Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0729 14:42:44
EUR 34.7625 14:42:44
USD 32.3782 14:42:44
ALTIN ONS $2340.2000 14:42:44

Konu: Kelebek Formasyonu Çalışması

Merhabalar dostlar. Yine 4H grafik üzerinde Kelebek/Yarasa Formasyonu çalışmamdır.
Özellikle kelebek demek istiyorum... Tamamen hayali kurgusal bir senaryodur, kesinlik ve garanti içermez. Yatırım tavsiyesi değildir. Potansiyel bir oluşum fikridir. Buna göre işlem yapılmaması yönünde uyarayım yine...

Yorumlar (103)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Aynen öyle hocam Matrix'e hoşgeldiniz :)

XDEVRİMX için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

XDEVRİMX ()

Haklısınız üstad parası olan düdüğü çalıyor:) küçük yatırımcı da ne yapacağını şaşırıyor.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hocam bazen salt bilgi de yetmiyor bazen baskı ve panik kasvet durumları çok yıpratıyor hava dağılması gerekiyor diye düşünüyorum ben :) hayırlısı olsun hocam biz ne dersek diyelim son sözü piyasa söylüyor. Hele ters fincanı çalıştırsalar hedefi 22'nin bile altı sanırım ama çalışmaz inşallah. Sonuçta bir fm... ytd

1BeğenmedimŞikayet

Um_ay ()

Teşekkür ederim. Herkes kazansın inş. Bu arada sn. @Periyot gözükmüyor bu aralar. Ya da ben görmüyorum...

0BeğenmedimŞikayet

XDEVRİMX ()

Doğrudur hocam bilgi den çok sohbet yazışmaları olduğu için göremiyoruz:)millet sohbet etmeye geliyor.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Eyvallah hocam onda hem fikiriz çoklukla belirttim bu bölgede 24.40-50 altında kapanışlar alırsak alta kırılma olursa sarkma taşma olursa 23.50-60 bandı gelebilir diye geçen haftalardan beri yazmışımdır hatta 3-4 kez de test edip çıkmıştık zaten ama inşallah olmaz :)

0BeğenmedimŞikayet

XDEVRİMX ()

Dediğiniz gibi illa böyle olacak diye bir kaide yok ama öle olsa formasyonun çalışma olasılığı çok artıyor. Böyle de çalışabilir herşey olabilir ben 24.5 kırılırsa 23.5x geleceği ni düşünüyorum ytd:)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim gerçekten , evet sonuçta kural kuraldır bize böyle güzel imkan sundukları için de teşekkür ederim site sahipleri ve yetkililerine :)

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hocam c'nin a'dan aşağı olması gerek diye bir kaide olamaz her zaman bazı hesapları vardır bu fm'ların çanak kelebek takoz flama vs gibi sayılmaz mantıken...

He bu arada gümüşün önce 23.50-60 bandına inebileceğini asıl sıkıntısının 22 dolar düzeltmesini almadığını ilk söyleyenlerden biri benimdir ve @che_guavera1341 komutanımdır. Daha öyle bayrak flama oluşumu bile yoktu o zamanlar. Lakin bugün böyle olur mu bilmiyorum üzerinden çok sular geçti ve alternatif bir senaryoya kaymş bile olabilir. Olmayadabilir kesin demek zor belki ters bayrak flama çalışacak belki 23.50-23.60 bandı altında kalıp 22 ziyareti yapacak kim bilir. Ama sonuçta teknik şeyler ve bugün herkes bunu bekliyor olsa da ben bu kez beklemiyorum açıkçası ne yalan söyleyim. Yine de ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Rica ederim, hayırlı kazançlar dilerim

Um_ay için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Site kuralları evet ama şikayetse üzülürüm, senin gibi faydalı bir dosta, neyse tekrar geçmiş olsun, hoş geldin:)

0BeğenmedimŞikayet

XDEVRİMX ()

Kelebek for. Olması için c bin a dan aşağı olması lazım ben onsun 23.5x lere gelmesini bekliyorum ilk kademede devamına sonra bakarım . grafik karıştı baya formasyon fışkırıyor:)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim gerçekten hepinize :)

Hazar2301 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

:) Üzülmenize gerek yok ama teşekkür ederim lakin bu açıklamayı yapmak zorunda hissettim kendimi yine de

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Um_ay ()

Teşekkürler. Elinize sağlık.

1BeğenmedimŞikayet

Hazar2301 ()

Geçmiş olsun hocam

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Eyvallah ustam çok teşekkür ederim :)

USTAMM için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Gelelim bu gümüş ons grafiğime. Ben bu fm'ların bir çoğunun gerçekleşme olasılığını çok düşük görüyorum ama kendim yaptım diye değil de matematiksel olarak daha tutarlı olduğunu düşündüğüm için bu Kelebek/Yarasa fmnin çalışma ihtimalini daha yüksek görüyorum. İşin ilginç yanı daha çizdiğim de bile 25.30'lu seviyelerdeydi yanlış anlamıyorsam. Ve çok sürmeden belirttiğim seviyeye geldi yaklaşık 0.3-0.5 cent farkla. O kadar da sapma taşma olması kaçınılmaz ki zaten D'bölgesi değişkenlik içerebiliyor buna artı/eksi 5-20 kuruş band aralığı demek yanlış olmayabilir. Ve oralardan biraz yükseliş olup tekrar aynı seviyeye inip kapanış aldık.
Ayrıca kapanışa yakın sonlarda dojili yukarı dönüş sinyalleri var gibi ama yanıltıcı da olabilir kesin diyemem.

Lakin illa bunlar benim grafiğimdeki fmnin çalışacağı demek değildir. Belki de bayrak /flama çalışacak belki tüm bunların hiç biri çalışmayacak alternatif bir senaryo gelişecektir. Sonuçta fm içinde fm, ihtimal içinde ihtimal, oyun içinde oyun bitmez.

Ama çalışacaksa bu 5 gün dahilindeki beklentimdir önümüzdeki pazartesi piyasalar açık mı bilmiyorum ama en geç bir sonraki pazartesi gününe kadar sarkabilir.

Tabi bu formasyon da bozulacak olabilir sonuçta teknik bir çizim ama teknik dışı gelişmeler bozar. Ve dimdirek hedefine gidecek kesin hedefi alacak diye bir kaide yoktur aşması gereken seviyeler olduğu da aşikar sonuçta. Belki de yolda başka yollara başka ihtimallere fmlere kayacak.

Ben bile bu sebeplerle çalışma ihtimalini düşük görüyor buna göre işlem yapmıyorken de asla kimseye garanti veremem. Ayrıca dolar isteneni verir mi bilinmez gümüş ons hedefi gelse de. O yüzden kesinlikle ytd.

1BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Geçmiş olsun, üzüldüm:(

1BeğenmedimŞikayet

USTAMM ()

Geçmiş olsun Patron

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hoş gördük teşekkür ederim Ravza hocam :)

Ravza_ için cevaplandı (yorumu göster)

3BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Arkadaşlar bir açıklama yapmak istiyorum: Benim dün siteden engel yediğim görselde bir amaç vardı bu kötü bir şey değildi. Her ne kadar gümüş ile ilgili değil diye düşünülse de gayet ilgiliydi. Görseldeki Yarasa Adam teşvik paketi söylentisi çıkaran ve ABD teşvik paketi gümüşü uçuracak şeklinde speküle edip elimizdeki malları alanlara atılan tokattı.

İnsanlarımızı uyarmak her spekülasyonlara kanmayın dikkatli olun, Silkelenin kendinize gelin demek içindi. Ha belki de teşvik gümüşü yükseltecek bu düşüş belki tuzak bir düşüş olabilir diye bir fikirdi.

Diğer yandan yorum yapmış olduğum bu formasyon grafik çalışmama gönderme yapmak içindi. Çünkü bu Kelebek/Yarasa fmdur. Yani herkes korkuya kapılmış bayrak/flama görüntüsünü takip ederken çok derinlemesine düşüş olabilir diye panik hale gelmişti. Ben de panik yapmayın böyle bir ihtimal var diye daha gelişmeden önce çizdiğim bu grafiğe dikkat çekmek istedim. Belki bunun bir silkeleme olup tekrar bazı yükselişe geçebileceğine işaret etmekti. Yarasa silkeleme yapıp çıkacaktır belki zarara girmeyin üzülmeyin demek içindi.

Ama şikayet eden insanlar yanlış anlamış olabilir. Yahut site idarecileri öyle düşünmüş olabilir saygı duyarım ama durum böyle. Tabi herkesten bunları anlamasını beklemiyorum. Lakin sonuçta bir site ve kuralları var ama amacım asla kötü değildi. Hem biraz da kasveti dağıtmak için ironik bir espriydi. İronik bir vurguydu kısaca.

Gerek yorumlarımla gerek profil resimlerimle gerek teknik çalışmalarımla ve önemli olduğunu düşüşdüğüm görsellerle bir bütün halinde kendimi ve fikirlerimi ifade etmeye çalışıyorum. Ki insanlara fikir açısından yararlı olabilir belki diye düşündüm hep... Emek veren fikir sunan tüm arkadaşların da öyle olduğunu düşünüyorum. Umarım beni anlamışsınızdır...

Lakin her ne diyorsam diyeyim burada, bu yorumum da dahil, yazılı yahut görsel tüm paylaşımlarım, asla yatırım tavsiyesi ve/veya yönlendirmesi olmadığını, hayali senaryolar ve kendi fikirlerim ve görüşlerim olduğunu kurgusal şeyler olduğunu bir kez daha vurguluyor ve söylediklerime göre işlem yapılmaması yönünde tekrar uyarıyorum. Çünkü hiçbirimiz kahin vs değiliz geleceği bilemeyiz. Ve sonuçta piyasa affetmeyebilir. Seçim ve karar veren insanın kendisi olup buradaki herkes aklı başında yetişkin yatırımcılardır. Sonuçta risk her zaman vardır kar ve zarar da...
Herkese bereketli kazançlar dilerim.
Saygılar...

0BeğenmedimŞikayet

Aşkım_gumus ()

Baskanim 23 .45 te çok kalırmı acaba

Onursal5377 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Cihan2626 ()

Baya sıkıntılı anlaşılan. Sağolun hocam cevap için.

0BeğenmedimŞikayet

sxman24 ()

Durdu mu hocam düşüş sayende biraz 5.92 den ekledim inerse diye az daha bıraktım

0BeğenmedimŞikayet

emek36 ()

Daha önce de yazmıştım dernek üyesi olarak :)

Ya düşmüyor ya da sizin mesaj trafiği yoğun olduğu için görünmüyor gözden kaçıyor olabilir, sıkıntı yok. Önemli vızıltıları takipteyiz teşekkürler...

0BeğenmedimŞikayet

emek36 ()

Daha önce de yazmıştım üye olarak :)

Ya düşmüyor ya da sizin mesaj trafiği yoğun olduğu için görünmüyor gözden kaçıyor olabilir, sıkıntı. Önemli vızıltıları takipteyiz teşekkürler...

0BeğenmedimŞikayet

Cihan2626 ()

:)
Yani bayrak formasyonu çalışmayacak mı sizce buralardan bi tepki alıp yukarı gitse keşke

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum