Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0744 01:14:08
EUR 34.6793 01:14:08
USD 32.2928 01:14:08
ALTIN ONS $2309.9050 01:14:08

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

ETF'lere son 3 günde gelen alımlar muazzam. Piyasa ciddi manada gümüşü satın alıyor. Burada bence en büyük etmenlerden birisi APMEX'in hafta sonu açıkladığı fiziki gümüş bulyon stoğundaki arz sıkıntısı ve Redditçilerin başlattığı gümüş hareketinin etkisi. Bu alımların devamını görmemiz gümüş açısından hayli olumlu olacaktır.

Diğer taraftan Biden'ın 1.9 trilyon dolar büyüklüğündeki teşvik paketini 610 milyar dolarlık bir karşı talep geldi Cumhuriyet çiler tarafından. Muhtelemen 1 trilyon dolar civarında bir pakette anlaşılacaktır. Bu paketin fiyatlandığını düşünüyorum. Ekstra bir alım getirmesini beklemiyorum. Diğer yandan enflasyona dayalı tahvil getirileri yönü yukarı çevir diler tekrardan ki bu değerli metaller açısından olumsuz bir gelişme. Ve son olarak DXY'nin de aynı şekilde yukarıya dönmesi bu anlamda bir baskı oluşturuyor.

Pazartesi günkü hareketin spekülatif olduğunu ve geçici olduğunu söylemiştim. Ben orada sattıklarımı dün de yazdığım üzere ilke etapta 26.50'den yerine koymaya başladım. Aşağıda 24.50 ve 25.50 seviyelerine de 2 emir daha girdim ve izleyeceğim. Gümüş açısından hala ve hayli olumluyum. Ancak bence gümüşün üzerindeki bu yükselecek baskısını bir süre dağıtmak isteyebilirler ve aşağıları zorlayabilirler. O yüzden temkinli bir şekilde kademeli alım yapılmasını doğru görüyorum. Portföyünüzde mutlaka değerli metal bulunsun, nitekim ilerleyen dönemde ekonomiler açılıp gerçek manada enflasyonu gördüğümüzde ve likidite bolluğunun oluşturduğu güvensizlik işin içine girdiğinde bu tarafta asıl ralli başlamış olacak. YTD. Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (193)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

M__Tugrul ()

İyi akşamlar 537 den ters zarar 60 bin bekleyin dediker bekledikce arttı sizin bi önerinizi rica etsem bu benim için cok yüklü bi kayıp 20 yıılık birikim ve ev param malesef

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

mehmet_şanlı ()

Ağam nasılsın merhabalar gümüş de buraların parça alim yerleri olduğunu düşünmek deyim siz nedirsiniz üyeliğim yeni fakat daha öncesinden takip deyim sizi

1BeğenmedimŞikayet

GokhaN_ist ()

Allah razı olsun, Hummer hikayesi bile yetti. Zirveden alım yapmayı düşünüyordum bir anda yazını okudum ve durdum ve şuan zararda değilim. Teşekkür ederim...

0BeğenmedimŞikayet

dejavue_1905 ()

Üstad kolay gelsin.. gümüş bu akşam için 6.20 seviyesini zorlar mı durum nedir sizin için ytd

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüşte ben bir süre zayıflığın devam edebileceğini düşünüyorum. Redditçilerden sonra buraya yığılma geldi ve ne zaman bir yerde yığılma olsa orayı genelde yıldırıyorlar. O yüzden madem 5.97'den zarar kes yaptınız biraz bekleyin derim neden daha yüksekten alasınız tekrar de mi.. Selamlar.

Vayvay23 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

Teşekkürler 2 gün önceki grafik açıklaması temkinli hareket etmek için kesinlikle faydalı oldu. Emeginize sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sterlin ile ilgili beklentimi ilgili sayfaya yazmıştım. Ama buradan kısaca tekrar yazmış olayım. DXY'deki güçlenme eğilimi sebebiyle sterlinde bir miktar zayıflama bekliyorum kısa vade de. 1.32-33'lere doğru. Ancak 1.28'den beri alınıp tutulması gerektiğini belirtiyorum. Ben sterlinde 2021 için hayli olumluyum. Bu yıl içerisinde 1.50'lere doğru bir ralli göreceğimizi düşünüyorum. Selamlar.

Akçallı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Vayvay23 ()

Hocam ben 5.97 den zararkes yapıp çıktım burdan alınır mı acaba

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teşekkür ederim, bir faydam oluyorsa ne mutlu. Selamlar.

GokhaN_ist için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bugün detaylıca yazmıştım altın sayfasına oradan görebilirsiniz. Selamlar.

KISMETTEVARSA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akçallı ()

GBP USD hakkında görüşünüz nedir hocam zahmet olmazsa bir yorum alabilirmiyim?

1BeğenmedimŞikayet

GokhaN_ist ()

Seni tebrik ederim, herkes rüyada iken suanki düşüşü söyleyen önceden haber veren tek kişi sensin başarılarının devamını dilerim...

0BeğenmedimŞikayet

KISMETTEVARSA ()

Hocam ben 249 dan aldıklarımı 254 den çıktım 409 dan altına girdim altında düşüş devam edermi hocam ne zaman yükselmeye başlar saygılar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

@EDEP_ve_VEFA Eğer konuştuğumuz gibi bir kademe alabildiyseniz bugün güzel bir kar bıraktı. Kar realizasyonu yapmayı düşünün derim. YTD. Kolay gelsin.

1BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Eyvallah ::)) Takibinizdeyiz hocam , son düştüğünde platini kuveyttürk den almaya çalıştım 2 3 lira fark koyuyorlar 245 den nasip olmadı , bende beklemeye karar verdim hocam, Ya Nasip. Bol bereketli kazançlar dilerim size ve tüm arkadaşlara.

0BeğenmedimŞikayet

Saka_Er ()

Üstadım bilgiyi de paylaşsaydın ya bir zahmet... Bir kılçık attın kafamıza. :)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Onu zaman gösterecek :)

EDEP_ve_VEFA için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Selamlar , eğer müsaade ederseniz sormak istediğim o gün bahsettiğiniz bilginin doğruluğu belli oldu mu hocam ? Hayırlı akşamalar

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet altın 1920'lerdeyken gümüş 22'li seviyelerdeydi. Şimdi gümüş daha güçlü durumda. Zaten bunu önceden de hep konuştuk, gümüşün güçlü durabileceğine yönelik. Fakat şu son gelişmeler gümüşteki volatiliteyi hayli arttırdı ve aşağıları biraz zorlayabileceklerini düşünüyorum zayıf elleri dökmek adına, o yüzden ben biraz temkinli yaklaşıyorum. Selamlar.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

Yani hocam söylemek istediğim gümüş her dibi bir öncekine göre yüksek yapıyor, kasım ayının sonlarında altın ons bu seviyelerdeyken gümüş 22 dolarlara çekilmişti. pozitiflik kendini şimdiden göstermeye başladı altındaki temel etken de altında bazen çıkışlar olmasına rağmen gümüş eftlerinin iyi olması sanırım.

1BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

tsk ederim hocam

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Rasyoyu inanın yakından takip etmiyorum, ciddi manada altın aleyhine gelişti hatta Bretton Woods sonrası ortalamaya geldi diye bir yazı da gördüm. Ama eğer sadece oraya bakarak alım planlıyorsanız bence yanıltıcı olabilir. Biraz daha geniş veri setini kullanmakta fayda olacaktır. Kolay gelsin.

KAPAKÇI_GELDİİİİ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KAPAKÇI_GELDİİİİ ()

hocam gümüş rasyo neden yükselmedi bugün. Saglam durdu. Yüksel se alim yapacaktı m ama hala bekliyorum

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Radyo sebebiyle değil fakat başka sebeplerle gümüşün gevşeyebileceğini düşünüyorum. Dün akşamki notu da o yüzden paylaştım ve kademeleri değiştirdiğimi söyledim. Şimdilik o plana sadık kalacağım. Şu anda altın gümüşe göre daha avantajlı görünüyor. Gümüşü ETF'e olan girişler bu şekilde güçlü tutuyor şimdilik ama çıkış gelirse burası da ciddi yıpranabilir. Selamlar.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

Dikkat et sağlıktan daha önemli olamaz hiç birşey , hatta tek sermayemiz ; )) evet takipteyim altını zamanında satmıştım iyii kii zararsız çıktım sayılır. Gümüşte kademe kademe devam.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Aleyküm selam Nil, sen de sessiz ve derinden takiptesin yine :))
Tam da az önce onu yazmıştım. Yeni çalışma yapmadım malesef. Çok fırsatım olmuyor ve aşırı yorgunum gözlerim de pert. Mental yorgunluk hat safhada. Şimdilik benim buraya da attığım Yengeç ve diğer fmların hedeflerini izliyorum bakalım :)

Nil_Nehir için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

@BossVurguncu selaaammm bakıyorum sessiz sessiz takiptesin ; )) var mi yeni formasyonlar sen şimdi teknik teknik izliyorsunnn dii mii )

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

üstad selamlar, saygılar nasılsınız? Alım emirlerini girdiğiniz yerleri 25.50 24.50 olarak girdiğinizi biliyorum. Takip de ediyorum sizi yalnız gümüş rasyo ile çok sağlam durmaya başladı altın neredeyse ikili dibe giderken gümüş çok yukarılarda kaldı.24.50 seviyeleri gerçekten gelebilir mi rasyoda bir düşüş bekliyor musunuz?

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Kesinlikle hocam, koşu her zaman devam eder :)

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ravza_ ()

Ben söylemedim ama kim söylemişse çok doğru söylemiş hocam:)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum