Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0675 10:04:51
EUR 34.7339 10:04:51
USD 32.5072 10:04:51
ALTIN ONS $2392.1450 10:04:51

Konu: Gümüş Günlük Grafikte Düşüş ihtimali 24.01.2022

Daha öncede 2 hafta önceden fed zamanı sizi uyarmıştım onslerin düşebileceği konusunda fed faiz kararı bu hafta çarşamba 26/01/2022 saat 22:00 tarihindedir.

Yukarıdaki grafikte yön nasıl bulabiliriz.
Eğer bir çıkış varsa kademeli kesişme noktasından dönmesi gerekir kişisel analizme göre yani bu rakam 22,30-22,40 aralığına denk geliyor(yeşil çizgiye hafif sarkma olabilir oda 23,07) döndüğünde tekrar tepeye gitmeye uğraşacaktır oda 25,30-25,50 aralığına denk geliyor.
Eğer tam dip yaparsa 20,40 görülebilir, önceki destek 21,40tır. Bu 2 yerden bir şekilde dönecektir, genelde günlük grafikte dip yapınca belli bir seviye yukarı atar oda grafikte muhtemelen 22,80 seviyesine denk gelecektir. Yani düşüş sonrası bu rakamı geçemezse tekrar dibe gidebilir yada kırıp geçerse tekrar tepe yapmak için uğraşabilir. ytd
Not: Kişisel analizlerimdir, uzun vadeci arkadaşlar düşsede çıksada zaten beklediği için bu uyarılara kulak asmayabilir, bizler yeni alanlar ve yeni alım yapacak kişilerin dikkat etmesi için uyarıyoruz ve fikir edinmesi için bu tarz paylaşımları yapıyoruz.

Yorumlar (190)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

3BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

dolar ın 13,60 iken düşeceğini düşünmemin nedeni, gümüş ve Altın tl grafiğinde orta uzun vadede düşüş görünüyordu. Bu yüzden dolar demek ki düşmesi lazım ki hem altın hem gümüş tl fiyatı ons ile birlikte aşağı düşebilsin. Bu yüzden yorum atarken geçmiştede olduğunu ons düşer, dolar düşer bir şekilde verdiğim rakamlar gelebilir diyorum. Kesin düşer demek yanlış olur ama grafikte TL fiyatı düşüşte hem altın hem gümüş, şu an sadece 1 saatlik grafikte tepeye gidiyor, 2 ve 4 saatlik satış yemek üzere, günlük grafikte al bölgesinde duruyor, altın TL grafiğide haftalıkta düşüşe geçmek üzere görünüyor. Bunun olması içinde dolar ve ons nin aşağı salması lazım. Günlük ve haftalık grafikler orta uzun vade grafiklerdir, oluşması biraz zaman alabilir. Kısa indikatörde dediğim gibi az bir çıkış devamında satış gelecek gibi gözüküyor ytd

Efem09 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Efem09 ()

dolar da 13 altı bekliyormusunuz

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

altın onsden takip etmek lazım, o toparlarsa gümüş onsde yukarı toparlayabilir. O toparlayamazsa aşağı geri düşmeye başlarsa, gümüşte aşağı doğru tekrar gitmeye başlar. Buralar daha öncede söyledim dolar çok düşmedikçe parçalı alım bölgeleri, benim gibi işten fırsat bulamayanlar grafikte dip yapıp almaları kafalarının rahat etmesini sağlar, o yüzden ben daha beklemedeyim, tam dip yapmadan giresim gelmiyor, dolarda salarsa geri boşu boşuna beklemeye niyetim yok :) ytd

Akın_akın için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Akın_akın ()

Üstat valla kiralisin yani yine sen haklı çıkacaksın galiba 22.80 ve geri gelicek gibi

3BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Eline sağlık @REŞAT12 üşenmeden gün boyu grafik atıyorsun arada işteyken bende telden giremediğimde bakıyorum grafiklerine son durum ney diye :)
Geçmişte bu tarz olaylar oluyor, illa olacak diye birşey yok onuda unutmayın, genel istatistik üzerine yorum yapıyoruz piyasa sonuçta birde bizim mb kararları dolar a müdahalesi yada serbest bırakması gibi etkenler bu durumları değiştirebilir. Bunları önceden bilmemiz çok zor ama veri yada grafikteki ilerleyişine göre normal şartlarda durum bundan ibaret :) ytd

REŞAT12 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Eline sağlık hocam

1BeğenmedimŞikayet

REŞAT12 ()

Elinize sağlık sizin ve @Invincible_lion un yorum katması gerçekten çok değerli.
Yoksa ne veri bitiyor ne açıklama.

5BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

22,800 Üstüne atamadığı sürece tekrar düşme riski devam ediyor bilginiz olsun, üstüne atıp kalıcı olursa işte o zaman belki 25,30-25,50 hedeflerine gitmek için tekrar yükseliş dalgasına başlayabilir. Şimdilik bunun daha öncede grafikte belirttiğim gibi 22,40 yada 21,10 dan tepki yükselişi olduğunu düşünüyorum yada abd tdi ve işsizlik verisinden dolayı piyasa hareketlendi, bu hafta hareketli geçer diye beklentimi yazmıştım. Çarşamba yarınki veri eğer onsleri düşürmez ise cumaya kadar gene çıkış devam edebilir, bazen bu veriler @Invincible_lion arkadaşada sorabilirsiniz ortak düşüncemizdir, çarşamba düşerse cuma yükselişe geçiyor, çarşamba yükselirse cuma düşüyor şeklinde olabiliyor. O yüzden yarınki verilerde önemli cuma abd tdi işsizlik verisi öncesi ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Şu an bana göre olay şu, 9,65 altı kalıp 9,65 geçilemezse yeni hedefi önce 21,90 ara bölge sonra 21,40 yada 21,30 a yolculuk başlayacak ons bazlı, ons düşmezse bile genelde böyle olunca düşüyor ama TL bazlı hesaplamamın tutması için dolar düşmesi lazım demektir.

"21,400/31,10x13,58=9,34TL
20,300/31,10x13,58=8,86TL ytd

https://altin.in/by_tarafsiz_adam"

yorumdaki bu rakamların gelmesi için... Genelde ben böyle görüyorum dolar düşüyor çıkıyor, ons düşüyor çıkıyor bir noktada ortalanıyor ve bu şekilde bir rakam ortaya çıkıyor. Düşüş başlarsa beklemenizde fayda var yani 65 in altında

21900/31,1*13,58=9,56TL var arada ondan sonra üstteki rakamlar geliyor. ytd

0BeğenmedimŞikayet

Zipkin1 ()

Eyvallah hocam müdahalle gelmese bende seninle aynı düşüncedeyim buralar alım yeridir bence ytd.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@Zipkin1 alt yorumu okursan burası dip değil, grafiğide incele bu yorumdaki profilimdende bakabilirsin. 100% gelecek demiyorum, kendi analizm bu insanlarda faydalansın istiyorum, dediğim gibi mb gider dolar a sert müdahale eder, tl bazlı çok aşağı çeker, alım fırsatı doğar o tarz etkenler beni bağlamıyor, normal şartlarda düşeceği yerlerdir bunlar ytd

0BeğenmedimŞikayet

Zipkin1 ()

Burası dipmi yani hocam

0BeğenmedimŞikayet

ronx ()

Eline sağlık kral kardeş

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

geçmiş grafiklerime bak, Altın a 7,38-7,28 e düşecek dedim en son 7,28den sonra yukarı attı. Bu rakamları kafama göre sallamıyorum. Grafikte düştüğü yere göre yazıyorum, dolar mb gider müdahale eder çok düşer ona birşey diyemem anlık alım fırsatı gelir ama normal şartlarda düşme noktaları burası benim analizme göre ytd.

ronx için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ronx ()

Öyle olduğunumu sanıon?

0BeğenmedimŞikayet

Azrcll ()

Takdir edilecek insansınız emeğinize saglik

2BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

alt yorum ve onun alt yorumu daha ben nasıl yardım edeyim bu siteye rakam yazıyoruz, grafikte düşeceği yeri belirliyoruz, dolar ile nasıl hareket edeceğini bile anlatıyorum. Daha bundan iyi analiz mi olur? :) çok mütavaziyim demi :)

3BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Sizlere daha önceki yorumlarımdaki hesapladığım rakamların dolar iner çıkar ons iner çıkar ama bu rakamlara yakın gelebileceği konusunda bilgilendirmiştim. Şimdi görünen köy kılavuz istemez 9,65 Altın da kalıcı olursa tl bazlı demek ki dolar düşecek, ons düşecek bir şekilde elinde sonunda 9,34 belkide zorlarsa altıda gelecek gibi, bu olmadıkça aşağısını şimdilik beklemek yanlış olur. Altın ons geçen incelememde 1759 rakamına kadar normal düşüşü olabilir gözüküyordu, ama şu an üstte tutunmaya çalışıyor. o toparlanmadığı sürece fazla beklentiye girmeye gerek yok, yatay seyire bağlamışlar düştüğünden beri bu ara... Ona göre plan program alım satım işlemlerinizi gözden geçirin, full girip risk etmediğiniz sürece 8 ile 16 parçaya ayrılmış bir ana paranız varsa şu an alım noktalarından birindeyiz, ama diyorsanızki benim gibi iş güçten düştü çıktı takip etmek zor, benim param kıymetli:) benim gibi beklersiniz sabredersiniz, çıkışa geçtiği anlaşılınca burdan almazsın gider 10-20krş üstten alırsın ama en azından çıkışın devam edebileceği için alırsın, şimdi alan düşmezse daha ii alım yapmış olacak ama düşerse sabreden daha iyi alım noktasından alım yapmış olacak gibi... yatırımda çok aç gözlü olmamak lazım. Uygun gördükçe ekleme yapılması orta uzun vadede belirlediğiniz hedefler geldiğindede parçalı ürünleri çıkmak daha sağlıklı olacaktır. Full girip full çıkarak ya full kaybeder yada full kazanırsınız, ama kaybedenlere sorun, sağlığınız bozulur, ekran başında geçen zamanlar sizi strese daha fazla yanlış yapmanıza itebilir. O yüzden parçalı almak profilimde yazdığı gibi en güvenli yatırım şeklidir ytd not: uzun vade altın ve gümüş tl grafiğinde orta seviyede yer alıyoruz, yani düşüş devam edebilir, o yüzden risk almak isteyen burdan girebilir ama almak istemeyen o düşüşü bekleyebilir. Hiç almayan çıkışa geçerse kârdan zarar eder çok olsa ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

ABD tdi verisi olmasa bu hafta düşer muhtemelen derdim ama bahalım toparlarsa veri var diye yukarı 22,80e gidecektir önce, çıkamazsa geri dönecek alt desteklere 22,10 Altın a geçerse bilinki 21,40a uğrayacak dip yapacak ve geri çıkışa geçmeye çalışacaktır. ytd not: Altın onsden belli eder zaten düşüş yada çıkış kendini...

Ugrkk için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

16paramıknatısı ()

Vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Aslında gram tarafındayım Cuma akşamı normal kurda olduğum için saat 18 den önce alım yaptım bu saatten sonra makaslar çok açıldığı için fırsat vermez diye düşündüm gece daha alt seviyeleri görmesine rağmen alış fiyatı maalesef beni yanıltmadı, merak ettiğim daha alt destekleri test edebilme ihtimaliydi elimde TL de kalmadığı için yüksekten mi aldım acaba diye düşündüm.

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Stop derken üstten mi aldın ? Yani öyle ise zaten düşüş tamamlanmış olacak tekrar üste atmaya çalışır muhtemelen o ara eğer çıkmak isterseniz yukarı çıkınca çıkarsınız, o seviyede dolar a göre değişir muhtemelen 22,80 e kadar çıkmaya uğraşabilir ytd bu hafta dip yapabilirse daha düzgün bir bakış açısı ile yorum atarım, ben dibin dibine yani 20,30 a gitmez ise 21,40 gibi en son geri döneceğini düşünüyorum eğer aşağı dip yapmaya giderse, ABD tdi ve işsizlik verisi haftası diye önce 22,80e gidip düşecekse dönüşte düşebilir oda mümkün, veriye göre şartlar değişir ytd

16paramıknatısı için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Ugrkk ()

Kral senin bu haftaki ön görün ne? Sence yükselicek mi düşecek mi?

2BeğenmedimŞikayet

16paramıknatısı ()

Emeğinize sağlık, 21.40 21.38 stop olmamız gereken bölge olabilirmi

2BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

21,80=22,80 olacak telden yazıyorum, yanlış olmuş ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Üsteki tahminim sırayla geliyor. En son 9,65 ye geldi şimdi üste atabilirse 9,95 üstüne yani 21.80 ona bölgesini geçmeyi deneyecek. Geçemezse aşağılardaki rakamlarda gelebilir dikkat etmek lazım. Ytd

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

haftalık atıyorum genelde grafikleri, gerekli görmezsem aylarca atmadığımda oluyor, oluşum olmadıkça düşüş yada çıkış zaten atmanın anlamı yok, dk başı grafik değişmiyor zaten ytd

Fatih001 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

1 şey denedim bağlantıyı kopyalayıp yapıştırıp deneme 1 deki d=(bu kısma sadece 312173_GR2022f513k9. bmp) eklenirse resim çıkıyor, bağlantıyı komple yazınca çıkmıyormuş. Ama bunun kötü yanı bu yorum benim grafik alanıma düşüyor o saçma olmuş, ben sadece birinin yorumunun Altın a yazmak istiyorum aslında, attığımız her resmin grafik alanına düşmesi kötü bir özellik.

Fatih001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Fatih001 ()

Elinize sağlık hocam
22.80 önemli diyorsunuz
22.80 gecerse yine grafik atarmısınız

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

[grafik d=https://grafik.altin.in/grafik/uyeler /312173/312173_GR2022f513k9.bmp][/grafik ]
deneme 1

deneme2

1BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Bunun için kolay bir yöntem vardır, bilmeyenlere genelde ben öyle takip etmelerini söylüyorum, Altın onsye bakın şu an 1759 seviyesine kadar düşme riski var incelediğimde, eğer altın ons toparlar yukarı atar ise rasyoda gümüş altından ayrılmadığı sürece altın ons artınca gümüş ons de artar, altın ons 4 saatlik atıyorum 1774 iken 1784 olursa gümüş yukarı atmaya uğraşır, günlük kapanışta yaparsa ertesi gün artışa geçebilir, altın ons 1784 ten 1794 oldu ama 1 saat durmadan düştü, o zaman geri düşüş devam edebilir demektir. yani çıkması demek çıkacağı anlamına gelmez üstte uzun süre durması öyle kapanış yapması lazım. bazen 2 gün kapanış yapmadan biz güvenmiyoruz :) ama parçalı alınabilir bence 21,40 a yakın iken, burda önemli olan dolar a bakmak, dolar düşüyorsa beklenmeli acele etmemeli alıcı kişi. Çünkü dolar düşerse dah alttan alabilir ons nin 21,40 olması birşey değiştirmez. Örnek, 21,40 oldu diyelim dolarda düşüyor, ons arttı 22,10 oldu ama dolar 30-40krş yada 1tl düştü. o zaman doların düşmesi beklenir gibi... dolar düşmüyorsa fazla beklememek lazım, ons artınca tl bazlı fırsat kaçar çünkü ona dikkat etmek lazım. o yüzden 8-16 parçaya ayırın, alım yeri gelince 1 parça alırsınız dolar düşüyorsa gene alırsınız gibi düştükçe toplarsınız bu şekilde hata riskiniz en aza iner. ytd

Serenad22 için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum