Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0702 00:01:50
EUR 34.8523 00:01:50
USD 32.5437 00:01:50
ALTIN ONS $2315.9150 00:01:50

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın konusunda ufak bir güncelleme paylaşmak isterim. ETF'ler gördüğünüz üzere dün itibariyle sert bir çıkış yaşamış. Dolayısıyla bugünkü düşüşün haberini bir nevi dünden vermişler. 196k ons satışı görece büyük bir çıkış. Önümüzdeki günlerde çıkışların devam edip etmeyeceğini izlememiz gerek. Öte yandan son 2-3 aydır notlarda paylaştığım tapering konusu dün itibariyle FED bölgesel başkanlarından Harker tarafından da dile getirildi. Dolayısıyla bir sonraki toplantıda veya Temmuzda bunun mesajını resmi olarak piyasaya vereceklerini düşünüyorum. Zaten devasa ters repo işlemleri FED'in piyasadan ne kadar para çektiğini gösteriyor. (Sadece dünkü operasyonda 438 milyar dolar ) Ayrıca şirket bonolarını da elden çıkaracaklarını açıkladılar (görece ufak bir rakam, ancak sembolik olarak önemli). Sonuç olarak FED kapalı olarak sıkılaştırıcı para politikasına geçmiş görünüyor. Geçmemiş olsa bile piyasayı daha fazla dolara boğacağı beklentisinin kalkmış olması gerek. Altın konusunda ben hala önümüzde bir yükseliş hareketi olduğu kanaatindeyim. Bu düzeltmenin gelebileceğine de geçtiğimiz hafta değinmiştim, nitekim 1850'ler önemli. Bugün 21 günlük EMA test edildi ve oradan bir tepki geldi. Bu düzeltmenin ardından tekrar yükselişin devam etmesini bekleriz. Ancak ETF'ler, hedge fundların pozisyonları ve getirilerdeki seyir nasıl oluşacak takip etmek gerek. Ben elimdeki altınları taşımaya devam edeceğim. Yine de herkesin kendi takdiri. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (107)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Hali hazırda elinizde varsa FED'i beklemek daha doğru bir seçenek olabilir. Yukarı giderse zaten elinizde olacağı için üzülmezsiniz ancak olası bir sert düşüşte ekleme fırsatınız olur. YTD. Selamlar.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Hayırlı akşamlar hocam , altın ve platin ekleme yapmak için doğru zaman mı yoksa biraz daha beklemek mi daha doğru olur ? Bol bereketli hayırlı kazançlar dilerim size ve tüm arkadaşlara. Selamlar

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Faizlerin kolay kolay artabileceğini pek sanmıyorum. 2022'nin ikinci yarısında faiz arttırımı muhtemel bir senaryo ancak o zamana kadar ters repo işlemleriyle ve diğer sıkılaştırıcı para politikası araçlarıyla piyasadaki fazla likiditeyi yönetmeye çalışacaklardır. Ancak bu işin kontrolden çıkma ihtimali de var ki bence düşükte olsa muhtemel senaryolardan birisi de bu. Bakalım zaman ne gösterecek. Selamlar.

Tonsuz için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Tonsuz ()

Merhabalar shaokahn hocam Fed faiz beklentiniz ne yönde acaba öğrenebilirmiyiz

0BeğenmedimŞikayet

mogan ()

Teşekkür ederim.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Altın konusunda beklentimi daha önce paylaşmıştım. Profilden bakabilirsiniz. Selamlar.

mogan için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mogan ()

Hocam ons altın analizi yapar mısınız?
Dünya Altın Konseyi (WGC), altına dayalı borsa yatırım fonlarının (ETF) ocak ayından bu yana ilk aylık ve geçen yılın eylül ayından bu yana en yüksek girişlerini kaydettiğini bildirdi. Dünya Altın Konseyi raporunda, "Altın yatırımcıları, Fed'in haziran ayı ortasındaki toplantısından ve diğer büyük merkez bankalarından gelen açıklamaları izleyecekler. Opsiyon piyasasındaki konumlanma, bazı yatırımcıların para politikasında olası bir değişikliğe hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor" denildi.

0BeğenmedimŞikayet

mogan ()

Hocam elinize yüreğinize sağlık. Ons altın için de bir açıklama yapar mısınız? Özellikle dün gelen ABD enflasyon verisinden sonra! saygılar...

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Platin'le ilgili geçen hafta 297-300 bölgesine doğru bir düzeltmenin gelebileceğini yazmıştım. Şimdilik beklenti dışı bir hareket görmedik. Ciddi bir negatif ayrışma da yok hali hazırda. Yukarı trend devam ediyor, bu düzeltmeyi sağlıklı görmek lazım. Ancak ortalamanız çok yüksek anladığım kadarıyla bunu biraz düşürün ya da olası bir yükselişte kötü senaryoyu da hesaba katarak kenarda 1-2 kademelik nakit bırakın. YTD. Selamlar.

61WOLF61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

61WOLF61 ()

Selamlar hocam parçalı olarak platin aldım ama sürekli düsüşte bir süredir. platinde yükseliş bekleniniz devam ediyor mu ve tahmini nereye kadar olur bu durum

0BeğenmedimŞikayet

Darphane_burda ()

Teşekkürler hocam

0BeğenmedimŞikayet

sezginakis1980 ()

G<müş 6 ayl>k zamanda 9 lar gele bilirmi hocam tsk

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

1850 bölgesi kırılmadığı müddetçe 1800 altı pek ihtimal dahilinde değil. Ancak haber akşını sizde görüyorsunuz, her gün bir FEd başkanı çıkıp bir şey söylüyor, tapering bir yandan, faiz artışı beklentisi, Yellen'in açıklamaları vs olası bir şahin senaryoda elbette değerli metaller ciddi bir yara alır. Ancak şimdilik görünüm pozitif. Eğer böyle bir kaygınız varsa pozisyon azaltabilirsiniz. Ya da düşüş ihtimaline karşı kendinizi hedgeleyebilirsiniz. Size kalmış. Platin konusunda da evet yükseliş beklentim devam ediyor. Platin taşımanın önümüzdeki dönemde karlı olabileceğini düşünüyorum. YTD. Selamlar.

Darphane_burda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Darphane_burda ()

Hocam selamlar, iyisinizdir umarım. Uzu süredir dürekli takip edemiyorum sizi nede sayfayı. Mesleğim dolayısıyla off shore internet bağlantısı biraz sıkıntılı oluyor. Evet atlardır bu günler için bizi uyardınız bilgilendirdiniz. 1800 altı ihtimali varmıdır orta vadede sormak isterim. Dediğim gibi görüşünüz zaten belli herzaman 1700 de alımı bitirdiğinizi yükseliş beklediğinizi söylediniz. Sadece ihtimal soruyorum. Bu arada asıl sormak istediğim platin için yıl içinde ki beklentiniz 2000 halen devam etmektemi sormak istedim. Çok teşekkürler selamlar rahatsız ettim

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

bugün ne olur bilmemde bu veriyle nereye kadar gider ama kesin olan bir şey var tahvil azaltımı konuşulmaya başlandı neredeyse 40 dolar bugün yukarı çıktı en düşük gördüğü yerden bununda illaki bir düzeltmesi olacak bakalım nereden olacak onuda görecez hakkımızda hayırlısı kardeşlik

Kriyt için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Açıklanan verilere göre fazla yükseldi ama dediğim gibi abi artık piyasa powellın konuşmalarına katlanamıyor. Ne olursa olsun hep aynı konuşma, aynı cümleler. Sonuç piyasa her şeyi kafasına göre fiyatlandıryor ki çok da haklı bence.

Enver34 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

anladım üstüne atarsa hedge yaparım bırakırım yapacak bir şey yok bu kadar kulanacağını düşünmemiştim

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Abi bir çok ortalama orada ayrıca güçlü bir direnç. O yğzden orası biraz daha sağlam.

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

1894 satıcı çokmu birikmiş kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Tşkr kralll

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Sen de cansın :) can dostum:)

Akhenaton2 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

1894 gene zor olur abi.

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

yukarıda hangi kademede satış görüyorsun biriken varmı kardeşim gördüğün ne

0BeğenmedimŞikayet

Akhenaton2 ()

Canımsın adamsın:)

0BeğenmedimŞikayet

Enver34 ()

evet illaki faiz artırımının bir düşüşü olacak bugün sabah güzel düştü ama btc düşüşü sınırlandırdı bence senin dediğin rakamlar olabilir mümkün kardeşim

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

:) kırılmaya da bilir tabi ama bu kadsr emin olma derim gene can dostum:) bu ns sen bunun neler yapabileceğini benden çok daha iyi bilirsin. Kafası bozulunca nereye indiğini, canı sıkılınca nasıl çıktığını:)

Akhenaton2 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Grafik öyle diyor :)) ben demedim :))

omubu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Kriyt ()

Allah razı olsun Halil abi, cümlemizin.. Bakalım abi bugün ons bey ne yapacak:)

Halo27antepli için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Sence hangi taraf görüntü dün geceden bu yana 73. xx altı aslında ytd.

0BeğenmedimŞikayet

Halo27antepli ()

Valla dayıcan sabahtan bu yana 3 oldu üstad dedikten sonra sadece 1 yaptı ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum