Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0749 12:46:47
EUR 34.7028 12:46:47
USD 32.2624 12:46:47
ALTIN ONS $2311.2050 12:46:47

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Gümüş

ETF'lere son 3 günde gelen alımlar muazzam. Piyasa ciddi manada gümüşü satın alıyor. Burada bence en büyük etmenlerden birisi APMEX'in hafta sonu açıkladığı fiziki gümüş bulyon stoğundaki arz sıkıntısı ve Redditçilerin başlattığı gümüş hareketinin etkisi. Bu alımların devamını görmemiz gümüş açısından hayli olumlu olacaktır.

Diğer taraftan Biden'ın 1.9 trilyon dolar büyüklüğündeki teşvik paketini 610 milyar dolarlık bir karşı talep geldi Cumhuriyet çiler tarafından. Muhtelemen 1 trilyon dolar civarında bir pakette anlaşılacaktır. Bu paketin fiyatlandığını düşünüyorum. Ekstra bir alım getirmesini beklemiyorum. Diğer yandan enflasyona dayalı tahvil getirileri yönü yukarı çevir diler tekrardan ki bu değerli metaller açısından olumsuz bir gelişme. Ve son olarak DXY'nin de aynı şekilde yukarıya dönmesi bu anlamda bir baskı oluşturuyor.

Pazartesi günkü hareketin spekülatif olduğunu ve geçici olduğunu söylemiştim. Ben orada sattıklarımı dün de yazdığım üzere ilke etapta 26.50'den yerine koymaya başladım. Aşağıda 24.50 ve 25.50 seviyelerine de 2 emir daha girdim ve izleyeceğim. Gümüş açısından hala ve hayli olumluyum. Ancak bence gümüşün üzerindeki bu yükselecek baskısını bir süre dağıtmak isteyebilirler ve aşağıları zorlayabilirler. O yüzden temkinli bir şekilde kademeli alım yapılmasını doğru görüyorum. Portföyünüzde mutlaka değerli metal bulunsun, nitekim ilerleyen dönemde ekonomiler açılıp gerçek manada enflasyonu gördüğümüzde ve likidite bolluğunun oluşturduğu güvensizlik işin içine girdiğinde bu tarafta asıl ralli başlamış olacak. YTD. Herkese iyi haftalar dilerim.

Yorumlar (193)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 5 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Evet farkettim. Zor bir yük burada bir şeyler yapmaya çalışmak aslında ve emek vermek kolay iş değil...

1I96RD için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Platin'de 228 iken almak gerektiğini söylemiştim. 1035 üstünde kaldığı müddetçe de hayli olumlu bence. Benim portföy olarak alokasyonum platin>gümüş>altın şeklinde. YTD. Selamlar.

KISMETTEVARSA için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Teşekkür ederim nazik yorumunuz için, çok sağolun. Selamlar.

UZMAN_51 için cevaplandı (yorumu göster)

-1BeğenmedimŞikayet

YATIRIMCI_USTA ()

mahmood çay olarak tekrar döner artık:))

1I96RD için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

1I96RD ()

O arkadaş istifa etti

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Aynen öyle Bende aynı düşünüyorum yüksekten sattım bir miktar ama psikolojikmidir bilmiyorum ama sattıkları mı yerine koymayınca sürekli sıkıntı var alsam mi burdan bak çıkıyor almadık diye yavaş yavaş direncim kırılıyordu lakin beklemeye devam kararım güçlendi saygılar

Ağ_tut için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KISMETTEVARSA ()

Hocam platinde bir hareket bekliyorsunuz.

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

UZMAN_51 ()

Hocam bu saatte bizlere yardımcı olabilmek adına uğraşıyorsunuz çok teşekürler ederim sizin bilgileriniz şu ana kadar bize ışık olmuştur ALLAH emanet olun saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bence gayet mantıklı ve makul yorum ve paylaşımlarınız hocam. Risklere tuzaklara karşı duyarlı ve hazırlıklı olmalıyız sonuçta..

1BeğenmedimŞikayet

_silverfish ()

Teşekkür ederim üstadım

1BeğenmedimŞikayet

YATIRIMCI_USTA ()

uyarıların için teşekkür ederiz kardeşim

1BeğenmedimŞikayet

Acemidi ()

Piyasayi takipte bulunarak guzel yorumlamissiniz tesekurler ters bi etki olmazsa dediginiz mantikli

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@Layaline dostum bir bakmanı tavsiye ederim

3BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Aynen benim de söylemek istediğim tam olarak o. Yani olağanüstü zamanlar ve son gümüş spekülasyonu volatiliteyi iyice arttırdı. Dolayısıyla yarın bir gün düşüş gelirse hazırlıklı olun maliyet iyileştirin demek istedim ancak tam anlaşılamadım galiba.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

tades ()

Üstad boşver bu iste en iyilerden birisin cevap verme bende gumusteyim beklicem riske girmedim al sat yapamiyorum

1BeğenmedimŞikayet

Gümüşalanadam ()

Aradığım cevap buydu hocam acemi arkadaşlarda burada bu paylaşımı gördüğü için biraz olsun bu yorumdan kademe alımı yapacağı yerleri bilmiş olacak çok teşekkür ederim iyi akşamlar hocam

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@che_guavera1341 komutanım sen de okumalısın bence bir

0BeğenmedimŞikayet

Ağ_tut ()

Hocamı tanırım kardeşim şuandaki yazısı da hislerimi güçlendiren bir yazı oldu kimseyi etkilemeyim bende tatbiki Ytd. bende alım için bekliyorum yanılma payı herkeste var
Saygılar.

Emre_yavuzay07 için cevaplandı (yorumu göster)

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Açıkçası bende bilmiyorum insanlar nasıl bu kadar net fiyat verebiliyor. Düşmez mi düşebilir. Ancak örneğin gümüş önceki 5.50 seviyesine gelene kadar bir çok trade fırsatı verdi. Ben o yüzden hep kademeli seviyeler veriyorum ki örneğin 6.00 - 5.80 - 5.70 kademeleriniz vardı ve fiyat 5.77'den döndü ve 6.20 'ye gitti. Siz 2 kademe aldınız 3. sü gelmedi. 6.20 de sattınız 5.80'den aldığınızı. sonra tekrar 6'ya düştü bir daha yerine koydunuz. Tekrar çıktı yine kademeli alıp sattınız. Böylece portföyünüzü yükseltmiş oldunuz. Ama ısrarla bir fiyata odaklanıp beklerseniz bu size zaman ve paraya mal olabilir.

Gümüşalanadam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Vlkyasan ()

Degerli bilgilerini için teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

Sinar ()

Siz beni yanlış anladınız.
Bende önemsiyorum yorumlarınızı

Ama sebepleriyle yazıyorum diyorsunuz ya işte bu gün ki açıklamanızda sebebi (haberi)söylemek istemediniz.

Sitemim ondan :)

0BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Bende sizi suçlamadım zaten hocam yanlış anlamayın sadece uyarısının önemli olduğunu belirtmek istedim

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu grafiğe ben Bloomberg Terminal üzerinden ulaşıyorum ve maalesef terminal ücretli. Ücretsiz alternatifler var mı inanın bilmiyorum. Ama pek sanmıyorum. Yine de araştırın isterseniz. Selamlar.

_silverfish için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Bende aynı kararı verdim ama benimki daha kolaydı elde tl vardı yukarıdan sattıkları mı daha almamıştım ama almak üzereydim beklemeye geçtik hakkımızda hayırlısı olsun

Fatihsultanmehmet için cevaplandı (yorumu göster)

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Eğer insanlar her yazılandan etkilenecekse zaten biz bir şey yazamayız ki. Paylaştığım notlara bakarsanız genelde hep sebepleriyle beraber ne düşündüğümü söylüyorum. Sebeplerini de özellikle yazıyorum ki neden öyle düşündüğüm görülsün diye. Burada da zaten önceki söylediklerime aykırı bir şey paylaşmadım. Sadece dün sabah paylaştığım notta 26.50'den başlıyordu kademeler orada 1 dolar aşağı gittim o kadar. O da aldığım bu haberle alakalıydı. Yani bir kriz vs beklentim yok. O yüzden 1 dolar için insanları etkilemiş olmam diye düşünüyorum :) Selamlar.

Sinar için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ağ_tut ()

Biz ne dedik.
Hocaya demedim piyasaya dedim o cümleyi Hocaya saygımız var

Emre_yavuzay07 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Kısa vadede yukarı yapıyor da bu olabiliyorken, kısada aşağı görebilmesi durumunu neden garipsiyorlar anlamıyorum, kaldı ki bu kadar volatit ve spekülasyonlara açık bir emtia için... ytd

0BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Hocaya saygı duyarım çok güzel paylasimlari var uyarısını dikkate almak lazım elde illaki tl bulundurmalıyız bence zaten olması gerekende bu

1BeğenmedimŞikayet

Periyot ()

Faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler
Hayırlı geceler bereketli kazançlar dilerim

0BeğenmedimŞikayet

Gümüşalanadam ()

Hocam selamlar bazı arkadaşlar ısrarla 5.50 geleceğini söylüyor neye dayanarak bunları söylüyorlar anlamış değilim be insanların kafalarini sürekli yoruyorlar hiç size cevap vermedim bir kere de soruma cevap verirseniz sukranlarimi sunarım teşekkür ederim iyi aksamlar

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum