Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0699 08:54:31
EUR 34.7748 08:54:31
USD 32.4684 08:54:31
ALTIN ONS $2337.9850 08:54:31

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

ETF'lere son 3 günde gelen alımlar muazzam. Piyasa ciddi manada gümüşü satın alıyor. Burada bence en büyük etmenlerden birisi APMEX'in hafta sonu açıkladığı fiziki gümüş bulyon stoğundaki arz sıkıntısı ve Redditçilerin başlattığı gümüş hareketinin etkisi. Bu alımların devamını görmemiz gümüş açısından hayli olumlu olacaktır.

Diğer taraftan Biden'ın 1.9 trilyon dolar büyüklüğündeki teşvik paketini 610 milyar dolarlık bir karşı talep geldi Cumhuriyet çiler tarafından. Muhtelemen 1 trilyon dolar civarında bir pakette anlaşılacaktır. Bu paketin fiyatlandığını düşünüyorum. Ekstra bir alım getirmesini beklemiyorum. Diğer yandan enflasyona dayalı tahvil getirileri yönü yukarı çevir diler tekrardan ki bu değerli metaller açısından olumsuz bir gelişme. Ve son olarak DXY'nin de aynı şekilde yukarıya dönmesi bu anlamda bir baskı oluşturuyor.

Pazartesi günkü hareketin spekülatif olduğunu ve geçici olduğunu söylemiştim. Ben orada sattıklarımı dün de yazdığım üzere ilke etapta 26.50'den yerine koymaya başladım. Aşağıda 24.50 ve 25.50 seviyelerine de 2 emir daha girdim ve izleyeceğim. Gümüş açısından hala ve hayli olumluyum. Ancak bence gümüşün üzerindeki bu yükselecek baskısını bir süre dağıtmak isteyebilirler ve aşağıları zorlayabilirler. O yüzden temkinli bir şekilde kademeli alım yapılmasını doğru görüyorum. Portföyünüzde mutlaka değerli metal bulunsun, nitekim ilerleyen dönemde ekonomiler açılıp gerçek manada enflasyonu gördüğümüzde ve likidite bolluğunun oluşturduğu güvensizlik işin içine girdiğinde bu tarafta asıl ralli başlamış olacak. YTD. Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (193)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bakalım komutanım. Merakla bekliyorum ben de...

che_guavera1341 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

che_guavera1341 ()

ok...11 şubat sonrası bakmak lazım duruma...

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

TL bazında bir hedef koymadım ama ons bazında 24.50 desteği test edilebilir diye düşünüyorum. Bakalım yine de zaman gösterecek.. Selamlar.

Gümüş_platin için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Aynen öyle :) Siz planınıza sadık kalın :) Selamlar. Hayırlı geceler.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_platin ()

Allah razı olsun abı çok soru sordum hakkını helal et kaclara kadar bır dusus beklıyorsunuz abım tesekurler

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Hocam söylemeyi unuttum , 25,50 gelmediği için %100 alım tarafındayım an itibari ile , gümüş altın ve platin dahil. Gelirlerse gelirler gelmezlerse kendileri bilirler::)) benim gibi bir yatırımcıyı kaçırmış olurlar :) Hayırlı geceler Sayın Shaokahn Hocam

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

24.50 önemli bir destek ama herkes oraya çok güveniyor, dip olacak mı göreceğiz :) Selamlar.

FlzARIF için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Öncelikle full işem yapmayın. İşlemlerinizi en az 3 kademeye yaymaya çalışın. Sorunuza gelince ben biraz daha aşağıları bekliyorum. Sanki bu düşüş bitmedi gibi henüz. Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

FlzARIF ()

22 78 kanal dibiydi 24 50 dip olarak nasil?

0BeğenmedimŞikayet

Mannakca ()

Hocam gümüş hakkındaki düşünceleriniz nedir sizce haftayı güzel Bi yerden kapatıyormu teşekkurler

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_platin ()

Hocam dün 1794 lerden alacaktım almadım çok pısmanım oraya bırdaha gelırmı sızce yüklü dolar var elımde hepsını almayı düşünüyorum yoksa Burdanmı alınır

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Altın ons derdim ama sizin nickname müsaade etmiyor :)) Selamlar.

0BeğenmedimŞikayet

mfmehmet45 ()

Teşekkürler üstad Varol beklicez alım için hayırlısı diyelim

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence biraz gel gel yapıyor :) Yukarı gitmesini isteriz tabi ama bana öyle geliyor ki biraz daha üzecekler. Nitekim getiriler bugün de %3 artıda. Ayrıca Redditçilerin son atağı gümüşün olası yükselişinin önüne ket vurmuş olabilir. Korkum biraz ondan. Ama bakalım ne göreceğiz önümüzdeki günlerde.. Selamlar.

mfmehmet45 için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Shaokahn hocam ben üç tepe üç dip gördüm temmuz dan beri , biraz komik gelecek ama sadece bir dip iki tepe de kendime kazanç sağlayabildim ve bunda sizin de katkınız büyüktür. Sizin için çok basit belki ama benim için önemli yorumlarınız, ben yorumlarınızı çok önemsiyorum. Yorumlarınızı dikkatle takip ediyorum zaten, biraz anlaşır olması şartı ile kinayeli bile söyleseniz anlıyorum ::))

0BeğenmedimŞikayet

Kral26 ()

Arkadas 537 den nasil almaya cesaret ettin en yuksek seviyeden slmissin

M__Tugrul için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Gümüş_platin ()

Hayırlı akşamlar abı elımde 726 malıyetle full dolar var ne yapmamı tavsıye edersınız burdan altın onsamı yoksa gumusemi girsem ne yapacagımı şaştım yardımcı olursan çok mutlu olurum tesekurler

0BeğenmedimŞikayet

mfmehmet45 ()

Gümüşün bu atağını nasıl yorumlarınız üstad... Aşağı derken 6.10 geçti

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Alabilseydiniz güzel olurdu ama sağlık olsun mühim değil. O sıralamada şu sıra biraz gümüşü arkada bırakmakta fayda var :) Altın daha ucuz kaldı gibi görünüyor. Selamlar.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Açıkçası bekleyin demekten başka diyebileceğim pek bir şey yok. Eğer elinizde nakit varsa belki 400'lerden bir miktar daha alıp ortalamayı düşürebilirsiniz ama onun dışında tek çare beklemek gibi görünüyor. Selamlar.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüş bence şu sıra biraz erken olabilir. Altın sanki daha ucuz kaldı gibi. Ben altın tarafına biraz daha ağırlık veriyorum açıkçası. Gümüş tarafını biraz sarsmak isteyebilirler önümüzdeki günlerde o yüzden niyetiniz varsa bile full girmeyin derim. Selamlar.

mehmet_şanlı için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

M__Tugrul ()

İnatla beklicem

Alparslan_6155 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ChevronOmaha ()

Ya size kimse sat demedimi aşı cikinca

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teşekkür ederim, selamlar :)

GokhaN_ist için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M__Tugrul ()

Bende onu yspmaya çalışıyorum ama düştükce maffoldum bi bitmedi düşüş

Hasan_Bulut için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

acemi1015 ()

Bu zamana kadar satmadıysan beklemelisin artık burası kimse dip diyemez ama alta gideceği alan ile üste gidecek alanı düşünürsen üste göreceği oran daha fazla bundan sonrası satarsan zararına iyice zarar eklersin diye düşünüyorum ytd yanlışım varsa d üzeltsinler saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Hasan_Bulut ()

Kesinle satma. Para kolay kazanılmıyor. 1 TL bile olsa senindir. Başkasına asla verme. Senin gibi çok insan terste ama asla düşükten satma. Altın gittiği yeri asla unutmaz.

0BeğenmedimŞikayet

Alparslan_6155 ()

Mart ayında 3 den aldım 2.70 dan zararkes yaptım 100 kg şimdide pazartesi son anda 6.85 den full aldım 24 saatte 60 bin zarar var ama panik yokm sakinim zararkes çok tehlikeli arkasından bakarsın dikkat et sakin ol panik yapma onların önü çok açık karşılıksız çok fazla dolar basılıyor

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Alamadım hocam, 243 geldiği halde 245 den alamadım, utansın kuveytTürk komisyon marjından :) Umudumu yitirmedim hocam , sizin sıralamanız hep aklımda platin/gümüş/altın. İlk fırsat da nasip olur umarım. İyi hafta sonları hocam.

1BeğenmedimŞikayet

Akçallı ()

aleyküm selam hocam teşekkürler

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum