Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0746 21:39:20
EUR 34.6801 21:39:20
USD 32.2507 21:39:20
ALTIN ONS $2313.2550 21:39:20

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

ETF'lere son 3 günde gelen alımlar muazzam. Piyasa ciddi manada gümüşü satın alıyor. Burada bence en büyük etmenlerden birisi APMEX'in hafta sonu açıkladığı fiziki gümüş bulyon stoğundaki arz sıkıntısı ve Redditçilerin başlattığı gümüş hareketinin etkisi. Bu alımların devamını görmemiz gümüş açısından hayli olumlu olacaktır.

Diğer taraftan Biden'ın 1.9 trilyon dolar büyüklüğündeki teşvik paketini 610 milyar dolarlık bir karşı talep geldi Cumhuriyet çiler tarafından. Muhtelemen 1 trilyon dolar civarında bir pakette anlaşılacaktır. Bu paketin fiyatlandığını düşünüyorum. Ekstra bir alım getirmesini beklemiyorum. Diğer yandan enflasyona dayalı tahvil getirileri yönü yukarı çevir diler tekrardan ki bu değerli metaller açısından olumsuz bir gelişme. Ve son olarak DXY'nin de aynı şekilde yukarıya dönmesi bu anlamda bir baskı oluşturuyor.

Pazartesi günkü hareketin spekülatif olduğunu ve geçici olduğunu söylemiştim. Ben orada sattıklarımı dün de yazdığım üzere ilke etapta 26.50'den yerine koymaya başladım. Aşağıda 24.50 ve 25.50 seviyelerine de 2 emir daha girdim ve izleyeceğim. Gümüş açısından hala ve hayli olumluyum. Ancak bence gümüşün üzerindeki bu yükselecek baskısını bir süre dağıtmak isteyebilirler ve aşağıları zorlayabilirler. O yüzden temkinli bir şekilde kademeli alım yapılmasını doğru görüyorum. Portföyünüzde mutlaka değerli metal bulunsun, nitekim ilerleyen dönemde ekonomiler açılıp gerçek manada enflasyonu gördüğümüzde ve likidite bolluğunun oluşturduğu güvensizlik işin içine girdiğinde bu tarafta asıl ralli başlamış olacak. YTD. Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (193)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 6 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Teşekkür ediyorum hocam her ihtimale karşı önlemimi alicam saygılar hocam

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ağ_tut ()

Reste rest başlıyor o zaman hocam

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultanmehmet ()

Sağolun teşekkürler hocam gümüşten kazandım bayağı bu zarar beni fazla üzmez eğer dediğiniz rakamlar olursa bayağı yıpratır kendi kararım. daha fazla zararın önüne geçmek için böyle bir karar almam lazım iyi geceler

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teşekkür ederim, sağolun. Bence kenarda bir miktar nakit bulundurun kısa vade için. Ben ciddi manada bir düşüş vs beklemiyorum ancak sadece pazartesi günkü rallide gümüş alanları biraz üzeceklerini düşünüyorum. Bakalım önümüzdeki birkaç haftada neler olacak göreceğiz. Takdir sizin, selamlar.

Emre_yavuzay07 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mfmehmet45 ()

Üstad selamlar sormayı ayıp nerelisiniz

0BeğenmedimŞikayet

_silverfish ()

Üstad etf grafiğine ulaşamıyorum daha önce de denedim ne yazmam gerekiyor sizin bu grafiğinize ulaşabilmek için yardımcı olur musunuz teşekürler, saygılar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence eğer vadeniz genişse ve bu paraya ihtiyacınız yoksa bence bekleyin. Çünkü zarar kes yaptığınızda daha çok kazanmanız gerekecek ki ancak o zararı çıkarabilesiniz. Takdir sizin tabi. Gümüş düşüş trendine geçmiş değil fakat dediğim gibi kısa vade de yıpratabilirler. Selamlar.

Fatihsultanmehmet için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Aleyküm selam üstadım :) saygılar

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Çok teşekkürler hocam paylaşım için.

0BeğenmedimŞikayet

Karakartal26 ()

Hocam ne tam olarak zaten ytd

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teşekkürler. Selamlar :)

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben ons bazında takip ediyorum TL için yanıltmak istemem. Fakat elde sanki biraz nakit bulunsa iyi olur. 22 beklentisi taşıyorum diye değil açıkçası ancak kötü bir senaryoya hazır olmak açısından 5'e bölüp kademe yaptım. Aslında tek yaptığım 26.50'den başladığım alımları 1 dolar aşağı çekip oradan başlatmak. Yani gümüşte olumsuza dönmüş değilim. Ancak kısa vade de yıpratabileceklerini düşündüğüm için biraz daha defansa geçtim. Takdir sizlerin, YTD. Selamlar.

A29 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Sinar ()

Ben etkilemeyin demedim ki

Siz etkilemek istemiyorum dediginiz için dedim.

Yani siz öyle yazinca istesenizde istemesenizde etkilenecek insanlar.

2BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Eyw bizi düşünmeniz çok güzel ama şimdi içimize bir kurt düştü hocam belli ki bilgiden tam olarak emin olmasanız da yinede olabilirliğini yüksek görüyorsunuz sanırım keşke biraz ipucu verseydiniz imkan dâhilindeyse bizde araştırırdık şimdi bende 6 ortalama li gümüşü satsam mi diye düşünüyorum size saygım var hocam açıklamalarınız hep bilgiye odaklı o yüzden bu uyarınızı dikkate alicam kendi adıma kendi kararımla saygılar

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Merhaba hocam. Ben de yorum olarak bu yüklü fon girişlerindwn bahsetmiştim. Yorum sayfada çıkmayınca profil kişiselime ekledim. Sizin paylaşımınız da bu konuda ekstra bilgi olarak kafamda daha net durumlar oturtmaya başladı. Teşekkür ederim emeğinize sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

glsnn ()

Bence çok haklısınız.. paylasimlariniz için teşekkürler

11BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben yükseleceğini beklediğimde nasıl paylaşıyorsam, düşeceğine dair bir beklentim olduğunda da paylaşmalıyım. O zaman insanlar etkilenmiyor mu ? Ya da burada gün içerisinde ibnlerce kişi yazıyor onlar yazınca etkilenmiyor mu ? Ben sadece aşağı ihtimaline karşı uyarmak istedim. Kademeleri de yine verdim. Burada 10'a düşecek demedim. Ancak 6.80'den Pazartesi günü gümüş aldıranlar varken ben satıyorum dedim bunu da hatırlatırım.

Sinar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Nakityok ()

Bırak da o kadar etkilensinler hocam:) sonuç da adam satın demiyor alın demiyor.. Biraz da karar kişinin kendisine ait.

Sinar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultanmehmet ()

Bende 6.39 dam terste kaldım makul yerden zararkes yapacak sizin düşünceleriniz benim için önemli hocam bir kaç defa yine yazışmıştık

0BeğenmedimŞikayet

A29 ()

Anladım . kadarıyla alım için bekleyelim ben TL deyimde ondan sordum 22 beklentisi beni şaşırttı şu ana kadar oraya pek uğramadıda beklediğinize göre konu baya ciddi anlaşılan

0BeğenmedimŞikayet

Sinar ()

Şu anda etkilenmediler mi sizce?

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Haklısınız, hata ettim galiba. Cidden kimsenin yatırım stratejisini etkilemek istemem. Özellikle kaynağın doğruluğu muallakken. Ancak sadece aşağı ihtimaline karşı uyarmak istedim. ÖZellikle önümüzdeki birkaç haftada. Hayırlısı..

S10_1gülüş için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

İyi düşünmüşsünüz. Planınıza sadık kalmaya çalışın. Bakalım neler olacak.

mays için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

Sinar ()

Şu anda etkilenmediler mi sizce?

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Arkadaşların yatırım kararlarını etkilemek istemiyorum o yüzden bir şey demem doğru olmaz. Fakat benim elimde opsiyonda var dolayısıyla 26.50 alımını satıp bana gelen haberin doğru olması ihtimaline karşı hazırlanmak ve nakit arttırmak için bu kararı aldım. Sizlerle de sadece paylaşmak istedim. Gümüşte hala ciddi manada olumluyum. Ancak kısa vade de nefes aldırmayacaklar gibi görünüyor.

A29 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

mays ()

Ustad ben daha alıma başlamadım ama alım emirlerini 25,75 ve aşağısına koymuştum. Aşağı düşüş bekliyorum açıkcası eğer bir süpriz olmazsa...
ytd

0BeğenmedimŞikayet

_silverfish ()

Üstad bize Kasım ayını hatırlattın hadi insin insin 24.50 onun altı gelirse yazık olur millete dolarda destegi kesmisken

1BeğenmedimŞikayet

S10_1gülüş ()

Bu bilgiyi paylaşmaya alsanız bu paylaşımı da yapmamanız daha iyi olurdu insanlar şuan ister istemez tedirginlik yaşayacaktır üstelik bilinmeyen bir sebepten...

0BeğenmedimŞikayet

Muşlu_Mami ()

Sayet dediginiz gibi olursa satisi ons baxinda nerelerden satardiniz. Yada satarsiniz

0BeğenmedimŞikayet

Cahitbey ()

Acarmisiniz biraz daha hocam o bilgi nedir

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum