Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0770 15:22:00
EUR 34.7745 15:22:00
USD 32.2643 15:22:00
ALTIN ONS $2313.4900 15:22:00

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın'daki satış hız kesmeden devam ediyor. 50-100 ve 200 günlük ortalamaların tamamı kırılmış durumda. Aşı haberlerinin ardından bu düzeltmenin gelmesi zaten bekleniyordu, dolayısıyla bu satış grafikte belirttiğim dikdörtgene kadar normal karşılanmalı. 1700-1750 aralığı boğaların kontrolü ellerinde tuttuğu son bölge diyebiliriz. Aşağı kırılması şimdilik pek mümkün görünmüyor çünkü deflasyonist ortam Mart'taki kadar derin değil. Dolayısıyla dönüşün bu bölgeden gerçekleşmesi muhtemel. Önümüzdeki birkaç gün tepki yükselişleri görebiliriz ancak yeni bir rallinin başlamasını ben şimdilik pek mümkün görmüyorum. Onun da sebebi şu: Biden yönetimi ofisi OCak ayında devralacak. Dolayısıyla öncesinde bir teşvik paketi mümkün değil gibi. Ayrıca ABD'nin yeni bir kapanmaya gidip gitmeyeceği tartışma konusu. Aralık ayının da geleneksel olarak düşük hacimli bir ay olduğunu varsayarsak değerli metaldeki yeni bir yükseliş hareketi için bir süre beklememiz gerekecek. ETF'lerdeki son durum hala yayınlanmadığı için onu bugün paylaşamadım. YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (76)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

İlla o noktalar görülecek diye bir şey yok elbette. Zaten güzel bir düşüş geldi belki dibi bulmuşuzdur bile kim bilir. Ancak sadece yeni bir ralli için oluşacak dinamikler henüz hazır değil gibi. 10 yıllıklar, enflasyon beklentileri, teşvik paketindeki aksaklıklar vs. altın rallisi için henüz erken olabileceğini gösteriyor. Ben 1820-30'lara kadar bir yükselişi normal değerlendiriyorum. Biraz bu bölgede oyalanıp düşmesi şaşırtıcı olmaz. Ancak yukarı hareket tutunup 1850'lere doğru ivme kazanırsa ve ETf'lerde de dönüş sinyali görürsek dibi gördüğümüzü söyleyebiliriz. Selamlar

Zgr14 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Vedolizim ()

Hocam gümüş ons hakkında ne düşünüyorsunuz

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

ETF'lerdeki çıkış devam ediyordu bugün baktığımda. Ben tepki alımı olduğunu düşünüyorum, yarın detaylıca değineceğim. Selamlar.

Aycel_aycel için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zgr14 ()

Hocam 1767 gördü ordan dönüş yapsa olmazmı:) ille 1700 1750 lere inmesi mi gerekiyor yükseliş trendinin başlaması için psikolojimiz bozuluyor:(

0BeğenmedimŞikayet

Aycel_aycel ()

Hocam bu tepki yükselişimi etf lerde giriş varmı bunu değerlendirmek adına grafik paylaşımı yapmayacak mısınız

0BeğenmedimŞikayet

EDEP_ve_VEFA ()

Hayırlı akşamlar , Shaokahn hocam önceki bir sorumda kendinize bir strateji yapın ve stratejinize uyun demiştiniz, yorumlarınızı baz alarak iyi ortalamayla gümüş aldım ve stratejim gereği 2021 de 30 dolar veya üzerinde satmayı planladım. 1 2 pozitif alım yapınca gözümü hırs bürüdü ::)) işte 23,6 satarım sonra 21-22 den tekrar alırım kilo artırırm sonra vesaire planlar ve ben sonra hala acemi olduğumu hatırladım ::)) bu iş psikolojik diye bir yorumunuzu da hatırlıyorum , zaten bu hırsa mı kapılmamak lazım ki iyi bir yatırımcı olmak için yoksa cesaretli mi olmak lazım ? teşekkürler

1BeğenmedimŞikayet

Emre_yavuzay07 ()

Hocam her gün sizin değerli yorumlarınızı dört gözle bekler olduk aklınıza emeğinize saglik gerçekten kendi adıma çizdiğim orta ve uzun vadede ki hareketlerime sizlerden gelen yorumları okuyarak değerlendiriyorum yol haritamda her zaman trafik levhasısınız

0BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Geri dususleri degerlendirmek lazim al yat deilde kısa kar satislari icin 540 lardan 509 lara ben bole dusurdum zarar keslerle kar satislariyla çok mucadele ettim yılmadım :))

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Ben 2021 yılı içerisindeki beklentimi daha önce söyledim zaten. Sizin beklentinize kalmış tabi ama ben orta vade de yeni rekorlar bekliyorum. YTD. Selamlar.

KURAL01 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Sizin oneriniz varmi usta 509 dan tersteyiz daha yukarilar zorlasak:))

0BeğenmedimŞikayet

Vedolizim ()

Tepkinin kaçıncı dalgasi

2BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bir şey kalmamış zaten :))

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

1820 bölgesinde ne olacağını görmemiz gerekiyor. Bana kalıcı bir yükseliş hareketi gibi gelmiyor bu tepki hareketi ama görelim bakalım bu hafta nasıl bir seyir izleyeceğiz.

Terapist3531 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Gelsin satacam beklicem alttan alicam gümüş e atlarım belki o daha iyi kar bırakıyor gibi

metken345 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

metken345 ()

Bugün 460 görmez ama yarın görebilir YTD

0BeğenmedimŞikayet

KURAL01 ()

Usta 460 gorsunde kar satışı yapak bir tut birakma gözünü sevim korkutma bizi:))

0BeğenmedimŞikayet

Terapist3531 ()

1820 sonrası tekrar düşüş mü bekliyorsunuz ... ? @shaokahn hocam ...

4BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Dün 1770'lerden 1820'lere kadar bir yükseliş görebileceğimizden bahsetmiştim. Bu sert düşüş sonrası teknik bir düzeltme gibi düşünülebilir. Daha önce 3 seferde de benzer hareketleri gördük. Devamının gelip gelmeyeceğini izleyeceğiz ancak ben gevşemenin biraz daha devam edebileceğini düşünüyorum. Bugün ETF'ler ile tekrar üstünden geçeriz.

0BeğenmedimŞikayet

Forwet ()

1690 seviyesinden İlk ciddi tepkiyi ardından yeniden Daha aşağı seviyeleri bekliyorum. Ve bu beklenti tamamen Temele dayalı gelişmeler ile gerçekleşek asya ülkelerinin anlaşması ve biden zaferi eski ABD rakamlarını ortaya koyacaktır. Altın üreticisi ülkelerin bile rolü uzun Bir süre pasif olarak kalacak lakin martta önemli bir sprint bekliyorum...

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

aynen kardeşim. sabah yazmıştım.1760 dip aşağısı yok diye. yarın son alımı yaparız. sonra durmak yok yola devam.

İflasssss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Tanju_045 ()

Bu saatten sonra ne analiz dinler nede direnç nede destek bu piyasayı yönetiyorlar diyorum size halen o yok grafik mirafik hikaye kardeşim ister inanın ister inanmayın Bana ne ben yardımcı oldum bu saatten sonra izleyecem ve sizlerde izleyip görün bu haftayı iyi mi dikkat edin terste kalmayasiniz :))

Çaylaks_16 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

palavra sıkma be... analiz var beklenti var varoğlu var. ne satıyosun sen ... la havle biraz haberleri dınle.. çapsızlık yapma.. doldu yıne burası atıp tutanlarla.. engellendin

Tanju_045 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

İflasssss ()

Yatırım tavsiyesi vermek için bence eğitim tecrübe bilgi ve durumunuz yetersiz

0BeğenmedimŞikayet

İflasssss ()

Omer hocam diyelim 1550 ye kadar düşecek mesela bunu kesin bi dille söylemek çok hata 1600 den dönse ne olacak yada 1750 den yazık insanlara 2300 ile 2800 arası uzun vade beklentim ytd adam burdan satsa yükseliş başlasa ne olacak yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degil

omer_hattap_292929 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çaylaks_16 ()

Yatırım tavsiyesi vermek yasak kardesım

0BeğenmedimŞikayet

Tanju_045 ()

Ben size yatırım tavsiyesi verdim ister işlem yaparsın ister yapamazsın ben sana ıllaki işlem yap demiyorum ızle ve gör ben senin hesabında işlem yapmıyorum sana kalmış birşey ben tavsiyede bulundum inanip inanmamak sende

0BeğenmedimŞikayet

omer_hattap_292929 ()

hem fikiriz kardeşim. bu gece son düşüş yarından itibaren yükseliş. yarın son parçayı alıcam kısmetse.

1BeğenmedimŞikayet

İflasssss ()

Peki ya 1690 gelmezse zararımızı cekicen mi bende yarın yada çarşamba en geç yükseliş diyorum ytd

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

O konudaki tartışmada farklı fikirler var. Hangisinden bahsettiğinizi bilemiyorum şu an. Ancak dolar ve doların alım gücüyle ilgili bir nakit bolluğu krizinden kaynaklanacak big reset ihtimalini göz ardı etmemek gerektiği kanaatindeyim.

merdumgiriss için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Tanju_045 ()

Merhaba kardeş birşey diyebilirmuyim sizlere ons geldiği yeri unutmaz unutmaz ama taaa ki 2022 ye kadar 2000 li ki seviyeler bile yok bunu gördük yazışmalarda ve Su anda kim 1 ay içerisinde dünyanın en zengin 2 ci insanı olabilir hisse senedinde kim kazanabilir 89 milyar dolar hangi insan kazanabil mis 1 ay içinde ve dünyanın 2 ci zengini olabilmiş . Gelen bilgiler kuvvetli bendeki şuan için bu haftaki 1690 ni test edince göreceksiniz ki sizde doğru söylediğimi

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum