

Kral26 ()

Yarin faiz sabit kalirsa sen denemeyi unut 6.90-6.80 lere ineriz hemen

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

aslında veriler gecikmeli etkisini gösteriyor yaramıyor değil, dün mesela onslere yarayan veriler geldi, etkisini bugün yada yarın gösterebilir. Bugünde muhtemelen dolara yarayan veriler gelecek, zaten yarında mb faiz kararı var. Bugün yarın kesin konuşmayam ama bir 7,28-7,30 denemesi gelebilir ytd

Can7 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Can7 ()

Çalışmanız için çok teşekkürler. Aydınlatıyor önümüzü ama temkinli olmakta da fayda var gibi. Risk almak verileri çok iyi takipten geçiyor, bazen veriler de işe yaramıyor off ne diyorum ben ya :)) ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

gündüz göremeyenler için
kısa alım satım için tepe dip yerleri ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

zaten hedeflerime uysam nerdeyse hiç hatasız gidiyorum, işteyken kafama göre hareket edince hata yapıyorum :))

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum