Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0895 20:52:23
EUR 35.1598 20:52:23
USD 32.2501 20:52:23
ALTIN ONS $2380.9750 20:52:23

Konu: Gümüş Yatay Band 22.50-25.00-27.50

Sevgili dostlarım merhaba.
Aslında çok basitçe fazla analize girmeden bir fikir olarak, gümüş ons günlük grafikte eylülden beri gelişen 4 aydır bir yatay band da seyire devam ediyoruz. Yatay band alt kanaldan 16 aralıkta yatay band üst kanala çıkmış olduk. Zaman zaman alta taşmalar olsa da yeni girdik sayılır ve bu yüzden yakında band üst kanal sınırını zorlamadan alta dönmeyiz diye düşünüyorum. Hatta 28.40'lara kadar taşma yapabileceğimiz senaryomu da desteklediğini düşünüyorum. Ama dolar ne yapar bilmemem. Kısa vadede,
Yatay band üst sınır: 27.50
Orta sınır: 25.00
Alt band sınır:22.50.
Herkese iyi akşamlar bereketli kazançlar dilerim. Yatırım tavsiyesi olmadan tabiki...

Yorumlar (193)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Beklentiler grafikler hergun degisiyor her gun takip edip dip tepe belirlemek istiyor. Bir sure yatayda bekleyecegiz gibi geliyor cok fazla dip tepe dusunmeyecegiz gibi durum ama bakalim subat bize ne supriz yapacak )

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Her ihtimal var tabi benimkisi kabaca bir mantıktı en azından derinlemesine teknik olmadan hani bir fikir açısından :)
Lakin bu da bir yere kadar sonuçta aynı kalkmayacak şimdilik böyle olsa da. O zaman yeni seviyeler belirleriz, bir üst banda taşırız yükselirse mesela ons, dolara göre de yeni değerlendirme yaparız ama tabiki kaçınılmaz olacak :)

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

33 de de ayni seviye olabilir ama bu 1 2 en fazla 3 ay surer gibi gecen seneden daha kotu olcak suan yukselmeye baslarsa 9.4 den once dusuremezler ordan da 8.2 ye indirirler en fazla hakkimizda hayirlisi. Duserse o seviyelere turkiyede altini gumusu okadar dusuge satmaz bi bakmissin dolar 7.63 7.7 olmustur tl olarak da 5.7 5.9 araligi olmustur. Bende cok sanmiyorum yukselirse dusurceklerini duserse cikartacaklarini dusunuyorum )

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Evet belirttim diğer bir yorumumda :) Ons olarak dolar kuruna göre hesap etmedim tabi ama önemli nokta.
Yalnız gümüş TL açısından bakarsak aylardır durum bu. Yani ki gümüş 33 de olsa bize vereceği yine 7 ler gibi geliyor aklıma dolar yüzünden
Lakin 22.50 lerde çok daha alt seviyeler de olabilir mi olabilir bu dolar ile. ytd

LosAnarquista60 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

LosAnarquista60 ()

Ons olarak guzel yaziyorsunda tl olarak suan pahali yaziyorsun ; ) gel onu dolar bu civarlardayken 5.50 6.50 araligi yapalim ; ) dolar yukari cikarsa yine senin dedigin aralik olsun.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hani hiç teknik bilmesek de en azından bu aylardır böyle sürdü. He daha altı ya da üstü ihtimal yok değil lakin durumlara bakmak gereklidir.
Son zamanlarda aylıkta sıkışma var o bir gerçek. ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Şu an gümüşte bu dolar kuru ile 6.15 civarında falan isek.
Yatay band orta sınır 25 dolardan, ve alt kanal dibi 22.50 dolardan en dibi hesap edebilirsiniz... ytd

14BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Arkadalar işlem yaparken 5.90 ile 6.90 arasını dip ve zirve olarak kabul edip öyle işlem yapmak daha mantıklı çünkü aylardır bu yatay banddayız, gümüş TL de aylardır 5.50-7 TL arasında seyrediyoruz. Kötü ihtimal daha da alta inmesi durumu. Lakin o zaman da alım fırsatı olabilir. O yüzden full işlem risk olur unutmayın. Elde TL bulundurmak her zaman önemli, parça işlem önemli.
Bilmeyen yeni gelen ve hatırlamak isteyen tüm dostlar adına yazmak istedim. ytd

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

10 larca grafik analiz falan iyi güzel hoş da şu basit çalışmam kadar mutlu etmedi :))

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Kısmet hocam :)

Harun7 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Harun7 ()

Temennimiz o yönde hocam :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Bakalım hayırlısı her boğanın bir matadoru vardır :) ama bazen boğalar da avlar... Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Harun7 ()

Öyle gözüküyor hocam öfkeyle hareket edip nakavt olmasında :)

0BeğenmedimŞikayet

Eras27 ()

Hocam 6.13 ort. Gumus var. Buradan bozdurup altin alsam fikrinizi ogrenebilirmiyim

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Olsun hocam :) kırmızıyı gördü mü acaba boğalar?

1BeğenmedimŞikayet

Harun7 ()

Tarafımız belli olsun diye hocam :) bakarsınız ayıya dönerim sonra :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hayırlısı dostum. Yavaş yavaş oturacaktır daha. Mühim olan temeli sağlam at uygulama da gelir daha iyi şekilde :)
Boğa zaten profil resmin :))

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim güzel insan temkin diyorum ya hep...

Cihan2626 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Cihan2626 ()

Çok takdir ediyorum sizi . Gözlemlediğimde düşerken de çıkarken de olaylara objektif yaklaşıyorsunuz.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ben dedimci gibi olmasın ama ben demiştim

0BeğenmedimŞikayet

Harun7 ()

Hocam stratejimi yeni yeni oluşturuyorum. Taslak planlarım su an için işe yarıyor gibi. Uygulamada ne yapacağım onu görmek lazım. Teknik açıdan su an olumlu ne var bilmiyorum ama ruhum boğacı benim :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim güzel görüşleriniz için o sizin yansımanız, teveccühünüz. Saygılarımla

Mr_Meczup için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İnşallah dostum güzelsin teşekkür ederim :) harika olur hem de aylık kapanışta

Periyot için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Mr_Meczup ()

Her zamanki gibi performansınız harika.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Valla ne deyim bilemiyorum. Bir tek 30 dklık tan umut var gibi ama belki belli değil henüz... Demlensin bakalım biraz durum da artık son saatler ve günlük kapanış önemli olacak ... Ytd

0BeğenmedimŞikayet

Harun7 ()

Kendimce hazırlığımı yaptım hocam. Ayıda gelse boğada gelse hazırım şu an :) Ytd. 4 saatlikteki kapanış beni korkuttu. Belki korkmamı istemişlerdir bilemem ama içimdeki boğa sevgisi devam ediyor :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ben takip ediyorsun sandım ama etiket pek yapmıyorum arada yapıyorum da yorucu çok soru soran da oluyor hayırlısı artık :)

Nil_Nehir için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Nil_Nehir ()

Keşke etiket mi yapsaydın ; ) neyse bakıyorum yine de.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim dostum. İhtimal var ama izlediğim rakamlar vardı hep belirttim. Ytd olmadan tabi... Bugün aylık kapanışı çok önemli

Saka_Er için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum