Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 12:35:26
EUR 34.8238 12:35:26
USD 32.3379 12:35:26
ALTIN ONS $2301.8900 12:35:26

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın konusunda ufak bir güncelleme paylaşmak isterim. ETF'ler gördüğünüz üzere dün itibariyle sert bir çıkış yaşamış. Dolayısıyla bugünkü düşüşün haberini bir nevi dünden vermişler. 196k ons satışı görece büyük bir çıkış. Önümüzdeki günlerde çıkışların devam edip etmeyeceğini izlememiz gerek. Öte yandan son 2-3 aydır notlarda paylaştığım tapering konusu dün itibariyle FED bölgesel başkanlarından Harker tarafından da dile getirildi. Dolayısıyla bir sonraki toplantıda veya Temmuzda bunun mesajını resmi olarak piyasaya vereceklerini düşünüyorum. Zaten devasa ters repo işlemleri FED'in piyasadan ne kadar para çektiğini gösteriyor. (Sadece dünkü operasyonda 438 milyar dolar ) Ayrıca şirket bonolarını da elden çıkaracaklarını açıkladılar (görece ufak bir rakam, ancak sembolik olarak önemli). Sonuç olarak FED kapalı olarak sıkılaştırıcı para politikasına geçmiş görünüyor. Geçmemiş olsa bile piyasayı daha fazla dolara boğacağı beklentisinin kalkmış olması gerek. Altın konusunda ben hala önümüzde bir yükseliş hareketi olduğu kanaatindeyim. Bu düzeltmenin gelebileceğine de geçtiğimiz hafta değinmiştim, nitekim 1850'ler önemli. Bugün 21 günlük EMA test edildi ve oradan bir tepki geldi. Bu düzeltmenin ardından tekrar yükselişin devam etmesini bekleriz. Ancak ETF'ler, hedge fundların pozisyonları ve getirilerdeki seyir nasıl oluşacak takip etmek gerek. Ben elimdeki altınları taşımaya devam edeceğim. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (107)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

omubu ()

Yanlış saymayasın

Halo27antepli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Dayıcan 1873. xx üzerinde 3 dedi bakalım napacak :)) sence yukarı hedefimiz ulaşır aşağımı üstadın verdiği rakamlardan :))

omubu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Net cevap kırılmayacak sarkma hareketleri yanıltmasın:)

Kriyt için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Kardeşim öncelik hayırlı cumalar hayırlı bereketli kazançlar dilerim ytd

2BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

1847den döner bu ons :))

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Peki, 1856 yani ana trend kırılırsa düşüncen ne can dostum:)

Akhenaton2 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

cidden sesli güldürdün be dostum:) Allah da seni güldürsün inşallah:)

omubu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

gece kapanış hedefim 1885 :)

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Evet şimdi mini bir rakam yazalım ons ons bu gün 1856 görmüş şimdi ons 1867 üstünde kalırsa 1882 1867 kırarsa tekrar 1856 sortisi var:)

0BeğenmedimŞikayet

omubu ()

Alevli meyve tabağıylamı:))

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Oo sen yukarı fişek diyorsun o zaman :) ben aşağıda bekliyorum, sizi meyve, sebze ile karşılayacak inş. :) 1855 de yön tayinini beraber karar verecez inş. :)

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Yok abim kasapları tatile gönderdik:)kesim yok yani Çarşı pazar karışacak ! millet domates salatalık biber prasa saplarıyla ortalıkta kapışacak yani :)

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Benim tahminim komple tahvil azaltımı ve faiz kelimesi ile gideceği yer 1580 belki biraz daha aşağısı diyelim. Ama bütün silahlar kullanıldığında tabi.

Enver34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Sizde aynen kardeşim baş tacısınız

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

amin can kardeşim seviliyorsun

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Kasapların günü diyorsun yani can dostum:) ne zamandır ücretsiz izin kullanıyorlardı zaten:)

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Eyvallah abim işiniz rast gelsin

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

muhammet kardeşim erken bir faiz artırımı olursa aşırı enflasyon oluşmazsa ihtimalleri konuşuyoruz can kardeşim durum bu ama dünya genelinde aşırı bir enlasyon olursa zten ons çok aşağıda kalmaz uçar gider bunun sohbetini yapıyoruz:))

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Abim cansın siz orda nidirsiz deyin hele onsu 1500 e mi çekeceksiniz:)

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Yaaa abim bakalım neler olacak:)

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

He yukarı bekliyorsun . doğrama genelde bizde aşağı olur ya ondan

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

doğrudur kardeşim mümkündür tahvil azaltımı başladağında nereye kadar indirecekleri önemli eyer 1500 doğru inerse ilk faiz artırımında dahada aşağısı olabilir ama tabiki burada en çok enflasyona dikkat etmek lazım eyer çok yüksek enflasyon oluşursa dünya genelinde bu defa enflasyondan korunmak için onsta yukarı sert hamlelerde gelebilir bunuda dikkate almakta fayda var can kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Dibi gördüğümüze inanıyorum ben :)

ASLANN06 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Doğrama dediğimde dip değil:)

Fatihsultan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Kaça kadar doğrama beklersin kardesim

0BeğenmedimŞikayet

ASLANN06 ()

Dibi gösterecekler yani

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Can dostum bu gün doğrama günü dostum benim :)

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Eğer gene terse bırakmazlarsa abi ben 1 milyona yakın bekliyorum. Zaten beklentim olursa ilk önce hedef senin dediğin yere doğru gider:)

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

evet kardeşlik yazını okudum aynen çok doğru on numara bir tespit zaten bunu senle baştan beri paylaşıyorduk özelikle 3.1 gelen enflasyon verisi ve fedin ısrarla baktığı işsizlik rakamları haftalık işsizlik maaş başvuruluarı bir yıldan sonra ilk defa 400 bin altında geldi yane suni çıkışın birde inişi var elbete gelen öncü veriler tarım dışının iyi geleceğini gösteriyor ama tarım dışı bazen tersede yatırıyor eyer beklenti üstünde bir veri ile işsizlik rakamları düşerse ortalama saatlik kazançlar artmışsa onsu buralarda tutmak için bir bahane bir sebeb ortadan kalkmış oluyor fed üyeleri bile tahvil azaltımı konusunda çoğu hem fikir muhtemelen bu ayki toplantıda bu konuşulacak yane oyuncular bizi terse düşürmesele bence 1800 altını gösterebilirler toplantıya kadar ama bugünkü gelen verileride görmek lazım kardeşim tbr ediyorum seni analizin süper olmuş.

1BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Hocam yazdıklarınız hakkında sanırım karşı taraf riski kısmını enflasyon içerisindeki yerini atlıyorum hatta yeterli bilgiye sahip değilim diyebilirim. Bu kısma, özellikle bakıp ne olduğunu kavramam lazım. Ama vermiş olduğunuz değerli bilgilerden ötürü size çok teşekkür ederim. :) kolay gelsin.. Selamlar hocam:)

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum