Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0748 20:56:05
EUR 34.9431 20:56:05
USD 32.4870 20:56:05
ALTIN ONS $2331.6650 20:56:05

Konu: Gümüş Günlük Grafikte Düşüş ihtimali 24.01.2022

Daha öncede 2 hafta önceden fed zamanı sizi uyarmıştım onslerin düşebileceği konusunda fed faiz kararı bu hafta çarşamba 26/01/2022 saat 22:00 tarihindedir.

Yukarıdaki grafikte yön nasıl bulabiliriz.
Eğer bir çıkış varsa kademeli kesişme noktasından dönmesi gerekir kişisel analizme göre yani bu rakam 22,30-22,40 aralığına denk geliyor(yeşil çizgiye hafif sarkma olabilir oda 23,07) döndüğünde tekrar tepeye gitmeye uğraşacaktır oda 25,30-25,50 aralığına denk geliyor.
Eğer tam dip yaparsa 20,40 görülebilir, önceki destek 21,40tır. Bu 2 yerden bir şekilde dönecektir, genelde günlük grafikte dip yapınca belli bir seviye yukarı atar oda grafikte muhtemelen 22,80 seviyesine denk gelecektir. Yani düşüş sonrası bu rakamı geçemezse tekrar dibe gidebilir yada kırıp geçerse tekrar tepe yapmak için uğraşabilir. ytd
Not: Kişisel analizlerimdir, uzun vadeci arkadaşlar düşsede çıksada zaten beklediği için bu uyarılara kulak asmayabilir, bizler yeni alanlar ve yeni alım yapacak kişilerin dikkat etmesi için uyarıyoruz ve fikir edinmesi için bu tarz paylaşımları yapıyoruz.

Yorumlar (190)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 5 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Ahmetguzel ()

Hocam şimdi 22.40 mi bekliyorsunuz ne yaptınız pozisyon olarak. bende beklemedeyim

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@Fatihsultan gümüş tl bazlı nereye düşer diyorsan 3 aşağı 5 yukarı bu seviyeler gelebilir, dolar kuruna göre değişiklik gösterebilir ama bu seviyelere yakın olur muhtemelen ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Düşüş ihtimali grafiğimiz şu an düşüş başladı düşmesen önce atmıştım ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Kaça düşer kaç tl olur diyenlere tahmini düşüş noktalarında gümüş tl fiyatı alt yorum ytd

0BeğenmedimŞikayet

Ahmetguzel ()

Sagolum hicam TL ile girecekler için ons bazlı fiyati cok iyi oldu

2BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@Ahmetguzel 9 saat önce biri sormuştu 3 aşağı 5 yukarı dolar a göre bu rakamlar değişir ama bu tarz bir rakam gelebilir ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Buda şu anki fed zamanı uyardığım grafik gene günlük grafikte düşüş görünüyor, gene siteyi uyardım olmadan 1 hafta önce grafik ve yazılar attım önce çıkabileceği yer olduğunu fed haftası düşüş beklediğimi defalarca yazdım. kimse uyarmadı diyemez ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Şu an 23,538 altı kalıyor, saatlik yada kapanış böyle olursa düşmeye devam edecek gibi ons, toparlayamazsa normal düşüşe geçebilir. zaten grafiktede gösterdim rsi kesişme noktası burası, kesişince aşağı kırar yani alt desteklere gitmeye ordan güçlenip yukarı çıkmayı deneyecek artık nerde tutunabilirse, dolar çok düşmezse zaten bu seviyeler parçalı alım yeri denebilir ytd not: fed olumsuz olsaydı daha hızlı sert düşüşlerde bekliyordum, faizin sabit kalması ve konuşmalardan martta faiz artacağı izlenimi sanırım sert düşüş iptal olabilir genede kesin konuşmayım. şu an günlük grafikte stoch dip yapana kadar düzeltme olması lazım normal şartlarda ytd

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Bende aldim bir parça. :)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

ben onun Altın a inmesini istiyorum, burda kalmasını değil :) toparlayacak gibi duruyor burdan ama altına kayarsa daha iyi alım fırsatı verecek onu bekliyorum ytd

KISMETM için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KISMETM ()

Dostum beklediğin 23.50 geldi aldım bakalım ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

23538 Altın a geçtimi 23,30-23,10-22,80(hedefimdi:) bakarsın normal düşüşe geçer fedi bırakıp bekleyek bahalım, şeytan dürtüo al 1 parça al 1 parça :)) ytd

Zeyce61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

Her daim duadayım şükürler olsun. Akt desteği neresi ki

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@zeyce hangi duaları okuyorsun bilmiyorum ama bu sanki alt desteğe gidecek gibi :) ytd

0BeğenmedimŞikayet

Gül_rose ()

Düzeltmeyi hangi rakamda yapar birde sen aldınmı

0BeğenmedimŞikayet

Akın_akın ()

altını n onsu 1825 seviyesini kiricak âsagi yöne

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

yatırım böyle birşey, faizi arttırsa şimdi aşağı doğru gidiyor olurdu, artmadığı için yataya bağladı tekrar. normal seyrine devam edecek şimdi, aşağı gitmek isterse düzeltme olacak, yukarı gitmek isterse tepeye ulaşmaya çalışabilir. ytd

Akın_akın için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akın_akın ()

Valla gümüşün onsunda başka çıkan birşey yok nasıl bir saçmalık anlamadım ifade edilecek bir tarafında yok

0BeğenmedimŞikayet

Fatihsultan ()

Şuan yukarı ozamn tamm

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

dolar 13,27 gördü dünde 13,40 lardaydı :) çıkıyor iniyor dolar birşey olduğu yok dolara hatta 60 ı gördü bir ara takılıyor öyle işte aşağı yukarı, milleti bezdiriyorlar 18den alanları olay bu ytd

Zeyce61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

Sabahtan beri ons düşecek diye yazıyorsun ben mi yanlış okuyorum düşen dolar oldu.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@Fatihsultan alt yorum bana göre iptal miptal yok :) ama son anda kurtardı hızlı düşüş, rsi 23538 de kesişiyor aşağı kırıyor, orayı kırsa hızlı düşebilirdi. Faiz kararının sabit kalması durdurdu o hızlı düşüşü :) artık düşerse bile eziyet ettire ettire yavaş yavaş düşecek, yarın altın ons toparlarsa gene 25,30-25,50 tepe noktasına yavaş yavaş çıkmayı deneyebilir, toparlayamazsa bu düşüş yavaş olacak hızlı değil tek değişen bu oldu. ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

fed kaynaklı düşüş iptal oldu, haftalık grafikte çıkış var, Altın onsde günlükte tepe yapmadı, günlük grafikte yani şu anki grafiğimizde düşüş görünüyor. Artık Altın onsnin toparlamasını bekleyecez o toparlarsa üste atabilir, toparlayamazsa bu günlük düşüş normal bir şekilde kademeli olarak düşebilir. kademeli çıkacaksa 23,50-22,80 e düşmesi gerekiyor gene benim kişisel analizme göre bugün fedden dolayı 22,40-22,10 a sarkar diye bekliyordum hızlı düşer diye ama faiz sabit kaldığı için önümüzdeki günlerde yavaş yavaş düşebilir bilginiz olsun, hala geri tepeye gidip çıkmayı deneyebilir gücü yeterse ytd

0BeğenmedimŞikayet

Akın_akın ()

Fed faizi sabit tuttu

3BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

eğer beklediğim gibi 22,40 gelirse en az yarı yere kadar düşmesini bekliyorum, 22,80 de olabilir, 22,10 rakamınada sarkabilir. hesaplayalım güncel dolar kuru sabit kalırsa.
22,800/31,10x13,58=9,95TL
22,400/31,10x13,58=9,78TL
22,100/31,10x13,58=9,65TL

eğer tutunamaz ve günlük grafikte dip yaparsa dolar sabit kalabilirse en dipler 21,40 ile 20,30 bana göre o kadar düşeceğini sanmıyorum ama onuda hesaplayalım

21,400/31,10x13,58=9,34TL
20,300/31,10x13,58=8,86TL ytd not: doların artması yada düşmesine göre rakamlarda değişiklik olabilir ama orta uzun vadede gene TL bazlı bu rakamlar gelebilir. Geçmişte bu tarz hesaplamalar yapmıştım dolar düştük çıktı ons düştü çıktı ama genede bu rakamlar gelmişti :) illa gelecek diye birşey yok ama olasılıklar bunlar.

Tepe yaparsa rakam kaç olur birde ona bakalım,
25,30 ve 25,50 tepe noktamız

25,300/31,10x13,58=11,04TL
25,500/31,10x13,58=11,13TL gene dolar kuruna göre değişebilir rakamlar ytd

Ali_hocam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Ali_hocam ()

Emir girelim mi sizce ? Gireceksek TL ve ons tarafı ne olabilir alış tarafinda? Ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Ben hoca olarak görmüyorum kendimi, 1 yıldır bu sitedeyim, grafikten anlayan arkadaşlarla fikir alışverişi yapıyorum, genelde düşüş üzerine kendimi geliştirmeye uğraşıyorum, düşüşleri bilirsem alım yerlerim iyi olur diye böyle yapıyorum. Bazen risk alıp girdiğimde oluyor ama genelde alırken yazarım ben neden aldığımı başkasıda aynı riske girmesin diye işte olduğum için ben sattığımda yazamayabilirim foruma başkası zarar etsin istemem :)

Akın_akın için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akın_akın ()

Üstad emeğine sağlık tşk ederim

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Bu grafikte rsi de çizdiğim siyah ok şeklindeki çizgi Altın a sarkarsa dip yapmaya gidiyor günlük grafikte demektir, o zaman tekrar önceki alt seviyesine geri gider muhtemelen artık bir andamı düşer yoksa eziyet ettire ettiremi orasını bilemem, seviyeler grafikte yazıyor, olumsuz olmazsa tekrar tepe yapmaya gitmeye uğraşır oda grafikte mevcut ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

buda yeni grafik gene fed kararı ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum