Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0766 13:04:54
EUR 34.7795 13:04:54
USD 32.2821 13:04:54
ALTIN ONS $2320.9150 13:04:54

Konu: Gümüş için Ayın Evrelerinin Döngüsel Etkileşimleri

İyi geceler dostlar. Gümüşte ay döngülerini izlemeye devam.
Gümüş ons 18 Ocak 2022 dolunayı ile yukarı ivmelenme kaydedildiği görünmekle birlikte bu 25 Ocak küçülen Yarım Ay döngüsüne kadar yavaşlayarak sürebilir belki yahut küçülme sırasında önce biraz çekilip tekrar yükseliş sergileme ihtimali olabilr geçen ay da olduğu gibi. Teknik olarak da önemli direnç hattında. Ama kırdığını düşünürsek çok daha güzel gidebilecektir.
Gümüş TL tarafında ise dolar a bağlı olduğundan esasen doların MB faiz kararı ve DXY ile birlikte ilginç etkiler izlenebilir. Yine geçen ay olduğu gibi küçülen süreçteki, 25 Ocak Yarım Ay ve 1 Şubat 2022 Yeni Ay döngüsüne kadar yükseliş devam edebilecek potansiyelde olmakla birlikte tersine etkiler olmaz demek de doğru olmaz ama şu an için hala olumlu görüşüm devam etmektedir aksi bir durum gelmediği taktirde. Bu ayın evreleri ve etkilerini yorumlamak çok kolay iş değil ama etkili günler olduğu çok kez tecrübe edilmiştir.ytd
Gidişatı izleyip daha da detaylı analizlerde bulunmak istiyorum zaman zaman fırsat buldukça. Herkese bereketli kazanç dolu günler, iyi geceler.

Yorumlar (266)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 2 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

Dzn_ ()

Dünya gümüş üzerinde dönüyormuş haberimiz yokmuş şu zararı kurtaralım alırsam tövbeler olsun daha

Omermesut için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Omermesut ()

Zararda olunca elimiz kolunuz bağlı kurtulsak onuda beceririz. ama dahada gümüş almam hocam Altın varken

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Omermesut ()

Amin inşallah hocam sagolun

GÜMÜŞCEVİZ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hoca payı da neymiş :))

I$$IZ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Doğru olan o zaten dost. 100 olacak deseler de asla anaparanın tamamı riske atılmaz. Zaten bizim bankalarda stop özelliği de yok. En güzeli böyle hatta kar aldıkça ana parayı korumak lazım tüm mallarda yapılan işlemlerde.

0BeğenmedimŞikayet

Omermesut ()

İnşallah hocam. ful yapmıyorum zaten bir parça küçük hocam

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

Ara ara tepkiler al sat zamanı giden gitmiş hocam boşver

0BeğenmedimŞikayet

GÜMÜŞCEVİZ ()

bereketli ve daim olsun tebrik ederim.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Demek ki geçmişe silgi çekmeye başladın dost :)

0BeğenmedimŞikayet

Omermesut ()

Ah hocam 270 gram artiracgimiza 27 artirabildik:)

Zeyce61 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Omermesut ()

İnşallah böyle devam edebilirim hocam:)

0BeğenmedimŞikayet

Zeyce61 ()

Maşallah hocam bi hamle daha bekliyorum senden :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

İyi maşallah sabit durmak yerine ufak ufak bişey yapmak harekette bereket vardır derler :)

0BeğenmedimŞikayet

Omermesut ()

Hocam bugün satış yapmtim şimdi geri aldım :)27 Gr arttı:)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Olsun öyle öyle oluyor zaten. En azından bazı Gann çizdiğini, sanan arkadaşlardan daha doğru yapıyorsundur

16paramıknatısı için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

16paramıknatısı ()

Üstten alttan 45 derecelik açı yerleştirip günlük de bakıyorum olduğu kadarıyla acemi işi diyelim ; ))

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Abla hepsi etkili tabiki kendi içinde kendi vadesinde mevsim döngüsü ay döngüsünden daha büyük bir olay mesela öyle düşün.
Gann eğrilerini ise trend destek ve dirençleri olarak düşün. Tabiki o da vadesine göre değişik yerlerde daha büyük ve küçük dirençler olacak. Günlükte başka Saatliklerde başka gibi. Döngü zamanlarında ise etkileyebileceği yerleri tespit etmek hangi dirence gidebilir vs gibi. 45 Altın da veya üstünde seyir önemli oluyor gibi şeyler

0BeğenmedimŞikayet

16paramıknatısı ()

sana katılıyorum yorumlaması çok zor destekleyici olarak harmanlamak en doğrusu mantığa uygun olanı bencede Boss, gann analiziyle ilgili bir şey sorayım önce bir dip buluyoruz ya aydöngüsümü mevsim döngüsümü daha etkili 45 lik açıları yerleştirince grafik sonucunu fazla etkilermi sayın üstad?

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ya etkiler oluyor ama yön tayini zor oluyor bu döngü yorumu işi kolay değil baya uğraştırıcı. Ben aslında kendim çok emek verip bir de üzerine analizi yorumu çıkarımı doğru şekilde yapmak pek kolay olmuyor. Tek başına yeterli bir analiz değil aslında destekleyici olarak bakılabilir veya diğer şeylerle iyi harmanlamak gerekir ki daha doğru sonuçlara ulaşmak için. vs. vs... :)

1BeğenmedimŞikayet

16paramıknatısı ()

Emeğine sağlık bu grafiği gözden kaçırmışsım iyi oldu attığın takip edeyim ayın evrelerini eskisi gibi paylaşmıyorsun artık benim rakam pembe çizgi 22.1 onu ekranda görmeden gümüşe asla inanmam ytd.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Burada 3. seçenek iptal oldu. 2 ve 1 devam ediyor durum şimdilik böyle @16paramıknatısı

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Senin kesişimi nasıl unuttuk abla :)

Yaseminnisa için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

Yaseminnisa ()

Benim kesişim ne diyordu? :))) doğru yoldayım demekki. Yuppii:))

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ben teşekkür ederim Myz abim ilgilisine ehline, Devam ederiz duruma göre. ytd

M_yıldız için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

M_yıldız ()

Eyvallah kardeşim . tskler.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

@M_yıldız abi @Yaseminnisa abla size gelsin madem

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Alt yorumdaki analizim büyük ihtimalle düzeldi düştü arkadaşlar.

4BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Gümüş Ons

Gümüş TL

Merhaba dostlar. Yine yeni yeniden gümüş için Ay hareketlerinin Döngüsel etkileşimlerini görmek açısından bu çalışmayı yaptım. Burada 1,5 aylık gümüş ons ve gümüş TL günlük grafiğinde incelemeye çalıştım. Geçen Temmuz ayı sonlarında başlayan Küçülen Yarım Ay devamında son hilal ile yaşanan küçülme esnasında iki tarafta da gördüğümüz yükseliş Yeni ay ile ivmelenme yaşamış, ilk hilal ile kemale ererek, Büyüyen Yarım Ay ve Dolan(şişen) Ay sırasında aşağı ve yukarı zigzag yaparak büyüme sırasında yataylaşma olduğu açıkça görülmektedir.

Ardından gelen 12 Ağustos Dolunay'ı ve ertesinde başlayan Küçülen Ay ile başlayan düşüş ivmesinin de bugün yani 19 Ağustos 2022 Cuma yine Küçülen Yarım Ay ile devam ettiği açıkça görülmektedir.
Bugünden sonra küçülme Son Hilal ve devamında ise en yakın 27 Ağustos 2022 tarihinde Yeni Ay zamanına kadar ayda küçülme süreci devam edecektir.

Buradan ne çıkarım yapabiliriz:

1- Bugün Küçülen Yarım Ay ile birlikte düşüş ivmesi son hilal etkisiyle de azalarak 27 Ağustos Yeni Ay'a kadar devam edebilir. Sonrasında gelen evrelerde bir yataylaşma süreci olabilr.

2- Bugün yani Küçülen Yarım Ay ile düşüş ivmesi hızlanarak 27 Ağustos Yeni Ay'da duraklayabilir ardından sonraki evrelere kadar daha da derinleşme olabilr.

3- Bugün Küçülen Ay ertesinde Son Hilal ile tepki çıkışları olup Yeni Ay zamanına kadar olan küçülme arasında dalgalı bir seyir olup 27 Ağustos Yeni Ay ile tekrar yükseliş trendine geçmek isteyebilir.

Yazdıklarım ve görseller asla kesinlik içermeyen deneysel nitelikte yatırım tavsiyesi olmayan analizlerimdir. Herkese bol bereketli kazançlar dilerim.

0BeğenmedimŞikayet

16paramıknatısı ()

Gümüş çok agresif metal tam çözdüm derken ters yapıyor 9.70 kritik yerdeyiz 9.85 üstünde tutunmamız önemli 10 psikolojik dirençmiz yükselmesi için 10.38 üstünde kalmalı ki tekrar10.42 10.58 ve daha üst seviyeleri görebilelim.

Muskachips için cevaplandı (yorumu göster)

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum