Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0704 17:17:38
EUR 34.7499 17:17:38
USD 32.4412 17:17:38
ALTIN ONS $2340.3300 17:17:38

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın'daki satış hız kesmeden devam ediyor. 50-100 ve 200 günlük ortalamaların tamamı kırılmış durumda. Aşı haberlerinin ardından bu düzeltmenin gelmesi zaten bekleniyordu, dolayısıyla bu satış grafikte belirttiğim dikdörtgene kadar normal karşılanmalı. 1700-1750 aralığı boğaların kontrolü ellerinde tuttuğu son bölge diyebiliriz. Aşağı kırılması şimdilik pek mümkün görünmüyor çünkü deflasyonist ortam Mart'taki kadar derin değil. Dolayısıyla dönüşün bu bölgeden gerçekleşmesi muhtemel. Önümüzdeki birkaç gün tepki yükselişleri görebiliriz ancak yeni bir rallinin başlamasını ben şimdilik pek mümkün görmüyorum. Onun da sebebi şu: Biden yönetimi ofisi OCak ayında devralacak. Dolayısıyla öncesinde bir teşvik paketi mümkün değil gibi. Ayrıca ABD'nin yeni bir kapanmaya gidip gitmeyeceği tartışma konusu. Aralık ayının da geleneksel olarak düşük hacimli bir ay olduğunu varsayarsak değerli metaldeki yeni bir yükseliş hareketi için bir süre beklememiz gerekecek. ETF'lerdeki son durum hala yayınlanmadığı için onu bugün paylaşamadım. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (76)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.

1BeğenmedimŞikayet

feti ()

shaokahn hocam ne derse dogru söyler . piyasayı cok iyi okuyan hocalardandır. teşekürler

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben ciddi bir yaptırım ihtimalini ben pek mümkün görmüyorum ama bakalım göreceğiz.

sed_ka için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

metken345 ()

yaptırım gelirse tl de olmak istemeyeceksin :):)

sed_ka için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

sed_ka ()

Bir yaptirim gelirse hem altını hemde dolari 2 sinidemi bozfuracagim...

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Sorduklarıınız arasında altın Euro'dan daha önde. YTD. Selamlar.

merdumgiriss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

merdumgiriss ()

Hocam 2021de abd dolarında düşüş bekleniyor. Bunu siz de ifade ediyorsunuz. Peki elinde dolar bulunan küçük yatırımcının şu an euro'ya mı altına mı geçmesi daha mantıklı olur?

0BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Yarinda biraz alimlarin olacağını düşünüyorum braz ralli sanki 470 en fazla 75 gibi belli etti kendini yarin tepe nereyse ordan atlarim ben hocam kısa vade düşüş bende bekliyorum nerden dönecek kestiremiyorum ytd yatirim takviyesi değildir kendı yapacaklarim

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu ihtimali dışlamamız gerekiyor. Her ne kadar yükseliş hareketi güçlü gözükse de ETF ve fonlarda çıkış görüyoruz. Bu bize hareketin gerçek olmayabileceğini gösteriyor. Bizim ana yönümüz elbette yukarı ancak sadece kademeli işlem yapıp maliyet iyileştirerek ilerlemeyi daha doğru buluyorum. O yüzden bahsettiğiniz rakamlar görülürse yeni bir alım için cephaneniz kalmalı. YTD. Selamlar.

Aycel_aycel için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aycel_aycel ()

Burdan tekrar 22 lerı görürmü yanı hocam altın ons da 1750 leri

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben o rakamların geleceğini düşünüyorum. 2021'de değerli metallerde ralli olcağını düşünüyorum. Bu konudaki beklentilerimi de yer yer dile getiriyorum. O yüzden düşüşlerin kademeli alım fırsatı için uygun olduğu kanaatindeyim. YTD. Selamlar.

sezginakis1980 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

tades ()

Üstad siteden en değerli yorumcular dan birisin kişilik olarakta

1BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

selamlar saygılar.

0BeğenmedimŞikayet

sezginakis1980 ()

Dostum merhaba shaokahn bir ara senin yazından etkilendim 2 3 ay önce altın düsecek dikkatli olun dedin gerek celerinide okudum ikna oldum bozdum bide baktım 30 tl düşmüş gram ben pek denk gelemiyorum sana 2021 haxiran ayına kadar altında 500 rakamlar gelirmi hocam altın hicbirzaman üzmez ama cokta yükseldi olumlu hava falan derken bi yorum alsam tsk

1BeğenmedimŞikayet

Murt58 ()

Teşekkürler

5BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Düşüşün bittiğini değerlendirmek için fon girişleri, ETF'lere olacak girişler, ve enflasyon beklentilerindeki değişim bence 3 ana etmen. Bunun yanında tahvil getirileri ve global riskler de eklenebilir. Fakat son 2-3 yıldır ETF'ler, altındaki hareketi sürdüren ana faktör. Çok farklı bir dönemdeyiz ve bir değişimin içindeyiz. Ben altındaki hareketin o yüzden uzun vade de devam edeceğini düşünüyorum. Kısa vadedeki bu düşüşlere falan pek takılmamak gerektiğini düşünüyorum ancak hepimiz çok sabırsız olduğumuzdan çok düşünce hemen yükselsin çok yükselince de hemen düşsün tekrar alalım istiyoruz, nitekim piyasalar böyle çalışmıyor :) Selamlar.

Terapist3531 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

Düşüşün bittiğinin ispatı için günlük kapanışlar mu önemli hocam ? @shaokahn yoksa ETF girişleri mi daha çok önem taşıyor ... ? Saygılar

1BeğenmedimŞikayet

Zgr14 ()

Üşenmeden verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler sağolun. selamlar

1BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

@shaokahn hocam umarım artık yön yukarıdır ... Umarım düzeltme bitmiştir ! Ömrümüz çürüdü :((( ETF'lerde çıkışlar için yarın bizi aydınlatırsanız sevinirim ... Saygılar

0BeğenmedimŞikayet

Vedolizim ()

Geri çekilirse Euro için avantajdan düz avantaj olabilir

0BeğenmedimŞikayet

İMAJ_MUTFAK_ ()

Aleykum selam hocam afiniza sıgınarak bu selam işi çok güzel
Yanliz selam vermek sünnet almak ise farz bu sekilede versek daha güzel olmazmı selemun aleykum Allahın Rahmetı bereketı üzerinize üzerimize olsun hakkınızı helal ediniz çok Sağolsun

0BeğenmedimŞikayet

urbem ()

Üstat, 50 kilo gümüş ortalama 6.80 Bu yıl bitmeden bu ortalama gelir mi?

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Euro/dolar'daki hareket ECB nezdinde ciddi rahatsızlık oluşturuyor. Şu anda ticarete dayalı efektif döviz kuru 1.60'larda. Yani Euro bölgesi ihracatta rakiplerine oranla ciddi dezavantajlı. Dolayısıyla önümüzdeki hafta gerçekleşecek toplantıda bir hamle bekleyebiliriz. Bence bu seviyeler içinde bulunduğumuz ortamda kalıcı olmayacak seviyeler. Fakat 1.19 üstünde tutunmuş olmakta teknik anlamda Euro açısından ciddi manada pozitif. Fakat ben kendi adıma short yönlü trade etmeyi tercih ediyorum kademeli şekilde. YTD. Selamlar.

Vedolizim için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Düşüşün bittiğini söylemek için erken. Bunu birden fazla göstergeye bakarak değerlendirmemiz gerekiyor. O göstergeleri ve gidişata dair hususları yarın detaylandıracağım. Selamlar.

İMAJ_MUTFAK_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Benim baktığım grafikte ETF'lerde "total" hareket satış yönünde devam ediyordu ama... Yarın tekrar paylaşırım, daha net görürüz. Selamlar.

ANL_ANL için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Vedolizim ()

Eyvallah hocam parite konusunda uzman siniz Euro dolar paritesi sizce bu sevilerde devam edermi

0BeğenmedimŞikayet

İMAJ_MUTFAK_ ()

Tekrar birdaha gidermi o dediginiz rakamlara yanı
Düşüş bittimi yoksa devamı varmı sayın sahaokh

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Evet haklısınız bugün paylaşacaktım aslında ama hazırlamak biraz uzun sürüyor. Bir de yoğunluk malum yeni ayın ilk günü işler vs. Ancak yarın detaylandıracağım. Selamlar.

Konyalimm için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ANL_ANL ()

Hocam iyi geceler diliyorum eft lerde bugün ben alışların fazla olduğunu gördüm hala satış olduğuna emin misiniz?

0BeğenmedimŞikayet

Konyalimm ()

Etf leri yarın bekkiyoruz teşekür ederiz şimdiden. biz bakamıyorum sizin baktığınız yere hocam:)

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Gümüş onsta 21-22 bölgesi benim alım için belirlediğim noktalardı. Hemen hemen o bölgeyi yakaladık. Bu alımların tepki alımı olabileceğinden şüpheliyim. O yüzden bu hafta gelecek hareketi ETF'lerdeki durumla beraber izleyip görmek istiyorum. Bir miktar da kar realizasyonu için uygun görüyorum. Yarın detaylandıracağım. YTD. Selamlar.

Vedolizim için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum