Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0721 18:43:01
EUR 34.7403 18:43:01
USD 32.3818 18:43:01
ALTIN ONS $2303.3150 18:43:01

Konu: Gan direnci sn @calculatorden.

Dikkat edelim .ytd

Yorumlar (258)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 6 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Gbahar ()

Sadece like ile cabuk gelmez yildizi hizlandiran paylasimlar yapip admine yollayin

calculator için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

sumeyya1212 ()

Teşekkür ederiz :) like

2BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Desteğe destek hocam :)

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Melisada ()

tmm az önceki msj şimdi bakiyorum tesekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

Melisada ()

sn. @calculatorEldeki veriler dediğiniz nerede yazıyor kişiselinizde mi şuan sayfanızdayım göremedim

3BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sayın @Melisada 5 Ağustos mevsim döngüsünün etkisini yitirdiği 15 Ağustostan itibaren daha çok yeşil mumlar göreceğiz 22 Ağustos dolunay da dip çalışmasının tamamlandığını yazmıştım. Yeni aya kadar yükseliş bekliyorum. Eylülde Merkür retrosu, mevsim döngüsü ve ay döngüleri ile ilgili yorumu eldeki veriler kısmına yazdım.

Melisada için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Melisada ()

İnşaAllah tesekkür ederim kazancınız bol olsun

A_atila için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

A_atila ()

Merak etmeyin dxy nin 93.100 üzerine bi atmasına bakar

Melisada için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Melisada ()

Aynen çıkmış@calculator emeğinize sağlık düne kadar çıkması için dua eden ben şimdi inşaAllah 23.80 iner ordan çıkar diye dua ediyorum. Siz en son kapanıştan sonra sanırım obonun iptal olabileceği düşüncesindesiniz değil mi?

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

alt yorum gümüş için yükselişe ve düşüşe ait teknik verileri içerir. Deneme yapalım çıkmış mı?

9BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Sayın @M_yıldız teşekkürler

HATIRLATMAKTA FAYDA VAR - (Düşüş ve Yükselişe ait elimizdeki teknik veriler)

YÜKSELİŞ İÇİN ELİMİZDE NELER VAR

1)5 ağustos mevsim döngüsü ve 22 ağustos ay döngüsü sebebiyle dip çalışmasının tamamlanmış olma ihtimali vardır. Bundan sonra trendin yönü değişebilir.

Ek1:Yeni haftada hareketlerin yukarı devamı halinde (4-9 Eylül ) yeniay a kadar biraz daha yükselebiliriz. Yeniay tepesinden sonra bir miktar çekilme yapıp döngü etkisi gelmeden yoluna devam ederse döngüye kadar tepe yapar. Eğer Yeniay tepesinden yapacağı çekilme döngü etkisine kadar devam ederse o zaman döngü bitene kadar bir dip çalışması daha gelebilir. Eylül ayında aynı zaman da hem Merkür retrosu, hem mevsim döngüsü hem de yeniay döngüsü bakalım neler olacak. Hele bir yeniay daki oluşumun sürecine bakıp büyük döngülerin etkisinin neler olacağına karar vermeye çalışacağız.

2) 21 Eylül 2020 tarihindeki dipteki mumun iğnesi 21,66225 , 30 Kasım 2020 dibinin iğnesi 21,89956 ve 9 Ağustos 2021 dibinin iğnesi ise 22,102 dir. Bu da bize şunu gösterir diplerdeki alıcıların artık dip seviyesi diğerlerine göre yükselmiştir. Yani alıcılar malı toplamış çünkü yükseleceğine inançları vardır.

3) 27 ocak 2021 deki dip ile 1 şubat 2021 tepesinden kanal çizerseniz son düşen iğnenin kanal tabanına yakın yerden destek alarak yukarı bir miktar çekildiği görülmektedir.

4)21 Eylül 2020 tarihindeki dipteki mumun iğnesi 21,66225 , 30 Kasım 2020 dibinin iğnesi 21,89956 ve 9 Ağustos 2021 dibinin iğnesi ise 22,102 dir. Bu üç muma bakıldığında üçlü dip oluşma ihtimali vardır.

5)Haftalıkta çizmiş olduğumuz flama formasyonunun tekrar içine son mum girmiştir.

6)WW formasyonuna göre çizilen kanalda fiyat 23,85 üzerinde mum kapanışları yaparsa WW formasyonu aktifleşecek ve teorik açıdan hedefi ise 26,33x civarlarıdır.

Ek: WW formasyonunun kanalının içine girdik formasyonumuz çalışır durumda.

7)Sonlanan diagonal elliot sayımımıza göre bundan sonra muhtemelen itki dalgalarının gelmesi gerekmektedir.

8) Düşen kanal elliot sayımımızda ise de aynı şekilde yükseliş dalgasının gelmesi gerektiği sonucunu çıkardım.

Not: Elliot sayımı yapan herkesin genelde sayımı farklıdır.

9) 4 saatlik grafiğimizde 8 ağustostan sonra TOBO muz bugün oluşumunu tamamladı ve tobo tabanını kırdı. Teorik hedefi 24,97 dir. Tobonun iptal koşulu ise 23,9x altında mum kapanışları yaparak aşağı dönmesidir.

DÜŞÜŞE YÖNELİK ELİMİZDEKİ TEKNİK VERİLER

1) Aylıkta görülen ikili tepe formasyonu var ama şu an ikili tepe tabanını kırmadığı için aktif değildir.

2) Günlükte 23 Şubat 2021 ve 18 Mayıs 2021 de ikili tepe oluşumu mevcut ve son düşüşle taban direnci kırılmış aktifleşmiştir lakin ondan sonra gelen mumlar ikili tepep tabanını teste gitmiştir. Eğer retest alırsa yani tabanı yukarı kıramazsa teorik hedefi 18,87 dolar dır. Formasyonun iptal olması için 23,75 in üzerinde kalmamız şarttır.

3)Haftalıkta çizilen obomuz hala aktif durumdadır.

4)15 aralık 2020 den başlayan günlükte bir obomuz mevcuttur. Bu da şuan aktif durumdadır.23,95 lerin üzerinde mum kapanışları gelmesi durumunda obo iptal olur. Fiyatımız 24,027 haftalık kapanışı obo tabanını kırarak yaptık. Yükselişin devamında artık obomuz ihtimaller dışına çıkacaktır.

TEKNİK AÇIDAN DÜŞÜŞ VE YÜKSELİŞE AİT BARİZ SENARYOLAR BUNLARDIR. BİR KAÇ SENARYOMUZ DAHA VARDIR LAKİN OLUŞUMLARI TAMAMLANMADIĞINDAN YAZMADIM. ONLARDA ŞARTLARI SAĞLARSA DAHA SONRA BİLGİLENDİRİRİM

Otomatik Hatırlatma: Üyelerin yıldız sayıları diğer üyelerin yorumlara verdiği puanlar, altın simülatör sonucu ve üyelik tarihi vb. kriterlere göre otomatik sistem tarafından hesaplanmaktadır. Yıldızlar otomatik olarak belirli zamanlar içinde bu kriterlere göre güncellenerek artabilir ya da azalabilir. Yıldız sayısının fazla olması üyenin site içerisindeki tecrübesini gösterir ancak yatırım konusunda uzman olduklarını asla göstermez.

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

buraya dikkat @calculator calısması . özenle bahsetti.

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Teşekürler kolay gelsin hocam:)

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Birazdan düşüşe ve yükselişe ait elimizdeki tüm teknik verileri güncelleyeceğim o zaman daha açıklayıcı olur

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Teşekkür ederim hocam.
Şuan için kapanışı nasıl değerlendiriyorsunuz

0BeğenmedimŞikayet

Cmlhbb ()

Hocam parite deki tuzaktan haberiniz varmı

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Öncelikli takip 24,296 bölgesi, buranın kırılımı durumunda alttaki değerleri takip edeceğiz.

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Tesekkür ederim hocam bu rakamlara dikkat ederim

0BeğenmedimŞikayet

Hushrush ()

Gün zaman verip ne olucağını kesin bir dille söylediğiniz bir cümleye bugune kadar denk gelmedim ondan dedim hocam. Buarada hocam ben pariteyide yeni çözmeye başladım tl ye bakarak hep karıştıyordum olayı yeni yeni kavrıyorum onsun zirvelerdeyken dolara geçicektik parite zamanı değil anladım galiba :) inşAllah zamanla fiili duamızıda yerine getirmeye baslıcam hocam (teknik analiz öğrenmeye baslıcam) :)

2BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Dedikleriniz doğru olabilir lakin ben, benden çıkan her cümlenin vicdanı sorumluluğunu taşıyorum.

Hushrush için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Alperr1212 ()

Tebrikler hocam herkes sizin gibi söylese keşke. Grafikleri de haliyle herkes okumayı bilmiyor detaylı açıklama yapılması gerekiyor. Hakkını yemeyelim bir çok hoca açıklamasını yapıyor sizin gibi formasyonlar hangi durumda çalışır hangi durumda iptal olur bunu yazıyorlar okuyan okuyor okumayıp sadece aşağı veya yukarı giden okları görüp elindeki gümüşe göre eleştirenler, hatta terste kalma psikolojisiyle kızanlar da oluyor. Bazı ustalar da gördük formasyonuna ve öngörülerine o kadar çok inanıyorki burdan alinir mı diye soran takipkisine neden almadın neye güvenmedin de almadın diye hesap soranı bile gördük bu sayfada

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Eksik olmayın teşekkürler Sayın @muz69

muz69 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Hushrush ()

Hocam kimse kimsenin ücretli yatırım danışmanı değil ben o tutumlara karşıyım sonuçta al tuşunada sat tusunada sizler basmıyosunuz başına silah dayatıp işlemde yaptırılmıyor haksız edilen her beddua dönet dolaşır kendi sahibine dönermiş hocam siz gönlünüzü burada her daim ferah tutun aklı selim olan herkes zaten herşeyin farkında burada gerisi boş değerli hocam hürmetler ederim.

0BeğenmedimŞikayet

muz69 ()

bugünde 3 lıke gönderdim polemiğe girmeden yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. bol bereketli kazançlar.

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

24,296 bölgesi hacimle geçilirse
***24,64-24,74 bölgesi zaman direncimiz
*** 24,74- 25,022 Gann karar bölgemiz
***24,619 Gann 36 box açılı trendimiz
*** 24,8xx ler 1/3 fann çizgisi

O zaman bu bölgeyi takip ederiz i.

0BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Ben dolara parite yapmayacağım. Benim dolara parite yerim burası değil

3BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Benim zirvelerim olmaz. Benim Gann dirençlerim var. Bir direnç aşılırsa bir üst direnç kırılana kadar benim zirvem orası olur. Orası kırılırsa bir üst Gann direncim zirve hedefim olur. Eğer klasik teknik formasyonları çizersem bunu Gann boxımın içine atar formasyonun gerçekleşmesi için kırması gereken Gann dirençlerimi takip ederim.
Teknik analiz de büyük hedefler olmaz. Formasyon hedefi de olsa destek direnç ile takip edilir. Örnek olarak bir tobo olsun. Hedefi 28 dolar olsun. 28 dolar hedefli tobomuz var diyip milletin aklını bulandırmam. Arkadaşlar elimizde tobo vardır. Çalışma koşulu şudur iptal koşulu şudur. Şu direnç aşılırsa hedefe gidebilir
Şu destek kırılırsa iptal olur derim.
Ben analiz ederken böyle düşünürüm. Kendim için nasıl düşünüyorsam aynı şekilde yazarım.

bay_bydn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

calculator ()

Benim şahsi fikrim ben bu ons değerinden dolara parite yapmam. Bana göre bu değerler dolardan onsa geçme değerleridir. Dolarda riskler varken, birde üstüne vergi.

0BeğenmedimŞikayet

bay_bydn ()

Zirve beklenti neresi

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum