Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0723 00:20:29
EUR 34.7956 00:20:29
USD 32.4107 00:20:29
ALTIN ONS $2303.6000 00:20:29

Konu: Gümüş Ons Kombo Jumbo (ytd)

Merhaba dostlar. Şu an içinde bulunduğumuz süreç dahilindeki tüm rakamlar ve ihtimaller. Hepsi bu kelebeklerde mevcut.(kelebekler sadece genel olarak söylemim) Zaman ilerledikçe daha da çoğalabilir. Sorun şu ki hangisi bu ihtimallerden en güçlü olanı?
Tekniğe dayalı alta ve üste ihtimal analizidir. Yatırım Tavsiyesi asla değildir.

Yorumlar (150)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 5 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

1BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Teşekkür ederim. Yani bir çok ihtimal var 2 yöne de, ben kendi bulabildiğim bir kısmını çıkarmış oldum teknik olarak hepsi bu. Bu kadar ihtimal içinde kesin konuşmak doğru olmaz anlamı da taşıyor bir nevi...

ABÎDÎN_TAHÎR_DEN_SÎTEYE_SELAM_ için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

ABÎDÎN_TAHÎR_DEN_SÎTEYE_SELAM_ ()

Hiç birşey anlamasamda emek var. cumboda. like.

BossVurguncu için cevaplandı (yorumu göster)

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Birisi bir rakam dediğinde tekniğe göre formasyona göre ya da fib vs göre söylese de bu onun kişisel bulduğu çıkarımıdır. Ben de 50 tane fm bulup çıkarabilirim değişik fib, yatay ve çapraz trend destek direnç rakamları bulabilirim. Tekniğe göre bir çok kombinasyon grafikte çok katmanlı ve iç içe geçmiş şekilde. Şu durumda teknik mekanik sadece ihtimalleri vermiş olur. Önemli olan hangisi daha yüksek ihtimallidir onu bulmaya en azından yaklaşmaya çalışmaktır. Ve bunun dışında önemli olan son perdede teknik üstüdür bana göre...

0BeğenmedimŞikayet

hakan33 ()

Hocam sizin dolar ve ons bazinda tahmininiz nedir sizden de görüş alabilir miyim Ağustos 1 e kadar diyelim vade de

celik2119 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Oyun Matrix'teki Mimarın olunca Neo gibi uyanmak lazım belki de :))

ALTINCIDAYI_ için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

ALTINCIDAYI_ ()

O arada satıp elde ettiğin kar sayılmaz, çünkü trend dışı satış olur, oyun bozanlık yapmış olursun :))

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Çok da güzel açıklamışsınız hocam biz de o iğneyi bekliyoruz 31.8-33.9 aralığına. O da dediğiniz gibi kısa süreli olabilir fakat 30.5 üzerinde haftalık ya da aylık kapanışlar gelmedikçe de kalıcı olmayacağı kesin doğrudur haklısınız. Hatta bu da R. Wyckoff prensibi içinde son bir tuzak yükseliş olabilir... ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hayırlısı inşallah dostum ben teşekkür ederim bereketli kazançlar dilerim

Guneyy35 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Yani gümüş stoğu 928 milyon ons spenk dediğimiz gümüşün çoğunluğunu elde tutan ve arz talep yaratan piyasa kurucuların büyük yatırımcıların elinde . Bizler küçük yatırımcıyız. Onlar karar verecek yani. Stoklarını arttırılarsa yükseliş azaltırlarsa düşüş olacaktır. 30 dolar ve üzeri için 150-200 milyon ons artış, 21 dolar civarı için 150-200 milyon azalış yapmaları gerekiyor stoklarında ortalama. Sonra küçük yatırımcıya malı tepeden bırakıp gidebilirler yahut ucuzlatıp elindekileri alabilirler kısaca. Eninde sonunda birini yapacaklar ve yine baştan başlayacak aynı şeyler... ytd

As71 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hocam 2011 deki zirvede gümüş ons stock şimdikinin yarısı kadar 500 ml onsa çıkarıyor JPM 50 dolara ulaşıyor fiyat
Şimdi yaklaşık 2 katı stock oluştu
26 dolardayız hala yani 50 nin yarısında diyelim.
Burada bence enflasyon azalmış oluyor, Arz fazla talep az çünkü.
2011 de enflasyon şimdikinin 4 katı gibi oluyor talep fazla arz az oluyor. Yani enflasyon düşük olursa metallere talep artar enflasyon yüksek olursa talep azalır gibi bir durum çıkıyor. Spekülasyon hareketi de olsa kalıcı olamaz. Trend 2011 den beri zaten %50 geri alma yapamadı düzeltmeyi büyük resimde hala tepki hareketindeyiz. 30.5 üzeri gelir de kalırsa uzun süre 40-50 dolar gelebilir iğne atması yetmez. ytd

1BeğenmedimŞikayet

Guneyy35 ()

Hakkımızda Hayırlısı diyelim,
Teşekkürler

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Hoş bulduk dostum teşekkür ederim
OBOmsu da var TOBOmsu da Elmas da :)) ytd

Guneyy35 için cevaplandı (yorumu göster)

1BeğenmedimŞikayet

As71 ()

Ne anlatılıyo burda ben anlayamadım ml ne

2BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Hocam spekülatif hareketler Şubat ayında olduğu gibi kısa süreli iğneler oluşturur ana trendi etkilemez. Gümüşün çıkartma maliyeti 14-16 dolar civarı. ABD'de enflasyon kaygıları devam ettiği sürece bu maliyetteki mal 50 dolara da alıcı bulabilir. Ama enflasyon düştüğünde kademeli olarak maliyetinin biraz üstüne doğru ilerleyecektir.
2011'de çıkartma maliyeti 10 dolarken 50 dolar olmuştu ama sonra 2020'de 11 dolara kadar düştü.

0BeğenmedimŞikayet

Guneyy35 ()

Hoş geldin Dostum,
Yokmu bir tobo:))

2BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Spenk derse ki 150-200 ml gümüş ons satış yapıyorum 21'ler gelir, yok derse ki 150-200 ml alış yapıyorum 30 dolar ve üzeri gelebilir. Şu an gümüş stock 928 ml ons civarıymış :)
Yani iki yöne de ihtimal var ama spenk karar verecek sonunda :))

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Zamanım olursa çok güzel bir çalışma hazırlıyorum yetşşirse bugün atarım yoksa ilk fırsatta :)

By_tarafsız_adam için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

ben usta hocayım dediğim tek kelime bulsana bana :) ona rağmen senden ii tahmin ettiğim kesin ytd

0BeğenmedimŞikayet

celik2119 ()

Artık tersteki bütün ustalardan günboyu saldırılar gelir :) Altın sayfasında birkaç ay saldırdıktan sonra hesabı silip kaçmıştı ustalar. Burada henüz 40 gündür tersteler. Bir iki aya eski ustalar kalmaz.
@By_tarafsız_adam 7.60'tan aldı. Dörtte birini 7.45'ten zararkes yaptı. Sonra 7.22'den tekrar aldı. Şimdi dörtte üçü 7.60'tan terste, dörtte biri 7.22'den terste kalacak. Sayfanın en büyük ustalarından biridir.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

şimdi seneye bu zamanlar muhtemelen fed faizi arttırırsa enflasyondan dolayı, zaten onsler aşağı düşecek, çelik hocanızın beklentisi şu an için bana göre saçma nedeni şu, adam ben altında ikende herkese korku salıyordu, ben 500 den terste olanlara kaç defa demişimdir sakın zararkes yapma daha çıkacak altın, dediğimde oldu, neden bunu söylediğime gelince, düşüş trendi var ons lerde ama bu büyük bir grafik onun oluşup bitmesi 1 seneyi bulur yani aylarca sürecek. Şimdi onun dibe inmesi ve yukarı çıkması dalga olayından bahsediyorum. atıyorum anlamanız için: farzı misal geçen sene kaçı görmüş altın ons 2000 küsür dibe indi dip neresi 1680 nereye çıkacak atıyorum 2000 küsür değilde 1900-2000 aralığına zamanla bu aşağı aşağı inecek ve en üst 1700 olacak. Çünkü fed faiz arttırınca onsler analistlerin beklediği 1500-1200 seviyelerine kadar düşebilir, kesin düşermi onu görücez ytd Bunu adamlar alıştıra alıştıra insin diye şimdiden yolunu yapıyorlar, yoksa tüm yatırımcılar batar gider, hatta ülkeler mahvolur... direk düşürmeleri bu yüzden imkansız gibi birşey. ytd kişisel görüşümdür.

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Dostum o turuncu olanı kastediyorsan haftalık grafikte bir noktadan bir noktaya 8 hafta gibi çıkıyor C ye inerse oradan yaklaşık 2 ay eder ama C ye inmesi için 2 hafta gerekir yani 15 gün, toplamda şimdiden itibaren 2.5 ay bir süre ortalama olarak çalışırsa o da Temmuz sonu ile Ekim başı yapıyor tabi çalıştığını varsayarsak :)

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Spenk zaten bunları biliyordur :)) hiç birini yapmasa gider başka bir şey yine yapar :))

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Belirtmeyi unutmuşum zaman olarak bir şey ifade etmez grafiği konumladığım noktalar değer anlamında ifade eder. Zaman çıkarımı yapmak için detaylı zaman aralığı hesaplaması yapmak gerekir o alttaki zaman kısmı farazi yani... ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

Spek görmesin bu grafiği kaldır 1 tane düşen var gider onu yapak :) ytd

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

grafiğinde sarı C noktasından bahsediyorum alttaki tarihe göre kasım mış çıkacağı nokta :) ihtimal dahilinde yani ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

En azından zaman olarak olmaz. Lakin 20 ye düşse de 28 lere geri dönme ihtimali hala vardır. Sadece Elliot sayılarıma uymamış olur. O yüzden 20 ler olasılığı da daha düşük bence. Lakin ğer çelik2119 hocanın Elliot sayımı doğru çıkarsa bilemem tabi... ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Yok dostum ben böyle bir şey demedim asla. Buradaki grafikler. 25.67 altında kalırsa ve 25.65 üzerinde kalırsa gelebilecek seviyelerdir. Oradan oraya çıkması gibi bir söylemim olamaz. Sadece alt ve üst ihtimalleri değerlendirdim potansiyeldeki. Ve 25.67 üzerinde kaldıkça en güçlü ihtimal Pembe büyük Kelebek bana göre (25.67 altında kalsa da 24.35'e kadar hala bozulmaz en güçlü ihtimaldir. ) sonrasında hedefi 31.75-33.99 arasıdır. ytd
Lakin şimdilik hala böyle olsa da sonra yine değişebilir zamanla yeni ihtimaller çıkabilir.

0BeğenmedimŞikayet

By_tarafsız_adam ()

@LosAnarquista_60 bak adam çizmiş 20,000 e düşünce 1 ay sonra 28000 e ulaşıyor diye, sen olmaz diyordun, o zaman @BossVurguncu kafadan sallıyor grafikleri burdan bu sonuç çıkıyor :)) ytd

0BeğenmedimŞikayet

BossVurguncu ()

Ben söyleyeyim, 25.67 üzerinde kaldığı sürece büyük pembe kelebek ile daha kısa vadede açık yeşil küçük yarasa güçlü ihtimaldir. Şu an açık yeşil yarasa olursa D noktası olan 28.30-28.75 ler önemli rakamlardır ki kırılması durumunda büyük pembe kelebek çalışsın. Yoksa alttaki mavi yarasa çalışabilir onun da D noktası 20.70 olacaktır ama bu sonraki ihtimaldir.

Büyük pembe kelebek çalışması için şu an en müsait seviyede tiz. Lakin bu kelebeğin C seviyesi 25.67 altında kalıp 24.35'e kadar potansiyeli vardır. Arada 24.80 ler gibi önemli bir destek vardır. Kırılmazsa alta sarkması durumunda en fazla 24.30 lar önemli olacaktır. O sebeple biz en iyisi 25.67 altına inmeyelim çünkü diğer potansiyel ihtimaller güçlenebilir.
Büyük pembe kelebek çalışması durumunda D seviyesi 31.75 ile max 33.99 arasında bir seviyedir. ytd

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum