Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0758 12:34:50
EUR 34.7316 12:34:50
USD 32.2644 12:34:50
ALTIN ONS $2315.4800 12:34:50

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın'daki satış hız kesmeden devam ediyor. 50-100 ve 200 günlük ortalamaların tamamı kırılmış durumda. Aşı haberlerinin ardından bu düzeltmenin gelmesi zaten bekleniyordu, dolayısıyla bu satış grafikte belirttiğim dikdörtgene kadar normal karşılanmalı. 1700-1750 aralığı boğaların kontrolü ellerinde tuttuğu son bölge diyebiliriz. Aşağı kırılması şimdilik pek mümkün görünmüyor çünkü deflasyonist ortam Mart'taki kadar derin değil. Dolayısıyla dönüşün bu bölgeden gerçekleşmesi muhtemel. Önümüzdeki birkaç gün tepki yükselişleri görebiliriz ancak yeni bir rallinin başlamasını ben şimdilik pek mümkün görmüyorum. Onun da sebebi şu: Biden yönetimi ofisi OCak ayında devralacak. Dolayısıyla öncesinde bir teşvik paketi mümkün değil gibi. Ayrıca ABD'nin yeni bir kapanmaya gidip gitmeyeceği tartışma konusu. Aralık ayının da geleneksel olarak düşük hacimli bir ay olduğunu varsayarsak değerli metaldeki yeni bir yükseliş hareketi için bir süre beklememiz gerekecek. ETF'lerdeki son durum hala yayınlanmadığı için onu bugün paylaşamadım. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (76)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

merdumgiriss ()

Peki big reset meselesi hakkındaki düşünceniz

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Çok daha yukarılara da gidebilir elbette. Mart'taki düşüş sonrası hangi birimiz 2300'e giden fiyat hareketinin bu kadar hızlı ve güçlü geleceğini öngördük ki ? Aynı şekilde şimdi de belki 3000'lere çıkarız kim bilir ? Ancak onu konuşmak için henüz erken. Şimdi burada 3000'e çıkacağız veya 1000'e düşeceğiz gibi aşırı rakamları tartışmak pek mantıklı gelmiyor bana. Sadece fiyat hareketini takip etmek ve orta vadeli beklentileri konuşmak daha makul. Selamlar.

merdumgiriss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Usta sen 1700/1750 son diyorsan tamamdır.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu düşüncenize pek katılmıyorum ama tabi sizin de kendinize göre haklı sebepleriniz olabilir. Ben 1700-1750 aralığında konsolide olacağımızı düşünüyorum, bakalım zaman ne gösterecek. Selamlar.

Forwet için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

merdumgiriss ()

Hocam yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum. Anladığım kadarıyla hazirana dek onsun 2300 doları bulabileceğini tahmin ediyorsunuz. Benim merak ettiğim şu: 2300 sizce son rakam mı yoksa gelişmelere göre bu rakam daha da yukarı gider mi?
Bir de komplo teorileri dolaşıyor "big reset" adıyla. Buna dair görüşünüzü de merak ediyorum üstat!
Cevaplarsanız sevinirim. Saygılar.

1BeğenmedimŞikayet

dreamer48 ()

Emeginize saglik Tesekkurler

0BeğenmedimŞikayet

Forwet ()

Teknik olarak tüm grafikler uzun Bir süre kifayetsiz kalacak tıpkı yükselişte bulunamayan grafik gibi. Biden abd'si ons'u eski seyrine kavuşturacak 1690 ilk stop yeri ardından 15xx'ler hızlıca görülecek rakamlar Temel olarak ons kendini yeniden olması gereken yere taşıyacak

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

Aleyküm selam, her şey algı hocam ben de çabuk kapılanlardan biriyim yani normalde sakin biriyim ama sürekli düştüğü zaman insanın zihni bulanıyor. Sanki bir daha hiç 2000 üzeri gelmeyecekmiş gibi sanki durdukça zarar edecekmişsin gibi.1 ay önce bu sitedeki değerleri böyle görsem muhtemelen inanmazdım.

1BeğenmedimŞikayet

Rwk ()

Vala mükemmel yorum biz bugünden yarına para bekliyoruz

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Altındaki yükselişte aşırıydı ama ? :) 2300'e gittiğimiz dönemi hatılayın. Değerli metaller aşırı hareketleri seviyor. Bunun birkaç sebebi var. Özellikle gümüş ve altında küçük yatırımcı diğerlerine oranla daha fazla olduğu için ve piyasalar mümkün olan en çok katılımcıyı zarara sokmak üzerine kurulu olduğu için bu tip agresif hareketler bu iki emtiada normal. O yüzden stratejinizi yapıp bu stratejiye sadık kalmalısınız, maalesef bu sistemde psikolojisine yenik düşenin kazanma olasılığı düşük. O yüzden dedelerimiz, nenelerimiz altın fiyatına hiç bakmıyor ama sürekli altın alıyorlar ve en rahatta onlar :)) Selamlar :)

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Darphaneburda ()

Teşekkürler elimize emeğine sağlık

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

çok kıymetli yorumlar, yoğun emek verilmiş belli hocam. Aslında dünya ekonomileri pandemiden önce de küçülmeye başlamıştı ve ortada pandemi yokken altın ons için 1800-1900 ler konuşuluyordu. Açıkçası şu andaki satışı ve 1770 değerlerini aşırı buluyorum. Yani bu doğal sonuç değil gibi aklıma tek gelen şey buranın yatırımcısının bir kısmının kripto paralara geçiyor olma olasılığı.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bence mümkün. 1820'ye kadar bir yükseliş gelebilir. Daha önceki 3 seferde bu yükselişleri gördük. Bu sefer de görebiliriz. Ancak yeni bir ralliye başladık diye düşünmemek lazım ve eğer Trader değilseniz sır bu tepki yükselişi için alım yapmak pek makul olmayabilir. YTD. Selamlar.

Darphaneburda için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sadettiin88 ()

ocaga kadar 1700-1780 bantı arasında bekleyecekler bence biden ne yapacak diye.

0BeğenmedimŞikayet

Darphaneburda ()

1800 üzeri görürmüyüz bu hafta içinde hocam tepki alımları ile, bekle bekle alım yok günlerdir. Tıkandık kaldık.

9BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Not almamız gereken bir hususta dünya borç düzeyinin Dünya gayri safi hasılasının %365'ine yükselmiş olması. Ekonomiler küçülürken borçlanma patladı, yük olağanüstü ağırlaşıyor. Bu şu demek: Dünyadaki mal ve hizmetlerin toplam büyüklüğünün 3.5 katından fazla nakit oluşturulmuş. Dolayısıyla belli noktalarda ciddi bir balon var. Ben bu balonun büyük kısmının borsalarda ve gayrimenkul sektöründe olduğu kanaatindeyim. Bu nakit balonu şu anda fazla göz önünde değil sebebi de dünyaca ağır bir kriz ile karşı karşıya olmamız. Fakat ileri ki dönemde değerli metallerde ralli beklenmesinin asıl sebebi de bu olacak, nakdin değersizleşmesi. Dolayısıyla aşı haberlerinden vs bağımsız, değerli metallerdeki ve tarımsal emtialardaki düşüşler bu konjonktür devam ettikçe alım yönlü değerlendirilmeli. YTD.

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum