Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0754 04:45:40
EUR 34.8321 04:45:40
USD 32.3684 04:45:40
ALTIN ONS $2311.8250 04:45:40

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

ETF'lere son 3 günde gelen alımlar muazzam. Piyasa ciddi manada gümüşü satın alıyor. Burada bence en büyük etmenlerden birisi APMEX'in hafta sonu açıkladığı fiziki gümüş bulyon stoğundaki arz sıkıntısı ve Redditçilerin başlattığı gümüş hareketinin etkisi. Bu alımların devamını görmemiz gümüş açısından hayli olumlu olacaktır.

Diğer taraftan Biden'ın 1.9 trilyon dolar büyüklüğündeki teşvik paketini 610 milyar dolarlık bir karşı talep geldi Cumhuriyet çiler tarafından. Muhtelemen 1 trilyon dolar civarında bir pakette anlaşılacaktır. Bu paketin fiyatlandığını düşünüyorum. Ekstra bir alım getirmesini beklemiyorum. Diğer yandan enflasyona dayalı tahvil getirileri yönü yukarı çevir diler tekrardan ki bu değerli metaller açısından olumsuz bir gelişme. Ve son olarak DXY'nin de aynı şekilde yukarıya dönmesi bu anlamda bir baskı oluşturuyor.

Pazartesi günkü hareketin spekülatif olduğunu ve geçici olduğunu söylemiştim. Ben orada sattıklarımı dün de yazdığım üzere ilke etapta 26.50'den yerine koymaya başladım. Aşağıda 24.50 ve 25.50 seviyelerine de 2 emir daha girdim ve izleyeceğim. Gümüş açısından hala ve hayli olumluyum. Ancak bence gümüşün üzerindeki bu yükselecek baskısını bir süre dağıtmak isteyebilirler ve aşağıları zorlayabilirler. O yüzden temkinli bir şekilde kademeli alım yapılmasını doğru görüyorum. Portföyünüzde mutlaka değerli metal bulunsun, nitekim ilerleyen dönemde ekonomiler açılıp gerçek manada enflasyonu gördüğümüzde ve likidite bolluğunun oluşturduğu güvensizlik işin içine girdiğinde bu tarafta asıl ralli başlamış olacak. YTD. Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (193)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Sen de sağ ol var ol güzel abim.

Saka_Er için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Eyvallah hocam hep takdir ettim sizi bence de dediğim gibi ve dedikleriniz gibi olduktan sonra gönlümüz rahat huzurlu olacaktır :) Siz mi demiştiniz "ömür boyu hep peşinden koşarsın ama kazandığın nasibin kadardır" diye, açıkçası bundan daha güzel bir deyim de olamaz sanırım...

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Saka_Er ()

Tamam kardeş. Sağol, varol.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hocam ben nesibe çok inanırım son parca gümüşümü 6.75 'ten satacaktim ancak pazar akşamı makasi çok fazla açtı vakif katilim satmadım. pazartesi günü daha iyi bir yerden satmak nasip oldu. Yani bilemiyoruz hocam nasibte fazla kazanmak varmış. O yüzden mümkün olduğu kadar makûl işlemler yapmayı tercih ediyorum. Şuanda ister yükselsin isterse düşün her iki durumda bana uyar:) sabır şükür ve kanaat olunca gerisi geliyor zaten:)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Kişiselime ekledim ben de dün çıkmayan raporumu hocam dilersen okuyabilirsin. ytdolmadan

Saka_Er için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bereketli olsun hocam tüm kararlarınız. :) Risk ve vade durumu herkese göre değişiyor tabi o yüzden bir şey diyemiyorum. Ne olacağı net durumda olmayan bir piyasa da kendi risk ve vade algıma göre sabrım da fazla olmadığı için daha risksiz işlemleri tercih ederim ama başkasını bilemem. Yukarı uçarsa nasipte yokmuş derim, alta batarsa da Allah korumuş derim. ytd

1BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hocam hedefim geldiği için 415 ten bir parca altın aldım önemli bir destekten 2 parca daha altın alabilecek durumdayım gümüş ve sterlin için bekliycem onlar için 2 şer parca ekliycek nakit bıraktım bakalım duruma göre hareket edicem fazla riske girmeye gerek yök temkinli olmakda fayda var hocam uyariniz için çok teşekkür ederim:)

0BeğenmedimŞikayet

Saka_Er ()

Üstadım elinize sağlık. Sağolun, varolun.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hmm bol kazançlar o halde :)
Şimdilik 4H de sinyal var gibi yukarı dönüş adına bu seviyelerde ama ne kadar etkili olur bilemiyorum teyit gerekli. ytd. Ben şu aralar fazla risk almadan izlemeyi düşünüyorum. Ama gümüşte risk alınca insan ya iyi kar alıyor ya elindekinden olup aylarca bekliyor ama bakalım hayırlısı inan ben de bilemiyorum :)

Nil_Nehir için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

Pazartesi günü çok iyi bir karla satmıştım; )ilk alımı da dün yapmıştım şimdi 2. alım için takipteyim hem seni hem gümüşü )

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim sen nasılsın? Evet seviyorum ben, sen de belki seviyorsundur diye düşündüm baya ilgili okudun hep yazdıklarımı :)
Tevafuk kısmına gelirsek tekrar kesinlikle aynı düşünüyormuşuz. Kim bilir belki burada diyaloğumuz olmasının bile bir çok nedeni vardır; )) Bu arada gümüşü tutamıyoruz da sen zirvede bıraktın inşallah o gün?

0BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

@BossVurguncu merhaba nasılsın bakimm ; )) Kuantum, haberci rüyalar kısmına kesinlikle katılıyorum. Tesadüf yoktur tevafuk vardır diyoruz ya bu da senin tarif ettigin, hayatta ki bazı şeylerin arasında ki bağdır ; ))Fantastik- bilim kurgu kısmına gelince yazılarından, teknik yorumlarından senin sevdiğin kanisina vardim sadece ve senin için ifade etmiştim. Bu arada gümüşü tutmamissin yine ; ))Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hocam bulanık suda çok risk almaya gerek yok zaten. Kardan gelen kısım ile hareket etmek belki de daha iyi.
Pik ne kadar güçlü olursa alta yahut üste, zıt yöne riski de o kadar güçlü olabiliyor gördüğüm hep benim tecrübe ile. Pik direnç destek arasındaysa zıttı da destek arası kadar olabiliyor risk. Pik Kanal sınırlarını zorluyorsa, riski de kanalın zıttı kadar bir bölgeyi içeriyor olabilir diye düşünüyorum hareket alanı olarak.
Hatırlarsınız gümüş ons yatay band 22.50 25.00 27.50 diye bir basit grafiğim vardı. Orada kanal sınırında 28.40-50'lere kadar taşma yapabilir beklentim vardı 30 lara kadar taşma olup döndük. Tabi GAP'lı açılış da bu taşma da çok etkili oldu. Aynı şekilde geri sararken de yine etkili oldu bu GAP. GAP boşluğunun alta doğru asimetrik tersi oluşma ihtimalini değerlendirdiğimde GAP aralığı 1.25 dolardı, başladığımız noktadan düşersek alta 25.85 gibi rakam fikri kafamda oturdu. Ayrıca gümüş onsta 29-30 dolar seviyesini, gümüş TL de ise 7 civarı biraz altı biraz üstünü 2'li/3'lü tepe ihtimali potansiyel olarak içeriyor olabileceğini de belirtmiştim. Daha fazlasını da yazdım esasen ama tekrar yazmayım uzuyor giderek hocam :) ytd tabiki asla. İhtimal başka gerçek başka olabilir sonuçta...

0BeğenmedimŞikayet

Karakartal26 ()

Tm dostum saol

Periyot için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hocam bende önemli desteklerde almaya çalışıyorum kâri gören parçayı satıyorum :) şuanda hem parça hem tl olarak dengeli sayılır açtığım işlemler:)Iki günden beri aynı parcayla alım satım yaptim:) riskli olduğu için:)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ben beklemeyi seçiyorum hocam genelde bari o kadarını söyleyim fikir olarak :) yani geçtiğimiz günlerde gördüğümüz gibi yukarı yahut eski dönemlerde gördüğümüz gibi aşağı sert ve yüksek pik şeklinde hareketlerden sonra demlenmesini beklerim. Çoklukla sayfada belirttiğim seviyeler gelmeden ve kapanış alınmadan hareket etmiyorum. Tabi stratejik ve tecrübelere dayalı olarak kendi kararım yatırım tavsiyesi içermez :)

0BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

nasılsa aynı kalacak bir etki beklemiyorum ytd

Karakartal26 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Karakartal26 ()

Knk ingiltere faiz karari naail etkiler sence

1BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hayırlısı olsun hocam bakalım:)

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Sağolun hocam sizin benden daha makul işlem yaptığınızı düşünüyorum:)

1BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

nasip deyip bekleyelim o zaman:)

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Aynen hocam yinede makasi fazlaydı ilk kez ayni yerden almışız:)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Çok makul işlem yapıyorsunuz hocam maşallah cidden bereketli olsun :)

1BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

aynı yerden almışız:)
bir de özel kur olacak!

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

6.09 dan parca ekledim hocam yinede her ihtimale karşı:) altında makastan dolayı 4.15 'ten alamadım hocam :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bu arada altın onsta 1820 gelmiş oldu :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim :) estğf. Nil, seviyorum fantastik ve inanıyorum bazı şeylerin arasındaki bağlara hayatta, komple bir bütünlük arz ediyor diye düşünüyorum, kuantum bağlantıları olabileceği fikri. Rüyalar olsun falan bile bu durumlara bir örnektir diye düşünüyorum. Kurgular ise o da bu sayfadaki benim farkım azcık; )) Fantastik bilim kurgu seviyorsun sanırım sen de galiba benim gibi :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Şimdilik biraz destek buldu gibi ama saat 09.00 kapanışa böyle girmek pek olumlu olmayabilir teknik olarak. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Gram34 ()

Merhaba abi 25.30a gidiyor diyebilirmiyiz erken mi henüz? tsk.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Yine de karar sizin hocam lakin şimdilik olumlu durmuyor gibi teknik olarak. ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum