Gece

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirmemiz için tıklayınız.
"Başla" veya "Üyeliği Tamamla" butonuna basarak KVKK hakkında bilgilendirildiğinizi ve Açık Rıza Metnini okuyarak kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gram AltınDolarEuroGümüşSterlinAltın OnsBistBitcoinPlatin
PARİTE 1.0764 06:48:13
EUR 34.8238 06:48:13
USD 32.3379 06:48:13
ALTIN ONS $2301.8900 06:48:13

Grafiği gönderen: shaokahn

⭐⭐shaokahn ()
Ons

Altın ETF'indeki çıkışlar bir süredir olduğu gibi hala devam ediyor. Cuma günü 166 bin onsluk bir satışa karşılık haftalık bazda ise 652 bin ons satış gelmiş oldu. Böylece altın ETF'lerindeki fiziki altın miktarı Temmuz 2020 seviyesine kadar gerileyerek 2018'de ETF alımlarıyla başlayan altın rallisinde ETF'lerin pozisyon artışının %5'ini geri vermiş durumda.Bu çıkışların daha öncede bahsettiğim üzere birkaç sebebi var.

En önemli sebeplerden birisi artan tahvil getirileri. Daha doğrusu artan enflasyona dayalı tahvil getirileri. Son zamanlarda enflasyon beklentileri yükselmesine karşın, tahvil getirileri daha da sert yükseldiği için reel faiz yükselmiş oldu. Bu da beraberinde garanti olan getirinin güvenli liman olarak portföylerde yer alan altını n yerine geçmesine sebep oldu. Altın bildiğiniz üzere durduk yere bir getiri sağlamıyor sadece fiyatı artarsa kazanç sağlmış oluyorsunuz ancak tahviller ara ödemelerde getiri sağlamanın yanında fiyat artışı yaşandığı takdirde de getiri sağlamış oluyor. O yüzden kurumsal yatırımcının bir çıkışı söz konusu. Diğer bir husus dijital paralara olan para akışı. Burada tabi daha çok bireysel yatırımcı bu yolu tercih ediyor çünkü oradaki getiri buradaki hareketin çok daha üzerinde. Dolayısıyla kalabalıkların altındaki varlığı oraya çekmesi altının satış görmesine sebep olan bir diğer gelişme. Son olarak teşvik paketindeki belirsizlikler ve teminat piyasasında yaşanan sıkışma altındaki momentumu düşüren diğer faktörler.

Altın için 1700-1750 bandı benim uzun süredir beklediğim dip bölgesi. O bölgenin üstünde kalacağımızı düşünüyorum. Yukarıda ise 1850 önemli bir direnç bölgesi ve kısa sürede kırabileceğimizi pek düşünmüyorum. Olurda kırarsa finansal sistemde göremediğimiz bir sorunun yaklaşmakta olduğuna işaret eder. Ben geçtiğimiz hafta da elimdeki altınlara ekleme yapmayı tercih ettim. Çünkü yukarıdaki potansiyelin aşağıdakinden çok daha fazla olduğu kanaatindeyim. Ancak bahsettiğim sebeplerin bu yükselişin önündeki engeller olduğunu da unutmamak lazım. Vade sorunu olmayanlar için bu bölgeler alıp unutulabilecek bölgeler. Ancak kısa vade de yüksek hareketler bekleyenler altında biraz üzülebilirler.YTD. İyi haftalar dilerim.

Yorumlar (75)

Yasal Uyarı: Altin.in'de yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yorumlar kullanıcıların kişisel görüşlerinden ibarettir. Bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Dolayısıyla kullanıcıların yorumlarına göre yatırım kararı almamanız konusunda kesinlikle uyarıyoruz.
Sayfa 3 - Konuda ki son yorumları görmek için tıklayın.

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Altın için soruyorsanız 2021 yılı içinde benim için.

Aresn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çaylaks_16 ()

Valla yaparsın suan çok düştüler

KRAL001 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Neredeyse tüm coinlerdeki trend yukarı yönde. Yani ne alırsanız alın muhtemelen üzmeyecektir. Ama yatırım yaparken teknik kısmın dışında kendinize şunları sormanız gerekiyor. Neye yatırım yapıyorum ? Olası regülasyonlardan etkileniyor mu ? Proje'nin potansiyeli ne ? vs bu tip genel çerçeveyi çizmeniz gerekiyor. Çok hareketli ve yüksek risklerin olduğu bir piyasadayız malum. O yüzden bunları göz ardı etmemeye çalışın. Spesifik olarak bana sorarsanız ADA güzel bir proje. Potansiyeli de var. Ancak benim elimde olan bir coin değil. Bunu da belirtmiş olayım. Takdir sizin. Selamlar.

HAREM46 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Toplicam gramdan cikmadan vurgun yapım diyom; ))

Çaylaks_16 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

Çaylaks_16 ()

Düşüyor suan Co... ler toplasan zenginsin :)

0BeğenmedimŞikayet

Çaylaks_16 ()

Düşüyor suan coinler toplarsan zenginsin :))

0BeğenmedimŞikayet

heros ()

birde gumus ile ilgili yorum yaparsaniz
saygilar

shaokahn için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Adamsın hocam avax 235 şuan kaç dolara daha çekile bilir benim için super alim firsati 400 görmüş tepeden alan var biz dipten yapıştıran diyorum holo yu gram yüzünden kacirdim 15 di 30 kadar cıktı bana gire geri cekilmeler alim firsati rvn holo avax yorumu almadan birakmam:))

0BeğenmedimŞikayet

Aresn ()

Hocam bu uzun vade dediginiz 3 aymı 6 aymı 1 yılmı sizce

1BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Bu sizin risk algınıza kalmış bir konu. Eğer dediğiniz gibi 50k kazanıyorsanız diğer tarafta zaten altında zarar bile etmiş olsanız çok rahat topluyor olmanız lazım :) Ama şunu da unutmayın easy come easy go :) Selamlar

0BeğenmedimŞikayet

HAREM46 ()

Üstad ada ile ilgili bı önerin varmı rica etsem , girelim mi burdan , yukarı yönlü gibi duruyor

0BeğenmedimŞikayet

shaokahn ()

Düzeltme hareketi demek için bile biraz erken sanki. Şu anda çok ciddi bir ralli içerisindeyiz ve en düşük coin bile 2 ay öncesine nazaran %400 pirim yapmış durumda neredeyse. O yüzden BTC şu seviyeden %10 düşüş yaşasa bile önceki zirvesine ancak düşmüş oluyor. Fakat sanki bana yukarıdaki hareket daha da devam edebilecekmiş gibi geliyor, nitekim momentum çok güçlü. Ben burada da yazdığım üzere 50k hedefim geldiğinde elimdeki tüm BTC'leri sattım. Biraz erken oldu belli ki ama elde ettiğim getiriden ve hedefimi yakalamış olmaktan dolayı içim rahat. Tekrar alım yapmıyorum buralardan ama ETH ve bazı altcoinleri yeri geldikçe arttırıyorum. Dolayısıyla şimdilik trendin bittiğini düşünmüyorum. Ancak regülasyonlar ile ilgili haber gelişmeleri olursa bir katalizör olabilir. Bunu yakından takip etmek lazım. Selamlar.

Zgr14 için cevaplandı (yorumu göster)

0BeğenmedimŞikayet

KRAL001 ()

Hocam ben gramdan cikacam aksami bekledim karla ciktim diye hatami yapiyorum burdan kacimmi acaba dün co... in baslasaydim 50 bin kaldiriyodum şu gramdan bir kurtula bilsem yeterli bana abd satacaksa kacim buralardan ytd

0BeğenmedimŞikayet

Zgr14 ()

Hocam selamlar nasılsınız kripto para piyasasının genel durumu ile ilgili son düşünceniz nedir düzeltme hareketi başlamış durumda mı sizce devamı var mı özellikle eth btc ile ilgili şimdiden teşekkür ederim

0BeğenmedimŞikayet

Aziz7117 ()

Bu güzeldi işte... bir like benden

Cevap yaz Gönder
Uyarı: Yorumunuzun içeriğinde hakaret, karalama, aşağılama, saldırı, küfür vb. şeyler kesinlikle bulunmamalıdır.
Kurallar !

Yorum yazın:

Kalan karakter: 5000

Canlı Ons Grafiği

Anlık | 1D | 5D
Ons grafiği hazırlanıyor...

Dolar Grafiği

1D | 10D | 1S | 1G
Dolar grafiği hazırlanıyor...

Copyright © 2018 Her hakkı saklıdır.
Vagonmedya Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
1) Altin.in'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemekte, hiçbir veri ve/veya paylaşım, yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Sitenin içeriği referans alınarak yapılacak hiçbir işlemin doğuracağı maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan altin.in sorumlu değildir. 2) Altin.in ziyaretiniz sırasında ip adresiniz ve bilgisayarınız aracılığıyla toplanabilen diğer veriler altin.in tarafından kayıt altında tutulmaktadır. 3) Altin.in tüm içeriği önceden uyarmaksızın değiştirme, kaldırma ve yenilerini ekleme hakkına sahiptir. 4) Altin.in gerekli gördüğü taktirde üyelerin ip numaralarını engelleme hakkına sahiptir. 5) Altin.in yorumlar bölümünde ki içerik, görsel, yorum ve paylaşımlar (tarafımızdan onaylanmaksızın) kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaşılmaktadır. Bu içeriklerden dolayı doğabilecek hukuksal konulardan içeriği oluşturan kullanıcı sorumlu olacaktır. 6) Altin.in'in tüm kullanıcıları 5651 Sayılı Kanunun 8. ile 9. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Bu bağlamda altin.in hukuksal haklarını saklı tutar. 7) Bu uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.
Sitemizden yararlanmanız ve reklamlar için çerezler kullanılır.
KVKK ve Çerez politikalarımızı inceleyiniz.
Onaylıyorum