Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0739 07:22:46
EUR 34.6818 07:22:46
USD 32.2715 07:22:46
ALTIN ONS $2318.6750 07:22:46

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

ETF'lere son 3 günde gelen alımlar muazzam. Piyasa ciddi manada gümüşü satın alıyor. Burada bence en büyük etmenlerden birisi APMEX'in hafta sonu açıkladığı fiziki gümüş bulyon stoğundaki arz sıkıntısı ve Redditçilerin başlattığı gümüş hareketinin etkisi. Bu alımların devamını görmemiz gümüş açısından hayli olumlu olacaktır.

Diğer taraftan Biden'ın 1.9 trilyon dolar büyüklüğündeki teşvik paketini 610 milyar dolarlık bir karşı talep geldi Cumhuriyet çiler tarafından. Muhtelemen 1 trilyon dolar civarında bir pakette anlaşılacaktır. Bu paketin fiyatlandığını düşünüyorum. Ekstra bir alım getirmesini beklemiyorum. Diğer yandan enflasyona dayalı tahvil getirileri yönü yukarı çevir diler tekrardan ki bu değerli metaller açısından olumsuz bir gelişme. Ve son olarak DXY'nin de aynı şekilde yukarıya dönmesi bu anlamda bir baskı oluşturuyor.

Pazartesi günkü hareketin spekülatif olduğunu ve geçici olduğunu söylemiştim. Ben orada sattıklarımı dün de yazdığım üzere ilke etapta 26.50'den yerine koymaya başladım. Aşağıda 24.50 ve 25.50 seviyelerine de 2 emir daha girdim ve izleyeceğim. Gümüş açısından hala ve hayli olumluyum. Ancak bence gümüşün üzerindeki bu yükselecek baskısını bir süre dağıtmak isteyebilirler ve aşağıları zorlayabilirler. O yüzden temkinli bir şekilde kademeli alım yapılmasını doğru görüyorum. Portföyünüzde mutlaka değerli metal bulunsun, nitekim ilerleyen dönemde ekonomiler açılıp gerçek manada enflasyonu gördüğümüzde ve likidite bolluğunun oluşturduğu güvensizlik işin içine girdiğinde bu tarafta asıl ralli başlamış olacak. YTD. Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (193)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 4 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Günaydın hocam bekleyelim o halde :)

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Günaydın hocam bereketli kazançlar :)
Şu an öyle görünüyor biraz daha derinleşme ihtimali var gibi zaten hep 6.35'in altını pek olumlu görmedim. Lakin bakalım belki gün içinde tekrar yukarıyı hedefler mi... Ytd

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hocam altın ons düşüyor gümüşün de gücü kalmadı gibi 6.07 altına sarkacak gibi duruyor siz ne düşünüyorsunuz. Ne altından ne de dolardan destek alamıyor

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Hayırlı sabahlar hocam emeğinize sağlık:)

0BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

Tüm likelar sana gelsin öyleyse ; )) kolay değil sen ve buradaki bi kaç arkadaş ciddi ciddi mesai harcıyorsunuz resmen... senin ayrıca senaryolaştırarak anlatman fantastik tadında bilim kurgu gibi geliyor ; )) Bazen anlamaya çalışırken beynim yanıyor itiraf edeyim...

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

5-8 şubat ve 2 güne kadar öncesi ile sonrası olarak sapma payıyla demiştim evet :) yani bir grafiğime dayalı çıkarımımdı bu tarihler. Yengeç olabilir. Lakin ay hareketleri teorisi de tevafuk oldu galiba aynı zaman dilimine denk gelmesi, sonradan bazıları farkettirdi ay durumunu... Akılda kalması iyidir Nil :) Uçan balondan el salla bari bana :))

Nil_Nehir için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

Iyi geceler ; ) 5 Şubat o da aklımda ; ))

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Rica ederim ne demek, ben teşekkür ederim iyi geceler dilerim :)

Nil_Nehir için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

@BossVurguncu teşekkür ederimm ; )) dikkatimi çekti okumuştum sonra profiline geçtim detaylı anlatmışsın; )) ve aklımda diyorum çok sağolun emeğinize sağlık.

0BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Amin hocam tesekkurler saygılar

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hocam amin Allah korusun.
Biz ihtimalleri değerlendirmeye çalışırız lakin kesin olmayan bir şey için kesin olacak yahut şuradan buradan alınır gibi muhabbetler beni aşar. Geleceği kimse bilemez ancak bekleyip ihtimalleri değerlendirip gözlemlemek gereklidir.. Alın satın kesin uçacak kaçacak heyt höyt gibi yorumlar realiteden uzak olmakla birlikte vebal riski çok yüksektir.

Hep şunu demişimdir: Ne alırsanız alın ne satarsanız satın ama asla vebal, asla umut alıp satmayın...

Geceniz iyi olsun.

Emre_yavuzay07 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

XDEVRİMX ()

Tşk ederim Hocam:) Allah emeğinizi karşılıksız bırakmasın inşallah.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

The_RePaN ()

Emeğine sağlık hocam

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Estf. Tamamdır gönderin bakarım hemen :)

Melih81 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Karadeniz06055 ()

Değerli bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler üstad

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Elimden geldiğince günlük detaylı notlar paylaşmaya çalışıyorum :) Yine unutursam falan veya merak ettiğiniz bir konu olursa hatırlatırsanız bakarım vakit oldukça :) Selamlar.

XDEVRİMX için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Melih81 ()

Tahmin edebiliyorum, asıl ben özür dilerim, yoğunluğunuza rağmen benim için çok önemli bir soruyu sorarak rahatsız ettiğim için, şablonu bulup atıyorum hocam

1BeğenmedimŞikayet

XDEVRİMX ()

Sağol üstad zaten sizi takibe aldım siz bizi bilgilendirirsiniz inşallah:)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

İnanın mesaj kutusunda az önce 25'den fazla mesaj vardı gözümden kaçmış olabilir. Bir daha gönderirseniz bakayım. Selamlar.

Melih81 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Teşekkürler.

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ETF'ler ve fon hareketleri gibi detaylı bilgileri yalnızca paralı programlar sağlıyor bildiğim kadarıyla. Benim hem Thomson Reuters Eikon hem de Bloomberg Terminal'e erişimim var işim gereği. O yüzden genelde Bloomberg'den alıp sizlerle paylaşıyorum. Ancak ücretsiz uygulamalar var mı emin değilim. Araştırmak lazım. Selamlar.

XDEVRİMX için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Melih81 ()

Bir soru sormuştum ama kaçırdınız, görmediniz sanki hocam

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Eğer elinizde hiç yoksa bence 248-245 aralığı ilk alım için isabet olabilir. O seviyelerden bir kademe düşünün derim. Selamlar.

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Hocam şahsen ben az buçuk bilgili olduğumu düşünseydim bile su olur bu olur diyemezdim imrenmiyorum insanlar direk burdan zarar kes yapıyım mi şöyle olur mu böyle olur mu diye soruyor insan korkuyor şahsen ya birşey derimde tersi olursa Allah korusun o kadar günahımızın arasına kul hakkı almak vebal almak zor iş

0BeğenmedimŞikayet

XDEVRİMX ()

Üstad bu etf lerin giriş çıkış larina hangi siteden bakıyorsunuz?

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Estf. Herkesin kendi takdiri :) Burada yarın kar etmek için alan da var, uzun vadeli taşıyan da, kaldıraçlı piyasada işlem yapan da, enflasyondan korunmak için yatırım yapan da. Dolayısıyla herkese hitap etmek zor. Ancak kısa vade de (önümüzdeki 1-2 hafta) bu volatil ortamda elde nakit bulundurmaları arkadaşların faydasına olacak diye düşünüyorum. Bakalım zaman ne gösterecek :) Selamlar, hayırlı geceler :)

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@Ravza_ @34BraveHeart @Nil_Nehir bir aklınızda bulunsun derim. ytd olmadan

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Platin için ideal alıma başlama rakamları sizce neresi? teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

KISMETTEVARSA ()

Eyvallah hocam teşekkürler sağolasın

1BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Selamlar saygılar hocam , yorum sizden geldikten sonra gerisi teferrüattır Shaokahn hocam ::)) hayırlı geceler , bol bereketli kazançlar dilerim size ve tüm arkadaşlara

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum